Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2006, 23:14   #41
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
darthmajor kaže:
Gothic 3 ima prilicno jaku kampranju, pa stalno izlaze preview-i npr.:
Pre par dana je prikazana i prva slika iz pustinje i izgleda super!
U svakom slucaju bice genijalna igra, i svako ko se smatra RPG fanom ne bi smeo da propusti ovaj naslov, cak ni oni kojima se nisu svideli 1. i 2. deo posto trojka bas poboljsava kritikovane delove. Poznato je da je mainland velik 7.5 kvadratnih kilometara bez plus jos pecine i unutrasnjosti, sto se moze cinti malo naspram oblivionovog 16 (ispravite me ako gresim, davno sam citao) ali SIGURNO ce opet biti situacija da gothic ima vise zivota u svakom kvadratnom metru nego Oblivion u svakom kvadratnom kilometru...
Mislim da si ovim rekao sustinu, a posto je sredina oktobra jos daleko, ima vremena za Gothic 3. Inace, ocekujem da razlika u kvalitetu izmedju njega i Obliviona bude kao onomad kada je Gothic II do nogu potukao Morrowind.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2006, 23:56   #42
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ne preteruj, nešto se ne sećam da je Gothic II potukao Morrowind... mislim jeste Gothic II bio fino prihvaćen kad je izašao ali je slavu stekao tokom vremena, dok je Morrowind bio uzdignut u nebesa čim se pojavio i pokupio sve živo što se moglo pokupiti od nagrada a da je vezano za RPG igre. A Morrowind je bio bolja igra od Obliviona...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2006, 12:26   #43
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Ne preteruj, nešto se ne sećam da je Gothic II potukao Morrowind... mislim jeste Gothic II bio fino prihvaćen kad je izašao ali je slavu stekao tokom vremena, dok je Morrowind bio uzdignut u nebesa čim se pojavio i pokupio sve živo što se moglo pokupiti od nagrada a da je vezano za RPG igre. A Morrowind je bio bolja igra od Obliviona...

Dobro,to jeste.Ali meni je Gothic 1 bio daleko bolji.Imao je daleko bolju pricu.Grafika je meni bila ionako tu negde i nije mi bas najbirnija.A kec je davno izasao
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2006, 18:27   #44
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Ne preteruj, nešto se ne sećam da je Gothic II potukao Morrowind... mislim jeste Gothic II bio fino prihvaćen kad je izašao ali je slavu stekao tokom vremena, dok je Morrowind bio uzdignut u nebesa čim se pojavio i pokupio sve živo što se moglo pokupiti od nagrada a da je vezano za RPG igre. A Morrowind je bio bolja igra od Obliviona...
Presao sam i jednu i drugu, onako natenane. Gothic II bih mogao porediti sa najukusnijim jelom, dok Morrowind nit smrdi nit mirise (sem grafike i muzike), bezlican i dosadan. Tako upecatljiva i realna interakcija sa NPC kakva je vidjena u Gothicu je misaona imenica za sve druge igre do dana danasnjeg, a i borbeni sistem je fantastican (uzivao sam u svakoj sekundi, kao retko kad). Zao mi je sto se nisi snasao u njemu, otud verovatno i takav tvoj stav. Celokupnu atmosferu i questove ne moram posebno ni naglasavati koliko su bolji i zanimljiviji.
Sve u svemu, ne mislim da sam preterao, jedino sto zvuci ostro, narocito za ljubitelje TES:M
A nagrade ko nagrade, to se moze i platiti, zar ne? Po meni nagrade su trebali dobiti Jeremy Soul i ljudi odgovorni za grafiku. Ovi ostali su trebali da se sakriju u misiju rupu, a ne jos da budu nagradjeni.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2006, 9:27   #45
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Vreme dugog i relativno smirenog cekanja se zavrsilo!!! PB kaze:

At 02:20 this morning Gothic 3 has been shipped to Sony Austria for replication. This means that after more than three and a half years of time, development has been finished. Gothic 3 is scheduled for release on October 13th in various European countries.

