Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2013, 11:08   #221
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

ja imam T60 iz 2006,baterija je panasonic,kapacitet je idalje preko 3 sata
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 21:55   #222
Vasilije004
Banned
 
Član od: 7.11.2012.
Lokacija: Philippines
Poruke: 57
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko AIM-a korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Vasilije004 Slanje poruke preko Skypea korisniku Vasilije004
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Moja je baterija LI-ion ali vijek joj se veoma smanjio (moze da izdrzi 25 minuta u to je to) ali zanima me moze li se produzit vijek baterije ikako?
Vasilije004 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 22:03   #223
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Vasilije004 kaže: Pregled poruke
Moja je baterija LI-ion ali vijek joj se veoma smanjio (moze da izdrzi 25 minuta u to je to) ali zanima me moze li se produzit vijek baterije ikako?
Konkretno toj bateriji ne može jer je verovatno dostigla određeni broj ciklusa punjenja i pražnjenja, pa samim tim i toliko oslabila. Kada kupiš novu bateriju, na prethodnim stranicama ćeš naći savete kako da joj produžiš radni vek trajanja.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Vasilije004 (23.1.2014)
Stara 15.8.2014, 2:50   #224
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Jedno pitanje. U pitanju je macbook pro, litijum baterija pretpostavljam. Jel mogu ga koristiti odmah cim ga otpakujem ne obaziruci se na punjenje itd?
Drugo pitanje kako da ga koristim ako mi je tu uticnica tj dal da je non stop na punjenju ili da ga koristim na bateriji do kraja pa punim itd?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 8:16   #225
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Dosta puta je bilo govora o bateriji i punjenju. Ne dozvoli da ti se prazni do kraja i kad je na 100% skini je sa uticnice, mada ona se sama regulise kad je napunjenja. Da bi baterija sto duze trajala treba da ima sto duze cikluse. Oni se krecu od 600 pa do preko 1000... Srecno sa MAC-om, baci koju recenziju.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 8:40   #226
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Drugo pitanje kako da ga koristim ako mi je tu uticnica tj dal da je non stop na punjenju ili da ga koristim na bateriji do kraja pa punim itd?
Ja moj laptop (Asus, dakle pravi laptop, ne Mac ) koristim tako što je uvek priključen u struju, a baterija mi koristi samo kao UPS Probao nedavno - bez struje izdrži preko 1.5h (nakon više od 2 godine na kablu).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 23:13   #227
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Dosta puta je bilo govora o bateriji i punjenju. Ne dozvoli da ti se prazni do kraja i kad je na 100% skini je sa uticnice, mada ona se sama regulise kad je napunjenja. Da bi baterija sto duze trajala treba da ima sto duze cikluse. Oni se krecu od 600 pa do preko 1000... Srecno sa MAC-om, baci koju recenziju.

Ok ali npr sta ako ga hocu da ga koristim vise od 12 sati ? Jel isto punim do 100-radim na bateriji pa onda opet kad dodje na 20% prikljucim ga na struju i sve tako u krug ?
Da znas da bi mogao recenziju !
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 23:31   #228
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Tako je ne treba skidati bateriju. To je neko pustio buvu po netu pa se digla velika prasina oko toga. Znaci ne vaditi batetiju iz laptopa. Iscupaj kabl i kad se isprazni 10 do 20% ti ga zakacis. Ako slucajno zaboravis da izvuces kabl tokom noci dok se puni ne brini opet. Nove baterije su sofisticirane tako da se same stite od prepunjenosti. Moj primer posle pet godina koriscenja netbooka koji se definitivno raspao ostala je baterija koja je do poslednjeg momenta drzala 90% kapaciteta. Laptop skoro dve godine na raznju i baterija nije izgubila ni procenat. Nikada je nisam izvadio iz lezista makar vezu sa laptopom da ocistim od prasine.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2015, 22:57   #229
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Ljudi pazite ovako

Evo i moje baterije...u pitanju je 6 cell Medion Akoya model.
Drzi dobra 3h mozda malo i duze e sad me zanima da li radim ispravno.
Punim do 100% skinem cim se napuni sa punjaca i bateriju trosim do 10% pa opet na punjac do 100 i tako u krug .Da li je to ok i da li valja tako?
Mogu li nekako da je sacuvam i duze ili ovo dobro ide i IMA LI NEKI PROGRAM za moj model kao za sto sam citao dell,hp,acer itd??
Evo slike od pre 2 dana ...
http://prntscr.com/5lu0hu

E sad,juce sam se napravio pametan i posto je bilo kasno hteo sam da mi radi laptop celu noc itd...i izvadim bateriju,stavim je u sobu,koja se ne greje toliko,znaci hladnjikava je,ostavim je na stolu ali sam je ispraznio do neka 4% i danas veceras resim da je napunim itd...i evo sta lsika prikazuje...

http://prntscr.com/5ncxe3

Znaci li to a ocigledno da znaci da sam joj skratio poprilicno vek tj zivot,da ce manje raditi na bateriji i zasto se to desilo?Znaci li to da je onda bolje ostaviti na 100% bateriji i prikljucenim punjacem kad nocu skidam stvari sa neta nego ovako vaditi svaki put jer ispada da ce krepati jako brzo...bas sam se razocarao i iznervirao...

Nistami vise nije jasno sinoc ugasim laptop i odem da spavam i jutros upalim i umesto 13 pisalo 14% wear lvl.
Iznerviram se i restartujem ga posle 1h i evo slika sta sad pokazuje...
http://prntscr.com/5niqfh


Zna li neko da mi ovo objasni detaljnije,zasto i kako i sta sad?
Ima li neki precizniji program od aide64 koji mi ovo prikazuje i koji je?
Da li mozda nisam lepo namestio bateriju kad sam je vracao juce i da li da se zezam i ponovo je vadim,plasim se da se ne poveca wear lvl jos vise...

