Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2010, 20:34   #121
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Malo trivije u vecernjoj pauzi:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	twwundharvey.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	43,0 KB
ID:	35889

Ovako izgleda nemacka kutija igre (bez zeca), a obratite paznju kolika je tabla iza koja se dobija u pakovanju. Kockice inace sluze za copy protekciju, na nacin koji je bio popularan u vremena kada su Argentinosaurusi i 5.25-incne diskete slobodno hodale Zemljom. Princip je bio da igrac odgovori na neki in-game quiz recimo, gde ce morati da konstatuje manual ili neki predmet koji je dobio sa pakovanjem. Monkey Island je recimo distribuirao cuveni tocak sa podesavanjem piratskih faca.

Blesavi Nemci su vec nekoliko put reaktivirali ovaj stil zastite, kao Deck 13 sa Ankhom 2 npr. a evo ga i u The Whispered Worldu. Ovako to izgleda u igri:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	tww1.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	71,0 KB
ID:	35895

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	tww2.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	58,3 KB
ID:	35894

Dakle, igrac dobija tri 12-strane kockice (dodokaedarchice?) sa simbolima, i na pocetku igre mu se pokazuje slika gde je na svakoj kockici ispisan samo jedan simbol i jedan znak pitanja. Igrac treba da ustanovi koji simbol ide na mesto znaka pitanja koristeci svoje kockice.

A spomenuta tabla sluzi ustvari za igranje stone igre sa kockicama. Ne znam pravila ali ne znam ni koliko je Nemcima do igre i kockica sa obzirom da gornju proceduru moraju obaviti na svakom startovanju igre.

Poslednja ispravka: dijego_ (17.8.2010 u 20:45)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Ketchua (17.8.2010), snežana stanković (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 20:47   #122
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ha, kopi prtekšn je zapravo tutorial za stonu igru. Hvala što si sa nama podelio ovu zanimljivost.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 22:05   #123
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za zapažanja iz trećeg dela:
Na samom početku trećeg dela nailazimo na po meni nelogičnu zagonetku. Vratila sam se na taj deo da osmotrim sve, ali nikakve ja tu stene u pozadini ne vidim da bih mogla da ih povežem sa polugama. Takođe mrtvačka glava u vidu stene koja se pomera kako se i Sedvik kreće meni nije pomogla. Prava je sreća što sam ovu zagonetku brzo rešila čistim kliktanjem.

Izlazak iz zatvora je veoma jednostavan i neoriginalan. Ovu zagonetku sam srela u par avantura.

Kuhinja je veoma impresivna. U njoj je me je ona ptičica do suza nasmejala. Kako samo nevino izgleda, a kako je krvoločna. Mislila sam da je ću je samo malo gurnuti toljagom, pa je uhvatiti, možda očerupati perje i nekako ga zalepiti za toljagu. Kad, vidi ti nje. Ostala sam bez teksta kada se zakačila za toljagu. Ne bih nikad pretpostavila da će to uraditi. Hvatanje muve! O ne, pa to je čista ludost.

Kada sam izašla iz zatvora, videla gradić sa silnim vratima na kućama i kada sam otkrila da mogu da uđem samo na neka vrata, bilo mi je žao što ne mogu da vidim šta se nalazi iza ostalih vrata. Koja greška. Oslobađanje gusenice mi je prilično bilo teško. Šetkala sam se po sobama verovatno za kaznu što sam silno želela da uđem u ostale kuće.

I konačno kada sam oslobodila gusenicu, umesto da se radujem nastao je problem. Jednostavno sam zaboravila na njenu pomoć i lupala glavu oko pokretanja lifta. Tri ventila sam pronašla lako, ali onaj četvrti mi je zadao najviše problema u ovom delu igre. Gusenica mi je u ovom delu nije uopšte pala na pamet.

Pokretanjem lifta sam već pomislila da sam završila treći deo, kad ono izlazim i vidim da se treći deo nastavlja. Odmah sam izašla iz igre i sačekala drugi dan da na miru rešavam zagonetke. Kada sam ponovo pokrenula igru samo sam se bavila gusenicom. Svugde sam prvo nju stavljala u svim njenim transformacijama, tako da mi je to pomoglo za rešavanje onog mehanizma za odlazak do lokomotive. Uz njenu pomoć sam takođe lako pokrenula lokomotivu i otputovala u četvrti deo.

