Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2014, 14:46   #1
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Srpska carina- dika i ponos!!

Cisto da podelim svoje danasnje iskustvo, da vidite u kakvoj drzavi zivimo. Naime, pre dve-tri nedelje narucih sa TheHut.com koznu jaknu za 53 e (bila je 60 i kusur, pa sam iskoristio 15% popust vaucer), i evo danas je dosao postar na kapiju, medjutim trazi mi da platim 13000 dinara dazbine?? Pogledam ja, kad ono stoji neka napisana cena od 289 funti, iako na samoj kutiji lepo pise ko salje, koliko je kostalo..

Ispada da je carinik procenio da to nije prava cena (??), pa je lepo pogledao na amazon-u gde pise da kosta 289 funti (prodaje neki Dzoni, znaci fizicko lice, ali preko amazona), pa je to stavio kao osnovicu za placanje pdv-a (uvecanu za carinsku stopu od 10%). Ta jakna je na rasprodaji- na zvanicnom sajtu brenda stoji 130 funti, na jednom drugom sajtu 80, dok je na Hut-u bila prvo 120e, pa su je spustili na 63 zbog rasprodaje..

Ipada da cena koju sam platio PRAVNOM licu iz EU (pritom jednom od najvecih online shopping lanaca) ovim nasim dzukelama nista ne znaci, vec je bitno koliko traze neka fizicka lica na ebay-u i preko amazona (ni jedan on-line sajt ne drzi tu prvobitnu cenu), pa oni to lepo ponistavaju, rade sta zele, samo da uzmu pare. Naravno, nisam prihvatio, vec cu se lepo zaliti, ali evo nove zackoljice- zalba se placa 2000 dinara (bez obzira da li je prihvacena, ili ne) i postupak traje do dva meseca, sto znaci da postoji mogucnost da se paket vrati u Englesku..

Heh, a jakna mi treba da je nosim na krstenje bratanca- svoju staru sam poklonio, rekoh stize mi nova. Tako ti je to kad ne racunas na gluperde u drzavnoj upravi..

EDIT: Ipak se amazon poziva na neki online shop, ali u pitanju je samo jos jedan u nizu- zasto bi cena na tom sajtu bila reper, kada postoje mnogo poznatiji od njega, sa drugacijom cenom (medju njima je i The Hut). Jbt, ne mogu da nadjem logiku u ovome..

Poslednja ispravka: nameless1 (7.2.2014 u 15:37)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 15:41   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

i mene odraše za neke kineske čizme što sam mogo kod kineza da kupim za 2000 din..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:34   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
EDIT: Ipak se amazon poziva na neki online shop, ali u pitanju je samo jos jedan u nizu- zasto bi cena na tom sajtu bila reper, kada postoje mnogo poznatiji od njega, sa drugacijom cenom (medju njima je i The Hut). Jbt, ne mogu da nadjem logiku u ovome..
Nema tu logike, oni to procene, pa koliko ispadne. Zovi ih telefonom i priloži fakturu/račun gde se vidi koliko si platio, još bolje ako imaš na izvodu iz banke ili tako nešto
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:57   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

A ne, ne. Štitimo domaću proizvodnju kožnih jakni Mislim da oni uglavnom rade po APP sistemu, tako da definitvno idi da ih cimaš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 17:29   #5
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Klasican primer pakosti malog carinika ili zapecene carinice Imo slicnih problema, a cuo bezbroj. Zali se, naravno, al je smaranje pa je smarnaje.

Jel islo preko GPC BEOGRAD?
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 20:49   #6
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ma, nemam pojma! Do sada sam narucivao milion stvari sa net-a, ovo je prvi put da mi se ovako nesto desava. Inace mali update- zalba izgleda nije 2000 dinara, vec oko 350, a kada se zalba ulozi, paket ne bi smeo da se vraca nazad kod posiljaoca, iako je bili slucajeva gde se to desavalo..

