Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2023, 12:29   #141
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Performanse su sasvim dobre, nema onog baga sa belom travom pa mislim da je narodna verzija ona sa patchom. Na konfi iz poruke odozgo sam odvrnuo sve na high osim senki na medium i ide skroz korektno. Ipak, igri se vide malo i godine tj tih sest godina koliko je radjeno na njoj. Boje su pomalo isprane, pogotovo po zamku, teksture nisu neko cudo. Senke su OK ali ne na teme da padnes. Interfejs je na tastaturi tesko s..nje, na gamepadu je ok ali ni tu nije idealno. Meniji su generalno upotrebljivi ali mogli su da budu funkcionalniji.
Borba je ok, ali ako bude ostalo sve ovako kako je u prvih pet sati bice to repetitivni smorcic. Kvestovi van glavne price su uglavnom bzvz. Dijalozi su losi.
Ono sto igru vadi je taj HP smek i artstyle koji je skroz dobar.
Ovo je igra koju svaki ljubitelj Hari Poter serijala treba bar da proba.
Citat:
Koliko si igrao? Kad se dođe u zamak, i Hogsmid, igra ima sulud stuttering. DLSS ne rešava to nikako. Ja zapravo igram bez DLSS-a jer mi čak radi bolje. Užasno optimizovano na kompu, za ovo kako izgleda.
Odigrao oko sedam sati. Bio naravno i u zamku i u selu. Nema nikakvog stutteringa. nVidia driver 526.98, FSR 2 na Quality (ipak se izvuce koji frame tako a drasticnog zamucenja slike nema). Igra radi skroz dobro s obzirom na graficku koja je par generacija stara. Mozda igra preferira novije Intel procesore. Ako mislis na stuttering slican onom u Cyberpunk sa AMD procesorima (ne onaj multithread bug), proveri drajvere za chipset (tj hard disk, SSD). Sa default win driverima nema problema, ako se usunja neki AMD-ov drajver, on zna da pravi microstuttering. Mislim da je i kod Horizon Zero Dawn postojao isti problem.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2023 u 13:00)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 13:31   #142
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/69

Ovaj mod možda reši tehničke probleme nekima. Ja sam se sam igrao sa engine.ini fajlom pa sam već nešto poboljšao, te ne vidim značajnu razliku ovde. Stutter i dalje prisutan al daleko manje. Igra s ovim makar koristi više resursa, pre toga je tipa procesor bio na 50%, grafika na 30%, pobogu.


Inače preporučujem da se ne grinduju sporedne stvari i collectibles, baš ubije draž igranja. Van toga je sasvim solidno iskustvo, šta znam.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 14:17   #143
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Milsim da mnogima probleme pravi exploit control i da su dobici iskljucivanjem control flow guarda (CFG) za hogwartslegacy.exe jedini zasta znacajni. Ko ima problem neka to proba prvo.
https://www.youtube.com/watch?v=AJ2sNOdA0AE
Ja nemam taj problem pa razliku ne vidim, mozda nekome pomogne. Igra mi radi tako..na 40-45 fps, nema framedropova. Za matoru 1050Ti i 1080p, high setovanja (senke medium + fsr2 quality) i vise nego dobro. OS je windows 11.
RTX kartice bih sa ovom igrom opteretio do maks maksimuma. Performanse ce biti bolje nego ako se nesto od detalja pricvrlji.

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2023 u 14:32)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 17:29   #144
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Hogwarts Legacy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/69



Inače preporučujem da se ne grinduju sporedne stvari i collectibles, baš ubije draž igranja. Van toga je sasvim solidno iskustvo, šta znam.

Zanimljivo. Meni su ti sporedni questovi/collectables baš pomogli da se uživim u priču.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 18:54   #145
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Meni su na 3070 očajne performanse, ovako su solidne ali kao da ima memory leak, kada prelazim iz prostorije u prostoriju u Hogwarts recimo to skače gore dole nenormalno, i onda u jednom trenutku padne recimo na 30 fps-a i tu ostane dok ne udjem u menu, malo šaltam po Gear i Inventory menu, i kad izađem normalizuje se fps...na neko vreme. Limitirao sam fps na 75 zbog monitora, i fps mi je ili 75 ili pada u 30s, strašno.