Ovo su samo neka zapažanja iz trećeg dela. Možda se još nečega naknadno setim. Odoh sada da rešavam omiljenu slagalicu iz rane mladosti.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku snežana stanković na korisnoj poruci:
dijego_ (17.8.2010)
Stara 17.8.2010, 22:06   #124
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Zagonetka na početku trećeg dela je bila bezobrazno, ali dobro osmišljena.
Samo sto me caine zaludeo pa jos uvek provaljujem vezu sa
Spoiler za prva zagonetka:
stubovima.

Evo je dobitna kombinacija

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zagonetka.jpg
Viđeno:	13 puta
Veličina:	27,4 KB
ID:	35903

znaci - desno, levo, desno, desno, levo

evo su i stubovi

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zagonetka1.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	92,8 KB
ID:	35904

to je ako bi gledali sa leva na desno, bez obzira na polozaj u dubini. onaj peti, ili bar ja mislim da bi trebalo da je peti ide u desno

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	zagonetka2.jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	27,8 KB
ID:	35905

pa mi se ne slaze sa zadnjom ruckom, dok ostali pashu. takodje, ako napravim i drugi redosled - od najdaljeg po dubini do najblizeg, ili obratno, ili neke druge kombinacije opet ne mogu da dodjem do resenja, a kopka me sad


caine, bolje da objasnis neke stvari
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 22:16   #125
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Mislim da si ti pogrešno obeležio stubove. Znači, 4. je onaj mali koji je kod tebe između 3. i 4. a 5. onaj koji je tebi 4. Ja ovaj 5. na tvojoj slici jedva vidim, a siguran sam da sam izbrojao 5 komada kad sam igrao. Tako sam i rešio zagonetku, bez zezanja sa mrtvačkom glavom.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
It is time (što bi rekao Rafiki). Treba da nam kažete koji su to bagovi.
Nije bag i nije to na šta si ti naleteo. Mislim da ne bi trebalo ovo da čitaš jer ćeš verovatno sam da provališ šta treba da se radi.
Spoiler za Kad sam gledao u walkthrough:
Glupa dizajnerska odluka zbog koje sam gledao u walkthrough nalazi se u sobi sa kuvarom i tajnim prolazom. Kada prvi put pogledate na zid gde je tajni prolaz, Sadwick će samo da prokomentariše zid, bez konstatovanja da je tu prolaz. Kasnije se desi nešto (ne sećam se šta), pa se zid promeni i postane očigledno šta se iza njega ustvari krije. Onda je potrebno da se još jednom pogleda zid da bi kroz prolaz moglo da se prođe, što ja nisam provalio. Mislio sam da je fora u onim vitezovima, tj. u redosledu kojim ih udarite, pa sam probao sve moguće kombinacije (a ima čini mi se 4 viteza).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 23:14   #126
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Mislim da si ti pogrešno obeležio stubove. Znači, 4. je onaj mali koji je kod tebe između 3. i 4. a 5. onaj koji je tebi 4. Ja ovaj 5. na tvojoj slici jedva vidim, a siguran sam da sam izbrojao 5 komada kad sam igrao. Tako sam i rešio zagonetku, bez zezanja sa mrtvačkom glavom.

Nije bag i nije to na šta si ti naleteo. Mislim da ne bi trebalo ovo da čitaš jer ćeš verovatno sam da provališ šta treba da se radi.
Spoiler za Kad sam gledao u walkthrough:
Glupa dizajnerska odluka zbog koje sam gledao u walkthrough nalazi se u sobi sa kuvarom i tajnim prolazom. Kada prvi put pogledate na zid gde je tajni prolaz, Sadwick će samo da prokomentariše zid, bez konstatovanja da je tu prolaz. Kasnije se desi nešto (ne sećam se šta), pa se zid promeni i postane očigledno šta se iza njega ustvari krije. Onda je potrebno da se još jednom pogleda zid da bi kroz prolaz moglo da se prođe, što ja nisam provalio. Mislio sam da je fora u onim vitezovima, tj. u redosledu kojim ih udarite, pa sam probao sve moguće kombinacije (a ima čini mi se 4 viteza).
Spoiler za objasnjenje...:
Da, fazon sa zidom i tajnim vratima... Najvise frustracije do sad. Uzas. Ali, sta je fazon - kada si u onoj sobi dje mozes da pomjeras osu sobe dje je bio Spot zakljucan (ona soba na vrhu sa dvije grdne preparirane glave )- kad pomjeras diskove lijevo-desno, mozes da cujes otvaranje vrata nedje u daljini. Jedno otvaranje vrata je kada se okrece soba dje je Spot bio. Drugo otvaranje je kada se aktiviraju tajna vrata u sobi dje je kuvar! I ja sam slucajno naletio tu, ali mi je posle bilo logicno...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 23:16   #127
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Spoiler za zapažanja iz trećeg dela:
Na samom početku trećeg dela nailazimo na po meni nelogičnu zagonetku. Vratila sam se na taj deo da osmotrim sve, ali nikakve ja tu stene u pozadini ne vidim da bih mogla da ih povežem sa polugama. Takođe mrtvačka glava u vidu stene koja se pomera kako se i Sedvik kreće meni nije pomogla. Prava je sreća što sam ovu zagonetku brzo rešila čistim kliktanjem.

