Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2024, 13:49   #101
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Igram trenutno na PS5. Sa tehničke strane igra radi odlično. Grafika i atmosfera isto odlični. Što se priče tiče,tu su ljudi u pravu. Ne samo da nema neke priče,nego je sve nešto nejasno. Sve se svodi da je glavni protagonista pilot teretnog broda i iz meni još uvek nepoznatog razloga,a na 50% sam igre,je završio u zatvoru i sada pokušava da pobegne sa još jednim osuđenikom.
Borba. Pa ona je,ajmo reći uprošćena. Palica čuvara sa light i heavy attackom i nekakav pištolj.(Napominjem da sam za sada na 50% igre) Oboje se nadograđuju.
E sad...ja nikad nisam nešto kritičan prema igrama. Ili mi leži ili ne,a ova mi nekako baš leži. Nešto me jednostavno tera da igram,što će reći da i verovatno nije tako loša. Treba joj dati priliku kad se popravi,definitivno.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (15.3.2024)
Stara 14.3.2024, 14:49   #102
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

^^Poceo i ja da igram i slazem se sa konstatacijama


Tehnicki je stvarno neverovatna, atmosfera je tu, izgled, zvuk, animacije, kretanje mi se takodje dopada (iako bi mnogi ovo okarakterisali kao tromo, meni se ovakvo kretanje dopada u igrama)

Sto se tice borbe, mislim da je isto dosta dobra zamisao ali malo se kosi sa dizajnom igre, nivoa, protivnika. Ovakva borba (iako uproscena) radi odlicno kada je 1 na 1. Pocinje da puca kada je 2 na 1 a onda potpuno pukne po savovima kada u sobi imate vise od 2 protivnika

Ovoj igri valja pristupiti sa velikom rezervom, kao potpuno melee focus igri, koja sa DS ima samo slicnu atmosferu. Igra koju valja preci kada zelite da opustite mozak i da odigrate neki praznoglavi AAA blokbaster.

Sta znam, nije toliko losa koliko sam ocekivao mada ima jos da se igra.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (15.3.2024)
Stara 15.3.2024, 13:58   #103
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Meni je ovo previse neke teskobe, cimanja, nerviranja zbog omasenog jednog "plesnog koraka"... za tako bledu nagradu u vidu razvoja price, likova...
Ima smisla u DS-u, mogu i u onom drugom DS-u takve deonice da istrpim zbog sire slike ali ovde jednostavno nesto ne stima.
Spoiler za stigao sam:
do voza ili sta je sa talasima istih neprijatelja, ne secam se da li sam presao ili ne ali sam i tezinu smanjivao, da bih u jednom momentu pomislio - cemu?

Pogotovo napolju na snegu izgleda neverovatno. Lice pod kacigom...
Mislim da apsolutno nije bilo potrebe za pametovanjem oko borbe i izvodjenja kompletnog.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2024, 16:12   #104
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Uf, nisam siguran da li cu ja ovo imati zivaca da zavrsim i to ne zbog tezine igre ili horora

Igra kao sama igra stvarno nije losa, ali su neki sistemi potpuno neverovatni i nisam siguran kako je ovo uopste proslo QA (ako uopste i jeste).

Kao sto sam vec rekao, borba se raspada jer u jako puno slucajeva dodje po nekoliko protivnika, Jacob se jako cesto lepi za nekog sasvim drugog protivnika pa njega napada umesto onog ispred sebe. Sama dodge i blok mehanika se takodje raspadaju jer vi pokusavate da se malo bolje pozicionirate a u tom trenutku krece napad i vi posto ste isli unazad odradite blok umesto dodge, i tu izgubite health. Znaci od okrsaja ispadne haos. Nakon toga neko od protivnika krene da vas premesta (uhvati i baci na drugu stranu) i vi sada nemate pojma gde ste, gde su protivnici i krenete da lemate u nadi da ce Jacob da se zakaci na nekog. Uz sve to igra ume da bude jako jako mracna, sto je odlicno, jedna od retkih igara gde je mrak stvarno mrak, ali sve to dodatno komplikuje okrsaje.

