Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2008, 17:36   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Ultimate Fight igara - komentari

Ocigledno je potrebna jos jedna tema kako bismo pisali komentare

Da odgovorim Eny-ju i Boo-u...

Ukratko, kome se ne svidja cela zamisao, a nesto kontam da vam se ne svidja iz vasih polu vredjackih komentara, ne treba ni da se igra. Ovo nije smisljeno preko noci, vec smo diskutovali o tome nedelju dana. Pravljeni su kompromisi, neki su hteli vise igara u nominacijama, neki manje, neki vise zanrova, neki manje, neki da duze traju nominacije i glasanja, neko manje. Ako bismo gledali realno zanrove, samo iz jedne platforme (npr. C64) mozete izvuci minimum 20 zanrova. A gde su tu ostale platforme onda? Nije nam bio cilj da imamo gooomilu zanrova da covek mora ceo dan da popunjava liste. Ja na ovo gledam sasvim drugacije. Navescu igre, posle kojih nisam mogao da se opasuljim koliko su bile dobre, koje su postavile standarde u nekim mojim shvatanjima kako neka igra, nekog zanra treba da izgleda. Za tu listu imam 45 "slotova", sto mi je vise nego dovoljno.

Nije bitan kvantitet, vec kvalitet. Ja znam da je svako od nas odigrao 10 avantura/pucacina/strategija/whatever cega od kojih zastaje dah, ali NE; Ne zelimo da cujemo tih 10, zelimo jos vise da se udubite i snizite izbor na samo 3! igre posle kojih ste bili high narednih mesec dana (kao sto se meni desilo kada sam prvi put zavrsio Silent Hill 2).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
donator99 (6.12.2008), Sale013 (5.12.2008)
Stara 5.12.2008, 17:39   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Citat:
Nash Knight kaže:
Dobra ideja, ali ovo nikad nece poleteti. Kao sto rekoshe (pomalo i previse nepristojno cak) neke kolege forumashi, zanrovska podela nije dobra. A i 3 igre? Pokusao sam da pisem i shvatio sam da ne mogu mirne duse da izdvojim samo 3 igre iz nekog zanra, pogotovo rasplinutog na sve platforme. Ali nema veze, citam tudje predloge i edukujem se
Mislim da je u prvom postu odgovoreno i tebi sta je poenta ove igre. Uostalom, videcemo kako ce sve teci, te cemo sledecu sezonu za godinu dana (ko doceka na ovom forumu) uciniti kvalitetnijom. Ali ne ocekujte da cemo sa Wikipedie pokupiti svih 100 zanrova igara i napraviti 100 tema za glasanje istih.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 17:57   #3
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Mislim da je u prvom postu odgovoreno i tebi sta je poenta ove igre. Uostalom, videcemo kako ce sve teci, te cemo sledecu sezonu za godinu dana (ko doceka na ovom forumu) uciniti kvalitetnijom. Ali ne ocekujte da cemo sa Wikipedie pokupiti svih 100 zanrova igara i napraviti 100 tema za glasanje istih.
A 22?

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=26649
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 22:50   #4
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Samo da ukazem da ce verovatno biti konfuzije oko akcija, avantura i akcionih avantura.
Tema jeste zanimljiva, ali nesto mi se cini da narod nije odusevljen.
No, dobro, odo' ja da razmisljam o mojoj listi.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 23:22   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Tri top igre po mom misljenju : Max Payne 1,HL:Counterstrike i Max Payne 2.

Ne nuzno tim redom,ali naslovi govore za sebe.
Glowing objects gaming industrije.
Bezvremenski naslovi,pravi gejmerski evergrini.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 23:25   #6
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Nemoze po tri igre mislim poludeo sam, pogotovo na RPG i Strateskim na svim igrama koje sam naveo proveo sam po 150+ sati tako da stvarno nisam mogao da se odlucim.