Generalno, katastrofa. I da, CFG je pomogao malo ali ne dovoljno. Prvo sam imao sve na High, sada je sve na Medium osim tekstura koje su na High i kao je malo bolja situacija, kao. Mislim, ja i na full High i Medium imam sličan top fps, samo ono variranje je kao bolje sada. A RTX ne smem ni da pipnem, kakav crni ray tracing na ovom čudovišnom portu.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 19:08   #146
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Ne znam, ja sada probao malo na ovoj konfi i radi sasvim OK skoro sve na maskimumu...Naravno pod OK mislim oko 30 fps-a sto je odlicno imajuci u vidu konfiguraciju. Ocekivao sam potpuno suprotnu situaciju....Mada ovo je samo prvi nivo, mozda su kasniji delovi zahtevniji to se nikada ne zna.

Svakako ce se pazariti cim se jos neke stvari dodaju i mozda dodje novi komp, mada koliko vidim i na ovom radi fino
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 19:10   #147
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Meni su na 3070 očajne performanse, ovako su solidne ali kao da ima memory leak, kada prelazim iz prostorije u prostoriju u Hogwarts recimo to skače gore dole nenormalno, i onda u jednom trenutku padne recimo na 30 fps-a i tu ostane dok ne udjem u menu, malo šaltam po Gear i Inventory menu, i kad izađem normalizuje se fps...na neko vreme. Limitirao sam fps na 75 zbog monitora, i fps mi je ili 75 ili pada u 30s, strašno.

Generalno, katastrofa. I da, CFG je pomogao malo ali ne dovoljno. Prvo sam imao sve na High, sada je sve na Medium osim tekstura koje su na High i kao je malo bolja situacija, kao. Mislim, ja i na full High i Medium imam sličan top fps, samo ono variranje je kao bolje sada. A RTX ne smem ni da pipnem, kakav crni ray tracing na ovom čudovišnom portu.
Ja igram na 3070 i generalno minimalan FPS je oko 75, a maksimalan ne mam pojma jer sam zakljucao na 115 pa je u enterijeru prakticno zakucan na 115.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 19:13   #148
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ja igram na 3070 i generalno minimalan FPS je oko 75, a maksimalan ne mam pojma jer sam zakljucao na 115 pa je u enterijeru prakticno zakucan na 115.
Onda igra voli CPU dosta, jer vidim da si na 13700k, meni je 3070 uparen sa 5600x. Ne vidim drugi razlog.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2023, 19:56   #149
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Milsim da mnogima probleme pravi exploit control i da su dobici iskljucivanjem control flow guarda (CFG) za hogwartslegacy.exe jedini zasta znacajni. Ko ima problem neka to proba prvo.
https://www.youtube.com/watch?v=AJ2sNOdA0AE
Ne znam kakva je ovo crna mađija ali meni je dosta pomogla!
Pre mi je igra sa grafikom na High dosta seckala pa sam morao da spustim sve na medium, međutim, sa ovim podešavanjem opet sam sve vratio na High Setting i mnogo je bolje nego što je bilo.
Ima seckanja tu i tamo ali je veoma igrivo. Neka mesta rade bez problema na 60fps-a, dok druga na 40+ fps-a.
Uglavnom, jako sam zadovoljan s obzirom na to kako je bilo u početku.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 0:04   #150
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 710
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Ipak sam instalirao pa ako me czarevnaya lupi nekim izbagovanim dekretom po kompu sam sam kriv...

Sada sve na high bez izuzetka ,bez DLSS-a u nativnih 1080p sa blur ,flim grain i DOF off , TAA high (nvidia DLAA je nesto mutnjikav) ide od oko 65 fps do nesto oko 80-85 . RAM je neverovatan . Sad sam pogledao i 12 gb je ali malopre je bilo skoro 15 gb. Moguce i da se svih 16 popunilo tad ali ne smeta , nema osetnog seckanja .
Posto cu da ukljucim DLSS i ogranicim na 60fps i ovo je super. Za sad. Videcemo tamo kad dodje u Hogwarts.
Za I5 10400 i 2060 ne samo da ne deluje zahtevno nego bolje radi nego Returnal recimo.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 0:47   #151
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Evo kako to čarobno radi kod mene:

https://streamable.com/69hdmz

Dakle ovo je sve na Medium osim Texture i Population na High, na 1440p sa DLSS-om.