Ovde yebe lud zbunjenog....
Posle nekkoliko restartovanja laptopa i gasenja evo novihh rezultata i malo mi je lakse,nadam se da je to na duze staze i nikad vise necu vaditi bateriju jer ipak smatram po svim komentarima obzirom da je laptop kra 2012 proizveden i da su bolje ove baterije od onih starijih,on se ugasi kada se napuni,msm ne prima vise nista i nema potrebe vaditi bateriju?
http://prntscr.com/5nmgzr
Jel ovo znaci da se vise ne puni baterija pored toga sto je punjac ukljucen i ustekan i dalje i nece smetati nista?
http://prntscr.com/5nmule

Poslednja ispravka: CaptainCrash (2.1.2015 u 18:58)
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2015, 22:59   #230
CaptainCrash
Veteran
 
Član od: 7.12.2011.
Lokacija: Srce Srema
Poruke: 523
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Tako je ne treba skidati bateriju. To je neko pustio buvu po netu pa se digla velika prasina oko toga. Znaci ne vaditi batetiju iz laptopa.Nikada je nisam izvadio iz lezista makar vezu sa laptopom da ocistim od prasine.
Kako ovo nisam procitao juce...odnosno sinoc...

Jedino me malo ovo da kazem oraspolozilo...nije skupo a ima ga ko sodera...samo nisam nikad trgovao na tako veliku daljinu pa ne znam sta da mislim

http://www.aliexpress.com/item/For-M...243289055.html

Poslednja ispravka: CaptainCrash (1.1.2015 u 23:21)
CaptainCrash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 23:55   #231
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Imam matori MSI EX610 koji mi jos nekako radi ali mi se javio problem sa punjacem tj. kablom.Interesuje me da li mogu da uzmem neki univerzalni i sta treba da gledam kada ga budem uzimao? Koliko uopste kostaju?
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2015, 19:21   #232
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Kad smo kod baterija, možete li da mi preporučite punjač za lap top u kolima? Je l može on realno da drži satima lap top upaljen?

Imate li preporuku za neki?
Lap top je Asus X501
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2016, 23:00   #233
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Da li zna neko kko se skida baterija na Lenovu ideapad 100? Jel mora svi oni šrafići da se odvrću ili kako...?
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2016, 16:19   #234
Ivcha90
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Hmmm citam komentare i vise nisam pametan , ovako naime juce sam kupio Laptop Asus X540LJ i ima integrisanu bateriju znaci ne moze da se vadi, sad mi recite, da li drzim laptop konstantno na punjacu posto ga ne selim cesto ili da idem po principu da napunim do 100%pa onda skinem s punjaca i da koristim do recimo 20% i tako u krug? Ranije sam imao Dell A840 koji se grejao kao lud i za 6 godine sam promenio 2 baterij, i evo sad uopste baterijana njemu ne drzi a bio je stalno na punjacu, ali stariji tip baterije pretpostavljam, sta vi mislite?
Ivcha90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2016, 19:12   #235
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Pa dobro to ti je neki rok za baterije ja bih ga koristio bez punjaca i kad dodje na tipa 15-20% plug in
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 10:23   #236
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Nemam lap ali sam u poslednje vreme razmišljao o tome i ja bih ga definitivno (kada sam kod kuće) koristio na kabal a pre toga izvadio bateriju.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 17:05   #237
Ivcha90
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Kontaktirao sam Asus, i rekli su mi da laptop mogu sloboddno da koristim ukljucen u punjac, da poseduje overcharge protection i da se baterija nece ostetiti, tako da su me malo ohrabrili, neka izdrzi 2 godine i ja sam zadovoljan, posle 2 god ide novi CPU ram baterija i ssd
Ivcha90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2016, 2:01   #238
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Nikako ne prazniti pa puniti bateriju ako nema potrebe za tim, osim ako ne zelite trajanje baterije od 2 minuta nakon godinu-dve.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2020, 12:00   #239
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Pozz ljudi, jedno pitanje ako neko ima iskustva...

Uzeh polovni laptop, star 2 godine, očuvan besprekorno, baterija drži i duže od 3 sata možda, nisam je "iz cuga" potrošio još pa ne znam tačno.

Problem je netačno očitavanje Windowsa u vezi toga koliko je ostalo % baterije.
Prvo bi se, nakon par sati upotrebe, gasio na 45% baterije, a onda sam odradio rekalibraciju baterije,
ispraznio je do 1%, ostavio par sati da se ohladi, napunio do 100%, ostavio par sati da miruje,
i sada se gasi na 28/29% (odjednom očita pravo stanje, 7/8%, izbaci upozorenje Critical battery i ode na Stand by).

Prije rekalibracije system je pokazivao da je wear level 14%, sad pokazuje 19%, da je Health 81.3%.

Odradio sam i reinstall drivera za bateriju iz Device managera .

Da li ima još nešto što mogu da uradim da bih dobio tačno očitavanje stanja baterije,
da mi ne pokazuje 30% a onda ode na Stand by odjednom?
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 19:41   #240
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Kupiš novu. Petljanje sa kalibracijom te neće odvesti daleko
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baterija, baterijs laptop, battery life, čuvanje baterije, formiranje, kako s baterijom, laptop, trajanje baterije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
UPS - formiranje baterije predsednik Ostale komponente 13 30.5.2012 12:02
Formiranje baterije na Nokia N95 8GB? BrutaLiS Aparati i oprema 37 30.1.2009 23:39
Formiranje Baterije N70 Gadoguz Aparati i oprema 9 5.7.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com