E je*iga znam da sam zasr*o i da sam napravio frku kod brojanja ali nije moglo drugacije

Mislim vecina ce se ljudi sloziti da ste bar podelili Strateske na RTS i potezne, i RPG na hack and slash i ove druge zaboravio sam kako se zovu, a i Akcione su mogle biti podeljene na FPS i ove druge iz treceg lica

Mislim odlicno je osmisljena tema ali ja stvarno nisam mogao da suzim izbor, izvinjenje kreatorima fighta
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2008, 23:29   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Pa kome je malo 3 igre po zanru, uvek moze da dodje i sledece godine da glasa za svoje preostale favorite Nije bas ni fora da sve legende ispucamo odmah.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 4:52   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

meni je samo uzasno tesko bilo izabrati sportsku simulaciju... svake godine u svakom sportu- po jedna nova igra... i za koji npr. fudbal od hrpe da glasam? svaki je svake godine za po malo bolji ili loshiji... a ja- svake godine se zabavljam najnovijim, maltene jednako koliko i sa proslogodisnjim....
i tako- preskochio sam ovaj zanr koji inache obozavam... nicija greska, al' kao da se nema kud...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 6:04   #9
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Ne vredi pokusavati ovo. Mogu postojati samo personalne najbolje igre, nikako neka objektivna lista. jedina pozicija koja bi morala uvek da se prizna je prva koja neprikosnoveno pripada Tetrisu iz razloga koje ne bi morao nikome starijem od 10 godina da objasnjavam.
Svaka ovakva tema je osudjena na propast zbog toga sto ljudi imaju svoje ukuse koji su mu vazniji od pravih kvaliteta. Eto, na primer ja sam ljubitelj RPG igara ali ne mogu da svarim Baldur's Gate igre...
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 10:36   #10
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Nigde ne piše kriterijum po kojem treba da se glasa/nominuje, tako da ne vidim zašto ne bi glasao za lične favorite umesto za ''objektivno'' najbolje igre?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 12:58   #11
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Pa u cemu je poenta te liste? Ne mozes svima da preporucis igre sa sopstvene top liste. Manoge igre koje ja volim vecini ne bi mogao da preporucim jer znam da su one po MOM ukusu ali realno nisu nesto kvalitetno.
Evo ti jos jedan primer. Moja omiljena strategija je Master of Magic a potom Nectaris. I dok je master of Magic stvarnoo genijalna igra Nectaris je samo meni seo na volej u pravom trenutku. A opet realno ima mnogo boljih strategija od obe. Hearts of Iron 2, Civilisation 2 (kao najizbalansiranjiji izmedji zabave i statistike) itd.
Osim toga ovde vecina nije igrala igre sa konzola tako da ce lista biti osakacena. Dodaj na to nase urbane legende (Mortak Kombat je odlicna igra i sl) i dobija se stvarno smejurija od liste koju je tesko nekome preporuciti.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
daniloBG (29.12.2008)
Stara 6.12.2008, 13:00   #12
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Imam pitanja. Gde da stavim Heroes of M&M III? Da li oni spadaju u rp ili nesto drugo? Takodje, da li se kod sportskih igara gleda npr PES5 ili ceo serijal?
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 13:50   #13
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
Pa u cemu je poenta te liste? Ne mozes svima da preporucis igre sa sopstvene top liste. Manoge igre koje ja volim vecini ne bi mogao da preporucim jer znam da su one po MOM ukusu ali realno nisu nesto kvalitetno.
Evo ti jos jedan primer. Moja omiljena strategija je Master of Magic a potom Nectaris. I dok je master of Magic stvarnoo genijalna igra Nectaris je samo meni seo na volej u pravom trenutku. A opet realno ima mnogo boljih strategija od obe. Hearts of Iron 2, Civilisation 2 (kao najizbalansiranjiji izmedji zabave i statistike) itd.
Osim toga ovde vecina nije igrala igre sa konzola tako da ce lista biti osakacena. Dodaj na to nase urbane legende (Mortak Kombat je odlicna igra i sl) i dobija se stvarno smejurija od liste koju je tesko nekome preporuciti.
Pa normalno da niko nije igrao sve igre ikada napravljene, zato nijedna lista ne moze biti potpuno objektivna. Ne radimo mi ovo da bi smo posle preporucili nekome to sto smo dobili, vec zabave radi.

