Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2023, 11:40   #121
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

@ogisha
Hvala puno za info. To me je najvise zanimalo, koji je tisi (a to gotovo nigde ne porede), inace se ne bih bas toliko zamarao.

@cracked
razmisljao sam i o dualsense, ali sve reko mora da ds4 ima bolju podrsku i da je pouzdaniji po pitanju dugovecnosti, jer je dualsense ipak noviji i citao sam da ima problema sa driftom (ili ga brzo razvije). a i ds4 je skoro 50% jeftiniji.
Mene iskreno vibracija smara u igrama, ja je uvek gasim. Ali ok, mozda vredi probati po koju igru ako je vec odradjena vrhunski.

@aibo
Bas zbog nocnog i pitam, jer tada najcesce i pustim nesto. Cuo sam taj klik na snimcima, deluje glasnije od klika na analognim palicama.

a apropo ovoga sto je mocko rekao... stvarno razmisljam i o tom 8bitdo.
ima layout kao playstation, nema problema sa povezivanjem navodno i koristi i punjive i obicne baterije. i jeftiniji je malo od DS4, a cini mi se da je i tisi (to moram da proverim). mana sto ga nema po prodavnicama ovim zvanicnim i sto nekako... vise volim sigurice.

znajuci sebe, kada budem u prolazu pored neke prodavnice, uci cu i uzecu prvo sto budu imali a da nije prepumpana cena.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2023, 17:25   #122
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

na kraju sam porucio bezicni 8bitdo pro 2 direktno sa njihovog sajta za 50$.
iznenadio sam se da je dostava besplatna, placanje preko paypal-a.

presudilo je vise stvari, niza cena, playstation layout analognih stikova, navodno besprekorna podrzanost na PC-u, softver u kojem je moguce podesiti gotovo sve sto ti padne na pamet, dva dodatna tastera pozadi, zamenjive baterije, pogodnost za donekle vece sake i tisi dugmici nego xbox i ds4.

jedino negativno je, naravno, sto se sve komplikuje ako nesto podje naopako i sto se ceka da stigne.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2023, 0:53   #123
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
na kraju sam porucio bezicni 8bitdo pro 2 direktno sa njihovog sajta za 50$.
iznenadio sam se da je dostava besplatna, placanje preko paypal-a.

presudilo je vise stvari, niza cena, playstation layout analognih stikova, navodno besprekorna podrzanost na PC-u, softver u kojem je moguce podesiti gotovo sve sto ti padne na pamet, dva dodatna tastera pozadi, zamenjive baterije, pogodnost za donekle vece sake i tisi dugmici nego xbox i ds4.

jedino negativno je, naravno, sto se sve komplikuje ako nesto podje naopako i sto se ceka da stigne.
Uzeo si ovu Bluetooth varijantu? Meni je ovaj Ultimate 2.4G nekako bolja varijanta jer mi wireless nekako sigurniji uvek od Bluetooth-a.

Ali eto nisam znao da je dostava besplatna, to je kul, ajde pa javljaj da li sve ok protekne, možda i ja pazarim neki od ovih kao alternativu.

EDIT: Ok kontam zašto si uzeo onaj, zbog Playstation rasporeda, Ultimate ima Xbox raspored.

Poslednja ispravka: evil_geko (9.3.2023 u 1:06)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
polarnimeda (9.3.2023)
Stara 9.3.2023, 10:17   #124
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Iskreno, na ovaj pro 2 sam prvo naisao, sve mi je na njemu odgovoralo i onda nisam ni izvalio da ima i taj ultimate bezicni, ali svakako bih isao na pro 2 jer sam navikao na PS layout i jer moze da koristi i obicne AA baterije. Ne volim previse stvari sa fiksiranim punjacima, a za ovaj sam i nasao da je navodno tih.

Sad vidim i da je na amazonu pro 2 nesto malo bolje ocenjen, uz mnogo veci broj ocena. Negde je i svrstavan medju top 10 najboljih gamepad-a za PC.

evo jedan pouzdani review:
ShortCircuit - 8BitDo Pro 2

A istina, i meni wireless uliva vise poverenja, ali kapiram da je na primer i DS4 bluetooth, pa to nije nikakav problem. Uostalom, ne bi ih valjda pravili da budu beskorisni. Sto se tice odziva, neko je merio i razlika je tipa do 10 milisekundi u odnosu na povezanost za zicom sto ne bi trebalo da je bitno osim ako eventualno igras nesto competitive, ali u tom slucaju je tastatura zakon (iako moze i zicano da se koristi).

