Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2012, 21:07   #1
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom usb legacy bios

Problem,sve pocinje ubacivanjem usb tastature koja je u pocetku radila normalno.Kasnije komp pocinje da glavi u svim igrama posle nekog vremena,nema bsod-a jednostavno zablokira slika i jedino pomaze nasilno gasenje.Procesor proveren ide negde do 38 u opterecenju,graficka u leru 44 u fulu 55,memorija ispitana,znaci nista od toga.Radio sam jedno 5-6 puta format dok sasvim mi nepade na pamet da otkacim tastaturu i prikljucim obicnu ps2,ali ni to nije resilo problem,delimicno jeste.Da bi funkcionisale igre u biosu sam morao da iskljucim usb legacy suport,kakve sad to ima veze,dali ima nekakve veze sto sam sam format radio sa usb tastaturom,nista mi nije jasno,ako neko moze da mi objasni bio bi zahvalan da vidim gde gresim.Unapred hvala i mnogo se izvinjavamo na duzinu teksta

amd x3 8650
biaostar 770 a2g+
powercolor 4850 ac2
4 giga memorije ostalo je valjda nebitno......
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2012, 21:30   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: usb legacy bios

Jednostavn promeni uzmi PS2 tastaturu. Desava se da na nekim plocama ima problema sa USB-om pogotovo ako ima vise uredjaja. Problem mozes resiti i kupovinom dodate USB kartice koja se stavlja u racunar. Obicno ima 4 usb ulaza kosta oko 600 - 800 din.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2012, 22:46   #3
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: usb legacy bios

Uzeta ps 2 tastatura ali bez promena,samo gasenje usb u biosu daje rezultat,neznam kakve veze tto ima sa igrama ali tada nijedna ne blokira
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 0:52   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: usb legacy bios

Može da bude problem sa raspodelom memorijskih adresa (IRQ) različitih uređaja, pa ako se dva uređaja nađu na istoj ili im se adrese prepliću u memoriji, onda komp zabada. Isključi u BIOS-u sve što ti nije neophodno (npr. serijski i paralelni port, Firewire), pa probaj tako. Ako nije softverski problem, onda je možda USB kontroler počeo da brljavi (fizički kvar), a to se ne popravlja. Eventualno da kupiš karticu sa USB konektorima. Koliko uopšte imaš priključenih USB uređaja? Jesi li probao samo tastaturu da zakačiš ili čak da je sve otkačeno, a da su USB portovi samo uključeni u BIOS-u?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 3:00   #5
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: usb legacy bios

Uh neznam sta da mislim,samo znam da i ako je to ugaseno u biosu i dalje mi radi tj 7 prepoznala usb stik od 8 giga usb kamera,cini mi se da je ta opcijau biosu samo da bi moglo sa usb tastturom da se udje u bios,kada je iskljuceno to je nemoguce.Nezanam dali ima nekakve veze sto sam format radio sa usb tastaturom i ukljucenom tom opcijom pa se kasnije prebacio na ps2.Tastatura je blueberry ona najeftinija nemoguce da je ona napravila neki darmar.
Trenutno je prikljucena samo kamera po potrebi usb stik i sve to normalno funkcionise,usb prikljucaka 2 napred i 4 pozadi.Sad sam se setio da su sve tri stvari bile ubacene u usb portove prilikom formata mozda je tu problem jer posle formata koji god uredjaj da ubacim win sam abdejtuje drajvere i nalazi uredjaj
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 4:16   #6
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: usb legacy bios

Ako je samo legacy support u pitanju, onda to i nije toliko krucijalno. Mislio sam da u potpunosti moraš da isključiš USB kontroler da bi komp radio normalno. BIOS ti je ionako podešen i nemaš tu šta da čačkaš da bi ti bila neophodna tastatura svaki čas. A legacy support upravo dodeljuje IRQ za USB miša i tastaturu u okruženju gde USB drajveri nisu pokrenuti. To može kasnije da pravi problem u Windowsu, jer se tastatura drukčije adresira i možda ima konflikt sa nekim drugim uređajem. Mada je možda i sama tastatura (delimično) neispravna. Ako radi bez legacy support-a, koristi je tako, a PS/2 nek' ti se nađe pri ruci ako ti zatreba da čačkaš po BIOS-u.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
planetm (7.10.2012)
Stara 7.10.2012, 12:24   #7
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: usb legacy bios

Ps2 izgleda za stalno,svako ukljucivanje usb legacy u biosu doovodi i dalje do zabadanja u igrama,mrzime da radim format ponovo pa da probam kako bi ispalo kada je tastatura ps2 a usb prikljuci prazni pa kasnije da ih win sam prepozna i instalira drajvere.Smesan problem cudime da sam uopste i provalio,smesna banalnost
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2012, 7:43   #8
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: usb legacy bios

Neki novi trenuci,pokrenuo sam prime 95 i namerno smanjio broj obrtaja na kuleru,sve to pratio hw monitorom koji izgleda ne pokazuje tacno temperature tacnije zamenio je tempearture ploce za procesor.Kada dodje na nekih 55 c komp blokira.Ukinem podrsku u biosu za cpu fan i tada se vrti na 3300 obrtaja i nema blokiranja.Ocistio kuler i za sada sve ok.Dali moze da se manifestuje blokiranje zbog pregrevanja cpu ili je memorija u pitanju.Kod druga kada nije valjala memorija prime95 momentalno pocrveni ali ne blokira komp,kod mene ostaje zeleno a blokira.Izvinjavam se zbog konfuznog teksta jer i ja sam u totalnoj konfuziji
ovo sam naso na netu
Electrical/Thermal parameters
V core ? 1.2V - 1.25V
V NorthBridge 1.25V
Maximum operating temperature ? 55°C - 71°C
Thermal Design Power ? 95 Watt

Do toliko otprilike i dodje 55-56 i blokira,nije mi jasno kako je progurao leto posto danas je dosta hladno i ide do 47.
Svaki predlog ili sugestija je dobro dosla nov kuler ili?
I jos jedno vazno pitanje dali prime95 opterecuje vise procesor nego bilo koja igra,ako je tako onda je sve uredu

Poslednja ispravka: planetm (8.10.2012 u 7:55)
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubacen pogresan bios mozda sdusan2002 Kvarovi 2 13.11.2011 19:43
Main BIOS checksum error davidhaker26 Kvarovi 10 1.12.2010 13:01
Crni ekran, ponekad traži fajl za bios, pomoć Melody Kvarovi 7 5.11.2010 10:18
Grafika laguje na win7 ? Filip011001 Grafika 21 1.12.2009 14:08
BIOS pomoc!!!!! buyjoon Operativni sistemi 4 15.1.2006 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com