Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2010, 12:25   #1
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Lightbulb Company of Heroes Online

Ne znam zasto je tema "CoH online" u otpadu kad je veoma aktuelna??

Elem ondak ovde moram pisati o njoj.

Igra je vrh, svaka cast na potezu ,
besplatna je uz naravno mogucnost online kupovine a moze se iskoristiti i za igranje u lan-u (sto jos nisam probao).

Sistem je odlicno zamisljen gde se general pravi i nalazi se na njihovom serveru i sa tim generalom vi igrate partije.

General vam napreduje i lvl-uje a osim iskustva poseduje i takozvani "suply" sto se koristi za popravku specijalnih jedinica i itema koje poseduje.

(Da, postoje itemi koji sitno poboljsavaju vase jedinice i postoje i herojske jedinice koje su iste te iz igre samo malko poboljsane varijante tipa veci domet,hit poeni jedinice ili recimo "demidz",eventualno brzina a sve to po malko 5-20%).

I upravo taj "suply" se moze kupiti i to je cela prica.

Igra je u open beti, besplatna je i ostace takva sa tom mogucnoscu da kupite "suply" i tako zadrzite spremne vase omiljene iteme i heroje a mozete i kupovati neke nove.
Posle svake partije odigrane po random sistemu ce vam upasti neki item/herojska jedinica i dobicete i iskustvo za generala i "suply".
Tako oni koji ne placaju nisu u velikom minusu jer se isti ti itemi i heroji mogu dobiti a ne samo kupiti a moze se i popraviti sve.

Jos nesto sto se moze "budziti" kod svakog generala jesu njegove specijalne mogucnosti (commander abilities) tipa da baci neku artiljeriju (ko je reko V1 rakete ), neki heal ili vec da dodje neka specijalna jedinica direktno u borbu.

Dakle ne mozete birati u toku partije sta zelite od specijalnih mogucnosti vec to zavisi od vaseg generala i njegovog skila i koliko ste poena ulozili na odredjenu specijalnu mogucnost.
Nemojte racunati da cete bacati V1 ili pozivati tiger-a ili preshing-a odmah na pocetku igre vec cete kao i ranije morati da sakupite dovoljno ubijenih jedinica da vam se otvori mogucnost ali i da ste svoje poene (improvement points) koje dobijate sa svakim lvl-up-om ulozili na pravo mesto.

Ostalo je sve isto ko i u starom serijalu.

Postoji kampanja sa Amerima, postoje i trening misije i veoma je bitno proci ih posebno trening jer sakupite pocetni XP za generala da odmah skoci na 6 nivo i dobijete i neke iteme/heroje. Uz to kratak je trening i lepo objasnjava za pocetnike.

Glavni deo igre je "reward game" koji igrate po random-u sa ljudima sa neta i tu dobijate najvise XP-a/suply/item/hero-a.
Nikad ne gubite cak i kad izgubite partiju ali dobijate vise svakako ako pobedite.
Mislim da se gleda ko je koliko bio uspesan i koliki je lvl general i onda na osnovu toga se dobija nagrada.

U "reward game" se igra po klasicnim pravilima "multij-a" na zauzimanje pobednickih tacaka na mapi a ne na unistavanje svih protivnika.
Partije mogu trajati kratko do pola sata ali i po 1h ako se oduzi kod ozbiljnijih igraca i dobrih "pegla".

Jos uvek se radi na "automatching-u" i uveli su i neke novine vec posle par dana da ako u partiji nije izbalansiran lvl igraca onda postaje "casual" game ili je normalna partija.
Uveli su i gilde i svasta ponesto,ima ugradjen chat, mogu se prijatelji naci i igrati se moze sa njima u timu itd itd...

Ne znam sta da vam jos kazem a ima toga dosta osim da je igrica bolesno zarazna i da kad jednom krenete bice vam poput "civ serijala i jos jedan potez pa snimam",
bice vam jos jedna partija i necu vise majke mi a ono svanulo .

I da nerviracete se i likovati jer uvek ce vam se ciniti da je neprijatelj prejak u necemu i da samo njega "hoce" (bila je druga rec) da pogodi iz prve i unisti vas mali top ili da njegov mortar ubija ko lud a kad vi to uradite necete ni primetiti .


