Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2022, 12:29   #121
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Godišnjeg više nema

Šalu na stranu, jedina veća zamerka koju imam ta souls-like igre je to što nema pauze, pa moram da igram samo uveče, kada me niko ne uznemirava. Što se tiče Elden ring-a, napravio sam veliku grešku što sam pogledao Overview trailer, koji je pun spojlera. Ovo je prvi naslov tog tipa koji ću igrati odmah po izlasku.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 13:29   #122
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Sekiro ima pauzu, ako misliš na ulazak u meni usred borbe ili istraživanja.Verujem da će i ovo imati, s obzirom na izvođenje.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 13:59   #123
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ne kapiram što se ljudi toliko boje spojlera za Fromsoft igru
Pa mislim, i da vidite kako izgleda boss, svakako ne znate kakav će osećaj biti kad vas bude mlatio po 100. put
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 14:45   #124
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Fromsoft ipak ima specifičan art style, i većina njihovih bosova, lokacija, itd... ostaje urezana u sećanja čim se prvi put vide (bar meni je tako), bez obzira na to da li ih pređem iz prve ili me nemilosrdno mlate satima. Takođe, imam negativno iskustvo sa spojlerima, za Jedi: Fallen order mi se desilo da odmah nakon što sam počeo, na Youtube-u mi izađe video sa naslovom "šta se dešava ako ne bežite od znate-već-koga". Malo je reći da sam pobesneo.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 16:38   #125
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
A ove bloated AAA igre sa ebenim kompasima i markerima na svakom koraku, kulama i kampovima, to definitivno ne čine.
Reci cu nesto sto se mozda nece svima ovde svideti......


Jedino sto ce mi od ovih AAA zavrzlama nedostajati u Elden Ring je neka vrsta dnevnika ili nesto slicno.
Kampovi, GPS, resavanje kopiranih aktivnosti zbog ispunjavanja zadataka da bi stigli do 10/10 i ostale gluposti nikako, ali mislim da bi ovoj ogromnoj igri zaista dobro dosao neki jednostavan dnevnik koji bi u sebi imao makar mali indirektan opis o odredjenim likovima, gde cemo mozda cak i mi sami upisivati nesto, sta znam....
Naravno da ne treba da pise gde tacno da se ide i sta da se radi, ali ako je verovati recenzijama igra je monstruozno velika, mislim da je mnogo bolje pratiti tolike stvari preko igre nego sto cu se na svakih pet minuta podsecati preko wiki-ja citat nekog lika, kako se zove, gde sam ga tacno upoznao itd. Plus sto cu slucajno sam sebe spojlerisati nenamernim citanjem pogresnog pasusa ili videti neku sliku.

Razumem zasto su se odlucili na ovakav pristup ali mislim da je prosto nemoguce popamtiti sve te likove, mesta, situacije. Ovi markeri pomazu ali mislim da to nije dovoljno, neki "appendix" ili magicna knjiga, nesto....bi bila odlicna stvar.

Na kraju ne preostaje nista nego ova preporuka



Drago mi je da je tako, ali mislim da ne bi nista falilo da imamo nesto imerzivniju i "lore-friendly" mehaniku u samoj igri. Kada su mogli markeri moze i nesto ovako? Jesam ja za manje praznoglavih AAA mehanika i igara ali bas da pisem i upisujem u svesku, malo je previse cak i za mene A bez toga cu sigurno propustiti gomilu stvari koje igra pruza.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vlajk@ (24.2.2022)
Stara 24.2.2022, 17:20   #126
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja to često i radim za neke igre gde treba pratiti dosta različitih stvari istovremeno, pa se pogubi čovek. A i kul je svojom rukom voditi beleške i checkliste.


Nego, onaj kod za GMG s prošle strane ne radi, ima li nešto za veći popust for us cheap bastards
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 18:02   #127
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Nego, onaj kod za GMG s prošle strane ne radi, ima li nešto za veći popust for us cheap bastards
Istekao je taj kod pre dan cini mi se. Ima na ovoj Skill Up recenziji kod i link, tu je ja mislim 18% popust za GMG.

GMG naplacuje u dolarima pa se mnogo vise isplati od ostalih sajtova koji uglavnom sve na evre idu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 18:16   #128
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Reci cu nesto sto se mozda nece svima ovde svideti......


Jedino sto ce mi od ovih AAA zavrzlama nedostajati u Elden Ring je neka vrsta dnevnika ili nesto slicno.
Kampovi, GPS, resavanje kopiranih aktivnosti zbog ispunjavanja zadataka da bi stigli do 10/10 i ostale gluposti nikako, ali mislim da bi ovoj ogromnoj igri zaista dobro dosao neki jednostavan dnevnik koji bi u sebi imao makar mali indirektan opis o odredjenim likovima, gde cemo mozda cak i mi sami upisivati nesto, sta znam....
Naravno da ne treba da pise gde tacno da se ide i sta da se radi, ali ako je verovati recenzijama igra je monstruozno velika, mislim da je mnogo bolje pratiti tolike stvari preko igre nego sto cu se na svakih pet minuta podsecati preko wiki-ja citat nekog lika, kako se zove, gde sam ga tacno upoznao itd. Plus sto cu slucajno sam sebe spojlerisati nenamernim citanjem pogresnog pasusa ili videti neku sliku.