Izlazak iz zatvora je veoma jednostavan i neoriginalan. Ovu zagonetku sam srela u par avantura.

Kuhinja je veoma impresivna. U njoj je me je ona ptičica do suza nasmejala. Kako samo nevino izgleda, a kako je krvoločna. Mislila sam da je ću je samo malo gurnuti toljagom, pa je uhvatiti, možda očerupati perje i nekako ga zalepiti za toljagu. Kad, vidi ti nje. Ostala sam bez teksta kada se zakačila za toljagu. Ne bih nikad pretpostavila da će to uraditi. Hvatanje muve! O ne, pa to je čista ludost.

Kada sam izašla iz zatvora, videla gradić sa silnim vratima na kućama i kada sam otkrila da mogu da uđem samo na neka vrata, bilo mi je žao što ne mogu da vidim šta se nalazi iza ostalih vrata. Koja greška. Oslobađanje gusenice mi je prilično bilo teško. Šetkala sam se po sobama verovatno za kaznu što sam silno želela da uđem u ostale kuće.

I konačno kada sam oslobodila gusenicu, umesto da se radujem nastao je problem. Jednostavno sam zaboravila na njenu pomoć i lupala glavu oko pokretanja lifta. Tri ventila sam pronašla lako, ali onaj četvrti mi je zadao najviše problema u ovom delu igre. Gusenica mi je u ovom delu nije uopšte pala na pamet.

Pokretanjem lifta sam već pomislila da sam završila treći deo, kad ono izlazim i vidim da se treći deo nastavlja. Odmah sam izašla iz igre i sačekala drugi dan da na miru rešavam zagonetke. Kada sam ponovo pokrenula igru samo sam se bavila gusenicom. Svugde sam prvo nju stavljala u svim njenim transformacijama, tako da mi je to pomoglo za rešavanje onog mehanizma za odlazak do lokomotive. Uz njenu pomoć sam takođe lako pokrenula lokomotivu i otputovala u četvrti deo.

Ovo su samo neka zapažanja iz trećeg dela. Možda se još nečega naknadno setim. Odoh sada da rešavam omiljenu slagalicu iz rane mladosti.
Spoiler za svaka cast za...:
rijesena sva 4 ventila, bez vecih muka!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 23:52   #128
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za Ozloglašena prva zagonetka 3. dela:
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Samo sto me caine zaludeo pa jos uvek provaljujem vezu sa...................evo su i stubovi
Ne razumem, na koji način stubovi u pozadini imaju veze sa zagonetkom? Je li moguće da sam slučajno postavio poluge u pravi položaj? Ono što sam ja primetio je da se pomeranjem poluga menja i položaj "slojeva" od kojih se sastoji lobanja (to je onih pet stubova u prvom planu koji se pomeranjem Sedvika po ekranu pomeraju u vidu "paralaksnog skrola". Poluge treba postaviti tako da ovi slojevi obrazuju savršeno pravilnu lobanju... Vezu sa onim visokim pozadinskim stubovima ne vidim.)

