Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2015, 21:17   #1
stevansan
Novi član
 
Član od: 11.2.2012.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Kopernikus CG-NAT

Koristio sam Telekomov internet i odlučim se da pređem na Kopernikus (pošto je u gradu jedina alternativa Telekomu), zbog brzine/pinga - bolje mreže. U ponudi lepo stajale brzine i uz svaki paket dinamička ili statička IP adresa... Pošto imam plaćen NO-IP servis, uzmem dinamički IP (pošto mi statička ne treba, ne hostujem ništa, niti imam upload protok za to).

Dobijem net, probam da forwardujem portove koji su mi potrebni za video nadzor i još neke aplikacije - neće. Pogledam na ruteru, IP adresa koju dobija od provajdera iz opsega 10.31.0.0, a adresa koju šalje NO-IP-u 178.79.4.10 i danima se ne menja. Odem kod još par ljudi koji koriste njihov internet - svi dobijaju istu, javnu IP adresa. Nekoliko dana sam gubio vreme oko podešavanja, misleći da je do mog rutera, ali posle skapiram da koriste Carrier Grade NAT iako u ponudi piše da se dobija dinamička IP adresa. Pošto mi takva ne odgovara, a nije ni pisalo u ponudi tako, pozovem njihov korisnički servis. E tu kreću noćne more... Nisam imao prilike da budem korisnik goreg korisničkog servisa. Prvo su mi dali statičku IP adresu, pa naplatili (a to uopšte nisam tražio), pa opet vratili na staro, pa opet na statičku i tako bilo nekoliko meseci i opet vrate na istu IP adresu. Ja ih zovem i tražim ponovo dinamičku, obećavali su mi nekoliko dana da će da dođu (da promene opremu da bih navodno dobio dinamičku IP adresu), ja ih čekam, kažu za 10 minuta, pa se niko ne pojavi i na kraju kad su promenili opet isto. Javna IP adresa koju verovatno koriste svi njihovi korisnici iz grada... I kao, rešiće problem, a dani prolaze i njih je verovatno mnogo briga. Koristio sam ili koristim (pošto imam firmu, pa na više lokacija i internet): Telekom, Ninet, EXE-net, SBB, Orion internet i goreg operatera od Kopernikusa nisam imao. Firma za izbegavanje. Kakva su vaša iskustva? I je l na celoj mreži Kopernikusa, svuda u zemlji ovakva situacija?
stevansan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2015, 11:54   #2
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Kopernikus CG-NAT

Imas na Benchmark-u iscrpnu temu o njima. U sustini, ako izuzmemo tresh kablovsku televiziju,pritom preskupu sto se tice neta ok su dok ne dodje do problema. E onda dolazi do izrazaja njihova neprofesionalnost i bahatost. Reklamacije resavaju traljavo i sporo, podrska nula, zvanicni forum su zatvorili jer nisu stizali da pobrisu sve negativne komentare, ukinuli( sad valjda vratili) Fox kanale, pritom lagali da je tehicki problem u pitanju( kao i za MTV koji nikad nisu vratili) , jedan clan je dobio odgovor od ljudi u FOX televiziji da je saradnja prekinuta na zahtev operatera. U prevodu, ukidaju kanale koje se placaju a uvode trash kanale tipa DUGA ili neke vlaske na kojim mozete pratiti celu svadbu ili 18 rodjendan bogatih vlaha. Cena usluge naravno ista ili ide na gore. Iskreno se nadam da ce propasti i da ce ih progutati SBB.
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 2:43   #3
stevansan
Novi član
 
Član od: 11.2.2012.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopernikus CG-NAT

Citat:
wolf 87 kaže: Pregled poruke
Imas na Benchmark-u iscrpnu temu o njima. U sustini, ako izuzmemo tresh kablovsku televiziju,pritom preskupu sto se tice neta ok su dok ne dodje do problema. E onda dolazi do izrazaja njihova neprofesionalnost i bahatost. Reklamacije resavaju traljavo i sporo, podrska nula, zvanicni forum su zatvorili jer nisu stizali da pobrisu sve negativne komentare, ukinuli( sad valjda vratili) Fox kanale, pritom lagali da je tehicki problem u pitanju( kao i za MTV koji nikad nisu vratili) , jedan clan je dobio odgovor od ljudi u FOX televiziji da je saradnja prekinuta na zahtev operatera. U prevodu, ukidaju kanale koje se placaju a uvode trash kanale tipa DUGA ili neke vlaske na kojim mozete pratiti celu svadbu ili 18 rodjendan bogatih vlaha. Cena usluge naravno ista ili ide na gore. Iskreno se nadam da ce propasti i da ce ih progutati SBB.
I ja se nadam da ce ih SBB progutati. Primetio sam da im je televizija odvratna, ali mi to uopste nije bitno. Internet radi OK, mali ping i obecana brzina, ali ovakve stvari, kao sto je carrier grade NAT (koji nigde nije ni spomenut) su uzasne i mogu da naprave veliki problem. Ovo sam napisao da se jos neko osim mene ne bi zeznuo.
stevansan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
carrier grade, cgnat, kopernikus, nat


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kopernikus na staroj mrežnoj karti? real022 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.4.2010 0:34
Port forward Kopernikus orbit Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 4.7.2009 13:51
Digitalni risiver Kopernikus black dominator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 5.6.2009 19:02
Softver za digitalni reciver kopernikus gama Pedja Nis Video/TV softver 1 5.9.2008 15:14
Uputstvo za dvd kopernikus htd-1060 sima21 Video/TV softver 1 5.4.2007 3:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com