Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2016, 11:55   #61
AcMilan91
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Titan Quest i ovo nisu isti zanr, i osim izometrijske kamere prakticno nemaju nista zajednicko.

Mozda ce ti biti teska, obzirom da nemas iskustva sa cRPG zanrom, ali u sustini nista specijalno. U sustini, prica se formira u odnosu na tvoje odluke tokom igre, tako da ce na neki nacin svakom biti razlicita.

Ali, u sustini nista komplikovano.
Spoiler za ...:
Vrlo kratko, u sustini, prica se desava nakon velikog rata u kojem su vojske Kyrosa osvojile prakticno sve sto se osvojiti moze, ali nakon par godina izbija pobuna, gde dolazi i do sukoba izmedju Kyrosovih armija i samim tim do slabog napretka u gusenju te pobune. Ti si poslat sa tzv. ediktom, gde cete, ukoliko se pobuna ne ugusi na vreme, svi unutar te doline biti stavljeni pred svrsen cin. Tvoja uloga je da tu pobunu resis kako znas i umes. Ostalo ces valjda polako skontati kako vreme odmice.
Sta je cRpg?
Mnogo mi se svidja ovo pravljenje karaktera, stributi skilov, a koja je razlika izledju titan wuest zanra i ovog?
AcMilan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2016, 12:28   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Titan Quest je ARPG tj. akcioni RPG u kome ideš, ideš, ideš i pritom klikćeš, klikćeš, klikćeš... CRPG tj. Computer RPG su izvedeni od tabličnih RPG-ova i akcenat je više na priči i dosta kompleksnijem razvoju likova nego u slučaju mlađih ARPG-ova. Nije isključivo, ali CRPG-ovi su više party-based igre, dok u ARPG-ovima vodiš jednog junaka.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
AcMilan91 (14.11.2016)
Stara 14.11.2016, 12:32   #63
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
AcMilan91 kaže: Pregled poruke
Sta je cRpg?
Mnogo mi se svidja ovo pravljenje karaktera, stributi skilov, a koja je razlika izledju titan wuest zanra i ovog?
Najjednostavije receno je da je Titan Quest akcioni rpg, gde je fokus da borbi i ubijanju horda neprijatelja, dok cRPG(Computer Role Playing Game) akcenat stavlja na pricu i questove, gde se oni obicno mogu obaviti na vise nacina sa razlicitim konsekvencama.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
AcMilan91 (14.11.2016)
Stara 14.11.2016, 12:44   #64
AcMilan91
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Najjednostavije receno je da je Titan Quest akcioni rpg, gde je fokus da borbi i ubijanju horda neprijatelja, dok cRPG(Computer Role Playing Game) akcenat stavlja na pricu i questove, gde se oni obicno mogu obaviti na vise nacina sa razlicitim konsekvencama.
Aha titan quest je kao grim dawn, mislite da cu moci da se uklopim u crpg iako ga nikad nisam igrao? Igram archera
AcMilan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2016, 12:47   #65
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Sto da ne, za sve postoji prvi put, a Tyranny je poprilicno jednostavan u odnosu na druge, malo poznatije predstavnike zanra, tako da moze da bude i odlican uvod za neke druge igre.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
AcMilan91 (14.11.2016), pentraksil (14.11.2016)
Stara 14.11.2016, 12:49   #66
AcMilan91
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Hvala puno, razmisljao sma ili mage ili archer al ajde archer, svakako imam party pa cu gledati da imam jednog healera i tanka
AcMilan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AcMilan91 na korisnoj poruci:
Krilce (14.11.2016)
Stara 14.11.2016, 18:07   #67
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
AcMilan91 kaže: Pregled poruke
Hvala puno, razmisljao sma ili mage ili archer al ajde archer, svakako imam party pa cu gledati da imam jednog healera i tanka
Mozes da pravis hibridne likove, zapravo, jako je korisno da svaki lik barem malo koristi magiju.

Moja trenutna grupa su 2 tanka (jedan ful tank, drugi damage tank) i 2 mage-a (moj mage karakter i jos jedan sa ubedljivo najacim Lore skillom, da ne spojlujem vise).