Jos jedan zlocin protiv covecnosti je i uzasan UUUUZASAN sejv sistem koji u kombinaciji sa jako sturom borbom cini jedan gejmerski genocid

Ali bez zezanja, igra ima autosejv i onda odete malo da istrazujete, pokupite sve, vratite se i idete dalje....Autosejv je vec odradjen na lokaciji koju prolazite tako da je sledeci autosejv tek na drugom kraju u nekoj drugoj sobi ili hali.....onda poginete zbog katastrofalnog dizajna okrsaja i morate 5 minuta opet da tumarate po hodnicima i trckarate da biste pokupili sve ponovo. A inace u igri iz nekog razloga postoji MANUAL sejv koji.....pazi sad ovo....PRAVI KOPIJU AUTOSEJVA OD PROSLI PUT....Znaci nije manuelni sejv vec neki cudan backup zadnjeg autosejva...zasto bi neko uopste imao razloga da bekapuje autosejv u igri ovog tipa ja stvarno ne znam......

Dead Space nije imao autosejv, imao je manuelno cuvanje samo na odredjenim lokacijama, ali je dizajn okrsaja, nivoa i sve sto uz to ide bio vrhunski pa nije bilo potrebe za frustracijama i zalom za izgubljenim progresom. Ovde je to odradjeno jako lose i gubitak zivota (koji u vecini slucajeva uopste nisu direktna krivica igraca) dovodi do gubitka progresa od nekih pet minuta gde prolazite identicne deonice gde se, zbog dizajna lokacija, cesto potpuno izgubite i niste sigurni gde cete (mapa ne postoji). Igra jeste linearna ali ne bas toliko, mrak, sama priroda lokacija i dosta mali FOV komplikuju navigaciju u momentima haosa.

Mislim da je ovde u pitanju jedan jako zbrzan projekat gde je ljustura zaista dobra ali je trebalo mozda jos jedno godinu dana da se sve to fino upakuje, ispegla malo izmeni itd. Steta jer ovo imalo potencijala. I dalje nije to losa igra ali ovakvi propusti u dizajnu zasluzuju svaku kritiku. Steta je sto verovatno necemo videti nikakav nastavak, moglo je ovo biti jako jako dobra fransiza.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2024, 17:35   #105
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Meni uopšte nije bio problem kada imam više protivnika, zato i služe range oružja u tom slučaju, za koje mi nikada nije falilo ammo-a, i to igrajuću na "Maximum Security" težini. Kada su jedan ili ponekad i dva protivnika, uđem u melee, preko toga, samo range bez problema. Ne vidim tu neku veliku manu.

Ali ovo drugo se slažem, jako loš save sistem zbog koga me nije vuklo da radim druge prelaze. Igrao bih odmah NG+ da je bolji save sistem.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2024, 18:24   #106
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Meni uopšte nije bio problem kada imam više protivnika, zato i služe range oružja u tom slučaju, za koje mi nikada nije falilo ammo-a, i to igrajuću na "Maximum Security" težini. Kada su jedan ili ponekad i dva protivnika, uđem u melee, preko toga, samo range bez problema. Ne vidim tu neku veliku manu.

Ali ovo drugo se slažem, jako loš save sistem zbog koga me nije vuklo da radim druge prelaze. Igrao bih odmah NG+ da je bolji save sistem.
Ima tu dosta sitnih sistema koje dosta komplikuju situaciju. Npr. u dosta slucajeva naleti vise protivnika koji su ti vec direktno ispred, ti krenes sa nisanjenjem a animacija napada vec krece i samo te lemaju jer nemas palicu spremnu. Uspes da odvalis nekog palicom i onda a aktiviras onaj "quick shoot" nisan i kada krenes da gadjas nisan ti se automatski slepi na protivnika ispred, dok sam ja recimo hteo da gadjam onog iz daljine koji pljuje i pljuje U uskim hodnicima pogotovo. Skoro uvek kada ih je vise bude i onaj "pljuvac" koji te gadja dok se ti macujes sa ostalima

Isto tako vadjenje palice je dosta cudno, neprijatelj krene na tebe a Jacob umesto da odmah izvuce palicu ima je na ledjima i ti da bi udario ovog sto jurca na tebe on prvo mora da izvuce palicu pa tek onda udari. Desavalo mi se par puta

Svakako ja jos nisam navikao na citav sistem, moguce da se vise fokusiram na blisku borbu umesto da krenem da lemam i iz daljine....
Ali definitivno ostaje gorak ukus u ustima jer igra ima jako puno "slepljenih" mehanika i kontekstualnih stvari koje remete citav tok borbe i frustriraju. Animation lock, pa cekanje da neke animacije odrade (kao pomenuto vadjenje palice) sve to dodatno komplikuje borbu.

