Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.10.2014, 15:54   #121
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Na mojoj konfi radi:
AMD Athlon 64 X2 4200+, 3GB RAM, Ati Radeon HD 6570 1GB DDR3...
Sasvim pristojno na medium detaljima.
_ToMeK_ je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 20:30   #122
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ух. Добра атмосфрера за сада. Још увек се нисам исцимао. Једва чекам да ме нешто мало штрецне :d
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 20:36   #123
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ja se lomim da li da uopšte "nabavljam" zbog zahtevnosti (A6 3420m na 2.4 GHz i 7670m, laptop)... Ima li neko da je probao igru na nekoj sličnoj konfi?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 20:38   #124
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Meni je zanimljivo da je ovo prva igra CA studija nakon duzeg vremena da nema neke velike probleme nakon zilaska Total War serijal je uvijek imao odredjenih problema koliko sam upratio.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 20:57   #125
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja se lomim da li da uopšte "nabavljam" zbog zahtevnosti (A6 3420m na 2.4 GHz i 7670m, laptop)... Ima li neko da je probao igru na nekoj sličnoj konfi?
Moj prijatelj ima dosta slabiji komp pa tera sasvim pristojno na low-medium. Ne bi trebalo da bude problema, igra stvarno nije zahtevna previse.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
doctor (9.10.2014)
Stara 9.10.2014, 21:17   #126
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

ma da nije open world nego ideš iz sobe u sobu, malo lights i dx11 teksture da izgleda lepo i to je to
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 21:31   #127
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ma da nije open world nego ideš iz sobe u sobu, malo lights i dx11 teksture da izgleda lepo i to je to
Ima neke slobode, bezanje i skrivanje od Tudjina ce te primorati da pazljivo biras putanje, ali su ipak to uzani hodnici bez mnogo sirine, ne trpi konfa toliko.

Inace ja sam sa igrom odusevljen i dalje. Atmosfericno i jezivo, bas kao sto se pozeleti moze

Naleteo slucajno na nekog prestrasenog cuvara, poceo da puca na mene i samo sto me nije nasao izlece Tudjin i ubija ga...ja ispod stola, samo mu vidim noge kako prolazi pored mene, zastaje i sikce......oci su mi bile . Eto, jedan od primera neisceniranog gameplay-a. Moj ozbiljan kandidat za igru godine, za IGN i Gamespot cu samo reci . Ja koji ne volim mnogo horor igre i koji ne volim osecaj konstantne teksobe dok igram igru sam odusevljen, za one koji uzivaju jos vise u svemu tome ce vristati.....od zadovoljstva
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Atwa013 (9.10.2014)
Stara 9.10.2014, 22:43   #128
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ионако је полумрак. Не види се пуно детаља. Нема шта ту да игра буде захтевна.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 23:25   #129
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Ионако је полумрак. Не види се пуно детаља. Нема шта ту да игра буде захтевна.
Taj mrak moze da donese veliki porast u potraznji resursa, jer nije to samo obicno crnilo. Sve je to osvetljenje koje ima svoj proces i koji trazi odredjene resurse, jer svakog trenutka moze da se desi da upalis baklju ili da se neka neonka otkaci sa plafona (kada silazi tudjin recimo), igra mora da bude u pripravnosti .
Igra inace ima fantasticno osvetljenje, ono sto mi se dopada je sto je mrak stvarno mrak, a ne samo blago zatamljenje, bez lampe i baklje je nemoguce preci neke delove.

Jel se meni cini ili nema nesto mnogo igraca u temi? Vidim uglavnom ja Vega i Vladimirus komentarisemo, da li je stvarno toliko malo ljudi kojima se dopada igra (ili koji je igraju) ?
Bojim se da ce zbog kretenskog IGN-a i GS-a mnogi igraci propustiti ovaj dragulj, ne toliko kod nas koliko u svetu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 23:46   #130
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

^Nece, nece ...samo da iskoljem Orkove u Mordoru i stizem.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 23:54   #131
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jel se meni cini ili nema nesto mnogo igraca u temi? Vidim uglavnom ja Vega i Vladimirus komentarisemo, da li je stvarno toliko malo ljudi kojima se dopada igra (ili koji je igraju) ?
Bojim se da ce zbog kretenskog IGN-a i GS-a mnogi igraci propustiti ovaj dragulj, ne toliko kod nas koliko u svetu.
Ja nikako da nadjem vremena, sad sam odigrao Metro serijal i kontam da bi mi ovo lepo leglo (horor momenti u Last Light su bili jezivi, sa onim duhovima ili sta vec ), ali ne brini se, dosta ljudi koje ja znam planira da obrne igru
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 0:03   #132
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ja testiram NBA, al sam stavio da nabavljam igru

Nisam neki ljubitelj horora iz prvog lica, ne znam kolko je ovo za mene (npr nikad me nisu kupili ni amnesia, ni onaj outlast ili kako se vec zove. Ni onaj Stickman... Slenderman.)

