Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2008, 21:36   #3581
gree
Novi član
 
Član od: 6.12.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

ok hvala
gree je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 21:39   #3582
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

1. izbegavaj servere sa nashim ljudima... nashi ljudi su smradovi kakvih nema...
iz iskustva... odmah si noobina, odmah si ninja, kad ih pwnujesh na dmg metru, a pritom nijednom nisi overaggrovao, onda si 'doshao da pokupish njihov teshko zaradjeni loot'... itd...
ako hocesh str8 pvp da idesh onda furaj gde god hocesh...
ako hocesh pve, gledaj iskljuchivo strane guildove...
dodushe, ako tek sad pochinjesh... ima da se naigrash ti dok ne udjesh u neki ozbiljniji guild...

dalje, kad udjesh na neki server ne bi bilo loshe da prvo proverish populaciju tu, da vidish koje klase su u manjku... generalno, rogovi nikad nisu u manjku jer maltene svaki treci acc ima rogua karaktera...
al ako te bash interesuje rogue za pvp, ovo je jedan od buildova koje sam ja koristio, i koji je poprilichno dobar, jer pruza dosta endurancea (posebno korisno u areni), a takodje ima sasvim dobar dps kao i stunlock:
http://www.wowhead.com/?talent=f0ebRiMsikVoZArc0Mh
a kad se dooobro izveshtish, i ako imash dobar komp, i stabilan net, i nabavish dobre daggere, probaj sa:
http://www.wowhead.com/?talent=f0ebRiMsikVoZArc0Mh - ili neku varijaciju na temu... vidi shta ti odgovara...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pivalica na korisnoj poruci:
gree (2.7.2008)
Stara 1.7.2008, 22:00   #3583
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
1. izbegavaj servere sa nashim ljudima... nashi ljudi su smradovi kakvih nema...
ko te to naljutio od nasih?

A sto se tice izbora klase,ja bih ga savetovao da bira onu sa kojom misli da ce se najvise zabaviti i za koju misli da mu najvise lezi tj. da bira sta hoce. Kakvo gledanje kolko server ima huntera,shaman itd. Bezveze
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 23:05   #3584
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: WOW kutak

a kako mozhe da se vidi kolko chega ima
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2008, 23:12   #3585
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: WOW kutak

Moja kombinacija je bila 21/2/38 i bila je odlicna nije mi trebao shadowsteap(sto je pretstavljalo problem kod magea kada se blinkuje) ali zato sam cesto lakse od odrugih rogueova dobijao neke klase.Najvise sam voleo da dokrajcim nekoga sa cold blood.Ali sam posle presao na kombinaciju 20/0/41 i ostao sam na njoj sve dok nisam obrisao roguea,savetujem da oprobas ovu prvu,ali ova druga je vrh za PvP
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
gree (2.7.2008)
Stara 1.7.2008, 23:59   #3586
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
1. izbegavaj servere sa nashim ljudima... nashi ljudi su smradovi kakvih nema...
/agree
pogotovo low lvl... e cao kako si, imas vremena? moze jedan boost pa srbi smo hehehe . e aj mi das malo golda treba mi za mounta
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 0:02   #3587
gree
Novi član
 
Član od: 6.12.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Ma neznam ja sta mi lezi....Nisam nikad ranije igrao
A,koja class-a je najtrazenija u guildovima???
gree je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 0:10   #3588
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
gree kaže: Pregled poruke
Ma neznam ja sta mi lezi....Nisam nikad ranije igrao
A,koja class-a je najtrazenija u guildovima???
Pa kakve to veze ima Svaki put kad kupis novi MMORPG nikad ranije nisi igrao sa tim klasama. Biras ih po onome sto znas o njima,mislim da nije potrebna velika pamet odluciti dal zelis da igras sa Warriorom ili magom
Ma ne postoji najtrazenija klasa. Zavisi sta guildu treba,a ti tek pocinjes pa se to moze prometii milion puta dok dodjes 70 lvl. Nemoj da se uopste opterecujes time. Jednopstavno uzivaj,u WoW-u ,pogotovo kad prvi put igras ,to ti nece biti tesko poz
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 0:32   #3589
Despotaca
Član
 