U svakom slucaju, to je sto je. Na papiru je sve ok, a kada stigne (sto moze da bude i za mesec dana), javljam.

Poslednja ispravka: polarnimeda (9.3.2023 u 11:15)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
evil_geko (9.3.2023)
Stara 9.3.2023, 14:47   #125
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Po ovome što čujem u videu dok Entoni igra Super Mario 3 nije ništa tiši od XBox One kontrolera.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2023, 19:33   #126
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

gamepad je onoliko tih koliko mu je tih najglasniji taster.

za series X sam citao da su ljudi vracali jer d-pad ima preglasan klik, a xbox one bi trebalo da je malo bolji po tom pitanju, ali je taj kontroler izumiruca vrsta, barem po zvanicnim prodavnicama.
a ako nije zvanicna prodavnica, onda nekako mogu i ovako da porucim. pogotovo jer je jeftiniji, pa ako sam se zeznuo, manje sam.

ono malo sto sam "istrazivao" tj. citao po komentarima je da je ovaj ipak tisi. ako i nije, gotovo sad. samo neka radi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2023, 23:47   #127
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Posle tacno 14 dana od porucivanja sa zvanicnog sajta, 8bitdo Pro 2 bezicni gamepad (crna varijanta) je stigao na kucnu adresu, pa evo prvih utisaka.

Cena je dakle $50, besplatna postarina i nije bilo dodatnih troskova sa carine.

Gamepad stigao dobro zasticen, u tvrdoj kutiji, bez ikakvih problema u tom smisla. Izabrao sam crnu varijantu, po meni izgleda odlicno i vec na prvi dodir deluje kvalitetno, udoban je, nema skriputanja, nista nije labavo, svi tasteri imaju dobar osecaj. Dimenzije su rekao bih standardne, s tim sto je malo zabacen unazad. Profil mu je nesto nizi nego na F710. Naravno, playstation layout je, sto sam i zeleo.

Definitivno je tih, sto sam takodje posebno zeleo, ni jedan taster nije glasniji od A B X Y, koji su isti kao i svuda pretpostavljam. Cak je i klik na analognim palicama tisi. U odnosu na Logitech F710 koji sam koristio, L2 i R2 su meksi i imaju duzi hod, sto je verovatno pozitivna stvar. Na F710 je otpor na L2 i R2 verovatno i prejak. Analogne palice su za nijansu nize i imaju manji hod, ali cim sam im stavio gumene kapice to je iznivelisano. Nije da je losa stvar, brze se sa njima reaguje.

Osim ovoga, glavna razlika je sto 8bitdo Pro 2 ima i dva tastera sa zadnje strane kojima moze da se stavi bilo koja funkcija. Mislio sam da cu ih slucajno nekad stisnuti, ali se to ne desava. Eventualno kada uzimam gamepad u ruke, a tokom samog koriscenja ne.

D-pad na ovom gamepadu navode kao jedan od najboljih, ali ga jos uvek nisam mnogo koristio, niti cu cesto. Svakako deluje ok, bez problema registruje svaki stisak i savrseno radi ako gadjas dijagonalu.

Gamepad je inace dosao sa punjivom baterijom koja je vec napunjena, navodno treba da traje 20h posle 4h punjenja preko kbala koji je stigao sa njim i preko kojeg gamepad moze da se koristi i kao zicani. Ono sto je meni bilo super, jeste da mogu umesto punjive baterije da koristim i dve AA baterije. Sjajan plan B.

Samo povezivanje je bilo izuzetno jednostavno i gamepad od prvog momenta radi besprekorno. Potpuno je kompatibilan sa svime sto sam probao i igre ga "citaju" kao da je Xbox kontroler. Ja sam ga uzeo za PC, ali on radi i sa Androidom, Apple-om, Switchom...

