Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2022, 22:36   #361
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Evo da i ja skrenem malo sa teme. Kao neko ko živi u NS i posao mu je takav da je okružen imućnijim ljudima, potvrđujem, BG i NS su poseban univerzum. U N. Sadu jedan dobar deo ljudi (to je sigurno daleko iznad 10% kako neki žele da predstave,) ''pliva'' u novcima. Dosta mojih poznanika i prijatelja se praktično obezbedilo za čitav život (neki imaju mnogo jaka primanja u IT sektoru, neki su se obogatili od kriptovaluta, neki su nasledili po 2-3 stana i godinama to izdaju po visokim cenama, a pri tom imaju još i poslove koji im donose mesečna primanja preko 2 hiljade eura, neki rade u inostranstvu i taj veliki novac troše ovde, itd...). Automobili koji se voze po NS, to se jednostavno ne može videti u Somboru, Zrenjaninu, Šapcu, itd... Ja znam barem 10 ljudi koji na samo jedno letovanje potroše 5 hiljada eur. Za neke ljude znam odakle im, ali za neke stvarno nemam predstavu odakle im, a poprilično sam siguran da se ne bave nikakvim sumnjivim delatnostima, verovatno izdaju stanove, ovde u NS ako imaš viška dva stana i izdaješ ih, ti si rešio problem nedostatka sigurnih primanja za čitav život, obezbeđen si i kraj.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 22:38   #362
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

dobro sad ne treba ići u krajnjost, po planinama i selima je loš internet koji jedva izvlači 10 Mbps a verovatno i manje, evo ja prošle godine kad sam pitao za adsl i dalje nisam imao tehničkih mogućnosti a ne živim na planini nego u mestu u centralnoj srbiji, odmah pored autoputa... imamo jednog kablovskog operatera, nema još najave za optiku od telekoma imaju druge prioritete.. a cene rastu svuda, po prodavnicama je sve skupo pa jurimo akcije po supermarketima evo na primer eva sardina najjeftinije gde sam našao 129 din, čajna sad redovno preko 1000 retko kad ima da se nađe za manje od 1000 din/kg..kačkavalj isto. jedino stanovi i ako voliš da pešačiš možeš da napraviš dobru uštedu na stanarini i troškovima oko auta tj da ne voziš, ne registruješ auto... i bolji vazduh uglavnom, ali zavisi koje mesto, Bor, Valjevo najzagađeniji
Nije idealno, ali je mislim bolje nego u tim košnicama, živiš u kući, ima i stanova novogradnja to se sad dosta zidalo, nema narko bandi i svakakvih klošara, ok ima pijandura tu i tamo ispred prodavnice ali nisu agresivni, škola, prodavnica, dom zdravlja, vrtić, sve mi je na 200m , ko voli miran život idealka...
Samo da imaš dobar izvor prihoda ili bar prosek da ne moraš da rmbaš po ovim fabrikama kod turčina ili da motaš kablove

Poslednja ispravka: water wizard (18.11.2022 u 22:49)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 22:49   #363
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
sp01 kaže: Pregled poruke
Ти си ти, главни баја на овом форуму. Не може свако да се бави чиме и ти. Није то ни била поента приче.

Човек мисли да гомила људи не ради за 40-60К. Да, то може да важи за ваше градове, не за остатак Србије.
Rekao je da gomila ljudi kojima je gejming predominatan hobi ne radi za 40-60k.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
player1 (19.11.2022)
Stara 18.11.2022, 23:16   #364
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Важи шефе, твоја мора бити задња.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 1:02   #365
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ne slazem se, ne mislim da gomila ljudi zaradjuje 40-60k, a pogotovo ne mislim da gejmeri imaju takve plate.
Mislim da su ljudi koji se igraju tehnicki pismeni (rad na racunaru) i mogu sebi da obezbede bolje poslove.
Ne mislim ni da svi imaju 1500e i vise, ali ne ni tako malo kao sto si ti napisao.

Taj ko radi danas za 40-60k iskreno ne treba ni da se igra, vec sve svoje slobodno vreme treba da ulozi u dodatno usavrsavanje (jezik, rad na racunaru, soft skills itd..), kako bi nasao bolji posao.
Learn to code,a? Film "Šesta brzina" i Marko Nikolić kada dođe kod Radmilovića.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 1:44   #366
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Apsolutno nema, meni je svejedno da li sedeo u Beogradu ili na Miroč planini, isto ću novca da primam, a život je jeftiniji u unutrašnjosti.
Znači, svako može tako da živi? Dakle, rješenje je bilo da se prosto čitava Srbija zaposli u IT i u remote režim rada? Kako se toga niko nije ranije sjetio...

Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 3:18   #367
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ne samo to nego možeš da pazariš polovni PS4/Xbox One, piratizuješ igre ili preprodaješ fizičke kopije i igraš šta hoćeš... Ne treba mnogo novca za gaming - samo ako si zadrt, onda treba.
I ja sam nešto ovog tipa mislio kad sam rekao da nije nužno skup hobi.