Procedura je sledeca (informativno stivo za sve buduce zrtve)- Kao prvo, NIKADA ne primajte paket ako vam ne odgovara cena; dalje traziti izvod iz banke, odstampati mejl sa potvrdom o kupovini i slanju, screenshot sa sajta sa koga si pazario gde se vidi cena.. sve to lepo odstampati, spremiti, pa onda zovete carinika, ne rejdzujte (iako ste besni kao ris), on ce vam traziti da to posaljete, ili licno donesete, pa se sa tim dokazima (ako sve to prodje) paket ponovo vraca na carinjenje..

Javljam sutra sta se desilo, posto trebam da se cujem sa carinikom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 21:05   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ma moralo bi biti ok, samo smireno
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 21:12   #8
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Tako je meni stigao telefon iz Austrije A znamo u kakvoj drzavi zivimo. Samo cu reci da mi za operaciju zuci trazio hirurg mito 200e da me brze stavi na listu, a sad za prestojece izbore (necu da imenujem partiju) su mi nudili iz toplane otpis grejanja 70% ako glasam za te i te.


Tako da te u Srbiji nista ne cudi, pa ni carina. Kamo srece da nema ove granice.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 21:30   #9
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ne cudi me nista vise u Srbiji od "drzavnih struktura" ali kada bi samo znali kako tek "posteni napaceni gradjani" pokusavaju da za*ebu carinu laznim racunima, sumanutim deklaracijama i sl ne biste verovali. Prijateljica mi radi na carini (inzenjer tehnologije) i naslusao sam se neverovatnih stvari. Verujem da se i zbog toga carinska sluzba ponasa ponekad "neadekvatno". Ne zelim da ih branim naravno ali i to treba imati u vidu. A kineske firme su poseban biser - dogovoris se sa njima koliku cenu da ti napisu na racunu, pa svi znamo kako to ide. Carinik cim vidi kinesku firmu posiljaoca u ocima mu se ispise rec "prevara"
Samo polako i razlozno. Cekamo rasplet

Poslednja ispravka: Laskaris (7.2.2014 u 21:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 21:55   #10
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Pričao mi profa sa faksa, oni naručili filament za 3D štampač koji košta oko 50 $.
Kaže kad dođe na adresu fakulteta košta skoro 100 $.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 22:37   #11
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Tacno sam znao da ovako rade, izgleda da je moj strah bio opravdan iako su me neki ubedjivali da to ne moze da se desi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 23:18   #12
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Taj ko te ubeđivao u poštenje domaće carine ili nije odavde ili je carinik.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 0:31   #13
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

@Postavljač teme

Nemoj ti pisati nikakve zvanične pismene žalbe ili slično, to je komplikovana i spora procedura, nego ti fino idi do upravne zgrade carine, odakle si dobio pošiljku, i fino sa sve dokazima i bez dlake na jeziku traži da se obračunaš sa nekim glavnim bajom ili šefom smjene. Ako kod njih prolaze takve stvari, prolazi i malo drskosti i verbalnog nasilja sa tvoje strane, provjereno. Priloži dokaze, pravi se opasan i vidjećeš da li će se i dalje praviti pametni. Kao što neko reče, nažalost, ponavljam NAŽALOST je takvo stanje u cijeloj državi (državama na Balkanu) i ne iznenađuje ni postupak carinika. Ali ovako je sve na tvojoj strani, teška riječ sva vrata kod nas otvara. Znam za mnoge malverzacije carinika, od naplaćivanja većih dažbina, preko zabrane uvoza stvari koje su dozvoljene, oštećenja ili krađe robe. Evo i ja čekam kineski telefon naručen za djevoku, ako budu pravili probleme, biće nasilja. Pa nemam ni ja toliko živaca da ih trošim na idiote. Srećno sa tvojim slučajem, nadam se da ćeš istjerati pravdu.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 3:12   #14
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Eto koliko npr. Hrvati imaju prednost sto su u EU. Zbog ovakvih primera vredi im zlata sto su tamo. Kontaktiraj nekog lokalnog novinara i svoj primer iznesi u javnost.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 6:54   #15
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

hah, pre ćeš da dobiješ ministra nego glavnog baju da mu se izdereš, a još ako nije iz BG pa da može da dođe da čeka u redu par dana..
A i tupavo je razmišljanje te gospođe inžinjera tehnologije čim vidi kinesku robu da misli da je prevara, nije prevara gospođo prave to kinezi stvarno za male pare ...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 9:08   #16
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Oni su sad u modu za ekstremno šišanje jer koliko sam u toku nisu dobijene pare za penzije i plate partijskih drugova u javnom sektoru pa onda grogi udaraju i levo i desno a i onako smo prdnuli u čabar. Mislim da ovo nije najbolji period za kupovinu strane robe.