Sama bluetooth konekcija mi u stvari radi bolje nego 2,4Ghz wireless na F710, gde je umelo da prekida ako se ista nadje na putu signala. Za nekoliko sati igranja sa 8bitdo, sve je bilo apsolutno utegnuto. Ne mogu da izvalim da li postoji problem sa input lagom u odnosu na F710, tako da super. Inace koristim neki CSR 4.0 bluetooth usb dongle koji sam odavno narucio iz Kine za par dolara. Nula problema.

Vibracija je valjda standardna, ali o tome ne mogu mnogo jer sam je odmah ugasio. Ne volim vibraciju.

Na netu za gamepad njega postoji zvanicni software pomocu kojeg moze da se podesi sve zivo, meni jos nije trebao. uglavnom moze bilo koji taster da prepoznaje kao bilo koji drugi. Tasteri koji su sa zadnje strane su makroi, mogu da ponesu ulogu bilo kog tastera, ili kombinacije vise njih. Ja ih gledam vise kao rezervu ako neki drugi taster rikne. U software-u takodje mogu da se definisu dead zone na anaglonim stikovima, kao i to od kada i do kada ce gamepad da registruje stisak na triggerima, sto je po meni kul. Ako ne zelis, ne moras da ih stiskas do kraja, ne mora da ih registruje cim ih taknes itd.

I sto je isto super, na sajtu proizvodjaca mogu da se uzmu i zamenski delovi, ako nesto rikne, dosta toga je moguce samo zameniti za po par dolara.

Glavni problem sa ovom nazovi recenzijom je sto nisam do sada koristio DS4 ni XBOX kontrolere pa ne mogu sa njima da uporedim.

Slike ne vidim razlog da kacim jer su ljudi snimili toliko review-ova gde moze da se vidi u full kvalitetu i nasuprot ostalim gamepad-ovima. Ja cu samo da ostavim sliku pored F710 gamepada, koji me je lepo sluzio mozda i 5 godina, ali su ga analogni stikovi izdali (desni klapce, sto nije problem, a na levom vise ne radi klik, tako da u vecini igara sa trcanjem nisam mogao vise da trcim).

Samo oprostite za malo stroke i prasine.

Spoiler za 8BitDo Pro 2 i Logitech F710:


U najkracem, ako gamepad bude dugo trajao, verujem da cu i ubuduce uzimati isti. Ima bukvalno sve sto sam hteo od gamepada.

I jos jednom, hvala svima na svim preporukama. Ako budem imao sta da dodam posle jos koriscenja, ja cu dodati.

Poslednja ispravka: polarnimeda (29.3.2023 u 23:58)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (1.4.2023), DeCoy (30.3.2023), Gibli (3.4.2023), Juraj (30.3.2023), Mocko (30.3.2023)
Stara 29.3.2023, 23:59   #128
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Au koliki opis kontrolera. Nije bio neki ružniji? Ovo mi ne bi ušlo u kuću.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
Johnny-24 (21.1.2024)
Stara 30.3.2023, 0:31   #129
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

mozda bi lepse izgledao iskosa nego ovako direkt odozgore. u svakom slucaju, meni se BAS svidja kako izgleda, tako da je po meni bilo mnooogo ruznijih.
mozda u meni prosto budi nesto jer vuce na super nintendo bananicu sa kojom sam uzivao kao klinac.
ali najmanje mi je bitno kako izgleda. gledam igre, ne kontroler.

a duzi opis je najmanje sto mogu nakon duzeg smaranja ljudi da mi nesto preporuce. a i brzo ja kucam, nije mi trebalo vise od nekoliko minuta.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2023, 2:41   #130
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Kontroler izgleda ok, ali sa druge strane ovaj Logitech je jeziv
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2023, 16:06   #131
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Au koliki opis kontrolera. Nije bio neki ružniji? Ovo mi ne bi ušlo u kuću.
Vrlo loš i besmislen odgovor na sjajan opis džojpeda.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2023, 16:56   #132
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.369
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Drago mi je da na kraju ipak nije previše bučan
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2023, 15:36   #133
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Vrlo loš i besmislen odgovor na sjajan opis džojpeda.
Šalim se ljudi,šta vam je? Osim za ovo da je ružan. Stvarno bode oči.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2023, 10:01   #134
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.676
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Lepota je u oku posmatrača, nekome se sviđa, nekome ne, meni takođe kao tebi, ne, ali ne treba osuđivati, ima nas raznih. Bitno da je dečko zadovoljan i da je dzojstik ispunio njegova očekivanja.
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2023, 23:19   #135
Trosarinac
Član
 