Što se PC-a tiče, sve novo i nasvirano jeste skupo ali čak i povoljni i3 CPU i 5 god. stara karta su i dalje sposobni da teraju većinu igara u nekim pristojnim medium podešavanjima koja su ustvari bolja od ovih slabijih konzola. Koliko vidim većina nas ima solidan backlog igara koje retko zahtevaju moćne komponente. Nije gejming samo igranje nasviranog CP2077 na kompu od 1500€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 11:31   #368
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
Znači, svako može tako da živi? Dakle, rješenje je bilo da se prosto čitava Srbija zaposli u IT i u remote režim rada? Kako se toga niko nije ranije sjetio...
Kao prvo ja ne radim u IT, a kao drugo, naravno da je nemoguće da svi rade online, ali je daleko svrsishodnije uložiti vreme u sebe i pokušati razviti ili usavršiti neke nove veštine i eventualno naći neki dodatni poslić online, nego kukati teškoe i čekati državu duradi nešto.

A rasprava oko online se povela povodom činjenice da je, što se toga tiče, danas mesto stanovanja apsolutno nebitno.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2022, 13:12   #369
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Nije me smorilo igranje igara, sto se moze videti po porukama koje postavljam ovde.

Samo u moru baljezgarije treba naci nesto sto nije napravljeno za idiote, vec za nas staru gardu i mladje koji vole izazov.

Sve se moze stici, ja imam troje dece, treniram i igram kosarku i basket i dalje kao da sam u ranim dvadesetim, ali pozeljno je imati zenu koja sve to prihvata i ne drobi.

Poslednja ispravka: filpan (20.11.2022 u 15:50)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (20.11.2022), MARE GSX R (2.12.2022), perablenta (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 0:11   #370
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

E zato si ti šef EHCPCGG.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 2:27   #371
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

U prethodnoj poruci sam hteo da kazem da je gaming postao skup zbog poskupljenja grafickih kartica a ne zbog malih plata.
Mislio sam na igranje igica na racunaru a ne na konzolama jer se nalazimo na forumu Sveta kompjutera i prilicno sam siguran da vecina nema konzolu i ne zeli da je kupi.
Citat:
Ne slazem se, ne mislim da gomila ljudi zaradjuje 40-60k, a pogotovo ne mislim da gejmeri imaju takve plate.
Ima ih vise nego sto mozes da zamislis.
Mozes da ne budes saglasan sa onim sto sam napisao ali sledeci put saznaj kolika je prosecna plata i minimalac (36 hiljada).
Citat:
Mislim da su ljudi koji se igraju tehnicki pismeni (rad na racunaru) i mogu sebi da obezbede bolje poslove.
Poznajem ljude koji su fakultetski obrazovani ali rade za 400-500e.
Mogu oni da pocnu da se obucavaju za rad na racunaru ali vecina to ne zeli jer nema svako zelju da provede radni vek uz ekran.
Znam komercijaliste iz nekoliko poznatijih firmi kojima je pocetna plata ~50 hiljada a bonus ne dobiju nekoliko meseci.
Citat:
Ne mislim ni da svi imaju 1500e i vise, ali ne ni tako malo kao sto si ti napisao.
Tacno je tako kako sam napisao jer vecinu zaposlenih cine prodavci po supermarketima, novinarnicam, prodavacice u trznim centrima... U jednom supermarketu je do skoro magacioner zaradivao oko 43 sa prevozom a sef nekog odeljenja 5 hiljada vise. Plate su im sada vece jer u januaru minimalac ce biti povecan na 39 hiljada. Ima supermarketa koji placaju zaposlene preko 50 hiljada ali im smanje platu ako je veci manjak prilikom popisivanja robe.
Citat:
Taj ko radi danas za 40-60k iskreno ne treba ni da se igra, vec sve svoje slobodno vreme treba da ulozi u dodatno usavrsavanje (jezik, rad na racunaru, soft skills itd..), kako bi nasao bolji posao.
Znaci gaming-om mogu da se bave samo ljudi koji zaradjuju preko 60 hiljada a studenti, nezaposleni i ljudi sa manjim primanjima moraju da cekaju povisicu ili bolji posao.
Nemoj da zaboravis velika vecina prestane da igra igrice kada se zaposli a posle trece decenije se taj broj svake godine dodatno smanjuje.

Poslednja ispravka: Acanen (20.11.2022 u 2:35)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
makiem (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 3:47   #372
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

jeste majning ubio gaming, ali ako je budžet tanak trebaćeš da se snađeš, sad bar ima i polovnih grafičkih za 100 ili manje evra, ne moraš više da prodaješ bubreg ako hoćeš da igraš igre na kompu
Sad ako su želje veće a mogućnosti male moraš da poradiš na rešavanju jednog od ta 2 problema, ili veća plata ili manje želje...
A u ovoj temi gde se uglavnom okupljaju bivši gameri teško da ćeš da nađeš razumevanje, eto i ja bi reko ne gubi vreme bolje radi nešto pametno kao neko ko je izgubio dosta vremena u igrama..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2022, 13:38   #373
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Majning nije ubio gejming samo je trajno podigao cene za ljude koji jure ultra podešavanja i visoke rezolucije.

