Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2017, 12:18   #1001
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Prenio mi je lika u BG2 sa mojim karakteristikama ali koliko vidim Imoen je ovde Thief-Mage a u BG1 je bila samo Thief i nisam tamo radio dual class na njoj.

BG1 sam završio kao mage level 9. Ne mogu vjerovati koliko piše da treba EXP za svaki naredni level članova družine. To su ogromne cifre a biće sve veće iz levela u level. Pred kraj BG1 za neke protivnike se dobije par hiljada ali kad se to podijeli na 6 članova družine to je sitnica, čak i da svako dobije 1000 ili nešto više to je opet samo mali dio koliko im treba za naredni level
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 12:56   #1002
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Prosto ovde vise dobijas iskustva za sve sto uradis, od ubijana do zavrsetka kvesta. Ne brini se ti za levelovanje, igra je ogromna tako da korak po korak i bices bog. Pogotovo sto si mag, najzanimljivija klasa u igri.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 14:54   #1003
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Combat experience se dijeli na svakog u grupi ponaosob, ali quest experience svako u grupi dobija fiksno. To je razlika u odnosu na BG1...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 14:59   #1004
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Mogu, ali koliki je broj ljudi koji ce to igrati?
To da. Ove nove generacije nece da zamaraju mozak.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2017, 16:46   #1005
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Danas bi odradili buđavu animaciju seksa sa Viconiom, Keldorn i Minsc bili bi bisex i još bi družina udarila u neku pesmicu po bežaniji iz Underdarka
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
filpan (13.11.2017)
Stara 13.11.2017, 17:14   #1006
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Uh koje je to olaksanje bilo kad sam izasao iz Underdark-a. Tamo na svakom koraku moze nesto da ti presudi, plus sto vodam druzinu sastavljenu od garavih midget-a.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2017, 5:34   #1007
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Baldur's Gate

^
Tipa lich zarobljen u onim kavezima. Bilo je strašno
Ja sam se zbedačio što nisam te oklope mogao da zadržim po povratku na svetlost dana. Baš šteta što se pretvore u prah, imali su vrlo fini armor rating. Ali da, družina sastavljena od pigmeja malo ubija u pojam.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 18:08   #1008
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ovi NPC-ovi koji se mogu uzeti u družinu u Copper Coronet i imaju neki svoju quest, da li se oni mogu pokupiti bilo kada? Pošto ih ima više nego što ima mjesta u družini , pa mogu li uzeti po jednog da obavim taj quest pa se vratiti po drugog, da ih tako ubacujem i izbacujem iz družine? A recimo Korgan je evil i ne slaže se sa Aerie, samo ne znam koliko bih ga mogao vući prije nego što počnu problemi. Inače rado bih probao njegove ratničke sposobnosti samo ne znam kolike probleme bi pravio pošto mi ne vodim evil ekipu (Minsc, Jaheia, Yoshimo, Aerie). Tu je i Nalia, Hexxat za regrutaciju. Uzeo sam Anomena i Aerie zasad. Hexxat hoće nešto da čeprka po groblju, možda bih mogao kasnije da je uzmem samo na kratko dok to na groblju obavimo. Može li tako, pa ih onda otpuštam? Ne znam da li njihovi questovi imaju neki tajming u kojem moraju da se obave od trenutka kada ih uzmem. Ako imaju onda je bolje da prvo sa osnovnom ekipom pročešljam grad i obavim razne questove pa nakon svega da uzimam ove jedan po jedan da završim i njihove priče.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 19:28   #1009
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Mislim da će ti vrlo brzo Aerie reći da imaš jedan dan da izbaciš Korgana ili ona odlazi...

Ne sećam se tačno za sve companion questove, ali znam da se Nalijin quest trigeruje drugim questovima, da ti ne spojlujem.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 22:01   #1010
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Aerie je za sisice, Korgan je za careve.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
shrafko (22.11.2017)
Stara 29.11.2017, 10:59   #1011
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Imam Korgana ali sam naišao i na Keldorna. Hm, sa kojim nastaviti? Koliko vidim iz statistika Keldorn ima nizak DEX, a Korgan ima jači i STR i CON. Sa Korganom sam već završio njegov quest Book of Kaza.

