Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: koliko provodite vremena igrajuci video igre
do 3 sata dnevno 91 46,43%
od 3 do 6 sati dnevno 73 37,24%
preko 6h dnevno 32 16,33%
Glasova: 196. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2011, 13:44   #21
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Dabome.
Problem u vezi MMO igara je taj sto tu moze do potpunosti doci do zivljenja tog virtuelnog sveta, bez ikakve potrebe za pravim zivotom, van igre.
Tokom godina igranja raznoraznih MMO igara sam imao prilike da sretnem ljude koji igraju i po 36 (!) sati bez prestanka!
Njima ni fizioloske potrebe ne predstavljaju problem, ljudi bre ne jedu po 15 sati a aktivno igraju sve to vreme!

Ovo moze da se desi, verovatno, i u single player igrama ali kontam da je redje jerbo u MMO igri dosta toga zavisi i od ostalih ljudi koji igraju to itd.

Jos jednom, kudos za pokretaca teme i apel na sve mlade ljude koji ovo citaju da porazmisle dok jos nije kasno, ili ako ste vec dosli do tog nekog stepena prave zavisnosti da prvo shvatite da imate problem, a posle toga da postepeno krenete da ga resavate.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 14:39   #22
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

definitivno moze i u single player ali krace traje jer kad tad igrac ce preci SP igru ali kod mmo to moze trajati jako dugo. zamislite kako izgleda i zivi covek koji igra 36h igru.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 15:22   #23
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece



Vidi se da je kidao masno

@topic, ne svidja mi se rec igrice, bolje promeni u video igre...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 15:29   #24
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Ja sam juče 12h brao krastavce i od toga može da se rikne
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
Andross (4.8.2011), nexexcalibur (4.8.2011), RuF_TD (2.11.2011), Skenderevo (4.8.2011), Wastelander (5.8.2011)
Stara 4.8.2011, 20:26   #25
SaT|WarLord
Član
 
Član od: 18.4.2008.
Lokacija: Sremcica/Beograd
Poruke: 138
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SaT|WarLord
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Ах,алергичан сам на то игрице исто као Кузма. Да се вратим на тему,сматрам да играње није ни случајно зависност,а још мање болест.
Играм се сваког дана,има барем 8 година и нисам завистан уопште.
Истина је да ме осим рачунара ништа друго не занима и да све своје слободно време проводим поред њега,али да ми неко одузме рачунар не бих упао у кризу,а сигурно не бих умро. Просто бих нашао неки други начин да потрошим време. А у вези људи који играју два дана без престанка па умру,то могу да објасним само као будалаштину дотичног,зато што ако имаш одређену само-контролу и принципе,то ти се не може десити.
SaT|WarLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 21:20   #26
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
SaT|WarLord kaže: Pregled poruke
Ах,алергичан сам на то игрице исто као Кузма. Да се вратим на тему,сматрам да играње није ни случајно зависност,а још мање болест.
Играм се сваког дана,има барем 8 година и нисам завистан уопште.
Истина је да ме осим рачунара ништа друго не занима и да све своје слободно време проводим поред њега,али да ми неко одузме рачунар не бих упао у кризу,а сигурно не бих умро. Просто бих нашао неки други начин да потрошим време. А у вези људи који играју два дана без престанка па умру,то могу да објасним само као будалаштину дотичног,зато што ако имаш одређену само-контролу и принципе,то ти се не може десити.
I nisi zavistan?

Znas, prvi simptom je poricanje tako da.. Razmisli jos jednom.


I da, "igrice"..
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 21:31   #27
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

@SaT|WarLord jesi ti video šta si pisao sam sebi skačeš u usta
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 21:39   #28
seph1rot
Banned
 
Član od: 14.7.2011.
Lokacija: Courts of Chaos
Poruke: 73
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Pa ti koji vise po 12 sati pred monitorom i igraju neki MMO i nisu pravi gameri jer ih generalno interesuje samo ta jedna igra i postojanje takvih samo daje materijal onima koji napadaju igre i žele sve nas gamere da predstave kao ovakve:
seph1rot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 22:15   #29
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Niko ne napada gamere, ljudi sasvim opravdano govore o problemu.
Da li ces taj problem zvati no life, zavisnost ili nekako trece nije bitno.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2011, 23:25   #30
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
seph1rot kaže: Pregled poruke
Pa ti koji vise po 12 sati pred monitorom i igraju neki MMO i nisu pravi gameri
Ne, oni su mušmule.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 1:41   #31
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Sve sto je preterano nije dobro.
Covek je sve objasnio u prvom odgovoru na temu.