Al posto vidim da se lepo igrate - moram da probam
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 0:29   #133
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Dosta sam odmakao u igri i utisak mi se ni malo nije pogorsao. Igra macke i misa je konstantna ali ni jednog trenutka nije toliko repetativna da bih se smorio. AI aliena je GENIJALAN! Imate utisak da se ponasa kao prava inteligenta ubilacka masina. Svaka cast.

Bilo je par puta kada me je stalno nalazio sakrivenog u ormanu a da me pre toga nije video i tu sam pomislio da AI vara. Ne vara. Alien vas cuje kako disete i oseti ako se pomerate levo ili desno u ormanu kako bi ga bolje videli. Postoji jedna jako kratka deonica (ako je propustite, muerto ste) kada treba da zadrzite dah i udaljite se od proreza kako vas ne bi primetio.

Ova igra nije strasna. Tenzija i jeza postoje gotovo celo vreme kada se jurcate sa alienom ali nekog ozbiljnijeg cimanja kod mene nema. Verovatno zato sto nemam straha od nepoznatog. Znam STA me juri i KAKO mogu da mu pobegnem. Ali to je tako sjajno odradjeno da ste stalno napeti, stalno pod pritiskom da nesto ne pogresite i otkrijete se (recimo slucajno gurnete stolicu) - survival atmosfera je odlicna.

Ova igra je meni pre svega SURVIVAL a ne HOROR (mada odredjena doza istog postoji). Skoro se nisam ovako zabavljao.

Spoiler za Veliki story spojler:

Super mi je bio deo kada vas onaj serif izda i raznese deo stanice ostavljajuci vas samog sa alienom, a vi u polumraku morate da stabilizujete pritisak i cekate da tajmer dodje do 100%. Na nekih 70-80% ja sklupcan cucim pored neke masine dok alien ide prema meni, samo sto me nije otkrio, vadim noisemaker i bacam u suprotnom pravcu, on trci da proveri buku, u tom trenutku tajmer otkucava 100%, ja se bacam u sprint ka vratima i cujem aliena kako vristi i juri ka meni ( nema okretanja da proverim ). U zadnjem trenutku upadam kroz vrata i pocinje cutscena gde Ripli jedva spasava glavu zatvarajuci vrata alienu pred nosem. Neverovatno kako se uklopilo.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (10.10.2014 u 1:08)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
pentraksil (10.10.2014)
Stara 10.10.2014, 0:41   #134
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ova igra je meni pre svega SURVIVAL a ne HOROR (mada odredjena doza istog postoji). I skoro se nisam ovako zabavljao.
Slazem se u potpunosti, iako sam je i ja par puta nazivao ovako. Nije da uopste nema horora, ali tenzija i opasnost su konstantni. Kada vidite Tudjina da ide prema vama, osecate se bespomocno i hvata vas napetost, jeza ali ne onako kao u horor igrama gde vas jure duhovi, raznorazne spodobe i ostale stvari koje imaju svoju ucrtanu, predvidljivu putanju. Ovo je ipak nesto drugo, ovde ste lovina . Jedna velika razlika je to sto se igra ne vrti oko jeftinih izletanja, to je nesto sto ne podnosim u modernim horor filmovima i igrama. Kao sto sam vise puta pomenuo, da izleti ruzicasti poni ispred vas iznenada i da kaze "I LOVE YOU" sa nasviranim zvukom, svako bi se uplasio. S vremena na vreme da, ali da se sve zasniva na to.....nikako. Tokom ove igre konstantno ste na oprezu jer znate da moze da se pojavi bilo gde i da vas nadje i da ne mozete da mu pobegnete ako vas vidi, a ne zato sto ocekujete da ce nesto da izleti da vam probusi bubne opne i ode. Jeza i napetost (atmosfere i situacije a ne straha od izletanja) je ono sto je najbitnije i to ova igra pogadja u sred srede. Neopisiva jeza kada sam jednom poceo da bezim jer me je video, a iza vas urlik i zvuk koracanja teskog bica koji se sve vise priblizava....uf
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 0:53   #135
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Ono što po meni mnogo kvari horor potencijal ovog naslova je što ljudi od samog starta znaju protiv čega se bore (ili bar od čega beže). Jedan od najbitnijih elemenata dobrog horor naslova, nebitno da li je igra ili film, je postepena izgradnja suspensa i neizvesnost vezana za to odakle tj. od čega dolazi opasnost.

