Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2023, 20:44   #21
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Hvala na odgovorima, prosledicu urednicima...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Acanen (16.2.2023)
Stara 16.2.2023, 22:36   #22
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Čitam redovno od bukvalno prvog broja (em sam mator, em sam baš rano počeo da se zanimam računarima).

SK je dosta lepo evoluirao i uspeva ostati aktuelan decenijama.

Moja zamerka (ne tvrdim da sam u pravu i da se moraju svi složiti - to je samo moje mišljenje i utisak) je na recenzije hardvera. Kao da sada više liče na plaćene reklame, nego na recenzije (sa poređenjima, konstruktivnom kritikom i sl. ).

Kontam i rokove, a i to da nije lako svima udovoljiti. Ne bih da zvučim kao da ***** po tuđem trudu - više da skrenem pažnju ako se može popraviti (manje kvalitetnijeg teksta preferiram u odnosu na više osrednjeg).

Svakako planiram nastaviti kupovati SK - bogougodno je podržati rad dobrih ljudi (i Kuzme).
Da bi se napravio uporedan test zahteva više vremena, a često se dobijeno mora vratiti brže nego što misliš. Imaj na umu da vreme za test autor treba da odvoji od svog života, što bi trebalo da mu se nadomesti kroz papirne injekcije. A bolje da ne znaš kakva je situacija sa tim papirom.

A to što konkretni rezultati uporednih testova ima na svakom internet ćošku je posebna priča. U SK i jeste oduvek bio akcenat na autorovom ličnom doživljaju nekog uređaja i njegovo lično mišljenje. Budi uveren da tekstovi nisu naručeni 101%. Neke stvari pri testiranju uređaja verovatno i promaknu. Opet dolazimo do toga da bi za jedan kvalitetniji test trebalo da se sa hardverom provede bar nedelju dana u intenzivnom korišćenju da bi se videle sve prednosti i mane. To je za nas u ogromnom broju slučajeva misaona imenica.

Borba jeste. I dobro se neko setio da napiše koji red i kritike.

Neko dole pomenu Свет Компјутера на Ћирлици. Живим за тај дан. Мислим да нема апсолутно никаквог разлога да се то и не оствари. Али да не идемо превише у OFF.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Relja (17.2.2023)
Stara 16.2.2023, 22:45   #23
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
A to što konkretni rezultati uporednih testova ima na svakom internet ćošku je posebna priča.
Mislim da uopste ne bi bilo lose da samo prekopirate uporedne rezultate, tj slike grafika od nekih relevantnih i proverenih izvora. Ne znam ko bi vam to uzeo za zub. Bolje imati to nego nemati nista.
Ne vise svi citaoci na netu i ne prate svi strane recenzente. Ima dosta ljudi koji bi voleli da vide tako nesto u casopisu.
Naravno ako vam ti izvori daju pravo da kacite njihove rezultate.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2023, 23:13   #24
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Za sadržaj nemam zamerki, jedino što mi smeta je taktika oko Novinarnice (prešao sam na full online čitanje pre neku godinu). SK koji izađe nakon 10 dana prosto nije SK koji izađe prvog u mesecu i mislim da u ovoj eri, gde se svako trudi da informacije dostavi što ranije, nekom ko namerno kasni (koliko god da mu je ime poznato) se prosto ne piše dobro...
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
mvasic (16.2.2023)
Stara 16.2.2023, 23:24   #25
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Meni, lično, smeta Kuzmanovićeva kolumna. Nekad je bila, koliko toliko, zanimljiva, poslednjih godina je čisto baljezganje. Izbaci se kolumna, i eto prostora za malo više retro (i neo retro) informacija.

Isto bih voleo da vidim uporedne testove hardware-a, iako mi je jasno koliko je to komplikovano.

Tekstovi u kom se analizira i poredi softver koji ima istu namenu su mi vrlo interesantni.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Atwa013 (17.2.2023), ZoNi (21.2.2023)
Stara 17.2.2023, 11:40   #26
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Meni, lično, smeta Kuzmanovićeva kolumna. Nekad je bila, koliko toliko, zanimljiva, poslednjih godina je čisto baljezganje. Izbaci se kolumna, i eto prostora za malo više retro (i neo retro) informacija.

