Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2007, 5:55   #1
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Exclamation Princess Maker 2

Kada sam sinoc krenuo da legnem, odlucio sam da odigram jednu partiju Princess Maker-a. Ostao sam do 6 ujutru budan, i na kraju sam odgajio jednu lepu umetnicu ciji su radovi krasili kraljevsku palatu i koja se udala za lepog viteza. Ne bih previse da pricam zbog spojlera, ali voleo bih da ko ima nesto vise vremena da sansu ovoj igri i kaze sta je postigao za osam godina koliko igra traje
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 15:50   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Uh, fenomenalan RPG starog tipa, lepe 2D grafike i prepun odluka, od kojih svaka gradi lik i put vaše male princeze. Radi bez problema na XP. Može se naći na Abandonia.Com.

Priča počinje tako što je besneo ogroman rat između kraljevstva i demona, i jedan ratnik ga je jednostrano okončao. Za nagradu, bogovi mu šalju dete, koje on treba da odgoji po svojoj volji i mogućnostima...

Iako na početku zbog nedostatka novca izgleda da će obrazovanje biti jednostrano, ja sam uspeo da mala bude višestruki pobednik u kuvanju, da je posete svi mogući đavolci i daju joj razne nagrade, da radi na groblju, restoranu, crkvi, zabavištu, pomaže po kući, priča sa svima na dvoru, muva se sa princem...

Zato nije išla u lov i istraživanje...

Plus, navukao sam na igru i kuma koji u životu nije igrao RPG i ne sviđa mu se skoro ništa što sam mu pokazao, i igrao je celu noć i nije mogao da prestane...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 18:51   #3
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Aaaargh, opirao sam se do sad da skinem ovu igru, rekoh, samo mi fali jos jedna igra na koju cu da se navucem, ali ste me ubedili konacno! Nadam se da vam je drago
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 20:23   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

U bre... ali da ovo nije malo.... khm... roze

Mislim ok, RPG i sve to ali da pravite princezu ? Nemojte mi reci da ima i poni (ili bar jednorog) u celoj prici ???
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 20:49   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Princess Maker 2

haha jeste bas je roze, ali ipak si u igri otac a ne majka.. nemas pojma kak oje tesko pustiti cerku u zivot a toliko si je odgajao

Inace provalio sam neke tajne forice kako bih rekao, ali to ostavljam igracima da probaju. Nadam se da ce neko postaviti sta je na kraju postigao sa "mezimicom". Inace ja kada sam igrao nisam ucitavao poziciju da bi je nabudzio sto vise mogu. Ako me pri izlasku iz grada neko stvorenje pobedi, ne ucitavam poziciju. Takodje sam svakog puta na festivalu (osim kada mala delikventkinja ne pobegne od kuce)... tacnije, nisam svaki put birao art contest da osvojim 4000 zlatnika i onu magicnu cetkicu, nego sam probao i u fightingu ali je nisam dovoljno nabudzio na strenght i combat, pa me je pobedio neki arapin koji vesto barata i oruzjem i magijom..
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 21:20   #6
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Hmm, a odakle ovo da skinem? Na abandoniji pise da igra zasticena, a sa underdogsa mi se skidalo sat vremena i na kraju se s***o download?

EDIT:

Nevermind, snasao sam se

Poslednja ispravka: Nash Knight (14.10.2007 u 21:48)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 21:24   #7
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Samo da znate MNOGO je vazno kada je rodjena i krvna grupa. Time je preodredjujete za odredjen pravac razvija. Nadjite neki PM2 FAQ za detalje.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 0:06   #8
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Princess Maker 2

@Carnex, tnx. Znao sam za to ali se nisam cimao mnogo oko faq-ova. Meni je pricala da ne voli art ali sam je ipak na kraju razvio u tom pravcu (strogi otac). Inace nisam isao ono da je nabudzim do vrha, opusteno sam igrao.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 1:22   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
U bre... ali da ovo nije malo.... khm... roze
Ne praviš princezu bezobrazniče već odgajaš gotovu
Jbg, ja nemam dece za sad, a moji stalno govore "imaćeš ti svoju decu pa ćeš videti kako je..." i eto, video sam, za****no je jako... dok ne počnu da rade na groblju
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 1:25   #10
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Uh, ej sad me podseti... vec par noci sanjam kako sam dobio bebu. Mislim, nisam je ja rodio nego sam kao postao otac. Zesci trip, ali jedva cekam. Mom drugaru se rodio sin pre mesec dana. Ne spava od tada ali je presrecan...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 2:23   #11
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Princess Maker 2

He he he! Drago mi je da se posle mog pitanja u Game-O-Kvizu, dobar deo "stare garde" zainteresovao za ovu igru.

Meni je takođe na prvi pogled (po opisu) izgledala banalno. Ali sam ipak odlučio da probam, baš da vidim zašto je mnogi toliko hvale. Ubrzo sam shvatio. Prvu partiju sam započeo sa prvim mrakom a dočekao zoru. Sve u stilu daj da odigram još jedan potez (mesec) i vidim šta se dešava.