Ovde igra nakon sat i po vremena jednostavno zvekne Aliena po sred ekrana i to je to. Ostatak igre se svodi na džogiranje po koridorima i blic prepade koji treba da drže pažnju igrača.

Posle toliko godina žvakanja franšize Alien je jednostavno prestao da bude strašan. Po meni su trebali da se koncentrišu na novog neprijatelja, potencijalno novi tip Xenomorpha sa drugačijim sposobnostima. Ovako...Hm... Videćemo do kraja...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
... i bidi fin (10.10.2014)
Stara 10.10.2014, 2:09   #136
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

Ovde igra nakon sat i po vremena jednostavno zvekne Aliena po sred ekrana i to je to. Ostatak igre se svodi na džogiranje po koridorima i blic prepade koji treba da drže pažnju igrača.

Meni je predstavljen tek nakon sat i po, posto sam se dosta muvao po okolini. Ali nikako se ne bih slozio da ga tek tako zvekne i da se svodi na dzogiranje i blic prepade....u pocetku da dok se ne predstavi, ali kada konacno dodje na scenu to nikako nije blic...."poigravanja" mogu da traju i po pola sata.......
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 9:26   #137
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Dobra igra ali nije za mene nikad nisam imao strpljenja za šunjanje i skrivanje naročito kad sam većim dijelom igre bespomoćan.Ipak je Dead Space moj nivo što se tiče survival horora
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 13:46   #138
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Dobra igra ali nije za mene nikad nisam imao strpljenja za šunjanje i skrivanje naročito kad sam većim dijelom igre bespomoćan.Ipak je Dead Space moj nivo što se tiče survival horora
To je sasvim OK. Igra trazi mnogo strpljenja, ko nema zivaca za to bolje da ne igra. Mozda da pokusa, ali nije to-to.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 14:19   #139
Cipher14
Banned
 
Član od: 9.10.2014.
Poruke: 22
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Pre-order-ovao sam je na steam, dugo sam cekao na decent Alien igru.

(nadam se da zavaljam teamffort2 iteme onim navucenim rusima, wolfenstein tf2 helmet sam uvalio sa 5evra)

Radi fino, ne mogu da se pozalim.

Nego, tesko je da cete biti zaista uplaseni-uplaseni. Svi mi vec znamo sta je i ko je Alien, ali opet, AI je zanimljiv i bice tu nekih decent jump scare-ova ako se ubacite u atmosferu. Mislim, kako treba, kad padne mrak, sluske, sami.
Tako se igraju survival/horror stvari.

Ono sto je stvarno dobro je kako su verno preslikali atmosferu. Sevastopol je toliko dobro odradjen, da nema nikakve potrebe da se juri. Svaka soba ima smek. Malo me podseca na thief-a u tom smislu, isplati se muvati se okolo i nije dosadno ako se ne forsira rush. Alien je dovoljno "strasan". Igra (za sada) ne pati od Outlast factora, da posle prva dva sata prestaje svaka ideja o strahu.

Alien: Isolation je dozivljaj. Ne treba propustiti akko/ste fan zanra.
Cipher14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2014, 14:32   #140
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Alien: Isolation

Pa neces se uplasiti Tudjina zbog samog izgleda, kao sto rekose ranije, tudjin je vec sada dobro poznata neman i ne moze pojavom toliko uplasiti. Nemojte ocekivati jumpscare jer toga nece biti mnogo, bar ne onog izreziranog. MAda meni se desilo da me je dobro iscimao kada sam bio u ormaru....video me je kako ulazim a ja ga nisam cuo i samo je odvalio vrata od ormara.
Ali verujte mi, kada pocnete glavni deo igre, kada znate da ste se jedva provukao do deonice i kada znate da ce vas naci i da ne mozete da mu pomognete, oseticete napetost...ne toliko strah koliko napetost i adrenalin. Sve to upotpunjeno odlicnom produkcijom i odlicnom atmosferom. Klasican strah koji vidjamo u horor igrama je nesto drugo, povezano sa natprirodnim bicima, raznoraznim gadostima, duhovima, zombijima itd. (naravno nemam nista protiv toga).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alien, horror, stealth

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sid Meier's Alpha Centauri - Alien Crossfire astralus Strateške igre 1 13.7.2012 9:23
Alien Swarm wolf88 Akcione igre 94 1.4.2011 16:45
Alien breed 2-Assault Juraj Akcione igre 2 29.3.2011 13:33
Sid Meier's Alpha Centauri / Alien Crossfire testera Upravljačke simulacije 7 4.12.2010 23:37
Alien Arena Patton Akcione igre 5 21.4.2008 15:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com