Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2020, 8:10   #141
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Igra je u fazonu: pucaj, skaci, bezi, testerisi pa u krug jedno 200x....promasili totalno, opet kazem stvar ukusa.
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 19:48   #142
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Jedino na šta čovek mora da se "navikne" je da juri fodder neprijatelje i da ih "testeriše" - i nisam veliki fan tog rešenja ovde samo zato što je nelogično da ja zauzvrat dobijem municiju.

Ali - sve ostalo je top-notch. FPS igre se upravo i svode na trči skači pucaj beži i taktički izbor oružja i pristupa situaciji za različite scenarije - i to Doom Eternal izvodi sjajno. Otišli su u ekstrem, da, ali je zato osećaj kad se konačno preživi neki nenormalan fajt fenomenalan. Nisam to osetio još od ko zna kada u singleplayer FPS igri.

Malo su vas moderni shooteri razmazili pa niste bili spremni na ovako zahtevnu igru al' dobro...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2020, 20:16   #143
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Eternal je krenuo u pravcu full video igre tako da je ceo ton artworka (revenant koji izgleda ko skeletor) i pojedina resenja cartoony malo, al' kapiram sta su hteli - imas manje municije, koristi ceo arsenal a ne dva oruzja i imas mehaniku da povratis ammo (testera). Ovo me potseca na Dark Souls whine, dodje igra gde moras zapravo da imas neki skill i odma plaky.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 2:49   #144
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Igra je predobra, prešao sam pre neko veče (da ne kažem jutro hehe) i jedino razočarenje je bilo što nisam dobio glavu Romera da malo rokam negde, al' možda sam samo ja smotan.

Sad uživam pomalo igrajući ponovo mape, mada mi na većini nije promaklo mnogo, 1-2 stvari max.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 10:38   #145
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Da li je neko imao iskustva sa bagovima ?

Konkrektno u nivou sa palim Demon-Titanom iz koga izvlacis onaj kljuc/bodez. Kada unistis sve neprijatelje, otvari se onaj crveni force field. Medjutim, u istom nivou postoji i Slayer gate koga ako posle toga odradis, force field ponovo bude zatvoren, bez mogucnosti da ga ponovo otvoris jer talasa neprijatelja vise nema.

Jedini lek je restart misije.

Takodje, u istom nivou postoji i ruzicasti core nest za challenge sa Marauderom u onom tajmer modu. Ako se fejluje i pokusa ponovo, kapija koja omogucuje prolaz Marauderu biva zatvorena ili se otvori kasnije i oduzme oko 10-tak dragocenih sekundi. Svakako je vremena premalo, oko 30-tak sekundi. Da li je neko uspeo da odradi Maraudera u tom challenge-u za tako malo vremena ?!
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 16:38   #146
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Pise u listi known bagova da se to ponekad desava, zaglavi se monster negde i ne vrati se u arenu, mora reload checkpointa.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 20:28   #147
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
MoD nema epub/azw verziju? Nalazim samo PDF a hteo bih da je čitam na Kindleu...
EDIT: Postoji Epub verzija.
Blagi off topic ali pročitao sam knjigu. Malo je reći da su Romero i Carmack bili u najmanju ruku ekscentrični, definitivno nenormalni, svaki na svoj način. I ostatak tima je bio l u d. Vredi pročitati.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
voodoo_ (4.4.2020)
Stara 4.4.2020, 21:49   #148
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Teško đubre od igre.

Taras Nabad sam je dovoljan dokaz koliko developeri nisu imali dodirnih tačaka sa realnošću.

DOOM (2016) je u poređenju sa Eternalom definicija igrivosti i dobrog dizajna.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 22:03   #149
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Teško đubre od igre.

Taras Nabad sam je dovoljan dokaz koliko developeri nisu imali dodirnih tačaka sa realnošću.

DOOM (2016) je u poređenju sa Eternalom definicija igrivosti i dobrog dizajna.
''Dodjoh, lupih i odoh''
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 22:26   #150
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
''Dodjoh, lupih i odoh''
1) Svaki FPS u kojem moram da molim za municiju protiv neprijatelja koji je upijaju kao sunđer za mene nije "pucaljka" već prijemni ispit iz Sadomazohizma.