I pored toga sto imam 2 mele borca, oni uvek koriste defanzivne buffove (+x/+x na might & resolve, +30% na hit-to-graze i graze-to-miss) i healing magiju. Sve ovo je vrlo lako izvesti, tako sto im na 2-3 levela kod trenera unapredis lore pet puta. Lore 40 je dovoljan za ovakve likove. Plus, savaki put kada tvoj lik iskoristi [lore] odgovor u razgovoru, deluje mi da svi u grupi dobiju lore experience (mozda gresim za ovo, ali mislim da je tako)

Mislim da je lose sto bacanje magija dok si engage-ovan od strane protivnika ne prozivodi neki "attack of opportunity", nego samo moze da te interruptuje kao i obican napad. Lose po pitanju balansa, ne ako si ti taj koji baca magije

Spoiler za Mali spoiler za magije:

http://tyranny.wiki.fextralife.com/Titan's+Touch
http://tyranny.wiki.fextralife.com/Spectral+Blur
http://tyranny.wiki.fextralife.com/Restoring+Touch

Ove 3 imam na tank-ovima. Pocetni lore requirement je samo 15, tako da odmah mozes da ih koristis, a kasnije da promenis na ojacane verzije sa akcentima (kada zahtevaju oko 45 lore). Svi likovi na pocetku imaju 2 slota za magije, ali sam ulagao u companion skillove na svom liku, tako da sam otkljucao jos 2 slota za sve.

Poslednja ispravka: LoshMeeBre (14.11.2016 u 18:18)
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2016, 19:08   #68
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
AcMilan91 kaže: Pregled poruke
Hvala puno, razmisljao sma ili mage ili archer al ajde archer, svakako imam party pa cu gledati da imam jednog healera i tanka
Jedino sto bih ti napomenuo je da u igri ima dosta citanja. Naravno, sve moze da se preskoci ali prica u igri i tok svega zavisi od nesto pazljivijeg citanja. Ovo je raj za ljubitelje cRPG-ova ali drugima moze da zasmeta. Nista te ne kosta da probas.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
AcMilan91 (15.11.2016)
Stara 14.11.2016, 22:36   #69
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Znaci nametnuto ti je i ti te iteme moras da koristis...znaci ne postoji teoretska sansa da ti te iteme jednostavno ne koristis i preskocis ili izbacis iz inventara?
Sto bi se reklo, igra te smara, ako oces da koristis Paradox account. Tako da uzitak igranja jeste pokvaren.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2016, 23:54   #70
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto bi se reklo, igra te smara, ako oces da koristis Paradox account. Tako da uzitak igranja jeste pokvaren.
Pre ce biti da su igraci isuvise razmazeni ako ih par napitaka (koje uopste ne moraju da koriste) u inventaru smara i kvari im uzitak.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 1:07   #71
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Kazite mi, kako da zaposlim vise radnika (recruits) za Forge?

Trenutno sam u Act 2, i kada sam napravio Forge na drugom tornju, dobio sam dva radnika automatski, medjutim, da bih napravio nesto ozbiljnije, treba da imam 3-6.

Da li oni sami dolaze kako vreme prolazi ili kako dobijam XP, ili moram sam da ih fizicki regrutujem?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 11:28   #72
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kazite mi, kako da zaposlim vise radnika (recruits) za Forge?

Trenutno sam u Act 2, i kada sam napravio Forge na drugom tornju, dobio sam dva radnika automatski, medjutim, da bih napravio nesto ozbiljnije, treba da imam 3-6.

Da li oni sami dolaze kako vreme prolazi ili kako dobijam XP, ili moram sam da ih fizicki regrutujem?
I ja to sada pokusavam da okrijem, tek posle 25 sati igre Mislim da ima veze sa onim Power, nisam siguran
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 11:42   #73
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kazite mi, kako da zaposlim vise radnika (recruits) za Forge?

Trenutno sam u Act 2, i kada sam napravio Forge na drugom tornju, dobio sam dva radnika automatski, medjutim, da bih napravio nesto ozbiljnije, treba da imam 3-6.