Pocenje kratko ali neizdrzljivo cekanje. Nadam se da ce PR-ovci da naduvaju hype bar kao Oblivion-u, da dobije istu paznju u pocetku, a posle ce se videti koja je igra kvalitetnija i koja je dobila dusu od kreatora.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2006, 11:30   #46
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Izlazi 20. novembra!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2006, 11:54   #47
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ti znas nesto sto mi ne? Zvanicno izlazi 13. oktobra, znaci za 29 dana, 20 sati i 5 minuta
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2006, 1:41   #48
djuka007
Novi član
 
Član od: 11.11.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Jel skinuo neko "Ingame Video introduction for Gothic 3"???
ftp://ftpdown.piranha-bytes.com/goth...l_0004.wmv.zip

Ja, jadnicak, sa mojim dial-up-om bih ovih 86MB skidao 3 dana...
Aj nek neko skine, pa nek prenese utiske.

Poz
djuka007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 4:54   #49
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
djuka007 kaže:
Jel skinuo neko "Ingame Video introduction for Gothic 3"???
ftp://ftpdown.piranha-bytes.com/goth...l_0004.wmv.zip

Ja, jadnicak, sa mojim dial-up-om bih ovih 86MB skidao 3 dana...
Aj nek neko skine, pa nek prenese utiske.

Poz
U sustini vec sve vidjeno, ako ste gledali predhodne gameplay snimke, sa dodatkom gde kroz ceo video Michel Peak (valjda mu je to ime) dok igra, prica o gameplayu, zanimljivostima, itd. Video je fino odradjen prikazuje sve tri regije a i odlicnog je kvaliteta.

Ovo su ocene koje je Nemacki casopis "Gamestar" (koji je vec imao priliku da testira i opise igru) dao Gothic-u 3.
Citat:
Result of 17 pages long megatest: 85(89)%

Why are there two ratings? The first one belongs to version tested by Gamestar, which was, as you know, taken back. Second is forecast for version, which will be available in shops, if all bugs are fixed etc.

Graphics 9/10
The Good: very detailed landscapes, nice spell effects, great lighting
The Bad: sometimes ridiculous animations

Music and soundk 8/10
The Good: orchestral soundtrack, very good speech, surroundings sound
The Bad: sometimes bad effects, minors mistakes in speech

Balance 6/10
The Good: three degrees of difficulties, great monsters guard dangerous locations
The Bad: level is oscillating, rough progress on next level

Atmosphere 9/10
The Good: living world, reputation system works great, day/night system, weather
The Bad: various logical mistakes, partly bad AI

Controls 8/10
The Good: simple controls, well-arranged statistics, useful list of skills
The Bad: journal, menu

Content 10/10
The Good: three big parts, many quests, three fractions, re-playability, countless secrets to explore

Quests and story 9/10
The Good: interesting story, quests fit well in the story, more ways how to solve quest
The Bad: sometimes laborious orders

Combat system 6/10
The Good: many various combos, you need different tactics against every opponent
The Bad: not accurate in big groups, bad co-fighters AI

Characters 10/10
The Good: great skills system, magic for close and range combat, useful professions, heros development can be planned well

Items 10/10
The Good: specific weapons and armors for specific fractions, many spells, option of making own items
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 23:10   #50
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

meni je takođe morowind bio dosadan, a gothic 2 gold edition sam dobio sad, za rođendan....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 2:10   #51
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Gothic III

Koliko vidim, igra ima iste probleme kao i Morowind, borba, balans, AI prijatelja/neprijatelja i neke sitne stvarcice.
Nadam se da ce ovo biti novi Morowind, u Oblivionu je sve previse lagano, zbog glupog XBOX-a360
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2006, 15:56   #52
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Koliko vidim, igra ima iste probleme kao i Morowind, borba, balans, AI prijatelja/neprijatelja i neke sitne stvarcice.
Nadam se da ce ovo biti novi Morowind, u Oblivionu je sve previse lagano, zbog glupog XBOX-a360
Ne dao Bog da bude kao morrowind ili bilo šta iz tog serijala, jer bi pravi poštovaoci Gothica dobili nervni slom ili bi eventualno zaspali od silne dosade. No, ubeđen sam da genijalci iz "Pirahna Bytes" i ovaj put znaju šta rade i da će ostati dosledni sebi.