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Imam pitanja. Gde da stavim Heroes of M&M III? Da li oni spadaju u rp ili nesto drugo? Takodje, da li se kod sportskih igara gleda npr PES5 ili ceo serijal?
Heroji idu u strategije, ne mozes staviti ceo serijal na listu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dio37 na korisnoj poruci:
Srlandand (6.12.2008)
Stara 6.12.2008, 14:06   #14
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Pa normalno da niko nije igrao sve igre ikada napravljene, zato nijedna lista ne moze biti potpuno objektivna. Ne radimo mi ovo da bi smo posle preporucili nekome to sto smo dobili, vec zabave radi.
Pretece me

Upravo tako Carnex, ovo je cisto zabave radi i ima neki dodatan smek, jer traje 2 meseca i organizuje se jednom godisnje kao i izbor za najbolju igru godine gospodina Vasovica. Ove liste se nece objaviti ni na ign-u, ni na gamespot-u, niti ce izaci na BBC-u, CNN-u. Ovo je lista igara clanova SK foruma i na tome ce i ostati. Ni liste najpoznatijih gaming e-magazina nisu objektivne i imaju puno propusta, pa svi ostadosmo zivi
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 14:26   #15
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

U cemu je onda poenta liste? Niko nece biti zadovoljan istom. Nikom ne mozes da je preporucis kao dobar izvonr informacija.
nece biti zabavno i nece biti korisno sto ce biti... sta?
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 14:38   #16
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Cemu onda sluzi bilo koja lista, bilo cega, napravljena bilo gde, bilo kako? Vec je 13 ljudi postavilo svoje liste, ako se nastavi sa upola tempa kao do sada, bice dosta igara i itekako zabavno.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 15:00   #17
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

A kako se zna da je nasto najbolje ako ne glasanjem ljudi, mozda se tebi lista ne svidja ali sigurno postoji gomila ljudi koji tvrde da treba tako da izgleda, sigurno veca od gomile koja misli da ne treba

Igre su umetnost ne mozes biti objektivan, ne ocenjujes graficku kartu nego plod necije ideje, projekta i realizacije

Ono sto vecina ljudi smatra najboljim je najbolje u opste, ako se neko neslaze to je njegovo misljenje a lista se pravi da se sakupi misljenje veceg broja ljudi

Tako da ko je protiv liste, koja ima prilicno propusta i stvari koje su mogle da se urade bolje, neka ne glasa i to je to. Meni je ovo i pored mana veoma zanimljivo kao i mnogim drugim clanovima foruma

Zasto svima kvariti zabavu, ne trazi se od nikog da slepo prihvati listu kao svoju, to niko nece uraditi ali je zanimljivo cuti misljenje drugih
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 15:12   #18
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Igre su umetnost koliko i fudbal na primer... ali to nije poenta
Sta da kazem, uzivajte i zabavite se ako vec ja ne umem.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 16:38   #19
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

I hoćemo tj. bar ja hoću Ideja mi se sviđa

Nego, prije nego postavim svoju listu, jedno pitanje: gdje svrstati igre koje kombinuju žanrove? Konkretno imam na umu Deus Ex - avantura, akciona avantura, akcija ili RPG Jest da ima i kategorija "Ostalo", ali se ni tu ne uklapa.
Uzgred, i ja bih se obradovao posebnoj kategoriji "potezne strategije"
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2008, 17:55   #20
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Ultimate Fight Igara - Komentari

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Tako da ko je protiv liste, koja ima prilicno propusta i stvari koje su mogle da se urade bolje, neka ne glasa i to je to
...
Zasto svima kvariti zabavu, ne trazi se od nikog da slepo prihvati listu kao svoju, to niko nece uraditi ali je zanimljivo cuti misljenje drugih
Upravo tako... vrlo je tesko napraviti nesto sto ce se svideti svakome. Uradjeno je ovako kako je uradjeno, sledeci put moze biti samo bolje.

@Draugdur
Nisam igrao igru, tako da ne znam koje zanrove kombinuje. Strpi se malo, neko strucniji ce se vec javiti da objasni.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Lista najboljih igara za PC u periodu 1998-2004 Dio37 O igrama uopšte 4 11.10.2008 17:07
Komentari na igre PREDATORR O igrama uopšte 40 17.3.2008 10:46
Kolekcija igara, procena? tiberije O igrama uopšte 9 20.6.2007 12:35
Razvoj igara u zemljama u regionu Marsa Pravljenje igara 7 4.2.2007 3:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com