Član od: 24.7.2013.
Lokacija: NIs
Poruke: 186
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Sta preporucujete za kupim da mogu da igram ove zadnje fife? Imam dva neka kineska nece uopste da ih prepoznaju igrice,ni fifa 22 ni fifa 23,a recimo fifa 14,15 prepoznaju i njih igram.??
Trosarinac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2023, 3:18   #136
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Trosarinac kaže: Pregled poruke
Sta preporucujete za kupim da mogu da igram ove zadnje fife? Imam dva neka kineska nece uopste da ih prepoznaju igrice,ni fifa 22 ni fifa 23,a recimo fifa 14,15 prepoznaju i njih igram.??
Možda lupetam, ispraviće me neko ako grešim, ali čini mi se da moraš da imaš gamepad sa Xinputom.

Ja sam godinama koristio "SPEEDLINK XEOX Pro Analog USB gamepad", oko 2500 je i stvarno mi se sviđao ovaj gamepad, nije čist plastikaner, nemam pojma kako da opišem, kao od neke blago gumirane plastike je, uopšte ne odaje utisak jeftine izrade i u apsolutno svakoj igri mi je radio

Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare13 na korisnoj poruci:
Trosarinac (30.11.2023)
Stara 30.11.2023, 10:16   #137
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Mare13 kaže: Pregled poruke
Možda lupetam, ispraviće me neko ako grešim, ali čini mi se da moraš da imaš gamepad sa Xinputom.
Xoutput resava problem starijih gamepadova sa novijim igrama.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
MARE GSX R (30.11.2023), Trosarinac (30.11.2023)
Stara 30.11.2023, 10:52   #138
Trosarinac
Član
 
Član od: 24.7.2013.
Lokacija: NIs
Poruke: 186
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Xoutput resava problem starijih gamepadova sa novijim igrama.
Jel se lako resava to ili,ako je nesto dugacko lakse mi je da kupim nov dzojstik
Trosarinac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2023, 11:02   #139
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Nije tesko, izguglaj neko video uputstvo ako bas ne mozes da se snadjes.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2023, 14:30   #140
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Najbolji gamepad za PC?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Xoutput resava problem starijih gamepadova sa novijim igrama.
Nisam siguran da je to svrha Xinputa. Xinput je noviji API, novije igre koriste uglavnom Xinput i stoga gamepad koji ima Xinput će bez ikakvih dodatnih podešvanja biti prepoznat u igrama na Windowsu. Dakle Xinput nije za rešavanje problema starijih gamepadova, nego gamepad sa Xinputom bolje radi sa novim igrama.


Novije FIFE neće da mu prepoznaju te Kineske gamepad-ove jer imaju samo DirectInput.

Te novije FIFE verovatno koriste Xinput i zato mu treba gamepad sa Xinputom da bi bez problema bio prepoznat.

EDIT: Sad tek vidim da ti pričaš o Xoutput-u. Moja greška, sličan naziv pa sam pomislio da si napisao Xinput rešava probleme starijih gamepadova nisam hteo da brišem celu poruku možda nekom posluži to što sam napisao o Xinput-u gore

Kako god, @Trosarinac da bi gamepad bio prepoznat u novijim igrama, dobro je da ima Xinput po defaultu da ne bi bilo potrebe za nekim dodatnim programima, emulatorima itd. Ili koristi nešto kao što je Laskaris preporučio

Poslednja ispravka: Mare13 (30.11.2023 u 14:43)
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Bilijar Jack Sparrow Sportske simulacije 40 14.10.2016 8:20
Najbolji download manager Insecticide Aplikativni softver 40 30.5.2013 22:39
Najbolji nacin za povezivanje lubigor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 18.6.2008 16:55
Najbolji programski jezik Andross Programiranje 11 23.7.2006 20:30
Najbolji Website! Teva Zanimljive Web lokacije 21 6.5.2006 16:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com