Podrazumeva se da ne koristim SAVE sem na kraju igre kada želim da sačuvam uspomenu. Ovakve igre su i zamišljene da se tako igraju. Upotreba statusa i varanja druge vrste potpuno uništava draž.
Nisam čak ni čitao FAQ. Više volim da me igra iznenadi.



Što se tiče mojih iskustava i razvoja "malene" sačekaću da još nekoliko igrača ovo proba, pošto vidim da postoji interesovanje. Ne želim da im kvarim ugođaj. Posle možemo da iznesemo svoje utiske.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 2:34   #12
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
haha jeste bas je roze, ali ipak si u igri otac a ne majka.. nemas pojma kak oje tesko pustiti cerku u zivot a toliko si je odgajao
U potpunosti se slažem. Ovo je jedina igra koja prouzrokuje određenu dozu sete kada se privede kraju. Mislio sam da sam to ja prso, ali sad mi je lakše, jer vidim da nisam jedini.

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
... Ako me pri izlasku iz grada neko stvorenje pobedi, ne ucitavam poziciju. ...
Koliko sam ja shvatio nije nikakav problem ako bude pobeđena. Cube je odnose kući i to je sve. Čak to prouzrokuje njihovo dodatno zbližavanje. (mislim, no ne mogu da tvrdim) Desilo mi se jednom da se na kraju i udala za Cube-a.

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Samo da znate MNOGO je vazno kada je rodjena i krvna grupa. Time je preodredjujete za odredjen pravac razvija. Nadjite neki PM2 FAQ za detalje.
Ništa mi ne znači kad se ne razumem u horoskop. Moraću da nađem neku damu / koleginicu radi konsultacija. Mada, kad bolje razmislim ... kada vide šta igram ... svašta mogu da pomisle. Ipak neću.

Ono malo istorije što se sećam ... (sad će Covenant da me ispravlja ) iskoristio sam da joj odredim dan rođenja u martu. Tada je počinjala rimska Nova godina a patron ćere je Mars pa samim tim ima borbene bonuse na startu. No ... nisam stekao utisak da je datum TOLIKO bitan. S druge strane ... možda ima nešto u FAQu što ne znam ali opet, ako ga čitam videću i ono što ne treba a onda igra gubi draž.

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ne praviš princezu bezobrazniče već odgajaš gotovu
Jbg, ja nemam dece za sad, a moji stalno govore "imaćeš ti svoju decu pa ćeš videti kako je..." i eto, video sam, za****no je jako... dok ne počnu da rade na groblju
Groblje je super!!! Dobra kinta a još i podiže magic def.
Međutim ... bordel ... e tu već nisam imao srca da je pošaljem.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2007, 5:37   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Reci mi, je l' se desilo da je neko napadne na groblju?
Ona moja se smarala u crkvi i sa decom, (a i mala kinta u crkvi), pa je groblje bilo spas, magic def raste kao lud, njoj zabavno, ali nikad niko nije nešto...pokušao... niti se pojavio...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 18:45   #14
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

znate li koliko je bitno? kada sam jednom poklopio krvnu grupu i datum mala nasla shugar daddy-a sa 15ipo godina! Toliko o tome
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 20:28   #15
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Princess Maker 2

sta je shugar daddy??
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 20:58   #16
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Shugar Daddy je matorac koji placa devojcici da se provodi za to da se on provodi. U prevodu mala je postala sponzorusa, kurvica, prodavala telo za pare... i naravno bila srecna zbog toga.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 21:25   #17
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Shugar Daddy je matorac koji placa devojcici da se provodi za to da se on provodi. U prevodu mala je postala sponzorusa, kurvica, prodavala telo za pare... i naravno bila srecna zbog toga.
A ti si kao roditelj to dozvolio? Divno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 21:37   #18
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Ova igra je i prorocka.. (mislim na nase okruzenje naravno)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 21:44   #19
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

ej... nekada mi je to bio cilj (da bi video razne krajeve) a prvi put sam proveo godinu dana izbijajuci joj to iz glave... godinu dana nije iz crkve izbijala.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2007, 21:45   #20
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Princess Maker 2

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Shugar Daddy je matorac koji placa devojcici da se provodi za to da se on provodi. U prevodu mala je postala sponzorusa, kurvica, prodavala telo za pare... i naravno bila srecna zbog toga.
Koj' si ti datum poklopio,'leba ti?Rimskih bahanalija?

Deluje kao zanimljiva igra, i koliko vidim po grafici vuce malo na KOEI naslove koje sam stvarno voleo, ali pitanje je da li bih nasao vremena da je igram nocu a ujutru faks...mozda za vikend...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!) oluja Zanimljive Web lokacije 999 14.3.2024 10:00
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09
3D Movie Maker Cheguevara Aplikativni softver 0 27.6.2007 20:48
Game Maker platforma Renee Pravljenje igara 3 10.11.2006 1:08
Game Maker 6.1 fingerprint Pravljenje igara 12 8.11.2006 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com