Eto na pomenutom Taras Nabadu, već pred prvu arenu igra šalje Maraudera, dovoljno da na checkpointu nakon toga praktično sva oružja budu prazna. Kao da to nije dovoljno u areni nakon toga svi neprijatelji u Berserk modu a municije na drugom od četiri nivoa težine bukvalno nema dovoljno da se pobije pola njih (čak i ako se precizno dozira svaki tip oružja).

Ili kod poslednjeg sveštenika, boss borba, gde sam se bukvalno našao u situaciji da sam ostao bez municije i bez mobova da mogu da "istesterišem" novu a boss me bije li bije sa onim njegovim bičevima.

2) Platformisanje - na silu ubačena mehanika koja radi kako joj padne na pamet. Posebno ona rotirajuća "vratila" kod kojih nikad ne znaš u kom pravcu ćeš da se odbaciš od njih. Da sam hteo da igram platforme igrao bih brate Super Maria.

3) Insitiranje na specifičnom načinu igranja. "Puc puc puc, ajd sad u pesničenje da nabavimo municiju, puc puc puc, ajde opet pesničenje... Opa bato, pola tuceta neprijatelja sa štitovima. Šta kažeš? Nemaš plazma municiju... A pa šta da ti radim sad..."

4) Užasan UI. Od onih neonskih boja i vatrometa na ekranu ništa ne vidiš. Hoću da vidim koliko punjenja za motorku mi ostalo. Ne može jer se fluoroscentna narandžasta skroz uklopila u pozadinu...

Da se razumemo. DOOM iz 2016. je po meni jedna od najboljih igara u poslednjih možda deset godina jer je na prvom mestu nudila slobodu kako ćeš da je igraš.

Eternal je nekakav neuspeli eksperiment koji insistira na krajnje specifičnom načinu igranja i sa gomilom apsolutno nepotrebnih "inovacija" koje poptuno kvare užitak.

U isto vreme Eternal je i prva igra za sve ove godine koja je od mene dobila čistu "Not recommended" ocenu na Steamu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (7.4.2020), DeCoy (4.4.2020), maska (4.4.2020), Mr. Clutch (4.4.2020), player1 (5.4.2020), Rockstar (5.4.2020), voodoo_ (5.4.2020)
Stara 4.4.2020, 23:18   #151
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Igram na Ultra-Violence i bas danas sam presao Taras Nabad level.
Municija stvarno nije problem u ovoj igri, ni jednom mi nije zapelo.
jednostavno moras da testerises stalno...

E sad druga je prica da li ja licno smatram da je to losa dizajnerska odluka, da te nateraju da tako igras.
Licno mi se ne svidja toliko, u Doom 2016 sam testerisao sigurno 10 puta manje nego u ovde, ali ajd... Igra ima mana, ali sto se mene tice na sve mogu da zazmurim, ima previse dobrih stvari.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 0:30   #152
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Zavrsio veceras igru. U odnosu na odlicnu 2016 verziju, Eternal je ipak otisao jos dalje sa svakog aspekta. Po meni, najbolji FPS naslov u poslednjoj dekadi.

Nadam se da se autorima ovo mozda biti uvertira za reborn prve verzija Quake-a.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 2:00   #153
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
1) Svaki FPS u kojem moram da molim za municiju protiv neprijatelja koji je upijaju kao sunđer za mene nije "pucaljka" već prijemni ispit iz Sadomazohizma.

Eto na pomenutom Taras Nabadu, već pred prvu arenu igra šalje Maraudera, dovoljno da na checkpointu nakon toga praktično sva oružja budu prazna. Kao da to nije dovoljno u areni nakon toga svi neprijatelji u Berserk modu a municije na drugom od četiri nivoa težine bukvalno nema dovoljno da se pobije pola njih (čak i ako se precizno dozira svaki tip oružja).

Ili kod poslednjeg sveštenika, boss borba, gde sam se bukvalno našao u situaciji da sam ostao bez municije i bez mobova da mogu da "istesterišem" novu a boss me bije li bije sa onim njegovim bičevima.

2) Platformisanje - na silu ubačena mehanika koja radi kako joj padne na pamet. Posebno ona rotirajuća "vratila" kod kojih nikad ne znaš u kom pravcu ćeš da se odbaciš od njih. Da sam hteo da igram platforme igrao bih brate Super Maria.