Dodatak:
Igra je "teska" preko 6 giga ali vredi za sve pare a ako imate nekoga ko je vec skinuo predlazem da iskopirate i onda pokrenete njihov lancher i uputite da se instalira u isti folder gde ste iskopirali.
To ce vam znatno skratiti vreme i instalirace samo potrebne dx fajlove i jos ponesto ako to nemate.
Zahtevnost je sledeca:
Minimum Requirements
OS XP SP3, Vista 32/64bit, Windows 7
CPU Intel Pentium 4 2Ghz
Memory 1GB
Graphic Card ATI Radeon 9500 or better, nVidia 5200 or better
HDD 20GB free space required
DirectX DirectX 9.0C
Dakle radi i na slabijim grafikama.

Vidimo se u partiji i tamo je isti nadimak.

Poslednja ispravka: Zemunelo (18.9.2010 u 12:50)
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 16:25   #2
dejeanx
Novi član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Potpisujem sve sto je napisao Zemunelo.


COHO nick - orlo
dejeanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 16:38   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

20 GB na HDD-u? Pa nije ovo WoW
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 16:40   #4
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Ajde bar kad otvarate temu za neku igru, stavite link ka oficijalnom sajtu i link sa gameplay-om
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 20:29   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Sviđa mi se sve to osim što je besplatna. Neka fino naplate 25e kao HoN i posle mogu da igram ko čovjek. polako, vidjećeš samo šta će sve da dodaju za pare da se uzima...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 20:32   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
20 GB na HDD-u? Pa nije ovo WoW
Pa instaliraj CoH običan, pa proveri koliko mesta zauzme na HD-u

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Sviđa mi se sve to osim što je besplatna. Neka fino naplate 25e kao HoN i posle mogu da igram ko čovjek. polako, vidjećeš samo šta će sve da dodaju za pare da se uzima...
Više se para dobija od mikrotransakcija nego od pretplate
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 22:11   #7
dejeanx
Novi član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

http://www.companyofheroes.com/

Sama igra zauzima oko 6,5 gb. Bar sa svim update-ovima do sad.

I stvarno svako moze da je igra opusteno bez nekih dodatnih uplata. Jedina "mana" je bio sam download igre, barem meni. Imam SBB i trebalo mi je skoro 20-ak sati da se skine.
A kad se skine vredi svakog slova koje je g. Kuzmanovic napisao u SK 9/10.
dejeanx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 18:48   #8
Monitor
Član
 
Član od: 24.6.2010.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Da li neko igra ovo? A pritom ima iskustva to bi bilo super!
Dobio sam reward Volksa i polako mu raslo iskustvo i dobijao pojachanja koja idu sa iskustvom (kako skochi na sledeci nivo) pojachanje se boldira i sve je super. Ali doje do shestog nivoa a sva pojachanja odoshe!!!!!!!!!!!
Stha se ovo desilo!!!?!?!?!
Monitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 22:12   #9
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Mislis 5-ti nivo je dobio?
Posto je do pre par dana to bio najveci nivo za heroje pa ako nisu to promenili zadnjih dana verovatno ti je heroj dostigao 5-ti nivo a ne 6-ti.

Elem imas tamo forum pa pitaj to ti je najpametnije a meni se nije to nikada desilo a imam jednog generala lvl 50 a drugog lvl 30,znaci dosta partija sam odigrao .
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2010, 22:48   #10
Monitor
Član
 
Član od: 24.6.2010.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Evo na slici desno. Ima protiv tenkovski top i pored njega jedna zuta tachkica koja oznachava njegov nivo. Kada i ostalih 4 (za sada bele) pozute ona bi on trabalo da ima sve sposobnosti koje izlaze u padajucem meniju. Inache kako da uradim print screen?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Slika 2.jpg
Viđeno:	83 puta
Veličina:	42,6 KB
ID:	37740  
Monitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 15:36   #11
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

U partiji ne mozes samo ces zaustaviti igru na kratko i time postati neko ko pokusava da iskoristi to da prekine partiju kad gubi poznato kao drophacking .
(to je bio jedan od nacina da se partija prekine)