Razumem zasto su se odlucili na ovakav pristup ali mislim da je prosto nemoguce popamtiti sve te likove, mesta, situacije. Ovi markeri pomazu ali mislim da to nije dovoljno, neki "appendix" ili magicna knjiga, nesto....bi bila odlicna stvar.

Na kraju ne preostaje nista nego ova preporuka



Drago mi je da je tako, ali mislim da ne bi nista falilo da imamo nesto imerzivniju i "lore-friendly" mehaniku u samoj igri. Kada su mogli markeri moze i nesto ovako? Jesam ja za manje praznoglavih AAA mehanika i igara ali bas da pisem i upisujem u svesku, malo je previse cak i za mene A bez toga cu sigurno propustiti gomilu stvari koje igra pruza.
Skroz se slazem sa tobom. Pazi, igra ima taj faking kompas sto su ga drknuli skoro na sred ekrna, ima mapu koja je koliko vidim prilicno jasna, stilizovana, pa onda svaki predmet niotkuda ima neke opise, pa koliko sam shvatio ima i kvest marker, ali zato nema neki bazicni dnevnik! Jako cudno. Ako su vec tako minimalisticni onda nam ne bi trebao ni kompas ni mapa. Vise bih voleo da su mapu uradili u fazonu Thief serijala i neki dnevnik kao u RDR2, ako vec idu na tu autenticnos i misticnost.

Nego jel igrate, kakvi su utisci gameplay, optimizacija?
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 18:39   #129
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Nego jel igrate, kakvi su utisci gameplay, optimizacija?
U ponoć se otključava...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Vlajk@ (24.2.2022)
Stara 24.2.2022, 18:52   #130
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Istekao je taj kod pre dan cini mi se. Ima na ovoj Skill Up recenziji kod i link, tu je ja mislim 18% popust za GMG.
Uzeo na ovu foru, hvala!
S tim što sam morao da napravim novi GMG nalog, jedino uz nove naloge funkcioniše, mada nije kao da oni XP poeni znače išta
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 19:20   #131
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Uzeo na ovu foru, hvala!
S tim što sam morao da napravim novi GMG nalog, jedino uz nove naloge funkcioniše, mada nije kao da oni XP poeni znače išta
U sustini ti XP poeni ti daju upravo ovaj popust sto si ti sada iskoristio, ako si na maksimumu. Prednost je ta sto ne moras da juris kodove i linkove ako kupujes "redovno" (ja mislim ne treba mnogo, svega par igara godisnje) eventualno neki dodatni popust preko koda. Ja uglavnom tu kupujem, Steam i ostale zaobilazim koliko god je moguce. Nikada necu da shvatim tu "konverziju" od 1$=1e, preskupo ispadne na kraju....Nadam se samo da GMG nece menjati valutu, makar ne jos.


Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Nego jel igrate, kakvi su utisci gameplay, optimizacija?

U ponoc za nas, ne znam da li neko ovde igra na konzolama, ja mislim da Xbox moze da se prebaci na NZ vreme pa da se igra.

Na zalost, sto se tice optimizacije izgleda da nije bas najbolje ako je suditi po nekim ranim izvestajima. Nije strasno mada i izvestaji dosta variraju....Neki kazu ima padova sa vremena na vreme, neki kazu nema problema. Cim probam ja javljam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vlajk@ (24.2.2022)
Stara 24.2.2022, 19:33   #132
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Cim probam ja javljam.
'ajde molim te javljaj kako radi igra na tvom kompu, pošto vidim u profilu da imaš gtx 970, pa me interesuje kako će igra raditi na toj grafi, pošto i ja imam komp na samoj granici zvaničnih minimalnih uslova.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 20:39   #133
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Elden Ring Day-1 Patch 1.02 Release Notes

  • Improved player controls
  • Addition and adjustment of BGM
  • Text adjustments
  • Balance adjustments
  • NPC event fixes and adjustments
  • Fixed frame rate drops under certain conditions
  • Fixed text bug in some languages
  • Also fixed a bug that prevented the Xbox wireless headset from working properly
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 20:49   #134
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Elden Ring Day-1 Patch 1.02 Release Notes

  • Improved player controls
  • Addition and adjustment of BGM
  • Text adjustments
  • Balance adjustments
  • NPC event fixes and adjustments
  • Fixed frame rate drops under certain conditions
  • Fixed text bug in some languages
  • Also fixed a bug that prevented the Xbox wireless headset from working properly