@Rainman, svaka cast na retrospektivu, odlicno iskustvo, bas lepo iskazano/napisano.
Defintivno si rekao nesto sto svi podsvesno znaju, al nikako to sebi naglas da kazu i priznaju.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 6:32   #32
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Proces disanja - zavisnost bolest ili trece


Tema je stupidna,svako je odgovoran za svoje postupke,ne moze igrica da ti naredi da je igrash 13 sati.

Ja sam igrao Civ2 i duze,pa evo kuckam,aj uzdravlje....
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 10:32   #33
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Mene i to gejmeri nervira sta si ti kao neki posebni drustveni stalez samo zato sto igras igre ? Eto i to je neka asocijalizacija ja sam gejemer ja sam bolji od vas ... Meni ne treba zivot ja ih imam mnogo
Samo igram ubijam vreme necu orden za to. Cim vi ulazite u takvu odbranu "gejmera" i sami ste zastranili ... Ja deset godina igram sve i svasta i nikad nisam bio gejmer. Sad odjednom misevi, tastature, podloge, gace za gejmere. On je gejmer on je tako cool (bar sam cuo da je tako u recimo juznoj koreji) ... Gejmer reko bih pomodarstvo ...

I da stvarno igrice kad neko kaze igrica to me asocira na super mario na nesto detinjasto, razbibrigu za celu porodicu. Ma daj neces valjda da kazes da su Resident Evil, Dead Space itd. igrice za decu. Ili Witcher igra ima prilicno mracnu i realisticnu pricu. U igri se spominje rasizam, sex, nasilje sve je utkano u prljavi, mracni srednjevekovni milje plus fantazija zmajevi, magije i cudovista. Igra je remek delo bar sto se tice fabule ... Stvarno nazvati je igricom je neotesano ... Onda Portal recimo ima veoma inteligentan humor itd. itd.

Dakle za mene je solo igra kao film samo bolje ... interaktivno je ...
Sednes pratis pricu prozivljavas ono sto likovi vide i rade. Fantaziras o drugim svetovima itd. Za svo to vreme ne sedis samo pasivno ispred ekrana i buljis neko radis nesto da bi radnja isla dalje. Eto recimo mrzim i pet minuta da sedim besposlen. Kolko puta sam uhvatio sebe da ne gledam klip sa you tuba jer traje 5 6 minuta A kamoli da 2 sata gledam film i na kraju shvatim da isprva nisam ni hteo da to gledam ... Igra je aktivna film pasivan ... I u tome je za mene bolja.
Drugo igra traje duze od filma kad se ima slobodnog vremena na pretek ovo je efikasan nacin da se ubije vreme.

Multiyplayer me nikad nije privlacio samo ponavljas jednu istu radnju u beskraj.
Pazi vezbaju se igre postaju online sportovi ... Ma daj da sam hteo da vezbam igrao bi fudbal ili nesto. Onda dobijam batine i cekam da se respavnujem DOSADNO ne mogu to da igram. Eventualno ako pola sata ubijem uz counter tacnije jednu mapu dnevno ... I to ne svaki dan.
Sta hoces Grotesque samo ako imas ekipu mozes da igras u LAN-u i eto ti dobre drustvene aktivnosti ...


MMO sam probao ali je jos gori grindujes ... radis monoton glup posao u beskraj ubi 15 ovo skupi 10 ono ... Sve to da bi dobio opremu sta ce ti oprema da bi grindovao za jos opreme ... Mislim da svi vide da je besmisleno ... Nema price, akcije igraca ne menjaju svet nemaju nikakvu tezinu. Ubio si strasnog zmaja nista se nije promenilo respavnovace se ... Neznam zasto ali lako ljudima postane opsesija meni je odbojno ... Isprva je nemoguce i komunicirati sa onima iz sveta warcrafta lfg icc rep farm priest gs 2000 bla bla bla ... Cekaj uspori prvi put sam uso u igru sta ??? Neke gluposti skracenice treba mi prevod na engleski ... Kao beze od monotone stvarnosti u ustvari josh monotoniju virtuelnu stvarnost. Pogledaj warcraft lici na poso ne na igranje svakog dana se vracaj i radi za platu gear i sta vec ...