@OP
Treba biti čvrst u odnosu sa njima ali pazi ipak da ne pređeš mnogo crtu.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 9:59   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

a plus imamo i potpisane neke sporazume o necarinjenju sa Kinom, Rusijom, EU..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 10:19   #18
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Evo teme koju bi mogao Qzma da obradi u svojoj kolumni. Dajem primer kako bi tema mogla da ima naslov: Dragi carinici... Ili: Nije zlato sve sto sija, ima tu i srebra! A moze i ovako: Mamlazi spustite loptu malo na zemlju!!! Ovo trece bi vec bilo u njegovom stilu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 10:55   #19
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Pisao je o tome nešto skoro i imao zanimljiv predlog.
Citat:
Šta je rešenje? Da vam od besa iz leđa rastu dodatni ekstermiteti sa kukama, i da dolazak svake pošiljke, umesto sa lakim uzbuđenjem, proživljavate kao besni Nekromorf? Ja predlažem trollface alternativu.

Na internetu egzistira metrička tona sajtova koji šalju besplatan materijal na kućnu adresu, bez naplate poštarine. Postoji milion korporacija koje šalju debele, masne kataloge; tu su Jehovini svedoci, sinovi kralja Krista, Šivini avatari i drugi heathensi koji rado šalju tomove svojeg jeresi svakom ko zatraži; postoje pilane koje online prodaju drvenu građu i rado šalju semplove dasaka svakom koga semplovi dasaka zanimaju... Svakom ko ovo čita ja predlažem da podivlja, da naruči gluposti s nekoliko stotina adresa, da svoje prijatelje ubedi da rade istu stvar, da carinske organe izbombardujemo jastučno-sunđerastim volumenom gluposti koje niko nikada neće podići niti za njih platiti PDV (Ja ovo naručio? Naravno da nisam, ser...). Stavite masku Fredija Krugera, Gaja Foksa ili gumenu konjsku glavu, proguglajte „free stuff + free shipping” i provedite besano/besno popodne zamišljajući poraz gramzivih i pobedu pravednih.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 12:07   #20
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

^ hehe.

Dan 2:

Zvao sam danas carinika i rekao mi je da je cena odredjena na osnovu etikete koja je bila prikacena na jakni, znaci oni ne haju ono sto pise na kutiji (iako tamo stoji cena, ko salje, kome salje), vec sta je unutra (verovatno prvo pocepaju paket da vide sta ima unutra, a tek posle gledaju sta pise na pakovanju, ako ne nadju cenu na robi). Kada sam joj rekao da imam sve dokaze (izvod, fakturu na mejlu, sliku sajta sa cenom..), ona mi je rekla da idem u postu, da ulozim prigovor (420 dinara), prilozim sve dokaze sto ce se vratiti zajdno sa jaknom. To je dobra vest, ali losa je sto mi je rekla da ce taj proces u posti trajati mesec dana, pa onda ide na komisiju u upravi carina na jos mesec dana, znaci dva meseca trebam da cekam (nije mi napomenula da to moze i krace trajati, vec izricito dva meseca). Znaci mart, april.. kada se nosi ta jakna, treba otpisati (a kao sto sam napomenuo, svoju sam poklonio, a nemam adekvatnu zamenu), ali ipak i to je bolje nego da dajem 13000 dinara..

Heh, sta da se radi..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Office 2013 i srpska ćirilica ljubs Aplikativni softver 6 6.1.2014 13:17
Carina za Grafičku Tablu iz Kine zakimon Brbljaonica 4 28.8.2013 23:24
Predstavljena Srpska naučna televizija ZoNi Brbljaonica 34 30.9.2012 1:20
Kupovina iz Amerike, carina, DHL i posta lukababic Brbljaonica 9 3.12.2011 20:18
Srpska carina i mobilni telefon Markob Brbljaonica 8 13.7.2011 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com