U meniju nikad nisam pokusao print screen a ta slika sto si stavio jasno ti pokazuje da imas 5 nivoa a ne 6 i ne brini koliko ja znam kad dobijes 5-ti nivo imaces sve sto i pise da treba da imas na 5-om nivou za tog heroja.
Uostalom stavi misa na ikonu tvog heroja i izaci ce ti o njemu sve,svi bonusi koje ima.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 16:49   #12
Monitor
Član
 
Član od: 24.6.2010.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Tu i jeste muka!
Kada stavim misha nisu slova bold (shto oznachava da je heroj stekao neku sposobnost) nego obichna. I nepishe nivo heroja 5 ili 6 nego 1
Monitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 20:27   #13
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

ima da se porodim dok mi on ovo apdejtuje...
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 21:47   #14
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

@monitor
Onda udji u forum tamo i postavo pitanje sto jednostavnije i nacice se neko da pomogne.Meni se to nije dogadjalo mada evo nisam igrao nedelju dana najmanje pa mozda su nesto cackali igru.

@Krilce
Dugacak je apdejt jer nije direktan daunload sa sajta i njjhovog servera vec ptp od drugih igraca koji ne ugase to.
Ipak vredi za sve pare (za dz je naravno) a ako prekines nastavice ponovo a ne od pocetka jedino mora da svaki put uradi check fajlova a i to potraje neko vreme.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 0:08   #15
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

COH:O se gasi 31. marta.

Citat:
On behalf of the entire Company of Heroes team, we want to thank everyone for participating in the Company of Heroes Online Open Beta program. After an exciting period of operating and testing, we will be closing Open Beta on March 31, 2011 to evaluate the next steps for the Company of Heroes series. As of today, you can no longer purchase COHO Cash from the website, but you will be able to spend any purchased COHO Cash in the game until March 31, 2011. We will also honor any COHO Cash Card redemptions on the website until March 1, 2011. For additional information regarding COHO Open Beta, visit the FAQ section.

As a token of our immense gratitude for participating in this Beta program, any player who registered before February 1 can purchase a copy of Company of Heroes Gold Edition for only $4.99 from the THQ online store. In addition to the great gameplay you enjoyed in Company of Heroes Online, the Gold Edition features 17 additional single player missions, a thriving multiplayer community, and 2 additional multiplayer armies – the British and Panzer Elite. Click HERE to get your code for this exclusive offer.

As many of you already know, we recently announced a new patch for the retail versions of Company of Heroes, Opposing Fronts, and Tales of Valor. This patch addresses several multiplayer balance issues, game exploits, and integrates fixes that were made in Company of Heroes Online to our retail game. Stay tuned for more details on the official release date.

We sincerely appreciate your participation, support, and feedback in helping us to design the future of the Company of Heroes franchise. We are excited to reveal the next evolution of the series in the near future.
izvor
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 13:41   #16
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Na moj rođendan
Baš šteta, hteo sam da se oprobam u ovoj igri kada mi stigne nova mašina ali to će biti posle gašenja COH-a.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 14:29   #17
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 795
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

ali jos nisam shvatio da li gubim svoj lvl 50 acc. ili ne??
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 19:57   #18
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Citat:
dulezmaj kaže: Pregled poruke
ali jos nisam shvatio da li gubim svoj lvl 50 acc. ili ne??
Da, sve se gubi, briše, serveri se gase i COHO odlazi u istoriju.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 20:49   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Nema veze, ionako CoH multi radi sve u 16 Moze i samo sa osnovnom igrom, mada je zanimljivije sa ekspanzijama jer dobijate nove frakcije za igranje (Britanci i Panzer Elite). A nije F2P tako da su svi jednaki i zavisi samo od skilla.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 13:08   #20
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Company of Heroes Online

Steta bas su smislili dobar koncept i dosta dobro je bilo izbalansirano.
Kazu neki da je Relik prso i u buli je.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Heroes 5! Vlaad Strateške igre 613 20.9.2010 23:45
Heroes of Might and Magic Online (HeroOnline) Schnak3 Mrežne igre 9 13.5.2010 19:16
Company of Heroes: Opposing Fronts shimec Strateške igre 106 10.4.2009 11:25
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com