Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2023, 10:21   #21
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Lg oled 55 c1

koga zanima, rtings objavio novi update, posle 6 meseci od ubrzanog burn in testa, za svaki oled model pojedinacno (nema jos uvek teksta ili videa koji sumira rezultate).

test se sastoji da je na televizorima 18 sati svakog dana ukljucen BBC (ozloglaseni ubica OLED-a), uz maksimalno osvetljenje i sa ukljucenim opcijama za zastitu panela. modeli su, tako, do sada prosli po 3.600 sati ovog ubitacnog testa.

do sada (verovatno ce biti i generalno), LG se ubedljivo najbolje pokazao. blaga senka od CNN znaka i kajrona se jedva vidi na sivoj pozadini, ostale boje su netaknute. tu su C1 i C2 dosta slicni i ujedno znacajno bolji od CX modela.
samsung S95B (QD OLED) je dosta gori jer je senka jaca i osim na sivoj postoji i na zelenoj i zutoj boji.
sony A90J je jos dosta gori od s95b.

ali ponavljam jos jednom, ovo je posle 3.600 sati maltene jednog istog statickog elementa, drecavog belog i crvenog elementa, na max osvetljenja, tako da ne vidim kako bi normalno gledanje TV-a, igre ili filmovi mogle da naprave ikakvu burn-in stetu na LG C1 i C2 u narednih vise godina.

na primer, nesto najduze sto sam ja igrao poslednjih 10 godina je elden ring, oko 120 sati, sto je... 3,3% posto od vremena koje je CNN-u trebalo da se jedva primetno ureze samo na nijansu sive. titlovi isto onda ne bi trebalo da budu problem.

jos kad se racuna da se brightness u stvarnosti na max odvrce jedino ako je content HDR... mislim da postoje dobri razlozi da se covek opusti, kao sta ja polako ali sigurno pocinjem (rtings testovi su samo novo olaksanje).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
dax011 (17.11.2023), DBrave (2.8.2023), M.C. (2.8.2023)
Stara 8.8.2023, 18:27   #22
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Lg oled 55 c1

poslednji update za C2 (03.33.65) je konacno sredio ABSL problem (auto dimming kada mracna scena traje nekoliko minuta bez prekida), tako da nema potrebe da se ulazi u servisni meni i rizikuje garancija (mada meni to ni u startu nije bilo primetno, niti smetalo).

verovatno nesto slicno ceka ili vec vazi i za C1.

a za naredni update posle treba razmisliti da li ga uraditi, jer postoje najave da ce LG sledeci put dodavati reklame po u webos-u.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Aibo (8.8.2023)
Stara 8.8.2023, 20:16   #23
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Lg oled 55 c1

Ekstra, to je prvo stiglo na C3, sada i kod tebe... Meni za C1 ostaje da se nadam. Mada jeste stigao juče neki update i pustio sam ga ali nisam gledao mračan sadržaj u ovom kratkom periodu. Kao backup mi svakako već stiže servisni daljinac sa Alija.


Edit :
Setio sam se da je House of the Dragon e7 masterovana većim delom na 1nit i da se tu aktivirao ABSL. Pustio sada da ide neko vreme i nema ga. Bravo za LG što nisu zaboravili nas sa retro modelima. 😄🥳

Poslednja ispravka: Aibo (8.8.2023 u 20:36)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c11, lg tv, oled

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LCD tv? VLADA.R. ŠDK - Foto i audio/video 398 10.9.2020 12:14
Lg oled 55b8pla nsvladimir ŠDK - Grafika 9 10.2.2019 23:21
TV sa najdubljom crnom (do 50k)? polarnimeda ŠDK - Grafika 38 30.12.2018 20:29
Nov TV preko 42" OWERKLOKER ŠDK - Foto i audio/video 109 28.1.2018 13:24
Tipovi displeja: LCD, TFT, TN, LED, OLED... Predrag Stankovic Grafika 2 12.6.2009 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com