Igrali ovi iz DF-a kazu i dalje ima problema. Vec se priprema i 1.02.1

Izgleda da je glavni krivac losa Dx12 implementacija. Igra ucitava i strimuje odredjene efekte, lokacije, poteze itd. kada ih igrac prvi put vidi ili koristi, pa dolazi do nekog problema sa kesiranjem, sta li je (tako sam procitao, nisam bas tehnicki potkovan). Navodno nakon duze igre i susretanja sa tim novim lokacijama i efektima problema nema..... ali sada neki javljaju da posle duze igre memorija negde curi

Evo primera kako recimo izgleda to stucanje kada se prvi put susrecete sa nekim neprijateljem

U KLIPU JE PRIKAZAN JEDAN OD BOSSOVA TAKO DA NEMOJTE DA GLEDATE AKO NE ZELITE DA BUDETE SPOJLOVANI!!!!!!! Iako je negde sa pocetka opet upozorenje.


Spoiler za Klip i Bos:
https://clips.twitch.tv/FairCleanKeyboardCeilingCat-6iyv8wWsLq5yS9g5


I ne, nije zato sto strimuje, strim ide preko posebnog kompjutera tako da strim ne utice na performanse dok igra.

Sve u svemu, izgleda da problema ima i da nije problem sa konfama vec softverski. Videcemo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 20:56   #135
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Evo vidjećemo, šteta bi bilo da ne bude igrivo na izlasku.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 21:14   #136
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Evo ga, samo što nije

Gajbotron live stream:

https://www.youtube.com/watch?v=1jNVMIhzSN4
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 21:32   #137
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Evo vidjećemo, šteta bi bilo da ne bude igrivo na izlasku.
Mislim da nece biti bas toliki problem ali ce verovatno ici na zivce sa vremena na vreme.



EDIT:

Au, novi pec izgleda nije kako treba


ACG Patch



Ne zelim da mracim, i dalje stoji ono da je bolje sam probati; licno sam blago optimistican jer uglavnom nemam problema sa igrama (iako ih drugi imaju)

Jeste da kukamo o performansama pre igre ali mislim da su koliko-toliko stabilne performanse dosta bitne za jedan soluslike naslov. Sitno stucanje je bukvalno razlika izmedju zivota i smrti Uz to, vise price o ovome i sirenje vesti vrsi pritisak da se ovo sto pre popravi.

Ono sto je dobra vest je da se da resiti, ne izgleda da je nesto nepopravljivo.




Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Evo ga, samo što nije

Gajbotron live stream:

https://www.youtube.com/watch?v=1jNVMIhzSN4

Jos malo, za par sati i tu smo Jos samo da se skine, posto od pre-loada bezim kao djavo od krsta
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 22:11   #138
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Nego dajte malo vedrije teme , kakvog lika pravite?

Ja se ozbiljno razmisljam za neki Holy Warrior/Paladin sablon, mada moram da priznam da INT magije izgledaju maestralno.....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2022, 23:43   #139
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke

U KLIPU JE PRIKAZAN JEDAN OD BOSSOVA TAKO DA NEMOJTE DA GLEDATE AKO NE ZELITE DA BUDETE SPOJLOVANI!!!!!!! Iako je negde sa pocetka opet upozorenje.


Spoiler za Klip i Bos:
https://clips.twitch.tv/FairCleanKeyboardCeilingCat-6iyv8wWsLq5yS9g5


I ne, nije zato sto strimuje, strim ide preko posebnog kompjutera tako da strim ne utice na performanse dok igra.

Sve u svemu, izgleda da problema ima i da nije problem sa konfama vec softverski. Videcemo.
Ovaj stuttering je meni poceo da se javlja niotkuda u odredjenim igrama cak i starijim, nikako da resim taj problem cak ni fresh os instal ne deluje. Ovo je najgora vrsta "seckanja" sto postoji.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 0:06   #140
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Ovaj stuttering je meni poceo da se javlja niotkuda u odredjenim igrama cak i starijim, nikako da resim taj problem cak ni fresh os instal ne deluje. Ovo je najgora vrsta "seckanja" sto postoji.
Ja sam skoro imao problem sa konstantnim seckanjem, ne ovako na par sekundi vec konstantno seckanje kao da igram usporeni snimak...Na srecu, oba puta sam resio reinstalacijom, ali stvarno ne znam sta bi bio problem kod tebe...Mozda pregrevanje neko, ili crkavanje komponente .

Najgore je sto ne mozes da znas sigurno, cak i da ga nosis na provere i opravke verovatno mu nece naci nista jer vecinu nasih servisa apsolutno boli ona stvar da se cimaju oko takvih popravki. Saosecam, nema nista gore za igraca kada tako komp zeza
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com