3) Insitiranje na specifičnom načinu igranja. "Puc puc puc, ajd sad u pesničenje da nabavimo municiju, puc puc puc, ajde opet pesničenje... Opa bato, pola tuceta neprijatelja sa štitovima. Šta kažeš? Nemaš plazma municiju... A pa šta da ti radim sad..."

4) Užasan UI. Od onih neonskih boja i vatrometa na ekranu ništa ne vidiš. Hoću da vidim koliko punjenja za motorku mi ostalo. Ne može jer se fluoroscentna narandžasta skroz uklopila u pozadinu...

Da se razumemo. DOOM iz 2016. je po meni jedna od najboljih igara u poslednjih možda deset godina jer je na prvom mestu nudila slobodu kako ćeš da je igraš.

Eternal je nekakav neuspeli eksperiment koji insistira na krajnje specifičnom načinu igranja i sa gomilom apsolutno nepotrebnih "inovacija" koje poptuno kvare užitak.

U isto vreme Eternal je i prva igra za sve ove godine koja je od mene dobila čistu "Not recommended" ocenu na Steamu.
U covece, ti k'o da igras za neko takmicenje pa moras na tako teskom nivou?!
Salu na stranu. Ja sam smanjio tezinu na najmanju, igram preko gamepada (da znam blasfemija) i lagano uzivam u makljazi bez neke presije. Nije mi gust da igram na tezem nivou preko gamepada, verovatno bih sa misem i tast. igrao na nekom vecem tezinskom nivou ali ovako mi zaista prija. Totalno kezual prica, pa cak na osnovu svega do sad odigranog mogu samo da kazem da je ovo, po meni, jedna od najboljih pucacina ikada.

Iskreno bio sam skeptican za te platformske elemente ali kad sam krenuo da igram skapirao sam da su bas lepo postavili te deonice i nisu nesto zahtevne da bi mi izazivale frustraciju, doduse jedna takva deonica me je malo iznervirala ali se nalazi pred kraj igre pa predpostaljam da mora da bude malo teza.

Sto se tice borbe, nisam na tom nivou uopste imao problema sa municijom, prema tome mogu samo da kazem da mi je ovaj stil mnogo bolje legao od prethodnog Doom-a, jer je sve mnogo dinamicnije i eksplozivnije. Prosto te igra tera da igras sa svim oruzjima i to je zaista plus nikako minus kao sto neki navode. Svaka cast za takvu odluku, jer mi je vise muka igara (pucacina) gde se redovno desava da nakupim dosta kul oruzja a ni jedno ne koristim jer je sacmarica ili neki rocket launcher OP. Tako da Id bravo za to.

Muzika i zvuk su u ovoj igri dovedeni skoro pa do savrsenstva. Koje pupanje adrenalina, vaaauuu!!! Ovo treba da se dozivi sa nekim dobrim slusalicama ili zvucnicima. Ljudi moji, ne znam sta da vam kazem ali ovakav generator adrenalina nisam odavno iskusio. Svaka borba se pretvara u simfoniju najrazlicitijih ritmova, jednostavno se osecam kao dirigent nekog orkestra koji umesto palice ima najludji arsenal oruzja. Jednostavno ne bih mogao da zamislim igranje bez muzike. Neverovatno!

Sto se grafike tice, dosta je sarenije i raznolikije u odnosu na prethodni Doom, mada me taj sarenis opet podseca na old skul igre iz devedesetih, uostalom prvi Doom je bio prilicno saren - cartoony. Ocigledno su hteli da postignu tu atmosferu i uspeli su.

Ne verujem da bih bio manje odusevljen ako bih igrao na nekom vecem nivou tezine, ne smatram da su te neke stvari oko municije i koriscenja odredjenog oruzja lose - kao sto sam vec pomenuo mislim da je dobro sto te igra tera da koristis svako oruzje a ne samo jedno.