Član od: 28.12.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 83
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Despotaca Slanje poruke preko Yahooa korisniku Despotaca Slanje poruke preko Skypea korisniku Despotaca
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
Pa kakve to veze ima Svaki put kad kupis novi MMORPG nikad ranije nisi igrao sa tim klasama. Biras ih po onome sto znas o njima,mislim da nije potrebna velika pamet odluciti dal zelis da igras sa Warriorom ili magom
Ma ne postoji najtrazenija klasa. Zavisi sta guildu treba,a ti tek pocinjes pa se to moze prometii milion puta dok dodjes 70 lvl. Nemoj da se uopste opterecujes time. Jednopstavno uzivaj,u WoW-u ,pogotovo kad prvi put igras ,to ti nece biti tesko poz
Slazem se 100% ( ne , ne lazem se )
Despotaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 0:46   #3590
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: WOW kutak

ja bash imam tih problema... nikako da sebe nateram da igram sa nekom klasom posebno o.o
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 0:46   #3591
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
gree kaže: Pregled poruke
Ma neznam ja sta mi lezi....Nisam nikad ranije igrao
A,koja class-a je najtrazenija u guildovima???
Ako zelis da te zele odgovor je uvek prost neki Heal-er posto u wow postoji vise klasa koje mogu ovo da rade, najbolje je izabrati ovako Priest ( pretezno PVE heal-er ) ili Druid ( pretezno PVP heal-er ) ostale klase koje mogu biti heal-eri su daleko manje pozeljne. Druga najpozeljnija klasa je klasa koja moze da bude Tank mada ja ne bih predlagao ovo jer kada izadje WOTLK imace jedno zilion DK koji ce biti Tank u PVE tako da ce malo i potraznja opasti.

Usput ovo pravilo nije vezano samo za WOW vec za sve MMO igre koje ce ikada izaci, najbitnije je imati heal-era i tank-a, a DPS se uvek nadje bez problema!
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 1:03   #3592
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

muaaaaa... resto shaman >>> priest...
uvek ce se naci neki SP da buffuje raid, a shaman je mnogo bolji raid (znachi ne single target) healer nego priest... a shto se tiche single target healera (mt healer), imo tu funkciju najbolje obavlja *******in...

Uzgred, ako tek pochinje igru, bash treba da gleda koje su klase potrebne na serveru, a ne ono 'o chemu najvishe zna'!!
jer lako ce on da nauchi o novoj klasi shta treba, a ovako moze da uzme npr rogua, i da ga nalvluje, i onda shvati da je zapravo beskoristan jer u svakoj guildi vec ima 3-5 rogova bolje opremljenih od njega i sa vecim skillom...
meni se deshavalo da nece da me prime u gild jer imam loshiji gear (taj guild tada clearovao mh, i pravio progres kroz bt, a ja imao uglavnom kz gear), a u test runu kroz ssc, ja zavrshio na trecem mestu na dpsu, a josh sam pride na Fathomlordu samo kickovao onog 'ebenog healera...

Tako da, moja preporuka je definitivno shaman, ili druid...
ako guildu treba healer, cepash kao healer, ako se smorish, ili ocesh da grindash ili tako neshto, samo respec, i cepaj...
U svakom sluchaju, savet za svakog pochetnika je da izgoogla malo guide za svoju klasu, da shto vishe vezba i da se usavrshava ako zeli iole ozbiljnije da igra wow... bilo da je u pitanju pve, pvp, ili gold grinding
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 3:11   #3593
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: WOW kutak

Ja ti necu davati preporuke za klasu jer smatram da je to glupo svako ce dati neki drugi savet,ali meni se ovako desilo,prvi char mi je bio priest,zato cu ga uvek najvise voleti i uvek cu voleti da igram sa njim,ali definitivno mi vecu zabavu pruza igra za rogueom.Kakva je svrha gledati ko je najtrazenij ako ti nebudes dobijao nikakvu zabavo od tog chara.A i neznam bas sta ti zelis,da budes melee attacker ili spell.Hoces PvP ili PvE.Eto ako hoces PvE hilera onda mislim da je holly priest definitivno najbolje resenje to je jedini savet za klasu koji mogu da ti dam.Sto se PvP-a tice tu uvek sve zavisi od igraca i uvek postoji iznenadjenja
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 3:12   #3594
Milolos
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 248
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milolos
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Ako zelis da te zele odgovor je uvek prost neki Heal-er posto u wow postoji vise klasa koje mogu ovo da rade, najbolje je izabrati ovako Priest ( pretezno PVE heal-er ) ili Druid ( pretezno PVP heal-er ) ostale klase koje mogu biti heal-eri su daleko manje pozeljne. Druga najpozeljnija klasa je klasa koja moze da bude Tank mada ja ne bih predlagao ovo jer kada izadje WOTLK imace jedno zilion DK koji ce biti Tank u PVE tako da ce malo i potraznja opasti.