Isto bih voleo da vidim uporedne testove hardware-a, iako mi je jasno koliko je to komplikovano.

Tekstovi u kom se analizira i poredi softver koji ima istu namenu su mi vrlo interesantni.
Kuzmanović je institucija!
Ja to ne bih ništa dirao.

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Da bi se napravio uporedan test zahteva više vremena, a često se dobijeno mora vratiti brže nego što misliš. Imaj na umu da vreme za test autor treba da odvoji od svog života, što bi trebalo da mu se nadomesti kroz papirne injekcije. A bolje da ne znaš kakva je situacija sa tim papirom.

A to što konkretni rezultati uporednih testova ima na svakom internet ćošku je posebna priča. U SK i jeste oduvek bio akcenat na autorovom ličnom doživljaju nekog uređaja i njegovo lično mišljenje. Budi uveren da tekstovi nisu naručeni 101%. Neke stvari pri testiranju uređaja verovatno i promaknu. Opet dolazimo do toga da bi za jedan kvalitetniji test trebalo da se sa hardverom provede bar nedelju dana u intenzivnom korišćenju da bi se videle sve prednosti i mane. To je za nas u ogromnom broju slučajeva misaona imenica.

Borba jeste. I dobro se neko setio da napiše koji red i kritike.

Neko dole pomenu Свет Компјутера на Ћирлици. Живим за тај дан. Мислим да нема апсолутно никаквог разлога да се то и не оствари. Али да не идемо превише у OFF.
Vezano za recenzije:

Žao mi je što recenzije hardvera (više) ne mogu smatrati da kažem relevantnim (praktično zanemarim konačnu ocenu a većinu izloženog se ne usudim uzeti zdravo za gotovo).

Postoji "sve" na Internetu, ali suština SK-a, barem za mene, je što dobri i pametni ljudi proberu ono što je bitno, relevantno, pa mogu ostati koliko-toliko u toku, bez da satima lutam, guglam, čitam sto sajtova/foruma, i bez da moram proveravati svaku "činjenicu." Ovo poslednje je, barem tako meni deluje, narušeno kada su u pitanju recenzije hardvera.

Razumem da verovatno objektivno nije moguće da se uradi bolje spram postojećih ograničenja. Nesavršena recenzija (urađena najbolje što se može) je milion puta bolja od nikakve. Jedino, ako je moguće da se na uštrb broja recenzija poveća kvalitet, meni bi to bilo bolji izbor (ali ne znači da je isto i za sve čitaoce, naravno).

Što se ćirilice tiče - meni je sumanuto to insistiranje na određenom pismu. Ni ne primećujem kojim pismom je tekst napisan, dok neko time opterećen ne krene skretati pažnju. Za IT teme više volim pisati latinicom jer mi je malo rogobatno menjati raspored tastera za strane termine kada se ostave u originalu, a i lepše mi izgleda tekst kad se unutar istog ne mešaju dva pisma.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2023), player1 (17.2.2023)
Stara 17.2.2023, 11:52   #27
SK HQ
SK HQ
 
Avatar korisnika SK HQ
 
Član od: 6.4.2018.
Poruke: 106
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 120 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Ćirilica je katastrofalna ideja jer svakodnevno baratamo novim stranim izrazima koje bi, u tom slučaju, bili primorani da rogobatno prevodimo ili traskribujemo. Nedostatak na oko lepih fontova je takođe problematično a i noćna mora je za prelom. Većina knjiga koje se štampaju kod nas su na latinici upravo zbog toga što je razmak između slova drugačiji, te ćirilica zauzima više mesta, samim tim traži i više papira.
SK HQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku SK HQ na korisnoj poruci:
mvasic (17.2.2023), ogisha (17.2.2023), oluja (20.2.2023), Relja (17.2.2023)
Stara 17.2.2023, 19:22   #28
Dušan Vićić
Član
 
Član od: 25.10.2020.
Lokacija: Orasje, Varvarin
Poruke: 161
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