Jedan dva protivnika nikada nisu problem....Tu funkcionise odlicno. Kada ih ima tri ili vise tu nastane haos, a u ovoj deonici gde sam ja sad bilo je nekoliko takvih okrsaja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 0:50   #107
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Save sistem je stvarno katastrofa
Ono što meni smeta je što nema quick turn,a uz to je kamera na default postavkama spora. Inače,ja kako sam odmicao sve lakše sam rešavao više protivnika. Kombinacija palice,pištolja, kasnije pumperice i obavezno rukavice sa kojom neke gurnem od sebe a neke nabodem na valjke,zid sa bodljama i sl.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
pentraksil (16.3.2024)
Stara 16.3.2024, 4:19   #108
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
Save sistem je stvarno katastrofa
Ono što meni smeta je što nema quick turn,a uz to je kamera na default postavkama spora. Inače,ja kako sam odmicao sve lakše sam rešavao više protivnika. Kombinacija palice,pištolja, kasnije pumperice i obavezno rukavice sa kojom neke gurnem od sebe a neke nabodem na valjke,zid sa bodljama i sl.
E da, quck turn, brz okret za 180 stepeni stvarno fali ovde. Sve u svemu, sasvim OK igra kojoj je trebalo nekoliko meseci peglanja i balansiranja. Steta sto ovo nece ici dalje od ovoga.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 10:31   #109
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Zašto misliš da neće biti nastavka? Dobro bi došao,taman da isprave splačine iz prvog dela.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 14:58   #110
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Igra je finansijski bila flop a kostala je preko 150/60 miliona, bilo je otpustanja developera a i glavni lik koji je radio na igri je takodje napustio Striking Distance Studios...tesko da ce Krafton ponovo pokusati sa ovim ip-jem.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
pentraksil (16.3.2024)
Stara 16.3.2024, 16:18   #111
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Baš sam sad našao iste informacije. Šteta. Mogli su sve greške da isprave i odrade još koji deo. Nema su nje da bi se vratilo uloženo.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2024, 20:05   #112
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Previse zbrzan naslov. Pogotovu kada su pocele price oko toga da je ovo PUBG univerzum pa kasnije raskid oko toga, sumnjam da je tu bilo pisanja i brisanja svega i svacega dok konacno nije odluceno sta ce na kraju biti.

Svakako steta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2024, 20:46   #113
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Zavrsio konacno, plus DLC.

I dalje je to to, isto misljejne kao i ranije. Samo sto ima jos nekih katastrofalnih odluka u dizajnu okrsaja, pogotovu kod bosova i mini bosova.

Sama prica nije losa mada previse slicna DS-u za moj ukus. Jeste da je ovo neki spiritualni naslednik i da su neki veterani iza naslova ali previse podseca na inspiraciju.

Ali sve u svemu nije toliko lose. Za neki debeli popust i razbibrigu i povremeno cupanje kose zbog gluposti same igre
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2024, 23:08   #114
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Evo najavli iducu igru

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
pentraksil (19.3.2024)
Stara 19.3.2024, 23:17   #115
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Evo najavli iducu igru
Bas smo uboli tajming za malo ozivljavanje teme

Sama cinjenica da pominju kako ne najavljuju CP 2 i da imaju AAA igru vec u izradi uliva malo nade u mogucnost nastavka. Dobro je da studio i dalje makar radi, jako puno studija je zatvoreno u poslednjih godinu i nesto
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2024, 23:36   #116
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: The Callisto Protocol

Igra na popustu od 100%
Do daljnjeg ...
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (juče)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alpha Protocol Sarmatian Role-Play 559 17.9.2014 23:21
Internet Protocol version 4 (IPv4) Milan1997 Internet usluge 2 9.1.2013 11:26
Protocol v4 i v6? Aleksandar1987 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 1.6.2011 16:01
Alpha Protocol 2 Vulee Role-Play 12 16.8.2010 13:22
Modemske greške (error kodovi) Kaiser Soze Kvarovi 27 16.10.2009 3:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com