Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2006, 0:45   #1
darth
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku darth Slanje poruke preko AIM-a korisniku darth Slanje poruke preko MSN-a korisniku darth Slanje poruke preko Yahooa korisniku darth
Question Splitovanje .avi fajlova

Treba mi softver kojim mogu da sečem .avi fajl (kodiran nekim mpeg4 kodekom), ali koji ume da preseče fajl i na običnom frejmu (delta frame), a ne samo na keyfrejmovima. VirtualDub i NanDub to super rade ali samo na keyfrejmovima, a kad probam da presečem na običnom frejmu, on ostavi i sve frejmove od predhodnog keyfrejma do tog frejma na kojem sam sekao.

Znači, treba mi nešto što bi moglo ili da mi od običnog frejma napravi ključni frejm (ili makar da ubaci blank keyframe - crnu sliku), ili da zna da preseče na deltafrejmu.

Predložite neki softver ljudi!

Hvala unapred...
Pozdrav
darth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 1:01   #2
Serbicon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Нови Сад, Србија
Poruke: 49
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na jednoj poruci
Određen forumom Spajanje .avi fajlova

A meni treba program da spajam divx filmove koji su na vise cd-ova u jedan fajl, pa da ih tako narezujem na DVD.
Serbicon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 1:09   #3
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

kada sam video naziv teme vec sam mislio da ti preporucim virtualdub i njegov direct stream copy, ali kada sam video sta je u stvari tvoj problem ne pada mi nista na pamet osim:
da prvo rekompresujes avi ili deo avi-ja u neki codec kod kojeg je svaki frame=key frame (ne moras ceo avi vec ono sto hoces pa ostavis malo pre i posle) i onda da taj avi split-ujes i rekompresujes.
javi da li si uspeo ili da li si nasao neko drugo resenje.
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 1:41   #4
darth
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku darth Slanje poruke preko AIM-a korisniku darth Slanje poruke preko MSN-a korisniku darth Slanje poruke preko Yahooa korisniku darth
Određen forumom Re: Spajanje .avi fajlova

Citat:
Serbicon kaže:
A meni treba program da spajam divx filmove koji su na vise cd-ova u jedan fajl, pa da ih tako narezujem na DVD.
To možeš da uradiš VirtualDub-om ili NanDub-om. Oba su besplatni programi, razlika je samo što NanDub radi sa Variable BitRate-om, a VirtualDub ne.
darth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 2:57   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

VirturtualDub radi to dobro. Nemoj da uzmes opciju go to last keyframe. NanDub je encoder za DivX 3.11 alpha posto u klasicnom virtualdubu DivX 3 ne moze da odradi 2pass, tj ni jednom programu. NanDub je SBC (Smart Bitrate Control) program kao danasnji DivX i XviD
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 14:47   #6
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Spajanje .avi fajlova

Citat:
Serbicon kaže:
A meni treba program da spajam divx filmove koji su na vise cd-ova u jedan fajl, pa da ih tako narezujem na DVD.
Mozes uz pomoc VirtualDub-a, koji je verovatno najbolje resenje, ali isto tako mozes uz pomoc bilo kog Avi Joinera, ali ces prevod morati posebno da spajas
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 20:47   #7
darth
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku darth Slanje poruke preko AIM-a korisniku darth Slanje poruke preko MSN-a korisniku darth Slanje poruke preko Yahooa korisniku darth
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Citat:
djolepiv kaže:
da prvo rekompresujes avi ili deo avi-ja u neki codec kod kojeg je svaki frame=key frame (ne moras ceo avi vec ono sto hoces pa ostavis malo pre i posle) i onda da taj avi split-ujes i rekompresujes.
javi da li si uspeo ili da li si nasao neko drugo resenje.

Ne bi to bio tako veliki problem da ja nemam 50GB materijala, od kojeg oko 20GB treba da tako rekompresujem, sto mu dodje oko.... 3 meseca procesorskog vremena Jedino da trazim od IBM-a da mi pozajmi Blue Gene na par dana

Doduse nije losa ideja ali...

Ne znam da li mozda Adobe Premier ume da radi sa normalnim (ne-kljucnim) frejmovima.
darth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 21:25   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Citat:
darth kaže:
Ne znam da li mozda Adobe Premier ume da radi sa normalnim (ne-kljucnim) frejmovima.
Može, ali se to u stvari svodi na isto. Da bi Premiere mogao da radi "frame accurate" montažu, on mora da prekodira fajl, što može da traje i prilično duže nego da to ručno uradiš iz VirtualDuba. S druge strane, jednostavnije je i praktičnije, ako ti brzina nije mnogo bitna.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 23:15   #9
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Pa zar premiere pro ne moze da ucita dvx (nisam siguran jer sam ga upalio par puta).
Kol'ko se secam moze.
Sad, predpostavljam da ce biti uzasno sporo kad klip navuce na timeline, ali bolje nego da ga konvertuje.
Na kraju, moze iz premiera da ga eksportuje direktno u dvx.

b.t.w Nemoj ni da probas sa premiere 6.0 i 6.5, jer sigurno ne moze.
Tacnije, dvx ce da ti vidi kao audio.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 13:35   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Citat:
darth kaže:
Treba mi softver kojim mogu da sečem .avi fajl (kodiran nekim mpeg4 kodekom), ali koji ume da preseče fajl i na običnom frejmu (delta frame), a ne samo na keyfrejmovima. VirtualDub i NanDub to super rade ali samo na keyfrejmovima, a kad probam da presečem na običnom frejmu, on ostavi i sve frejmove od predhodnog keyfrejma do tog frejma na kojem sam sekao.