Ovde se doduše nije desilo da FPS zakove na nekih 30-ak pa da moram malo da šaltam po meniju da ga "odglavim".

Na konfiguraciji: 5600x / RTX 3070 / 32GB RAM

Pogledajte i koliko igra vremenom nenormalno napuni RAM memoriju. Krenula ja na 10GB usage i za nekih 6 min digla do 15GB već.

EDIT: Da se primetiti i da je GPU usage baš inconsistent, pada i na 40% u nekim trenucima, kontam da i zbog toga toliko varira.

Poslednja ispravka: evil_geko (26.2.2023 u 1:23)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 1:29   #152
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 710
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Izgleda da sam izabrao najgoru kucu za igru. Ravenclaw .
Ipak nisam hteo da birma na slepo i ajd reko da vidim jel ima nesto sto bode oce u negativnom smislu.
Ispada da je Slytherin najpopularniji po trofejima i ima i kvestove i kompanjonje.
Da li zaista ima neke veze ? Dok ne odmaknem nije kasno i ako treba na pocetak onda na pocetak . Bolje nego da se kajem 80 sati ili koliko vec.
Uostalom kakav je to carobnjak koji ne voli moc i ne zeli da vlada svetom. Go Slytherin!
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 2:11   #153
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Svejedno je koju si kucu izabrao, igra je u sustini ista. I ja sam izabrao Ravenclaw. Hufflepuff, koji je ljudima najmanje zanimljiv, ima najbolju varijantu jednog kvesta u igri (jedini idu u Azkaban). To bi trebalo da je jedina razlika.
Kako vreme prolazi (9. nivo sam) sve sam zadovoljniji igrom. Zamak jeste malo oprazan sto se interaktivnih NPC-ova tice ali je za istrazivanje san snova. Referenci na HP svet je na svakom koraku. I isplati se zaviriti u svaki cosak, moze da se nadje skroz dobra oprema. Sporedni kvestovi jesu u ogromnoj vecini fetch tipa, cak su ponekad i trivijalni, ali uglavnom nisu monotoni i definitivno pomazu imerziji a u funkciji su istrazivanja koje je super. Neki kvestovi se mogu resiti i na vise nacina ali izgleda samo sa jednim ishodom (za sada).
Igri nedostaju kvalitetniji dijalozi. Nisu ovi sasvim losi ali malo vise humora ne bi skodilo.
Malo sam promenio podesavanja i igram na high, sa quality FSR 2.0 presao na ultra quality NIS (nVidia karta), podesio sharpness i performanse su ok. Igra sa mojom kartom ne moze da dosegne 60 fps (ali 40-45 moze) i potpuno je igriva
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 2:24   #154
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Hogwarts Legacy

Ja sam bio Gryffindor a realno igrao sam kao tesko Slytherin. Nema veze izbor kuce mnogo, ono sto meni nije jasno je kako sam ja uspeo da dobijem uvek i trecu najmracniju opciju u dijalozima, a nisam bio los ni prema kome osim prema neprijateljima. Cak nisam ni pare trazio za stvari koje sam donosio nekim NPCevima a uvek sam bio svorc.

Mozda zbog ucenja ili preterane upotrebe unforgivables.

I za sve koji igraju, a hoce da ih nauce, Sebastianov quest line radite cim vam se pojavi u quest logu - svaki deo. Mozete i posle, ali pnda i nemaju mnogo smisla kad ne mozete da ih koristite u glavnoj prici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 10:41   #155
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Kome boje u igri deluju bledunjavo i smeta mu neprirodna zamagljenost unutar prostorija može da uradi ovo:

1. Otvori C:\Users\VaseIme\AppData\Local\Hogwarts Legacy ili Phoenix\Saved\Config\WindowsNoEditor\Engine.ini

2. Dodaj ovo na kraju fajla:

[/Script/Engine.RendererSettings]
r.fog=1
r.VolumetricFog=0

Posle ovoga meni lično igra izgleda mnogo bolje, boje su življe, slika jasnija i nema glupave magle.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2023, 14:07   #156
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Kod mene je igra jako lose i cudno radila, verzija sa prvim patchom. Nisam ljubitelj zanra ali me je povukao hype
Grafika je nekako konzolaska, narocito karakteri i kosa. Svet prepun magle, ne znam kako je kasnije jer sam igrao mozda 2h ukupno.
Prilikom pokretanja igre svaki put imam drugaciji fps. Cpu zauzece par % a grafika ne prelazi 45% sve na ultra uz RT isto na ultra uz dlss. Sa iskljucenim dlss-om gpu zauzece 65%. Prvi put radi na 100fps koliko je i osvezavanje monitora, sledeci put ne prelazi 45fps.
Jesu tehnikalije ali su bitne jer igra ne radi kako treba u ovoj fazi i morace da je krpe kao i sve ostalo danas...
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2023, 22:52   #157
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

19. level, oko 20 sati igranja. Tja...posle 15-og sata igra postaje nekako smorcic. Mehanika igre okriva se i u 20-om satu sto je ok ali je i pomalo kasno u igri.. Upravo sam dobio mogucnost da unapredjujem odecu.
Ovo je simpaticna igra, letenje na metli je zabavno, artwork igre je zaista dobar ali svet je prilicno mali. Igra ispuca sve najbolje sto ima u prvih desetak sati. Sad cu da je smandrljam do kraja da vidim pricu, koja je na momente ok ali vec naslucujem sta se ovde desilo...
Igre uopste nije teska pa napici i unapredjivanje odece nemaju bas mnogo smisla jer za tim nema apsolutno nikakve potrebe. Dobru opremu moguce je naci bez vecih problema uz malo istrazivanja a puno solidne opreme je i u glavnim misijama. Ovoj igri je pre mesto u podforumu "akcione igre" nego ovde. O nekoj nelinearnosti i mogucnosti izbora nema ni govora.
LGBT bullshit je nasao svoje mesto i u ovoj igri. Jedna trgovkinja (kakva kretenska rec za zenskog trgovca), dakle prodavacica napitaka ima zenu, a vlasnica krcme ima muski glas.... Od takvih sr..nja izgleda ne moze vise da se pobegne u igrama.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2023, 23:15   #158
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Ne znam dal kapiraš da su developeri namerno napravili trans-lika u igri da bi se odvojili od JK Roulingove koja je poznati TERF Time šatro prave distancu od autora univerzuma jer su mnogi bojkotovali zbog toga, a opet njoj ležu pare, tako da pobeda za obe strane I guess
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2023, 23:29   #159
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Hogwarts Legacy

Preuzeli ceo lore od nje a ovamo hoce da se odvoje? Ah da, Dumbledore i Grindelwald su bili ljubavnici... sve je to ista zgadija ako mene neko pita
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2023, 23:54   #160
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Hogwarts Legacy

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne znam dal kapiraš da su developeri namerno napravili trans-lika u igri da bi se odvojili od JK Roulingove koja je poznati TERF Time šatro prave distancu od autora univerzuma jer su mnogi bojkotovali zbog toga, a opet njoj ležu pare, tako da pobeda za obe strane I guess

Developeri su se realno sprdali sa trans likom. Od svih imena, oni je nazvase SIRona (gospodin). Imam osecaj da je i neki dev konzervativniji i da mu je ovo bio nacin da na fin nacin pokaze srednjaka. A i glas joj/mu je, brate mili, muzevniji od Sebastiana i Ominisa.

Tako da i vuk sit i ovce na broju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uncharted Legacy of Thieves Collection dex3108 Akcione igre 90 27.1.2023 23:47
Dual Boot Windows 10 (Legacy) i Ubuntu 16.04 general_nino94 Operativni sistemi 3 6.8.2016 21:18
usb legacy bios planetm Kvarovi 7 8.10.2012 7:43
Legacy of Kain: Bloodomen - kontrole bops Stare igre 3 23.12.2007 11:43
Hogwarts MMORPG Cheguevara Mrežne igre 27 22.12.2007 19:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com