A da li bi njih dvojica mogli zajedno, a da recimo izbacim Anomena? Mada mi je ovaj dobar za iscjeljivanja a imao bih možda previše ratnika jer imam i Minsca. Yoshimo mi treba kao thief, tako da on zasad ostaje. Tu je još Jaheira i ja kao mag.

Kažu da je Jan Jensen zabavan i neki preferiraju više njega neko Yoshima. Možda sam nekad davno malo igrao sa njim ali se ne sjećam, ionako ranije nikad nisam otišao dalje od početka 3. chaptera.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 12:00   #1012
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Anomen i Keldorn ce kad tad da se pobiju, imaj to u vidu. Jeste Anomen koristan kao mix borca i cleric-a, ali nikako se ne trpe on i Keldorn u druzini, ja ih vodim zajedno do tog trenutka, posle ubacim nekog drugog.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 15:47   #1013
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Anomen i Keldorn ce kad tad da se pobiju, imaj to u vidu. Jeste Anomen koristan kao mix borca i cleric-a, ali nikako se ne trpe on i Keldorn u druzini, ja ih vodim zajedno do tog trenutka, posle ubacim nekog drugog.
Mislim da ako Keldorn, a narocito Anomen (+4 wisdom) uspjesno zavrse personal quest da nece doci do sukoba...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shades na korisnoj poruci:
filpan (29.11.2017), Sarmatian (29.11.2017)
Stara 29.11.2017, 15:53   #1014
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Tako piše ovde: Conflicts if Anomen fails his test
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2017, 16:00   #1015
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Jeste, zaboravih na taj detalj.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 21:34   #1016
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Nije mi baš lagan onaj Watcher's Kepp, nije bilo problema do nivoa sa portalima i demonima ali tu me pometu. Inače još sam u chapteru 2, za informaciju za Imoen mi treba 15.000 zlatnika a sad imam preko 90.000, rješavoa sam sve ostale questove i obilazio druga mjesta oko grada na tim questovima. Sve sam riješio osim te lokacije Watcher's Keep.

Sad se ne sjećam tačno ali davno kad sam igrao upao sam u kuću gdje su trgovci robljem i sredio sam ih, mislim da znam koja je to kuća ali nemam nikakav quest za to, a ne sjećam se ni da li je prije bio quest ili sam samo onako upao unutra. Da li da upadnem i sada ili ima neki quest, neko me pošalje ili tako nešto?

Ostao mi je namjerno nedirnut quest da se nađem sa Bodhy na groblju, znam da mi ona nudi isto što i Gaelan Bayle u vezi pomoći za Imoen, i ako se ne varam biranje jednog od njih pokreće chapter 3. Pretpostavljam da se bilo kad kasnije u igri mogu vratiti u ovaj Watcher's Kepp?
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 22:01   #1017
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ma sta radis sad u Watcher's Keep-u? To je predvidjeno kada budes na najvisem nivou pred kraj igre ili jos bolje kada krenes Throne of Bhaal. Batali to sada. Ako nemas gde da potrosis novce, preporucujem ti trgovca na spratu u Adventurer's Mart radnji u Waukeen's Promenade distriktu u Athkatli. Ima skupocene a jedinstvene stvari. I osvezi inventar jos jednom u poslednjoj trecini igre. Izmedju ostalog ima Shield of Balduran koji odbija zrakove od beholdera, tako da onaj koji ga drzi moze da budi na front liniji i tamani beholdere. Tek tamo neki 4., 5. put kad sam igrao BGII sam provalio taj stit i mnogo mi je olaksao sukobe sa njima. Kol'ko se secam, kosta oko 20 hiljada. U svakom slucaju, poseti tog trgovca, ima najbolje stvari koje se mogu kupiti u igri.

