Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: koliko provodite vremena igrajuci video igre
do 3 sata dnevno 91 46,43%
od 3 do 6 sati dnevno 73 37,24%
preko 6h dnevno 32 16,33%
Glasova: 196. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2011, 9:43   #1
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Mladi britanac umro igrajuci 12sati bez prestanka, verovatno WoW. Da li bi vi pasionirano igranje opisali kao bolest ili zavisnost, koliko uvidjate problem koji moze da nastane sa zdravljem ukoliko sedite preko 10sati za racunarom, sa napregnutim culima, mislima, oci sa fokusom na ekran, ruke u grcu i sa stalnim kliktanjem.

Posto tema nije karakteristicna iznecu i svoje misljenje. Ja bih posveceno igranje opisao kao zavisnost, i to psiho-fizicka, tj razmisljam stalno o igranju i jedva cekam da se 'opustim' seduci ispred ekrana. Bio sam navucen par puta beznadezno, Warblade (svemirska arkada, brod koji ubija svemirske protivnike, razlicita oruzja, nadogradnje itd), Mount&Blade i noviji Warband (srednjovekovni RPG gde igrac vodi skupinu vojnika i bori se za svoje kraljevstvo na konju koristeci razlicita oruzja). Ove dve igre sam igrao po 4-6sati dnevno ali uspeo sam da se izigram i ostavim. Mislim da je zbog toga opasan WoW jer je online sa stalnim novim misijama i dodacima.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 11:50   #2
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Sve sto je preterano nije dobro.Mislim kakav no lifer moras da budes da igras 12 sati neprestano,nebitno koja je igra u pitanju.Ljudi koji su takvi jednostavno moraju da nadju jos neko zanimanje u zivotu i to je to.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Uros12 na korisnoj poruci:
nikolapfc89 (14.8.2011), NIx Car (4.8.2011), Rainman (2.8.2011), Skenderevo (2.8.2011), Vuk123 (5.8.2011), Wolverine (4.8.2011), Yonai (6.6.2015)
Stara 2.8.2011, 12:18   #3
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Причали смо о овоме нашироко у некој теми, не могу да се сетим којој, вероватно о неком Кузмановићевом чланку.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 12:48   #4
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Sve sto je preterano nije dobro.Mislim kakav no lifer moras da budes da igras 12 sati neprestano,nebitno koja je igra u pitanju.Ljudi koji su takvi jednostavno moraju da nadju jos neko zanimanje u zivotu i to je to.
nije uopste retko takvo ponasanje, znam lika koji je 3-4meseca sedio u sobi i razvijao WoW profil. imali su velikih problema s njim na kraju su ga s mukom odvojili od racunara. ugojio se 15kila iako je uvek bio mrsav. samo sto niko ne prica o tome, a velikim kucama koje prave igre i nije u interesu da se prica o ovom problemu i da se proglasi za bolest zavisnosti.

takodje, verujem da se svima desavalo da udju u igru i skontaju da je proslo par sati a da nemaju takav utisak, tj da su izgubili pojam o vremenu.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 13:08   #5
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Da, ja sam (bio) jedan od mnogih.Inace FM mi je bio u krvi,igrao sam ga jos od 99',a na pc-u od 2002 aktivno.Desilo mi se dva puta da sam osvanuo uz komp (srednjoskolsko doba),nisam ni primetio da je proletelo vreme.Dodjem iz skole oko 14h i samo bacim ranac i sedam za komp,ceka me fm, bez presvlacenja i rucka.Kad ogladnim,nesto na brzinu zamezim i nazad na fm,i sve tako do pre 3 god.Jbt,igram po ceo dan i noc i samo nastavim u skolu,a ja ostavim asistent da vodi klub.Kad se vratim,ja nastavljam.Imao sam veliku SRECU da mi je komp mator i da jedva radi fm 11,pa sam se " skinuo " sa te igrice ima negde dve godine i sada sam miran.Shvatio sam da su te godine bespotrebno trosene,iako sam mogao nesto pametnije da radim,Doduse,nije da sam ja svih tih godina igrao bez prestanka,ali bilo je dosta kriznih trenutaka kada sam zeleo da igram,a nisam bio kuci.Sada je sve to (hvala Bogu) proslost.Jos se i pitam kako mi je vid ostao perfektan uz stalno " buljenje'' u crt monitore.Ja mislim da je sve to bolest i navika.Isto bih sada rekao i za fesjbuk,kada vidim sta sve ljudi rade na njemu i koliko provode vreme,tako da nisu nista bolji do gejmera.Cak sta vise, navuceniji su znatno na fb nego na neku igru.
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 1:41   #6
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Sve sto je preterano nije dobro.
Covek je sve objasnio u prvom odgovoru na temu.