Poslednja ispravka: Shumsko_drvece (18.8.2010 u 0:05)
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 0:34   #129
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za i dalje 1. zagonetka:
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Je li moguće da sam slučajno postavio poluge u pravi položaj?
nisi, svi smo

ali ukida ti se 20% od redovne playthrough dnevnice zbog necitanja postova

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
pa sve si provalio, ostaje ti samo tezi deo da lupas po ruckama dok ne sklopis lobanju. ili sam bar ja tako verujem da svaka rucka utice na jedan "sloj" a malo po malo kada sam pokusavao da vidim kako koja rucka utice sam i sklopio kako treba. cak i ako je nelogicna ili "pokvarena", meni je bas zanimljivost ove zagonetke u tome sto je nestandardna i u samom provaljivanju da ti delovi nisu samo ukras u igri i grafici vec sama zagonetka
onda je caine predlozio i alternativu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ima tu i jedno drugo rešenje koje malo ko zna (ne zna ni MaGtRo, ja sam mu/joj slao mail da ubaci u walkthrough i moje rešenje, al' ne odgovara ). Obratite pažnju na 5 stuba u pozadini - svi su malo nalegnuti, isto kao što poluge mogu da se obaraju. Znači, treba samo da prvu polugu (najlevlju ) oborite na istu stranu na koju je nalegnut najlevlji stub. Taj proces ponovite za sve 5 poluge.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
sto je najbolje, "delovi" lobanje ti odmah upadnu u oci cim prvi put predjes sa leva na desno, ali sam ja dugo mislio da je to samo malo parodijski paralaksni skrol ili pomeranje u vise ravni sa obzirom da su ga mnoge 2D igre koristile

Zato sam ih i ignorisao u pocetku pa sam tek posle shvatio sta je pisac hteo da kaze. Prvo sam mislio da sam se genijalno setio i da rucke upravljaju njihanjem fenjera ali sam ubrzo shvatio da autori ne dele mogu genijalnu zamisao

Ali kad sam provalio sta treba, znao sam da jednom kad sklopis lobanju da ce vrata ili sama da se otvore ili da treba da stanes na poklopac
onda sam ja provaljivao koji stubovi odgovaraju resenju pa mi je caine objasnio da su prva 5 koja vidis sa leva na desno. iako moze da bude i slucajnost, mislim da neceg tu ima (kao i jos neke druge slicne stvari u igri, ali o tome drugom prilikom )

Poslednja ispravka: dijego_ (18.8.2010 u 1:55)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 12:08   #130
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za samo za Foresta, Zorane i GB NE OTVARAJTE!:
jel stizemo ove strebere gde se nalazis, 'si skuho supicu?
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 12:35   #131
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za Samo za Dijega!:
Aha! Znao sam! Jesil' ti Dijego, a! Zatvaraj, prooomaja!
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 13:08   #132
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Dochepah se 4og chaptera, na kraju treceg je lagano bilo... Kraj treceg je prelijep, savrsen.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 13:26   #133
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Spoiler za zatvor:
Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Izlazak iz zatvora je veoma jednostavan i neoriginalan. Ovu zagonetku sam srela u par avantura.
I ja sam odmah znao cim sam se nasao u zatvoru da ce na taj nacin da se pobegne - ova zagonetka ima duzu bradu i od Robinsona Krusoa na Danima Proslave Brade, ali ne mari posto te ceka ona sjajna scena sa gradom i vodopadima


Spoiler za dobrocudna ptica:
Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Mislila sam da je ću je samo malo gurnuti toljagom, pa je uhvatiti, možda očerupati perje i nekako ga zalepiti za toljagu.
i ja sam hteo "samo malo" da je - opauchim


btw, kuvar je nenadmashan

Spoiler za cook:
Ok, ok I'll tell you the recipe... but quit screaming will you?

- You need something from the air...

- something out of the ground...

- something from the water

- and something from yourself.

- What?!

- Why don't you listen - you need something from the air...
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 18:21   #134
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Ako ste ilegalno zagazili u cetrti chapter od sada imate i zakonsko opravdanje za vasa nedela, posto pocinje i cetvrta etapa i traje dok je Forest i ja ne zavrshimo