Znači, treba mi nešto što bi moglo ili da mi od običnog frejma napravi ključni frejm (ili makar da ubaci blank keyframe - crnu sliku), ili da zna da preseče na deltafrejmu.

Predložite neki softver ljudi!

Hvala unapred...
Pozdrav
Odgovor je jednostavan - Easy Video Splitter,sijece sve zivo,na bilo kojem frejmu,cak u pro verziji mozes da sijeces video precizno u milisekundu..Probaj
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 13:39   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Spajanje .avi fajlova

Citat:
Serbicon kaže:
A meni treba program da spajam divx filmove koji su na vise cd-ova u jedan fajl, pa da ih tako narezujem na DVD.
I tvoj odgovor je jednostavan - Easy Video Joiner Nadji ga na netu i spajaj do mile volje,samo nemoj da zakacis demo verziju jer si u njoj ogranicen duzinom fajla (mislim da je limit 5 min.)..Uzmim crack negdje i rokaj Javi rezultate,i ako se odlucis za ovaj program,moraces da doradjujes video fajlove jer pri spajanju pravi dosta grube prelaze,ali ovo je neprimjetno ako spajas recimo prvi i drugi dio istog filma gdje je prelaz neznatan..Probaj pa javi rezultate..Javicu ti ako iskopam nesto bolje..Pozz
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 16:58   #12
darth
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku darth Slanje poruke preko AIM-a korisniku darth Slanje poruke preko MSN-a korisniku darth Slanje poruke preko Yahooa korisniku darth
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Citat:
LoneWolf kaže:
Odgovor je jednostavan - Easy Video Splitter,sijece sve zivo,na bilo kojem frejmu,cak u pro verziji mozes da sijeces video precizno u milisekundu..Probaj
Kaze iz FAQ-a istog programa:

Q: While splitting compressed AVI files, some clips are not splitted at the exact position specified, why?

A: Ideally we want frame by frame accuracy. But as you know this will corrupt the keyframe structure. So Easy Video Splitter will use the keyframe as the split point. This limitation will not exist in the uncompress AVI or MPEG files.

Tako da mi ovo programce ne vrsi posao. A i igracka je naspram VirtualDuba


Poz
darth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 18:11   #13
darth
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku darth Slanje poruke preko AIM-a korisniku darth Slanje poruke preko MSN-a korisniku darth Slanje poruke preko Yahooa korisniku darth
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

Citat:
djolepiv kaže:
kada sam video naziv teme vec sam mislio da ti preporucim virtualdub i njegov direct stream copy, ali kada sam video sta je u stvari tvoj problem ne pada mi nista na pamet osim:
da prvo rekompresujes avi ili deo avi-ja u neki codec kod kojeg je svaki frame=key frame (ne moras ceo avi vec ono sto hoces pa ostavis malo pre i posle) i onda da taj avi split-ujes i rekompresujes.
javi da li si uspeo ili da li si nasao neko drugo resenje.
Probao sam da uradim ovo kao sto si mi predlozio, ali nikako da napravim fajl koji moze posle da se nastavi na onaj drugi deo. Evo sta sam uradio:

Prvo sam podelio fajl u 3 dela. Prvi deo, do keyfrejma koji prethodi mestu gde hocu da presecem, prelaz - od tog keyfrejma, do prvog sledeceg, i onda treci deo - od sledceg keyfrejma posle mesta gde secem, pa do kraja fajla.

Onda sam taj srednji deo koji ima 200-tinak frejmova prebacio u obican (nekompresovan) avi, odsekao na mestu gde pocinje onaj drugi deo (sad je svaki frejm u nekompresovanom obliku keyfrejm), i onda rekompresovao.

E sad kad probam da sastavim ta 2 fajla, VirtualDub se buni i kaze da ne moze da ih sastavi jer je razlicit data format u ta 2 fajla.

Jel moram da rekompresujem ceo fajl pa onda da ga seckam ili mogu nekako da nabudzim ovaj sto sam iseckao? Jer nemam pojma koliki je bitrate na originalnom fajlu, pa sam ga ja odvalio otprilike. I jel moram da koristim tacno isti codec istu verziju kao u originalnom fajlu i kako da provalim koja je tacna verzija koriscena?

Poz
darth je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2006, 1:33   #14
andrija-king
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Splitovanje .avi fajlova

probajte sa Boilsoft-ovim Video spliter-om,ili Joiner-om,oba rade odlicno,bar kod mene,i sa vise vrsta video formata.Jedino sto Joiner trazi da ulazni fajlovi budu istog formata i ste pixelaze.
andrija-king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za pravljenje image fajlova hacker_aca Aplikativni softver 31 26.7.2006 15:25
Softver za konverziju i spajanje WMV fajlova Vlado78 Video/TV softver 10 24.1.2006 14:12
deoba fajlova putem neta winmx,shareaza idr soviet soldier Aplikativni softver 1 11.1.2006 11:50
nesto mi usporava otvaranje fajlova... dzambo Aplikativni softver 18 25.12.2005 0:28
Cupanje izbrisnaih fajlova sa hard diska NenadN Aplikativni softver 10 7.12.2005 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com