@Rainman, svaka cast na retrospektivu, odlicno iskustvo, bas lepo iskazano/napisano.
Defintivno si rekao nesto sto svi podsvesno znaju, al nikako to sebi naglas da kazu i priznaju.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 6:32   #7
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Proces disanja - zavisnost bolest ili trece


Tema je stupidna,svako je odgovoran za svoje postupke,ne moze igrica da ti naredi da je igrash 13 sati.

Ja sam igrao Civ2 i duze,pa evo kuckam,aj uzdravlje....
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 10:32   #8
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Mene i to gejmeri nervira sta si ti kao neki posebni drustveni stalez samo zato sto igras igre ? Eto i to je neka asocijalizacija ja sam gejemer ja sam bolji od vas ... Meni ne treba zivot ja ih imam mnogo
Samo igram ubijam vreme necu orden za to. Cim vi ulazite u takvu odbranu "gejmera" i sami ste zastranili ... Ja deset godina igram sve i svasta i nikad nisam bio gejmer. Sad odjednom misevi, tastature, podloge, gace za gejmere. On je gejmer on je tako cool (bar sam cuo da je tako u recimo juznoj koreji) ... Gejmer reko bih pomodarstvo ...

I da stvarno igrice kad neko kaze igrica to me asocira na super mario na nesto detinjasto, razbibrigu za celu porodicu. Ma daj neces valjda da kazes da su Resident Evil, Dead Space itd. igrice za decu. Ili Witcher igra ima prilicno mracnu i realisticnu pricu. U igri se spominje rasizam, sex, nasilje sve je utkano u prljavi, mracni srednjevekovni milje plus fantazija zmajevi, magije i cudovista. Igra je remek delo bar sto se tice fabule ... Stvarno nazvati je igricom je neotesano ... Onda Portal recimo ima veoma inteligentan humor itd. itd.

Dakle za mene je solo igra kao film samo bolje ... interaktivno je ...
Sednes pratis pricu prozivljavas ono sto likovi vide i rade. Fantaziras o drugim svetovima itd. Za svo to vreme ne sedis samo pasivno ispred ekrana i buljis neko radis nesto da bi radnja isla dalje. Eto recimo mrzim i pet minuta da sedim besposlen. Kolko puta sam uhvatio sebe da ne gledam klip sa you tuba jer traje 5 6 minuta A kamoli da 2 sata gledam film i na kraju shvatim da isprva nisam ni hteo da to gledam ... Igra je aktivna film pasivan ... I u tome je za mene bolja.
Drugo igra traje duze od filma kad se ima slobodnog vremena na pretek ovo je efikasan nacin da se ubije vreme.

Multiyplayer me nikad nije privlacio samo ponavljas jednu istu radnju u beskraj.
Pazi vezbaju se igre postaju online sportovi ... Ma daj da sam hteo da vezbam igrao bi fudbal ili nesto. Onda dobijam batine i cekam da se respavnujem DOSADNO ne mogu to da igram. Eventualno ako pola sata ubijem uz counter tacnije jednu mapu dnevno ... I to ne svaki dan.
Sta hoces Grotesque samo ako imas ekipu mozes da igras u LAN-u i eto ti dobre drustvene aktivnosti ...