Gejming nikada nije bio skup ako se ne glupiraš... Igrao sam se i kao student smrdljivi bez primanja i igram se sad isto kao i tad, malo bolja oprema i ništa više... Tj. čak se igram na bežičnom mišu i tastaturi a gejmerske sam poklonio - i opet šurim. I imam slabiji GPU nego što sam imao - i to mi je okej. I konzola mi je Series S I to mi je okej. Samo bez glupiranja.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2022, 15:23   #374
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
eto i ja bi reko ne gubi vreme bolje radi nešto pametno kao neko ko je izgubio dosta vremena u igrama..
Ovo mi je oduvek bilo bezveze, svakome "pametno utrošeno vreme" znači nešto različito, ja sam mislio da smo odavno završili sa tim predrasudama, nije svakome recimo "pametno utrošeno vreme" usko povezano sa novcem. Ako neko istinski uživa u video igrama, vreme potrošeno u igri je vreme gde je on uživao jel tako, zašto bi se vreme uživanja smatralo nepametnim? Zato što društvo tako nalaže jer moramo svaki deo slobodnog vremena da utrošimo u smišljanju kako bi zaradili još novca, preko novca, a sve van toga je "gubljenje vremena"?! Ovo ne važi samo za video igre, nego za bilo šta što nekoga ispunjava a društvo smatra "gubljenjem vremena".

Ovo nije upućeno tebi kao tako, ne napadam te ili šta već, možda ti ovde nisi ni mislio na novac ali sam samo iskoristio ovo za rant, generalno ne volim takav mentalitet. Treba naći pametan balans i to je to. Život je faking kratak.

Poslednja ispravka: evil_geko (20.11.2022 u 18:26)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
mvasic (20.11.2022), player1 (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 15:40   #375
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Vise igara sam presao na Steam Deck-u ove godine nego na PC-ju sto govori u prilog tome da je moguce igrati igre i za relativno malo novca. Svi mi imamo backlog toliki da nema potrebe da se bilo sta novo uzme barem naredne 2 godine. Onaj ko ima mogucnosti neka uzima nove igre i nove komponente, onaj ko nema opet nece ostati praznih ruku. Metro 2033 Redux koji je mucio mnoge PC-je kada je izasao danas se vrti na max detaljima na uredjaju poput Steam Deck-a u 50-60FPS-a bez ikakvih problema. To je slucaj sa mnogim igrama starijim od 3-4 godine.

Ja koji sam graphics whore imam toliko starijih igara koje nisam odigrao nikada da ne znam koju cu prije.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
mvasic (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 18:12   #376
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Taj ko radi danas za 40-60k iskreno ne treba ni da se igra, vec sve svoje slobodno vreme treba da ulozi u dodatno usavrsavanje (jezik, rad na racunaru, soft skills itd..), kako bi nasao bolji posao.
Aha znaci taj sto zaradjuje 40 - 60 hiljada ne zasluzuje da se (kako god) igra jer ne ispunjava "standarde" (softs skill, jezik, itd.)?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
player1 (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 18:34   #377
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Ovo mi je oduvek bilo bezveze, svakome "pametno utrošeno vreme" znači nešto različito
Kao hardkor gejmer prvi se slažem sa time da igranje uvek jeste gubljenje vremena. Isto tako je i gledanje filmova, serija, praćenje sporta, da se razumemo.
Taj argument je validan i zauvek će biti.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (20.11.2022), Rockstar (21.11.2022)
Stara 20.11.2022, 19:26   #378
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Svi cemo da umremo, sta je zivot ako ne gubljene vremena dok ne krepamo.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
player1 (20.11.2022)
Stara 20.11.2022, 19:32   #379
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ono što sam hteo da kažem je da uvek možeš naći način da utrošiš vreme kvalitetnije od igranja igara: trening, čitanje, kreativni hobi bilo kog tipa... Nešto što će ti omogućiti da se razviješ u nekom smeru. Gejming je jedan od beskorisnih vidova zabave.
Zabavno do besvesti ali beskorisno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2022, 19:43   #380
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Čudan post doctor. Beskorisno? Moj život se sa tobom ne slaže.

Uz igre sam naučio da koristim računar, internet, programe, engleski jezik, izvežbao strpljenje i koncentraciju. I sad 25 godina kasnije mogu da zaradim više od igranja igara i pravljenja videa o njima nego od svog obrazovanja od 18 godina.

Baš čudan komentar...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
evil_geko (20.11.2022), nihil (21.11.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com