Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2023, 0:19   #161
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Pa klasicno ubacen lik kao neki "fail-safe" Mada dzabe sve, vristanje nebitnih likova na Tviteru nista nije donelo, kao i obicno.

Ja sam recimo protiv toga, jedno je smisljena i dobro uklopljena inkluzivnost ali ovakvi likovi ubaceni na ovakav nacin su potpuno bezveze, nikakvu svrhu nemaju osim plusic na listi.

Inace, koliko sam ja procitao, glas te likuse je bag, igra ima nekih problema sa glasovima i robotizacijom visine sta li je. Koliko sam razumeo ostale glasovne verzije uopste nemaju takav glas, ali posle ovolike pompe nema sanse da menjaju Ko ce ga znati da li je tacno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 0:45   #162
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Paa i kad pričaš s njom, ona pomene da su mnogi bili začuđeni kad je proglasila da nije čarobnjak već veštica, tako da ima smisla xD

Šta znam, u samom univerzumu tog tipa, ne bi me čudilo da ima i više trans osoba, zar ne, jer sigurno postoje neke magije kojima možeš da promeniš pol mnogo lakše nego operacijom
Neki bi probali možda iz znatiželje, a neki bi se tako i lakše pronašli hahah
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Zli Zoe (2.3.2023)
Stara 2.3.2023, 1:27   #163
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Zadaci profesora nemaju blage veze sa tom magijom za koju su uslov. Profesorka herbologije te nauci flipendo - magija kojom vrtis protivnike po vazduhu a uslov za to je da uzgojis neku biljku i da spucas u isto vreme tri one "borbene" biljke...Nigde veze. Zadaci drugih profesora su takodje besmisleni....
Moze da se zavrsi laganeze jer nije tesko ali moglo je ovo mnogo, mnogo bolje. Realno, ako zna neki od podrzanih jezika igre, ovo moze da zavrsi dete od devet do deset godina bez vecih problema
Citat:
Šta znam, u samom univerzumu tog tipa, ne bi me čudilo da ima i više trans osoba
Ili sa genitalijama na mestima gde im mesto nije, posledica neke kletve npr Igra je mogla da bude mnogo uvrnutija ali ona jednostavno prati lore HP i ne odstupa od toga. Cak je i prica ukomponovana tako da se uklapa u kostur price o HP.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 2:41   #164
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
19. level, oko 20 sati igranja. Tja...posle 15-og sata igra postaje nekako smorcic.
Bas dosta ljudi ima slican utisak. Steta.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 3:02   #165
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke

Ili sa genitalijama na mestima gde im mesto nije, posledica neke kletve npr Igra je mogla da bude mnogo uvrnutija ali ona jednostavno prati lore HP i ne odstupa od toga. Cak je i prica ukomponovana tako da se uklapa u kostur price o HP.

To nikad nećemo videti, ova igra je namerno targetirala decu i tinejdžere, kao i svi popularni filmovi, hoće da privuče što više ljudi, da ima što veću publiku i prodaju.
Dijalozi su napisani i izrecitovani kao da pričaju deci, ne vidim zašto bi iko uložio svesni napor da tako zvuče, osim ako ne žele da targetiraju najmlađe.
A onda za starije padne varka šatro moći ćete da nemilosrdno ubijate neoprostivim kletvama sve na svom putu. Yeah.... nema ovde nekih moralnih dilema i izbora.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 4:55   #166
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Paa i kad pričaš s njom, ona pomene da su mnogi bili začuđeni kad je proglasila da nije čarobnjak već veštica, tako da ima smisla xD

Šta znam, u samom univerzumu tog tipa, ne bi me čudilo da ima i više trans osoba, zar ne, jer sigurno postoje neke magije kojima možeš da promeniš pol mnogo lakše nego operacijom
Neki bi probali možda iz znatiželje, a neki bi se tako i lakše pronašli hahah
Ma naravno, nije problem sto je takva osoba tu vec eto, samo je tu zbog citave stvari oko Rolingove i najveci problem (koliko sam video i cuo) je sto taj lik nema neku preveliku ulogu, cisto je tu, nije nesto preterano razradjen itd. Mozda bi bilo bolje da postoji neki kvest koji ozbiljnije ulazi u tranziciju u tom carobnjackom svetu, potraga za napitkom ili magijom koja ce joj pomoci oko toga itd. mislim da bi bilo dosta zanimljivije.

Nije kraj sveta kao sto mnogi kukaju po forumima samo mislim da je propustena prilika da se odradi to dosta bolje. Ovako izgleda (kao sto verovatno i jeste) kao jos jedan plusic na papiru.

Mada svakako nisu to nikakve presudne stvari koje bi bas toliko odudarale u jednom HP svetu.