MMO sam probao ali je jos gori grindujes ... radis monoton glup posao u beskraj ubi 15 ovo skupi 10 ono ... Sve to da bi dobio opremu sta ce ti oprema da bi grindovao za jos opreme ... Mislim da svi vide da je besmisleno ... Nema price, akcije igraca ne menjaju svet nemaju nikakvu tezinu. Ubio si strasnog zmaja nista se nije promenilo respavnovace se ... Neznam zasto ali lako ljudima postane opsesija meni je odbojno ... Isprva je nemoguce i komunicirati sa onima iz sveta warcrafta lfg icc rep farm priest gs 2000 bla bla bla ... Cekaj uspori prvi put sam uso u igru sta ??? Neke gluposti skracenice treba mi prevod na engleski ... Kao beze od monotone stvarnosti u ustvari josh monotoniju virtuelnu stvarnost. Pogledaj warcraft lici na poso ne na igranje svakog dana se vracaj i radi za platu gear i sta vec ...

P.S. Nesto o MMO igrama http://www.cracked.com/article_18461...-addicted.html

Poslednja ispravka: M1L0SH (5.8.2011 u 10:40)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
player1 (6.8.2011)
Stara 5.8.2011, 10:34   #9
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

@Markonije nije u redu sto miniras temu kojom zelim da skrenem paznju na problem mladim ljudima. to sto si napisao govori o tebi, a proizvodjaci video igara zele da se o tome ne prica. zato sam otvorio temu jer zelim da ih odvojim od kompa, da se zamisle izadju napolje i smanje druzenje sa kompom a povecaju sa vrsnjacima.

P.S. zasto smeta igrice? promenicu nije problem, gde je ta opcija, usput dodao i glasanje.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 11:09   #10
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Kada izadje neka dobra igrica, znam ii preko 3 sata da budem za kompjuterom tih par dana dok je ne predjem.
Inace ovako do 3 sata.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 12:58   #11
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Mladi britanac umro igrajuci 12sati bez prestanka, verovatno WoW.
Kako je to što je sedeo 12h moglo da ga ubije? Da nije zračenje monitora? Mislim, čovek može dosta duže bez hrane i vode, jedino ako je svaki dan sedeo po 12h i toliko se nagojio da ga je strefio srčani ili moždani udar.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 14:59   #12
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Mladi britanac umro igrajuci 12sati bez prestanka, verovatno WoW.
softcore


Igre ne mogu nikad da proizvedu fizičku zavisnost, iako i psihička zavisnost može biti teška, pa se možda ne može meriti sa drogom i alkoholom, i same po sebi i nisu opasne ( ti što umru umru od dehidratacije i nedostatka sna) po život, ali su opasne po psihosocijalni deo čoveka

Mislim da je jako glupo generalizovati i određivati koliko sati treba provedeš pred ekranom da bi bio "zavisnik"... Ako igraš i 6 sati jedan dan i to ti se nije mešalo u ostatak dana i u tvoj pravi život onda mislim da to nije problem, problem nastaje kad ti svesno ili nesvesno odbacuješ realne obaveze ili društvene veze da bi proveo više vremena oko onih u igri.

To je moj pogled na to, ja sam bio jedno vreme ( godinu i kusur dana) zavistan od WoWa... i kažem zavistan jer je to direktno nepovoljno uticalo na školu i društvo i na sve ostalo čime bi jedno normalno dete trebalo da se bavi. Sreća u nesreći je da sam tad imao oko 15 godina pa i nisam puno od života propustio. I znam da je jako kliše ali stvarno prvi korak u prevazilaženju takvih problema je da sedneš i razmisliš i sebi iskreno da priznaš da stvarno imaš problem. To je i najteže, znam da sam ja na to uvek gledao kao da radim nešto u slobodno vreme čisto iz razonode i nisam video bilo šta opasno i nenormalno oko toga bez obzira šta su mi ljudi iz okoline govorili... ali kao i većina gejmera tad baš i nisam bio neki druželjubiv momak pa sam imao dosta "slobodnog vremena" i to slobodno vreme je raslo i raslo dok mi ceo dan nije postao slobodan ...