I dalje ne mogu da oprostim SK da nije uopste napravio opis za HALF LIFE - ALYX. Znaci, ja sam se sokirao kada sam pogledao na arhivi da nema toga, mislio sam da ce biti igra meseca, ali da TOGA UOPSTE NIJE BILO na Test Play, to je za mene bilo necuveno. Valve da napravi igru posle koliko godina i da SK ne napravi recenziju...
Nego, da se vratim na stvar.
Trenutni layout mi nekako masinski, nema neke estetike kao sto je bio sredinom 2010-tih, to je bio bas dobar layout.
Dobro me podseti da se vrati onaj izbor za igru godine, kao sto je bilo 2015.g.
SK Labs odeljak se baaaas prosirio, ima bas puno stranica za entuzijaste.
Jos jedna zamerka kada je u pitanju Bonus Level i Test of Time - cas ih ima, cas ih nema, a trebaju da budu prisutni u svakom broju.
Hi-Fi Rush obavezno recenzija za sledeci broj, bdw.
Dušan Vićić je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dušan Vićić na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2023), pedjosav (20.2.2023)
Stara 17.2.2023, 19:56   #29
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
Dušan Vićić kaže: Pregled poruke
I dalje ne mogu da oprostim SK da nije uopste napravio opis za HALF LIFE - ALYX. Znaci, ja sam se sokirao kada sam pogledao na arhivi da nema toga, mislio sam da ce biti igra meseca, ali da TOGA UOPSTE NIJE BILO na Test Play, to je za mene bilo necuveno. Valve da napravi igru posle koliko godina i da SK ne napravi recenziju...
Da su uz igru slali i Index možda bi i bilo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dušan Vićić (17.2.2023), player1 (17.2.2023)
Stara 17.2.2023, 20:18   #30
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

@ogisha
Stampani mediji uvek kasne sa serviranjem informacija tako da im ne zameram sto online izdanje casopise ne izlazi u isto vreme kada i stampano.
Verovatno ima ljudi koji vole da cuju/procitaju misljenje omiljenih recenzenata o novom hardveru. Ja obicno pre kupovine trazim informacacije o komponentama na vise mesta.

@kukuRelja iz Chelsea
Kuzmanovicevi tekstovi nisu za svakoga a to vazi i za igre koje opisuje.
Mora se priznati da je trenutno zastitni znak/maskota casopisa pa bi bilo glupo "baciti" pare na casopis i ne procitati ono sto je napisao.
Pre su novinari Sveta kompjutera recenzijama pokusali da nas upozore da ne kupujemo neke igre koje nisu dobre a sada mi se cini da je u doba youtube-ra postalo popularno istovariti se po necijem trudu.

@oluja
Predlozi kolegama da u sledecem broju opisu igre Valiant Hearts: Coming Home, Blanc i Season: A Letter to the Future koje su skoro izasle.

Zanima me koliko se casopisa proda preko grane tj. u komsiluku i da li je prodaja preko novinarnice na nivou statisticke greske ili se casopisu isplati takav nacin prodaje.
Pretpostavljam da je to poslovna tajna.
Misli da bi bilo lepo da novinari casopisa pocnu da na youtube postavljaju unboxing klipove.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2023)
Stara 17.2.2023, 21:29   #31
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Predlozi kolegama da u sledecem broju opisu igre Valiant Hearts: Coming Home, Blanc i Season: A Letter to the Future koje su skoro izasle.
Često je jako teško dobiti ključeve od minijaturnih indie studija ili pojedinaca jer jednostavno ne odgovaraju na upite. XY puta mi se desilo da od urednika tražim neku malu igru (ili oni predlože) i onda čekamo po dve nedelje da se jave developeri, a rokovi se bliže i na kraju se uradi nešto drugo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2023), pedjosav (20.2.2023)
Stara 18.2.2023, 17:21   #32
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
SK HQ kaže: Pregled poruke
Ćirilica je katastrofalna ideja jer svakodnevno baratamo novim stranim izrazima koje bi, u tom slučaju, bili primorani da rogobatno prevodimo ili traskribujemo. Nedostatak na oko lepih fontova je takođe problematično a i noćna mora je za prelom. Većina knjiga koje se štampaju kod nas su na latinici upravo zbog toga što je razmak između slova drugačiji, te ćirilica zauzima više mesta, samim tim traži i više papira.
Ako bi se koristila na način kako si ti rekao, tačno je da bi bila katastrofa. Ali ako bi se koristila u našem izvornom obliku, ne bi bilo mesta za latinicu

Тада би се Micro$oft писао Мајкрософт. Jer se tako i čita, tako ga i pišemo. Gramatički i svakako drugačije najispravnije. Ovako pišemo Microsoft u italik. Bezveze. Totalno je neispravno koristiti XYW koji ni u srpskoj latinici ne postoje. Odosmo u off. Da ne smaram više, ćeraćemo se u grupi.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
oluja (20.2.2023)
Stara 20.2.2023, 12:50   #33
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Igra je glasna kao razbesneli Hruščov, raskošna kao Ermitaž, ali i nepredvidljiva i na momente konfuzna kao vojnik Crvene armije koji je oslobodio vinski podrum u Nemačkoj...