Usput ovo pravilo nije vezano samo za WOW vec za sve MMO igre koje ce ikada izaci, najbitnije je imati heal-era i tank-a, a DPS se uvek nadje bez problema!
Verovatno ce opasti potrazanja za tank-om kada bude izasao DK mada mislim da ce vecina furati DPS sa njim(mada nikad se nezna :P)i koliko sam cuo DK ce vise da bude absorber of magic sto vise vuce na offtanka.
PS
Ma nista nemoze da zameni golemog warra sa stitom u ruci
Milolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 9:24   #3595
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Milolos kaže: Pregled poruke
Verovatno ce opasti potrazanja za tank-om kada bude izasao DK mada mislim da ce vecina furati DPS sa njim(mada nikad se nezna :P)i koliko sam cuo DK ce vise da bude absorber of magic sto vise vuce na offtanka.
PS
Ma nista nemoze da zameni golemog warra sa stitom u ruci
Znas kako za neke male instance za 5 ljudi nece biti mnogo bitno ko je tank da li je to druid, warrior, paladin ili DK, vecina ce biti DPS to je sigurno ali opet to nece menjati stvar da neki od njih nece biti tank-ovi i da ce to uticati na broj tank-ova na serveru, warrior je super pogotovo kao DPS u PVP topla preporuka da se pocne igra sa njim .

On ako danas pocne da igra nema sansi da upadne ni u jedan klan koji cisti BT ili koji pokusava da ocisti SWP ili neku krajnju instancu u najboljem slucaju moci ce da radi Karazan ako je uopste njegova zelja da gubi vreme u raid-ovima kada se iz PVP-a moze uzeti sasvim ok oprema koja je malo losija od PVE opreme. Iz mog iskustva Holy priest je najpozeljnija klasa kada se rade raid-ovi i nema sta tu mnogo da se uci jednostavno kljuc za raid-ove je da li ti mozes utrositi danas 10-12 sati u igri ili ne mozes!

Da sada pocinjem igru nikada ne bih ponovo poceo sa priest jer je po mom misljenju u velikom defektu kada je u pitanju PVP, pre bih poceo sa nekom klasom koja fizicki bije i to bih toplo preporucio warrior-a ili rogue, a od klasa koje mogu biti heal-eri shaman ili druid takodje ove dve klase mogu biti i sjajan DPS ovo je iz mog pogleda, ja igram samo PVP.

Poslednja ispravka: BobaL (2.7.2008 u 9:34)
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 11:12   #3596
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Ma samo sam mislio da lose savetujete coveka. Znas koliko on ima da igra (pogotovo sto prvi put igra) da dodje 70lvl? WotLK ima da izadje Pa valjda je bitnije da bira klasu sa kojom misli da ce se vise zabaviti za to vreme,a ne sta ce da radi na 70 lvl-u! Prvi put cujem da neko kreira novog lika i bira mu klasu od zavisnosti koliko je ta klasa prisutna na serveru I nisam primetio do sada da je odredjena klasa imala vecih problema da udje u jaci guild.
PS igranje MMORPG-a se ne sastoji samo od end game-a.
@Pivalica
"savet za svakog pochetnika je da izgoogla malo guide za svoju klasu, da shto vishe vezba i da se usavrshava ako zeli iole ozbiljnije da igra wow"
izvini ali ni sa ovim ne mogu da se slozim WoW kao i ostale igre je poprilicno prost za igranje,ne treba neko veliko umece. Dok dodje 70 vec ce se dovoljno izvestiti. Za ovo garantujem.
poz
moj savet pocetniku, biraj klasu po svom izboru bez "spoljnih" uticaja i uzivaj.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 11:25   #3597
Despotaca
Član
 