A Sneza, Zoki i GB nemaju pravo da igraju dok ih ne stignemo.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 18:46   #135
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Exclamation Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
R.A.B. kaže: Pregled poruke
Treći čapter, i najbolji posle zadnjeg me je oduševio.
Izgled Asgilie i svake sobe veoma priliče stvorenjima kao što su Asgili
(koja inače imaju 2 glave, dedine zube i medveđe kandže .
Spoiler za Zagonetke u 3. chapteru:
Isprva sam bio izgubljen, jer sam mislio da su ta vrata možda neki, secret way do Corone, ali ono pećina, i to mečkina. Kad pogledah kroz prozorče i videh Loucaux-a kako se šepuri svatih da dođoh mečki u rupu . Onaj siktavi, šištavi stražar Gourney (Gurni - rado bih ga gurnuo u neku ćeliju ) me je izluđivao do zla boga sa onim njegovim SSSSS. Inače pobegoh iz tamnice lako, i nađoh onog kuvara (koji je inače samo plod moje mašte i ne, on ne sedi u oklopu i divani samnom sve u 16 ) pogodih da je kuvar, i ko mu je Capo di tutti Capi, jer mi je onaj maloumnik SssssGourney sve rekao u razgovoru i pih odjednom se pojavi kuvar (koga inače nisam video, i nisam pričao sa njim). Dade mi neki recept za Bakin kolač iz 1820 koji prilično lako napravih (uz malo pljuvanja u kazan, al valja se ). Sad, da nabijem onu ptičurinu koja reži, balavi i gleda me kao da joj se nešto zaglavilo između zuba, na štap da bi tukao u gong, nije mi uopšte palo na pamet (samo sam hteo pošteno da je odalamim ). Spota sam zagrlio kao da je jastuče kad sam ga oslobodio i krenuo da nađem izlaz. Kad ono nema izlaza dok ne pređem još par zagonetki, inače vrhunski odrađenih... Za onaj tajni prolaz iza kuvara ne skontah iz prve (jer je prvo trebalo da se pogleda, Sadwick da odvali nešto genijalno i eto ga) i da kantu pokupim na onaj način (jer se prozor prošetao sa desne strane na levu) isto sam lupao glavu kod te zagonetke. Ali uspešno se vratih na ground level. E sad onog čiču koji je prilično malouman sam hteo da zadavim, ali, eh,uklavirih da je Alchajmer i ubedih ga da otvori muzej, uradio kućne poslove (okopao baštu, pokupio veš) i uđem ja u taj muzej da bih skontao da je to njegova soba... spota preobratih u jeretika... htedoh reći u rastegljivka i od tad ga stalno šetao u tom obliku, ali da upetrebim jadnu, malu gusenicu kao kaiš za zupčanike, ne bi nikad uradio da nisam otišao (po prvi put) na IGN... i rekoh sebi, "Kakva je ovo diskriminacija mutanata gusenica, to je van moje časti?" Sve ostalo je bilo lako.
Ja sam prešao igru, a komentar o četvortom čapteru stavljam kad malo odmaknete, jer ovaj komentar gore |^| ste zaobišli na početku trećeg .

Inače 4 čapter je lepo urađen što se tiče grafike, a i veoma je prostran za jedan dvorić na vrhu čačkalice .

Poslednja ispravka: R.A.B. (18.8.2010 u 22:56)
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku R.A.B. na korisnoj poruci:
dijego_ (21.8.2010), getawayblues (18.8.2010)
Stara 18.8.2010, 19:51   #136
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Evo jos malo zanimljivosti:

Kad pogledate slike kod Rubena, Sedvik kaze:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	markiz.jpg
Viđeno:	14 puta
Veličina:	41,1 KB
ID:	35942

gde je Marquiz de Hüll ustvari igra reci za autora igre Marca Hullena.

a ako ste pokusali da "pricate" sa zidom u oruzarnici (poput nekih ) kako bi ga otvorili, sigurno ste primetili Sedvikove komentare gde prvo kaze: Sezame, otvori se! a onda i

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mellon.jpg
Viđeno:	13 puta
Veličina:	25,9 KB
ID:	35943

sto je referenca na Gospodara Prstenova jer je mellon magicna rec za Zapadnu Kapiju u Moriji iliti Doors of Durin na kojima pise i: "Speak, friend, and enter".



Druzina je prosla kroz vrata kad su bukvalno shvatili Speak "friend", a mellon je friend na elfskom.

a potom kaze i

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ken.jpg
Viđeno:	185 puta
Veličina:	34,6 KB
ID:	35941

sto je i cuvena sifra iz Larija 1 za ulaz u bordel na spratu.