Edit:
Kada naidjes na Rogue Stone, sacuvaj ga kad malo ojacas, taj kamen ti otvara vrata za jedan mnogo zanimljiv duel u Bridge distriktu u Athkatli. Ne zaboravi na ovo.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Paladin (22.1.2018)
Stara 21.1.2018, 22:36   #1018
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Nije mi baš lagan onaj Watcher's Kepp, nije bilo problema do nivoa sa portalima i demonima ali tu me pometu. Inače još sam u chapteru 2, za informaciju za Imoen mi treba 15.000 zlatnika a sad imam preko 90.000, rješavoa sam sve ostale questove i obilazio druga mjesta oko grada na tim questovima. Sve sam riješio osim te lokacije Watcher's Keep.

Sad se ne sjećam tačno ali davno kad sam igrao upao sam u kuću gdje su trgovci robljem i sredio sam ih, mislim da znam koja je to kuća ali nemam nikakav quest za to, a ne sjećam se ni da li je prije bio quest ili sam samo onako upao unutra. Da li da upadnem i sada ili ima neki quest, neko me pošalje ili tako nešto?

Ostao mi je namjerno nedirnut quest da se nađem sa Bodhy na groblju, znam da mi ona nudi isto što i Gaelan Bayle u vezi pomoći za Imoen, i ako se ne varam biranje jednog od njih pokreće chapter 3. Pretpostavljam da se bilo kad kasnije u igri mogu vratiti u ovaj Watcher's Kepp?
Mozes otici u Watcher's Keep i u ToB-u. Ja bih te savetovao da to i uradis, ne zato sto je nemoguce ranije, nego zato sto ima toliko dobre opreme da BG2 postaje bas limunada za preci.

Za trgovce robljem, moras prvo otici na groblje, naci onaj grob, i onda ces dobiti quest.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Paladin (22.1.2018)
Stara 22.1.2018, 11:46   #1019
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Isto tako prije bilo kakve ozbiljnije trgovine koristi friends magiju. U kombinaciji na visokom reputacijom, cijene su znatno povoljnije...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shades na korisnoj poruci:
Paladin (22.1.2018)
Stara 22.1.2018, 12:37   #1020
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ma sta radis sad u Watcher's Keep-u? To je predvidjeno kada budes na najvisem nivou pred kraj igre ili jos bolje kada krenes Throne of Bhaal.
Sad mi je jasnije jer su me baš pomeli na portalima
Ostavljam onda za kasnije, riješiću to sa trgovinom robljem i Mage Stronghold quest i onda idem u chapter 3 jer mi ništa više nije preostalo, bar od questova koje sam uspio dobiti.

Pronašao sam tog trgovca, tačnije trgovkinju, kupio sam Shield of Balduran i ogrtač za mog maga koji ima 10% magic resistance i +4 casting speed (ne znam koliko to tačno ubrzava ali vidjeću). Novca imam baš dosta jer sam temeljno prelazio chapter 2. Imam i dva Rogue Stone, dobro je što sam ih čuvao jer inače povremeno rasprodam skoro sve što imam u Gem Bag, pošto ne volim kad sam negdje na questu a nemam mjesta ni u te torbice da više ubacujem (drago kamenje, skrolove, napitke, strele i boltove, sve te torbice mi se s vremena na vrijeme prepune). Rogue Stone sam ostavljao jer je dosta skuplji pa sam mislio da je možda bolje da sačuvam bar jedan. Na još jednom questu je trebao dijamant za nešto. Malo je to nezgodno kad zatreba nešto što si mislio da se ne koristi ni za šta osim da se proda, ali na sreću uvijek sam imao. A dobro je i što sve prodajem na par istih mjesta pa ako i zatreba mogu opet da kupim. Imam i dosta ekskluzivnijih predmeta i oružja koje ne prodajem nego odlažem u Adventurer's Mart u neke komode sa strane, nakupilo se toga dosta.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com