Sad ovako kad gledam na to mogu reći da je ta igra konkretno stvarno jedno lepo iskustvo, i ne mogu reći da je glupa i da ništa ne valja ( ne znam u kakvom je stanju sada) i da se nisam zabavljao dok sam radio šta sam radio, i sad iz ove perspektive stvarno ne žalim što sam, što bi neki rekli, bacio više od godinu dana ( i duže jer sam igrao od ranije, ali daleko manje), opet to ostane deo tebe i to si ti. Da nisi bio kakav si bio ne bi danas bio to što jesi
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku strajo na korisnoj poruci:
allokin (2.8.2011), Djordje Nedic (6.3.2012), Partybreaker (5.8.2011)
Stara 3.8.2011, 10:39   #13
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Opet ovo to su medijske patke i gluposti kojima pateticne televizije skrecu paznju na sebe. Valjda se osecaju ugrozeno od strane kompjutera i interneta ...
Cak i da je tacno to je pojedinac ludak sta me briga ako je on bio dovoljno glup da to uradi ... Lepo prirodna selekcija ... Takvih je bilo i bez igara ...
Zavisnost je mozda psihicka ljudi uobraze, zaborave na stvarni svet itd. ima svakakvih. Fizicka kako fizicka pa ne ide u venu !?!?
Ja licno nikad nisam iskusio zavisnost mada cesto ubijem 5 sati ispred ekrana.
Ali ja nikad nisam reko "nemogu to da radim igram nesto". Ako neko kaze idemo negde quicksave quit i idemo. Nikakav problem nikakva zavisnost. Prosto 5 sati je zato sto nema sta da se radi. Kaze kao mogo sam nesto pametnije da radim kao na primer ??? Da pronadjem lek za rak ? Priznajte danas zivot moze da bude prilicno mizeran i dosadan. Zivis u provinciji, zavrsio si skolu, nemas posla. Pametnije sta pametnije ubi se od dosade !!!
Kao da su nasi matori bolji mislim uhvatim ih kako 5 sati gledaju turske serije na televiziji ... Ili prespavaju pola dana. Pa ti vidi sta je bolje !
Naravno posle zvocanje "ti su stalno uz taj kompjuter bla bla bla"
Ljudi ne prihvataju to kao hobi kao sto neko igra fudbal, svira gitaru itd. Ipak jeste hobi za lenje ali sta da se radi ne moze svako da bude savrsen ...

P.S. Ukratko nikad nisam zapostavio obaveze (osim skole ali nju sam zapostavljao i bez kompjutera) nikad nisam stavio igre na prvom mestu u zivotu, jednostavno imam mnooogo slobodnog vremena ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Andross (3.8.2011), bokela (6.8.2011), JohnnyNT (3.8.2011), Lich_king2 (4.8.2011), M.C. (4.8.2011), RuF_TD (2.11.2011), Vuk123 (5.8.2011), Vulee (3.8.2011)
Stara 3.8.2011, 11:46   #14
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

cccc samo 12 sati kakav noob...
mislim da zavisnost od igara treba svrstati u kategoriju debil jer je jako zalosno da neko sebi dozvoli da se navuce na igre.mada ima raznih slucajeva.jednan moj drug je bio poslat na lecenje od zavisnosti od igara,mada ustvari ni nije bio zavisan,vec je znao malo duze da zasedi.pravu zavisnost,tipa da je nekom lose ako ne igra igre mislim da treba izbaciti batinama.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2011, 11:53   #15
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Koliko sam skapirao, taj lik je mesecima (svaki dan) blejao po 12+ sati.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2011, 12:03   #16
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

ccc,kakav noob
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2011, 12:10   #17
Neshi
Član
 