Član od: 28.12.2007.
Lokacija: Sabac
Poruke: 83
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Despotaca Slanje poruke preko Yahooa korisniku Despotaca Slanje poruke preko Skypea korisniku Despotaca
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Ja ti necu davati preporuke za klasu jer smatram da je to glupo svako ce dati neki drugi savet,ali meni se ovako desilo,prvi char mi je bio priest,zato cu ga uvek najvise voleti i uvek cu voleti da igram sa njim,
Isto tako i meni sa rogue ...
BTW ima jedan cova Stiven , Human Paladin, iz srbije 2.1k heal o.O xtra mu char
Despotaca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 11:32   #3598
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: WOW kutak

sta pricate svi da je priest najbolji pve healer?
i jos nesto, priestove uglavnom uzimaju da im bude mana battery/dps (znaci shadow)
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 12:59   #3599
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

pa ti prvi put chujesh da neko bira lika 'po porebi' zato shto igrash od ko zna kad... ja igram wow od ko zna kad, pa sam kretao sa klasama koje su mi se svidele, zato shto sam mogao... zato shto u tom trenutku ta klasa nije bila overcrowded!!!
uzivanje u igri nije samo u lvlovanju... vec na highend lvlu se deshava prava stvar... a ja preporuchujem mu u startu da razmisli, jer ko kaze da ce manje uzivati sa shamanom, ili droodom, nego sa rogom!?
a kad se izmrcvari, bash zato shto je pochetnik, i shto ne zna mnogo, pa ce samim tim i sporo da lvluje, i kad ga digne na 70, umesto da napreduje dalje, i eventualno se sprema za wotlk, on ce da piz*i jer ne moze nigde da udje i nishta korisno da uradi...
uostalom, isprati i na svom serveru... sve ostale klase, u 90% sluchajeva imaju altove rogove i huntere, koje ujedno i chine najpopularnije, tj najmnogobrojnije klase u wow-u!!

Citat:
izvini ali ni sa ovim ne mogu da se slozim WoW kao i ostale igre je poprilicno prost za igranje
wow je veoma daleko od proste igre... posebo sa stanovishta rogua...
to shto mozda tako deluje, sharen ui, klikcesh 1,2,3,4 i kulirash... uopshte nije tako... mozda za neki casual...ali bilo shta ozbiljnije... ne!!
da bi ti zaista dobro igrao, i postizao neshto ozbiljnije, ako uopshte zelish to, morash dobro da savladash game mechanic, koji uopshte nije tolko lak...
uostalom idi na http://www.roguespot.com/ i ischitavaj malo, pa cesh tek onda da shvatish kolko zapravo ne znash, chim tvrdish da je veoma prosta i da lako neko moze da se izveshti...
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 14:11   #3600
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: WOW kutak

Citat:
Pivalica kaže: Pregled poruke
pa ti prvi put chujesh da neko bira lika 'po porebi' zato shto igrash od ko zna kad... ja igram wow od ko zna kad, pa sam kretao sa klasama koje su mi se svidele, zato shto sam mogao... zato shto u tom trenutku ta klasa nije bila overcrowded!!!
uzivanje u igri nije samo u lvlovanju... vec na highend lvlu se deshava prava stvar... a ja preporuchujem mu u startu da razmisli, jer ko kaze da ce manje uzivati sa shamanom, ili droodom, nego sa rogom!?
a kad se izmrcvari, bash zato shto je pochetnik, i shto ne zna mnogo, pa ce samim tim i sporo da lvluje, i kad ga digne na 70, umesto da napreduje dalje, i eventualno se sprema za wotlk, on ce da piz*i jer ne moze nigde da udje i nishta korisno da uradi...
uostalom, isprati i na svom serveru... sve ostale klase, u 90% sluchajeva imaju altove rogove i huntere, koje ujedno i chine najpopularnije, tj najmnogobrojnije klase u wow-u!!



wow je veoma daleko od proste igre... posebo sa stanovishta rogua...
to shto mozda tako deluje, sharen ui, klikcesh 1,2,3,4 i kulirash... uopshte nije tako... mozda za neki casual...ali bilo shta ozbiljnije... ne!!
da bi ti zaista dobro igrao, i postizao neshto ozbiljnije, ako uopshte zelish to, morash dobro da savladash game mechanic, koji uopshte nije tolko lak...
uostalom idi na http://www.roguespot.com/ i ischitavaj malo, pa cesh tek onda da shvatish kolko zapravo ne znash, chim tvrdish da je veoma prosta i da lako neko moze da se izveshti...
Igrao sam WoW maltene od kada je izasao,zato nema potrebe mene da savetujes. Naravno da mozes da se usavrsis ,ali stvarno nema potrebe da on to kao pocetnik gleda teme o rogue-u hunter-u itd. To sam hteo da kazem. Naravno da se mozes izvestiti za arenu itd. ali kad tek pocinjes da igras to ti stvarno ne treba. 70 lvl i nije bas tu odma iza brda
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, mmo, mmorpg, world of warcraft, wow

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PD kutak G.G. Tekstovi u SK 17 1.11.2005 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com