Atomic Heart

Playstation 5 gameplay

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2023, 10:04   #34
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Oni nose majice i dukseve na you tube recenziji a nema u slobodnoj prodaji. To je put ka propasti, jednostavno ne pratite i ne prilagodjavate se trzištu. Zalosno, tako nam cela Srbija izgleda kukavička i bez ideja. Evo sad bi ja kupio majicu kačket x2 i duks u crnoj boji istog momenta. Sa ponosom da uzmem fotoaparat i odem na moto trke, u neki kafić ili na nekoj drugoj lokaciji i reklamiram vas. Vi to ne vidite i to je problem. Slazem se gore navedenim, retro igre, igre za pokretanje sa malim resursima itd... Pokušajte nešto da promenite.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
mvasic (21.2.2023), pedjosav (27.2.2023), PinociO (21.2.2023)
Stara 21.2.2023, 15:48   #35
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 2/2023

@oluja jel imate neku ideju koliko je star prosečan čitalac SK? Da ne bude da nas deset penzosa ovde traži malo više tekstova o retro igrama, a prosečan čitalac ima 15 godina.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
player1 (21.2.2023), Relja (22.2.2023)
Stara 21.2.2023, 15:52   #36
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Deca ne čitaju... Kad bi Kuzma na TikToku igrao uz neku mjuzu u šoping molu, možda i bi.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
mvasic (21.2.2023), Relja (22.2.2023)
Stara 21.2.2023, 18:31   #37
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 2/2023

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kad bi Kuzma na TikToku igrao uz neku mjuzu u šoping molu, možda i bi.
Uopšte ti nije loša ideja
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2023, 23:22   #38
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

Citat:
Oni nose majice i dukseve na you tube recenziji
Mozda su im to radne uniforme mada sumnjam da u njihovim kancelarijama postoji kodeks oblacenja.
Citat:
a nema u slobodnoj prodaji.
Verovatno misle da se majice ne bi dobro prodavale ali mi nije jasno zbog cega to ne napisu kao odgovor na tvoja pitanja/predloge.
Ljudi obicno vole da dobiju reklamni materijal a ne da ga plate tako da prodaja verovatno ne bi bila velika.
Duksevi se ne bi prodavali zbog velike cene ali mogli bi da dele besplatne majice ili kackete uz godisnju pretplatu na casopis.
Mogu da pokrenu neku anketu/Kickstarter kampanju pa da na taj nacin provere da li postoji interesovanje vernih citalaca.
@Dekip
Iznenadio bih se kada bih video da je naziv casopisa napisan na cirilici.
Zamisli da na prednjoj strani casopisa pise Свет компјутера (ni forum ne saradjuje dobro sa cirilicom) a ispod toga da nude bonus dobrodoslice za nove citaoce.
Casopis je nastao u Jugoslaviji u prvoj polovini 80ih godina proslog veka i jos uvek se prodaje na prostorima te ex drzave (pisu cene na prednjoj korici casopisa).
Tesko bi im se isplatilo da stampaju casopis na latinici i cirilici iako su povremeno iz stamparije izleti broj sa dve razlicite naslovnice kada je potrebno povecati prodaju.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2023, 2:24   #39
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 2/2023

Ja bih rado kupio SK swag.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2023, 11:45   #40
SK HQ
SK HQ
 
Avatar korisnika SK HQ
 
Član od: 6.4.2018.
Poruke: 106
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 120 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2023

I ja bih



ALI, formalno pripadamo novinarsko-izdavačkoj kući te nismo registrovani za delatnost prodaje odeće. Zvuči retardirano i jeste, ali tako je...
SK HQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SK HQ na korisnoj poruci:
mvasic (22.2.2023), oluja (25.2.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com