P.S. Nesto o MMO igrama http://www.cracked.com/article_18461...-addicted.html

Poslednja ispravka: M1L0SH (5.8.2011 u 10:40)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
player1 (6.8.2011)
Stara 5.8.2011, 10:34   #34
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

@Markonije nije u redu sto miniras temu kojom zelim da skrenem paznju na problem mladim ljudima. to sto si napisao govori o tebi, a proizvodjaci video igara zele da se o tome ne prica. zato sam otvorio temu jer zelim da ih odvojim od kompa, da se zamisle izadju napolje i smanje druzenje sa kompom a povecaju sa vrsnjacima.

P.S. zasto smeta igrice? promenicu nije problem, gde je ta opcija, usput dodao i glasanje.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 11:09   #35
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Kada izadje neka dobra igrica, znam ii preko 3 sata da budem za kompjuterom tih par dana dok je ne predjem.
Inace ovako do 3 sata.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 12:06   #36
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Dobra tema. Mislim da neki objektivni sud o ne postoji i dosta toga zavisi od individue, trenutnog emotivnog stanja te osobe, kao i uslovima u kojima zivi.
Mozda su trenutne zivotne nedace isuvishe bolne, pa pojedinac bezi u virtuelni svet misleci na taj nachin da ce mu biti bolje, a naprotiv stvari mogu samo krenuti naopako. Da li je sve do karaktera pojedinca?
Pa moze biti ali i ne mora:

Ochigledno je da su online igre pravljene da sto duze zarobe um konzumenta, a posebno one sa mesechnim pretplatama, levelovanjima heroja item-a itd. Developerima je u interesu da na svaki moguci nachin zadrze korisnika, jer na kraju krajeva od toga zive. E sad, ko se upeca na taj drajv force koji se otprilike moze opisati sa "josh samo ovaj quest" ili "samo da napucam ovaj skill", postoji velika shansa da je ushao u fazu "zavisnosti". Bash zbog toga shto se takve igre nikad ne zavrshavaju, pojedine osobe bukvalno bivaju usisane u svet, provodeci sate i sate budzashto, trosheci svoju zivotnu energiju. Shta mislite zashto recimo pojedine kompanije poput Blizzard-a prave user agreement tako da morate odredjene sate provesti nedeljno da vam ne bi deaktivirali nalog? Zbog opterecenosti servera? Malo morgen.
Pa chak i da je tako, a zna se da ponovo aktiviraju nalog ukoliko ih zamolite, vi podsvesno imate tu informaciju, da vam oni mogu ukinati obrisati nalog itd.
Vidite, to su sve sistemi, koji kod osobe mogu stvoriti neku vrstu zavisnosti(josh neklasifikovanu od svetske zdravstvene organizacije, a verovatno nikad, delom shto nema dovoljno chvrstih dokaza a delom shto te multinacionalne kompanije to ne bi nikad dozvolile).

Drugo, zashto se sve gaming kompanije ogradjuju od odgovornosti? Lepo prochitajte svaki user agreement, gde decidno pishe da u bilo kakvom sluchaju shtete,smrti itd, kompanija koja je napravila tu igru ne moze biti tuzena od strane konzumenta. Istina je da kompanije nisu roditelji, ali ovaj deo priche vec zadire u moralne polemike(a takve humane stvari u kapitalizmu ne postoje, vec samo profit)

Na kraju krajeva, video igre su samo video igre, ili mozda nisu?
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Wastelander na korisnoj poruci:
allokin (5.8.2011), RuF_TD (2.11.2011)
Stara 5.8.2011, 12:28   #37
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Naravno da ne treba preterivati. 4 sata je dovoljno mada ja prvi to preteram. Odem ti ja tako na pecanje 4-5 sati sve OK, a kad odem pa zakucam ceo dan pa se vratim tek negde oko 22:00h i kad legnem da spavam ono plovak pred očima, cima riba ja povučem ono ništa i tako prođe 1-2 sata ne mogu da zaspim, a kao bio u prirodi odmarao. Igre igrati max. 4 sata, a ne 12 pa kažu "Ne valja igra ja je obrnuo za 2 dana".
Bez preterivanja
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 14:29   #38
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Dobra tema. Mislim da neki objektivni sud o ne postoji i dosta toga zavisi od individue, trenutnog emotivnog stanja te osobe, kao i uslovima u kojima zivi.
Mozda su trenutne zivotne nedace isuvishe bolne, pa pojedinac bezi u virtuelni svet misleci na taj nachin da ce mu biti bolje, a naprotiv stvari mogu samo krenuti naopako. Da li je sve do karaktera pojedinca?
Pa moze biti ali i ne mora:

