Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2009, 13:00   #1
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

Kao što se može zaključiti iz naslova, imam snimke sa dig. Sony kamere sa HDDom (snima u mpg formatu). Nekada je sve radilo besprekorno, kopirao, puštao, obradjivao, pravio DVDove i sl... Neko vreme nisam radio s njima ništa... u medjuvremenu sam i Windows preinstalirao itd. Sada, kada probam da ih otvorim, ili čak da kliknem na njih, zablokira se plejer / windows explorer (dobijem onu " ..... has encountered a problem and needs to close" poruku) i moram da ga ubijem preko Task managera.
Napominjem da drugi mpg fajlovi rade.
Takodje napominjem da nisam nikad koristio nikakve drajvere ili softver za kameru - jednostavno se priključi i sistem je registruje kao externi HDD - i copy-paste...

Ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 16:33   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Kao što se može zaključiti iz naslova, imam snimke sa dig. Sony kamere sa HDDom (snima u mpg formatu). Nekada je sve radilo besprekorno, kopirao, puštao, obradjivao, pravio DVDove i sl... Neko vreme nisam radio s njima ništa... u medjuvremenu sam i Windows preinstalirao itd. Sada, kada probam da ih otvorim, ili čak da kliknem na njih, zablokira se plejer / windows explorer (dobijem onu " ..... has encountered a problem and needs to close" poruku) i moram da ga ubijem preko Task managera.
Napominjem da drugi mpg fajlovi rade.
Takodje napominjem da nisam nikad koristio nikakve drajvere ili softver za kameru - jednostavno se priključi i sistem je registruje kao externi HDD - i copy-paste...

Ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?
Najverovatnije je do kodeka. Ranije si imao neki kodek u sistemu (verovatno nisi ni znao da je neophodan i kada je instaliran) i sve je radilo kako treba.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 16:44   #3
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

Jel postoji neki program pomoću kog mogu da saznam koji mi fali?
Ranije sam imao FFDshow, sada imam i KLite codec pack...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 16:55   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Jel postoji neki program pomoću kog mogu da saznam koji mi fali?
Ranije sam imao FFDshow, sada imam i KLite codec pack...
KLite codec pack je skup svih potrebnih kodexa, tako da je kod tebe vjerovatno problem sa nekim konfliktom, vjerovatno stare nisi dobro obrisao. Pokusaj sa nekim cleanerom da ocistis sve pa ponovo instaliraj KLite codec pack.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 17:35   #5
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

KLite ti nudi da brise sve sto nadje od kodeka prilikom instalacije. Verovatno si mu rekao da ne brise. Samo reinstaliraj KLite i ovaj put mu kazi da brise sve zasta te pita "jel da brisem".
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2009, 20:30   #6
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

To onda nije nesto u redu, meni nikada u zivotu nije trazilo restart. Jel ti slucajno nije svirala neka muzika ili radio neki film. Tj, da ti nije kodek bio koriscen?
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 0:21   #7
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Snimci sa digitalne kamere odjednom ne rade i blokiraju WinExplorer

Rešeno... nešto sam bio prevideo pri deinstalaciji starih... (koju sam morao da odradim ručno)...

Hvala svima
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
trazim notebook koji ce mi omoguciti prebacivanje snimaka sa kamere na hard disk Srele ŠDK - Prenosni računari 4 20.7.2008 16:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com