Vise me brine pomenuta prenatrpanost OW glupostima, mada ajde, ako je sama igra zabavna nece smetati toliko
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 10:05   #167
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
To nikad nećemo videti, ova igra je namerno targetirala decu i tinejdžere, kao i svi popularni filmovi, hoće da privuče što više ljudi, da ima što veću publiku i prodaju.
Dijalozi su napisani i izrecitovani kao da pričaju deci, ne vidim zašto bi iko uložio svesni napor da tako zvuče, osim ako ne žele da targetiraju najmlađe.
A onda za starije padne varka šatro moći ćete da nemilosrdno ubijate neoprostivim kletvama sve na svom putu. Yeah.... nema ovde nekih moralnih dilema i izbora.
To sto je ovaj naslov takav ne znaci da to nikada necemo videti. Jasno je da igra cilja (targetira ) mladji uzrast kao i knjige pa i filmovi. Ipak, igra, iako zabavna, ima toliko uproscenu mehaniku, recnik, pricu da odraslom coveku ili starijem tinejdzeru sve to ipak bude na ivici prihvatljivosti. I bas taj LGBT bullshit je neprihvatljiv u igri koja ocigledno u fokusu ima mladju populaciju pa makar bilo i sa satiricnom namerom (a to nije ocigledno a moguce da nije ni tacno). Deca takvu nameru tesko prepoznaju. Za sada nema toga puno ali se moze iskopati u igri.
Trgovci (i trgovkinje jelte) otkupljuju iskljucivo opremu. Prodaje mi napitak ali nece da ga kupi od mene, takodje nece da kupi ni biljku da moze da napravi taj napitak. I tako je sa svim trgovcima. Smejurija.
Cak i tehnicki ne blista. Igra ima ociglednih problema na novijem hardveru. Na medium-high sa karticom tri generacije starom radi bez ikakvih problema a sa RTX kartama secka. Uz sva podesavanja, izgled igre zavisi najvise od material quality i view distance. Material quality ne kosta ni jedan jedini fps pa se slobodno moze odvrnuti na high-ultra a razlike su ogromne.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Koreli A. (3.3.2023)
Stara 2.3.2023, 11:47   #168
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Pa činjenica je da su zapostavili sve osim ps5 verzije koja radi besprekorno, i koja - ne zaboravimo - ima ekskluzivni quest za koji mnogi kažu da je najbolji u igri. Zaključavati ovakav sadržaj za druge konzole i Pc je užasna praksa. A da, setimo se i Deluxe verzije sa early access-om od 3 dana, još jedna besmislica.
To što nisu gurnuli mikrotransakcije sad, ne znači da neće ubuduće. No videćemo. Ostajem skeptičan za nove igre u ovom univerzumu, jer je WB gladan para koliko god imao
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 15:24   #169
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Hogwarts pricu uvek mozes beskonacno da ponavljas vrlo plauzabilno jer stalno pristizu nove generacije ucenika. Fallout fransiza ne moze da se pohvali nekom povezanoscu jer uvek se izlazi iz nekog tamo novog vaulta u svet nuklearne apokalipse i razmotava se kvest. U Hogwarts serijalu bi mogao da se napravi solidan broj medjusobno vremenski izmestenih ali povezanih prica. Ako bi se poradilo na itemizaciji, raznovrsnosti borbe, dijalozima, uzrocno posledicnim vezama itd mogla bi ovo da bude odlicna fransiza. I naravno, ovo je samo malo promenjena jedna HP epizoda. Ako se serijal otkaci od HP-a, zadrzi samo bazicni lore i uspe da se razmahne mogao bi ovo da bude kilav pocetak neceg jako dobrog. S obzirom da ovo ne razvija neki istocnoevropski ili indie studio, verovatnoca da se tako nesto desi je jako mala.

Poslednja ispravka: Laskaris (2.3.2023 u 15:34)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2023, 17:05   #170
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Hogwarts Legacy