Da li oni sami dolaze kako vreme prolazi ili kako dobijam XP, ili moram sam da ih fizicki regrutujem?
Ja sam ih regrutovao (oni treneri i prodavci se racunaju kao radnici na tom spire-u). Ne znam da li automatski i dolaze neki. S obirom da nisu skupi a korisni su, svakako sam ih regrutovao
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 18:34   #74
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Odes u Spire tab u gornjem delu ekrana, izaberes Spire koji zelis i regrutujes koga hoces.

Vrlo jednostavno (kad znas sta radis ).
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 23:44   #75
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Tyranny

Poceo sam i ja, za sada izgleda super. Trening mi nije jasan, npr, pocinjem igru sa 50 u two handed, ispod skila imam exp bar koje je lupam na 61/120, a kad odem da treniram imam neki totalno drugaciji exp bar ciji je max 45? Kako funkcionise trening kod npc likova?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2016, 23:55   #76
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Poceo sam i ja, za sada izgleda super. Trening mi nije jasan, npr, pocinjem igru sa 50 u two handed, ispod skila imam exp bar koje je lupam na 61/120, a kad odem da treniram imam neki totalno drugaciji exp bar ciji je max 45? Kako funkcionise trening kod npc likova?
To nisam ni ja provalio, ali mi se cini da jednostavno svaki level dobijas fiksno 5 poena (ne akumulira se, vrlo bitno), gde prakticno 5 puta mozes da unapredis neki skill kod trenera. Svako unapredjivanje predstavlja jedan level vise, npr. ako si imao two handed 50 i odradis 1 kod trenera, imaces 51.

Edit: Moguce je da taj bar predstavlja koliko exp se dobije kada se trenira neki skill, gde je maksimum 45. Moracu da testiram.

Poslednja ispravka: Krilce (17.11.2016 u 11:13)
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2016, 1:06   #77
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Presao!

Odlicna igra u svakom pogledu. Prakticno sve je odradjeno kako treba. Prica je interesantna, drzi paznju, a likovi su uverljivi i zanimljivi. Razne "sposobnosti" i kombinacije cine da borba nikad nije dosadna i repetitivna. Bagova gotovo da i nema (prosto neverovatno za Obsidian!). Iako sam naisao na kukanja po netu kako je igra bagovita, u 99% slucajeva igraci samo nisu shvatili sta treba da urade.

Svaka cast Obsidianu na ovome.

Kada bio morao da izdvojim i par mana igra, to bi svakako bilo duga ucitavanja pre prelasku na drugu mapu, odnosno ulazenju/izlazenju u objekte. Iako to uglavnom nije problem, na nekoliko mapa gde se to cesce desava, ume zaista da smori, zato sto ume da traje i preko 40 sekundi. Takodje, igra je mogla biti i malo duza ali to nadoknadjuje ogromnim replay value-om.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
player1 (18.11.2016)
Stara 18.11.2016, 6:00   #78
Nexa
Član
 
Član od: 22.1.2013.
Poruke: 51
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kada bio morao da izdvojim i par mana igra, to bi svakako bilo duga ucitavanja pre prelasku na drugu mapu, odnosno ulazenju/izlazenju u objekte. Iako to uglavnom nije problem, na nekoliko mapa gde se to cesce desava, ume zaista da smori, zato sto ume da traje i preko 40 sekundi. Takodje, igra je mogla biti i malo duza ali to nadoknadjuje ogromnim replay value-om.
Ta ucitavanja su me ubila u pojam
Spoiler za spojler:
A kraj mi deluje nekako zbrzano.Taman sam se ponadao da krecem sa svojim pobunjenicima u osvetu , kad ono
Nexa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2016, 9:54   #79
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Presao!
Koliko sati igranja?
Kakva je u poređenju sa Pillars of Eternity?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2016, 14:49   #80
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tyranny

Duzina recimo 20-25 sati.

Pillars nisam igrao. Probao jednom ali me nista nije privuklo tako da sam posle par sati snimio, i nikad vise nisam nastavio.

Samim tim, logicno da mi je ovo mnogo bolje.
Uvod u novi seting je mnogo bolje odradjen, a borba mi deluje konkretnija i laksa za ukapirati, dok je potreba za strateskim razmisljanjem otprilike ista. Definitivno nije dumb down.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Emx77 (23.11.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
obsidian, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com