Ochigledno je da su online igre pravljene da sto duze zarobe um konzumenta, a posebno one sa mesechnim pretplatama, levelovanjima heroja item-a itd. Developerima je u interesu da na svaki moguci nachin zadrze korisnika, jer na kraju krajeva od toga zive. E sad, ko se upeca na taj drajv force koji se otprilike moze opisati sa "josh samo ovaj quest" ili "samo da napucam ovaj skill", postoji velika shansa da je ushao u fazu "zavisnosti". Bash zbog toga shto se takve igre nikad ne zavrshavaju, pojedine osobe bukvalno bivaju usisane u svet, provodeci sate i sate budzashto, trosheci svoju zivotnu energiju. Shta mislite zashto recimo pojedine kompanije poput Blizzard-a prave user agreement tako da morate odredjene sate provesti nedeljno da vam ne bi deaktivirali nalog? Zbog opterecenosti servera? Malo morgen.
Pa chak i da je tako, a zna se da ponovo aktiviraju nalog ukoliko ih zamolite, vi podsvesno imate tu informaciju, da vam oni mogu ukinati obrisati nalog itd.
Vidite, to su sve sistemi, koji kod osobe mogu stvoriti neku vrstu zavisnosti(josh neklasifikovanu od svetske zdravstvene organizacije, a verovatno nikad, delom shto nema dovoljno chvrstih dokaza a delom shto te multinacionalne kompanije to ne bi nikad dozvolile).

Drugo, zashto se sve gaming kompanije ogradjuju od odgovornosti? Lepo prochitajte svaki user agreement, gde decidno pishe da u bilo kakvom sluchaju shtete,smrti itd, kompanija koja je napravila tu igru ne moze biti tuzena od strane konzumenta. Istina je da kompanije nisu roditelji, ali ovaj deo priche vec zadire u moralne polemike(a takve humane stvari u kapitalizmu ne postoje, vec samo profit)

Na kraju krajeva, video igre su samo video igre, ili mozda nisu?
odlican tekst, firme koje prave igre ispisuju svasta u ugovorima o kupovini, ja sam sretao stvari poput : ne snosimo odgovornost ako se navuces na igru ili ako se nesto ruzno desi, ili ako sanjas ruzno (ozbiljan sam), ili ako te slike isprepadaju.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 16:08   #39
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Doticni no lifer zbog kojeg je otvorena tema, je umro od zgrusavanja krvi u telu, a nije ni cudo zato sto su ga nasli sa Dzojstikom u rukama. Kad imas testaturu i mis, barem vise zglobova radi, a sa dzojstikom, samo malo prstima mrdas, tako da nije ni cudo sto je umro.

bas zanimljivo, ovaj britanac umro igrajuci 12 sati, a britanac 17 god drzi svetski rekord 12 dana provedeno na komp (uzastopno).
Verovatne razlike izmedju njih 2: Ovaj rekorder je imao testaturu i mis + je isao u WC, dok ovaj drugi nie.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2011, 16:40   #40
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Igrice - zavisnost bolest ili trece

Kao prvo ljudi pise se zavisan, zavistan je nesto kao ljubomoran i potpuno je drugacije

Covek je umro, mozda je bio bolestan i mozda bi umro sta god da je radio u tom trenutku, come on ljudi pricamo o 12 sati, ne o 72, igrao sam i po daleko vise od 12 sati iz cuga pa mi nije bilo nista.

I ko je pravio ovo glasanje, kako ja mogu da odredim prosecno vreme igranja igara, jbt nije mi to posao, nekad igram 10 sati, nekad ne igram po mesec dana, zavisi kako sam raspolozen i kako stojim s vremenom.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
player1 (6.8.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Video igre: sklonište od stvarnosti - RTS1 ponedeljak 12 februar oluja O igrama uopšte 321 19.10.2008 14:43
video igre i vashe vrijeme bobo cc 2001 O igrama uopšte 54 26.3.2008 12:15
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com