Isekli su morality system i kompanjone iz igre sto znaci da su zestoko kasapili RPG elemente. Ili su zagrizli previse ili je HL2 ono sto je TW3 za TW2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2023, 0:05   #171
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Gotovo. 38 sati, level 27, zavrsen glavni kvest i svi kvestovi kompanjona kao i lep broj sporednih kvestova. Na pamet mi ne pada da grindam da bih pogledao house cup video. Tja...Igra je zapravo negde do 15-og sata jos i ok, posle se gadno vuce i na kraju ponovo malo zivne ali ostane skoro nikakav utisak o njoj. Ko hoce da igra RPG moze slobodno da je zaobidje. Ovde RPG-a nema, dijalozi su cista kozmetika. Biranje razvoja lika je takodje ograniceno moguce. Svi ce ovde na kraju zavrsiti sa istim ili veoma slicnim likom i slicnim nacinom borbe. Penala za upotrebu neoprostivih kletvi nema bas nikakvih pa se mogu koristiti do mile volje. Ovo jeste najbolja igra HP univerzuma ali to ne govori mnogo o njenom kvalitetu. Ostale igre su apsolutni uzas pa HL nema tezak zadatak da bude najbolji.
Ovo je revamp poznate price o HP. Prostora za DLC-ove ima - kvidic, Sebastienova kvest linija.. Igra, po meni, ne zasluzuje ocenu vecu od 6-6,5/10 maksimalno 7/10. A i tu ocenu dobija na artwork i HP lore. Ko trazi opustajucu zabavu, moze da proba. Ipak, za igru ovih kvaliteta i za zabavu koju nudi - predugo traje.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.3.2023 u 0:18)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Atwa013 (6.3.2023), bojanh (6.3.2023), dushke (6.3.2023), Koreli A. (7.3.2023), Zli Zoe (10.3.2023)
Stara 8.3.2023, 21:28   #172
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Definitivno je neophodno 32gb rama za normalno igranje. Danas sam ubacio jos 16gb rama i razlika je ogromna. Nema vise micro stutter... Sa 16gb rama sam imao stuttere bez obzira na podesavanja i to me jako nerviralo. Možda je i pomoglo sto je sada u dual channel modu. Eto neki info.
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2023, 23:29   #173
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Odigrao i zavrsio na medium-high na 1050ti, i3-12100f i 16 GB 3200 MHz RAM (dual channel). Ni jedan jedini mikro ili makro stutter. Definitivno se moze normalno igrati sa 16 GB RAM. Moguce je da dual channel pravi razliku.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
MaRe (9.3.2023)
Stara 10.3.2023, 15:28   #174
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Vise zavisi od brzine rama definitivno. Mozda i zbog toga sto je moj sistem ryzen... Zaboravio da mi ram radi na 2400mhz, stavio na 3200mhz. Jos nekih 8fps sam sigurno dobio. Sada sve ide jos bolje cak i sa vsync-om
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2023, 15:38   #175
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Ova igra je toliko zabavna da nemam reči. Pritom nisam uopšte nikakav HP fan, niti išta slično, čak naprotiv.

Igra je ako bi se tražio u najkraćem opis, odgovarala terminu magična. I to u svakom mogućem smislu. Bukvalno te zalepi za ekran i bude ti krivo kad moraš da je ostaviš. Završiću je zbog toga sa sve četiri kuće, od kojih svaka ima kednu ekskluzivnu misiju i deo zamka. I kompletirati 100 odsto svaki achivement. Jer vredi.

Svi likovi su neverovatno dopadljivi, a jedan lik se sa svojom pričom posebno ističe, da ne spoilujem sad. Fantastično napisan lik.

Ljudi su bukvalno animirali čak i slike na zidovima, šta više reći??? Imate i sopstveni vivarijum sa životinjama gde bukvalno možete pokazati svu svoju kreativnost u izgradnji svog jedinstvenog sveta. Tu igra zalazi i u simulaciju izgradnje.

Naravno, igra nije bez mana, a to su uobičajene mane svake igre otvorenog sveta, medjutim ovde to nije toliko napadno i reperitovno kao u Ubisoft igrama, recimo. Stalno ima nečeg novog za otkriti, a zadaci su raznoliki i zanimljivi. Priča nije duboka, ali je sasvim zadovoljavajuća.

Nisam mogao odvojiti oči od monitora u par dobrih trenutaka, a nije ih malo. Ray tracing je zapanjujuć ovde. Letenje metlom je neverovatno iskustvo. Još ćemo dugo čekati na igru ovakvog kvaliteta i tematike.Vredi svake pare.

Od mene 9,3/10
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2023, 20:51   #176
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

"Hogwarts Legacy has surpassed 15 million unit sales and grossed over $1 billion, according to Warner Bros. Discover"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2023, 18:34   #177
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

^
Jos jedan primer kako kvalitet igre i komercijalni uspeh ne moraju da idu zajedno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uncharted Legacy of Thieves Collection dex3108 Akcione igre 90 27.1.2023 23:47
Dual Boot Windows 10 (Legacy) i Ubuntu 16.04 general_nino94 Operativni sistemi 3 6.8.2016 21:18
usb legacy bios planetm Kvarovi 7 8.10.2012 7:43
Legacy of Kain: Bloodomen - kontrole bops Stare igre 3 23.12.2007 11:43
Hogwarts MMORPG Cheguevara Mrežne igre 27 22.12.2007 19:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com