Član od: 24.1.2011.
Poruke: 51
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Ma jok lik je sedeo 12 sati bez prekida stvorio mu se krvni ugrusak to ga je ubilo,to se desava i na dugim letovima.Krivo je sedenje ne igre.
Neshi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2013, 19:52   #18
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Televizija i u zadnje vreme kompjuteri su glavni krivci pada nataliteta u globalu .Nekad kada tv-a nije bilo naši dedovi nisu imali ni struju a kamo li tv,pa su vreme ubijali seksanjem.Zato je svaka porodica imala po 5-6-oro dece,a bili su u 10 puta finansiski goroj situaciji. Dakle pre nego sednete da odigrate neku igru,zapitajte se da li bi bilo bolje da legnete pored lepse polovine,i uradite nesto po pitanju nataliteta,ili da sednete i upropastite tako lepe i sladostrasne trenutke.
Ako kojim slučajem legnete u prazan krevet,nema panike-samo mirno, pravac dnevna soba,i oterajte ženu sa vašeg omiljenog mesta-kompjuterske stolice.A ako još nemate zivotnu izabranicu,gasi komp,i pravac grad,možda je ovo bas pravi dan za upoznavanje iste.
ZAKLJUCAK:
BOLJE ZAVISNIK OD SEXA NEGO OD KOMPJUTERSKIH IGARA.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
sale94 (18.2.2013)
Stara 18.2.2013, 21:48   #19
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
televizija i u zadnje vreme kompjuteri su glavni krivci pada nataliteta u globalu .nekad kada tv-a nije bilo naši dedovi nisu imali ni struju a kamo li tv,pa su vreme ubijali seksanjem.zato je svaka porodica imala po 5-6-oro dece,a bili su u 10 puta finansiski goroj situaciji. Dakle pre nego sednete da odigrate neku igru,zapitajte se da li bi bilo bolje da legnete pored lepse polovine,i uradite nesto po pitanju nataliteta,ili da sednete i upropastite tako lepe i sladostrasne trenutke.
Ako kojim slučajem legnete u prazan krevet,nema panike-samo mirno, pravac dnevna soba,i oterajte ženu sa vašeg omiljenog mesta-kompjuterske stolice.a ako još nemate zivotnu izabranicu,gasi komp,i pravac grad,možda je ovo bas pravi dan za upoznavanje iste.
Zakljucak:
Bolje zavisnik od sexa nego od kompjuterskih igara.
Можемо да се споримо око игре на коју сам алергичан (ГТА) али ово... Лепо седнеш са бабом/дедом који су живели у таквим "10 пута горим финансијским ситуацијама) и замислиш себе, сада, у тим условима. Еј, телевизија и рачунари!

Да ли си се запитао да у то време када су имали по 7-8ро деце колики је био степен морталитета новорођенчади у првих пет година живота? Укратко, умирали су као муве. Ово је 21. век и време је да тај наталитет заправо опадне, има седам милијарди људи на планети, од тога огроман проценат гладних, босих, жедних, болесних.. Све је питање равнотеже. А што се тиче секса, не знам колико година имаш, али на све то гледаш помало, па.. ништа лично, али да се лепо изразим, "деромантизирано".. Препоручујем ти да прочиташ мало Шопенхауера који је писао, између осталог, и о љубави као о "потребној заблуди" зарад наставка врсте, илузији која ту жртву чини вредном (одгајање деце, што није нимало лак посао). А ово бесмислено "пумпање" деце да нас СрБа има десет милиона, нека... Зна се које су земље "високог наталитета" и на шта то личи.. Пре би ишао у Шведску него у Индију или Албанију, зар не?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Yonai (6.6.2015)
Stara 19.2.2013, 10:20   #20
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Video igre - zavisnost, bolest ili treće?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Televizija i u zadnje vreme kompjuteri su glavni krivci pada nataliteta u globalu .Nekad kada tv-a nije bilo naši dedovi nisu imali ni struju a kamo li tv,pa su vreme ubijali seksanjem.Zato je svaka porodica imala po 5-6-oro dece,a bili su u 10 puta finansiski goroj situaciji. Dakle pre nego sednete da odigrate neku igru,zapitajte se da li bi bilo bolje da legnete pored lepse polovine,i uradite nesto po pitanju nataliteta,ili da sednete i upropastite tako lepe i sladostrasne trenutke.
Ako kojim slučajem legnete u prazan krevet,nema panike-samo mirno, pravac dnevna soba,i oterajte ženu sa vašeg omiljenog mesta-kompjuterske stolice.A ako još nemate zivotnu izabranicu,gasi komp,i pravac grad,možda je ovo bas pravi dan za upoznavanje iste.
ZAKLJUCAK:
BOLJE ZAVISNIK OD SEXA NEGO OD KOMPJUTERSKIH IGARA.
Mislim da je ipak malo bitniji faktor to sto nisu imali kondome i druge vidove kontracepcije, a da ne pominjem abortuse
Dovoljno je jednom u 9 meseci da odradis posao, a to moze da se stigne i sa internetom
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar oluja O igrama uopšte 321 19.10.2008 14:43
video igre i vashe vrijeme bobo cc 2001 O igrama uopšte 54 26.3.2008 12:15
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com