Poslednja ispravka: dijego_ (18.8.2010 u 21:54)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
getawayblues (18.8.2010), R.A.B. (18.8.2010), zoran845 (20.8.2010)
Stara 18.8.2010, 21:32   #137
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Odoh sada da rešavam omiljenu slagalicu iz rane mladosti.
Al' sam bila optimista. Fale mi delovi za slagalicu.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
A Sneza, Zoki i GB nemaju pravo da igraju dok ih ne stignemo.
Nemoj uopšte da se sekiraš za mene. Ja sam se konačno zaglavila sa gomilom nekih predmeta koji uopšte nemam pojma šta će mi. Sada ću malo da pogledam da li mogu bar nečeg da se rešim.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 22:34   #138
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
A Sneza, Zoki i GB nemaju pravo da igraju dok ih ne stignemo.
Ne znam za ostale žigosane istrčivače pred rudu , ali ja sam još u trećem poglavlju . Ne, nisam se zaglavio, nego su vrućine nesnosne (ovde na jugu se asfalt još uvek topi ) a i vremena je malo .

Trenutno...
Spoiler za zini da ti kažem šta:
... proučavam uticaj lupanja u kamene diskove na rotiranje vrata na zgradama.

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Odoh sada da rešavam omiljenu slagalicu iz rane mladosti.
Snežana Stanković, kakvi su to "spojleri" na času, m?
Nije valjda da ima i "klizaljka"?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 23:04   #139
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Cool Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

@Dijego
Inače, u trećem čapteru kada pomešate npr. nož sa kantom on peva reči "There's a hole in the bucket, Dear Henry, Dear Henry!"
A kad vidite celu pesmicu, znate na šta su mislili, da se vrtite u krug i da treba da se misli "Out of the box!" Inače, kada se udubite u Sadwickom humor kao Dijego i ja vidite da je stvarno vrhunski.
P.S. O da, evo i pesmice . Malo je podugačka pa sam je stavio u spoiler, nije vezana za igru već je stara engleska uspavanka.
Spoiler za Pesmica:
There's a hole in the bucket, dear Liza, dear Liza,
There's a hole in the bucket, dear Liza,
There's a hole.

Then fix it dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then fix it dear Henry, dear Henry, fix it.

With what should I fix it, dear Liza, dear Liza,
With what should I fix it, dear Liza, with what?

With a straw, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With a straw, dear Henry, dear Henry, with a straw.

But the straw is too long, dear Liza, dear Liza,
The straw is too long, dear Liza, too long.

Then cut it dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then cut it dear Henry, dear Henry, cut it!

With what shall I cut it, dear Liza, dear Liza,
With what shall I cut it, dear Liza, with what?

With an ax, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With an ax, dear Henry, an ax.

But the ax is too dull, dear Liza, dear Liza,
The ax is too dull, dear Liza, too dull.

Then, sharpen it, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then sharpen it dear Henry, dear Henry, sharpen it!

With what should I sharpen it, dear Liza, dear Liza,
With what should I sharpen, dear Liza, with what?

With a stone, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With a stone, dear Henry, dear Henry, a stone.

But the stone is too dry, dear Liza, dear Liza,
The stone is too dry, dear Liza, too dry.

Then wet it, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
Then wet it dear Henry, dear Henry, wet it.

With what should I wet it, dear Liza, dear Liza,
With what should I wet it, dear Liza, with what?

With water, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
With water, dear Henry, dear Henry, with water.

But how shall I get it?, dear Liza, dear Liza,
But how shall I get it?, dear Liza, with what?

I
n the bucket, dear Henry, dear Henry, dear Henry,
In the bucket, dear Henry, dear Henry, in the bucket!

But there's a hole in the bucket, dear Liza, dear Liza,
There's a hole in the bucket, dear Liza, a hole.

There's a hole.



Poslednja ispravka: R.A.B. (18.8.2010 u 23:28) Razlog: Formatiranje.
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku R.A.B. na korisnoj poruci:
dijego_ (18.8.2010)
Stara 18.8.2010, 23:40   #140
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: [Playthrough #4] - The Whispered World

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nije valjda da ima i "klizaljka"?
Znam da ne želiš da znaš. Ništa više neću da pričam dok ne pređete u četvrti deo.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
The Whispered World getawayblues Avanturističke igre 66 7.5.2014 18:30
Forsaken World online! N.K.P.D. MMORPG igre 715 9.2.2012 21:43
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
WTS World CCN 4.17 Freelancer Mod loki Mrežne igre 0 17.6.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com