U svakom slucaju jedna od najboljih igara kuju sam igrao ikad. Svaka preporuka svima koji se jos dvoume.

edit:

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ili kod poslednjeg sveštenika, boss borba, gde sam se bukvalno našao u situaciji da sam ostao bez municije i bez mobova da mogu da "istesterišem" novu a boss me bije li bije sa onim njegovim bičevima.
OK zar to nije isto kao kad bi cekao da se u nekom cosku spawnuje municija, a znamo da se upravo u takvim situacijama dosta redje to desava i dovodi igraca upravo u tu poziciju da ostane bez municije. Standardna prica u svim pucacinama, pogotovo kod boss borbi. Ne znam zasto je sad to ovde toliko cudno i svi se nesto zale na tu municiju. To je normalno, samo sto je sistem prikupljanja iste po meni ovde mnogo zanimljiviji, jer svako oruzje ima neku funkciju. Mora dosta vise da se pazi i razmislja sta da se koristi, a ne ono "idem redom da ispraznim sve sto imam dok ne potrosim".

Poslednja ispravka: Vlajk@ (5.4.2020 u 2:40)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
player1 (5.4.2020), Shonkas (5.4.2020)
Stara 5.4.2020, 2:26   #154
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Dokle god traje neki arena ili boss fajt se spawnuju fodderi da mozes da ih istesterises za municiju. Na Ultra-Violence mi se nije desavalo da ostanem bez municije uopste.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
player1 (5.4.2020)
Stara 5.4.2020, 2:32   #155
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Dokle god traje neki arena ili boss fajt se spawnuju fodderi da mozes da ih istesterises za municiju. Na Ultra-Violence mi se nije desavalo da ostanem bez municije uopste.
Da, upravo to. Nisam bio sigruan da li je zaista tako na tom zadnjem boss fightu ali mani je do sad tako funkcionisalo sve. Umesto da se municija spawnuje po coskovima ovde se pojavljuju osnovni protivnici koje mozes motorkom da prerezes i tako dobijes municiju, osecaj je mnogo bolji nego kada samo predjes preko.

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Nadam se da se autorima ovo mozda biti uvertira za reborn prve verzija Quake-a.
Da, bilo bi dobo da urade neki rimejk poput ovog. Mislim da su u nekom intervjuu oanko izmedju redova nagovestili da rade na novom Quake-u. Samo da bude singleplayer.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 3:21   #156
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Ma pustite Neutrina samo tera šegu sa hardkor gejmerima...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 7:27   #157
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Zapravo šarena grafika više liči na Doom 2, koji je imao niđe veze teksture i mape, što su autori pravdali time da je pakao došao na zemlju i počeo da je integriše u sebe čime je nastala ludnica, a u stvari sve izgleda kao da se neko igrao u map editoru. Doom 1 je bio mnogo konzistentniji i smisleniji po tom pitanju, isto kao Doom 2016.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 19:32   #158
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
OK zar to nije isto kao kad bi cekao da se u nekom cosku spawnuje municija, a znamo da se upravo u takvim situacijama dosta redje to desava i dovodi igraca upravo u tu poziciju da ostane bez municije.
Nije isto zato što Eternal ceo sistem bazira na tome da municiju dobijaš skoro isključivo kroz testerisanje mobova (statična municija je zapravo veoma retka na mapama). To znači da dok si u originalu mogao taktički da raspodeliš upotrebu municije u Eternalu kompletno zavisiš od nasumičnih spawnova meta za testerisanje i toga da zapravo možeš da dođeš do njih (a često ne možeš kada su premale arene prepune mobova, pa još u Berserk modu). To takođe znači i da su količina dostupne municije i "sunđer faktor" neprijatelja potpuno podređeni ovom novom dizajnu jer se očekuje da oružja imaju manje zalihe municije i skupljanje municije (testerisanje) bude mnogo češće.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
To je normalno, samo sto je sistem prikupljanja iste po meni ovde mnogo zanimljiviji, jer svako oruzje ima neku funkciju.
I tu leži ogroman problem jer ako ostaneš bez municije za specifično oružje prisiljen si da korišćenjem alternativnih i manje efektivnih oružja ostaneš i bez municije za njih. Recimo ako nemaš municije za plazma bazirana oružja srećno sa Doom hunterom ili neprijateljima koji koriste štitove. Ili ako nemaš municiju za heavy canon snajpovanje Maykr drones su praktično neuništive (može eventualno balista da posluži ali ona jede plazma municiju).