Samo ću još citirati @darthmajora: "sigurno će opet biti situacija da Gothic ima više života u svakom kvadratnom metru nego Oblivion u svakom kvadratnom kilometru."

Poslednja ispravka: Jim Bravura (25.9.2006 u 23:06)
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 9:35   #53
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

SVAKO IMA SVOJE FANOVE. Recimo, ja sam veliki fan DUNGEO SIEGEa, iako je zamorna, ali ima nešto u njoj što me privlači.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 12:04   #54
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Jim Bravura kaže:
Ne dao Bog da bude kao morrowind ili bilo šta iz tog serijala, jer bi pravi poštovaoci Gothica dobili nervni slom ili bi eventualno zaspali od silne dosade.
Slazem se u potpunosti...

b.t.w. jos 16 dana, 11 sati i 56 minuta do izlaska Gothica III...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 12:19   #55
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Sudeci po ocenama ovog nemackog casopisa, ne treba da ocekujemo previshe.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 12:48   #56
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
drgonzo kaže:
Sudeci po ocenama ovog nemackog casopisa, ne treba da ocekujemo previshe.
Ubeđen sam da ti je nešto promaklo, pogledaj malo bolje. Sve je dobilo visoke ocene (atmosfera kao najvažnija 9 ), samo su Balance i Combat system dobili ocenu 6, što kod mene izaziva smeh i nevericu, jer je takvih žalbi bilo i za Gothic 2, pa su opet (po meni) borba i težina protivnika bili perfektno podešeni. Najviše su se žalili oni koji nemaju dovoljno volje niti strpljenja, pa misle da protivnici treba da padnu od jednog udarca ili eventualno da polože oružje i počnu da beže . Ali to onda i nije igra za njih. Ponavljam, samo da Balance i Combat budu barem na nivou "dvojke" i ja ću biti prezadovoljan.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 13:35   #57
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Tacno tako. Kaze:
The Bad: level is oscillating, rough progress on next level
Prvo, previse je neodredjeno, drugo pa i treba da oscilira, da bude tesko pa kada nabavimo neki novi spell/oruzje da bude lakse neko vreme i tako. Mozda nekima odgovara Oblivion-ov sistem da je sve stalno isto toliko tesko ali je po tezini (osim NOTR-a) za mene prefektan.

The Bad: not accurate in big groups, bad co-fighters AI
U velikim grupama i teba da bude freneticko. Jedino sto me zabrinjava je AI, ali sam 80% siguran da ce biti bolji od Oblivion-a pa ne bi trebalo da bude problema...
Sve ostalo je sjajno kao sto i treba da bude; mislim imamo 9-ku za grafiku, 9 za atmosferu, 9 za pricu i 10 za sadrzaj! Call me crazy, ali po ovima absolutno mozemo da ocekujemo previse!
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2006, 13:52   #58
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mislio sam na ukupnu ocenu - 85% za nemacku igru u nemackom casopisu u ekskluzivnoj recenziji. Veliki sam ljubitelj Gothic serije, igrao sam i prvi i drugi deo i nadam se da ce biti dobra igra.
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 7:24   #59
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

U stvari ocena je 89. Usled povlacenja igre iz procesa umnozavanja i popravljanja odredjenih bagova ocena se povecava sa 85 na 89.
Ovo je samo jedna recenzija bice ih jos mnogo tako da se verodostojan zakljucak ne moze izvesti na osnovu ovoga, ali ipak da vidimo:
Dve stvari su kritikovane, Balans i Borba. Obe stavke su bile osporavane i u predhodnim delovima ali ja licno nisam imao problema sa tim. Kako je ovo stvarno odradjeno videcemo 13 Oktobra.
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 13:46   #60
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

cekaj kako borba, zar raniji nastavci gothica nisu imali bas originalnu borbu O_o
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com