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Mora dosta vise da se pazi i razmislja sta da se koristi, a ne ono "idem redom da ispraznim sve sto imam dok ne potrosim".
Ne radi se uopšte o pražnjenju municije dok je ne potrošiš već o tome da je Eternal potpuno oduzeo slobodu izbora kako ćeš da igraš igru. Ne postoji ni trunka umetničke slobode u vezi toga kako ćeš da odigraš određenu deonicu već samo koliko si se dobro (ili loše) kao igrač pridržavao unapred zacrtanog procesa čišćenja arene.

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Zapravo šarena grafika više liči na Doom 2, koji je imao niđe veze teksture i mape, što su autori pravdali time da je pakao došao na zemlju i počeo da je integriše u sebe čime je nastala ludnica, a u stvari sve izgleda kao da se neko igrao u map editoru. Doom 1 je bio mnogo konzistentniji i smisleniji po tom pitanju, isto kao Doom 2016.
I ovo je interesantan komentar zato što mi je par puta kroz glavu prošlo da me dizajn, čak i što se same arhitekture tiče, neodoljivo podeća na jednu drugu igru... Tarab Nabad, Nekravol, Urdak... Sve ove lokacije su kao pljunute kopije mapa iz Unreal Tournament-a, posebno najnovijeg.

U stvari ceo Doom Eternal me podseća na UT i deluje mi kao da je igra od početka dizajnirana da bude multiplayer naslov samo je single player na kraju dobijen zamenom slotova za igrače NPC-ovima. Ograničene i veoma skučene arene, koje su kritikovane još u 2016. zbog preterane upotrebe, daleko veća pokretljivost kroz dash, razne platforme i odskočnih "daski" itd.

Zato i verujem da ova igra verovatno najviše odgovara igračima koji su spremni da provedu ceo dan u svađi oko toga da li je 463DPI ili 464DPI bolje za "360 no scope" tj. pre svega Quake i UT multiplayer igračima ali onda ne vidim poentu zašto nije insistirano da ovaj naslov bude isključivo multiplayer tipa...

Da remiziram. Za mene lično Doom Eternal uveliko prelazi granicu između izazova i frustracije jer inteligentnu pucaljku iz 2016. koja i dalje uspeva da zadrži dobar efekat gratifikacije zamenjuje twitch shooter orgijom.

Šteta...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (5.4.2020), Vlajk@ (6.4.2020), voodoo_ (5.4.2020)
Stara 5.4.2020, 20:42   #159
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
U covece, ti k'o da igras za neko takmicenje pa moras na tako teskom nivou?!
Salu na stranu. Ja sam smanjio tezinu na najmanju, igram preko gamepada (da znam blasfemija) i lagano uzivam u makljazi bez neke presije. Nije mi gust da igram na tezem nivou preko gamepada, verovatno bih sa misem i tast. igrao na nekom vecem tezinskom nivou ali ovako mi zaista prija. .
Dugo razmisljam da predjem na najlaksi mod (generalno) Ne trpim napucavanja po 20 min u jednu metu, a sa druge strane kada je prelako onda nije zanimljivo...
Takodje sam presao na bezicni kontroler (zbog fotelje/kreveta) Pa me interesuje jel zagines ponekad Ili je prelako na onoj prvoj tezini?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2020, 20:48   #160
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije isto zato što Eternal ceo sistem bazira na tome da municiju dobijaš skoro isključivo kroz testerisanje mobova (statična municija je zapravo veoma retka na mapama). To znači da dok si u originalu mogao taktički da raspodeliš upotrebu municije u Eternalu kompletno zavisiš od nasumičnih spawnova meta za testerisanje i toga da zapravo možeš da dođeš do njih (a često ne možeš kada su premale arene prepune mobova, pa još u Berserk modu).
I ovde možeš taktički da raspodeliš arsenal. Testerisanje je jedno od mogućnosti dopunjavanja, obično u početku ali kasnije ne mora biti uvek isključivo. Većinu protivnika možeš zaustaviti i kombinacijama oružja i equipment-a u pravom trenutku i tako štedeti. Kako foddera tako i heavy klasu. Upgrade arsenala još više unapređuje stvar.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom 4 donator99 Akcione igre 530 5.8.2018 20:00
Doom DoomPlayer otpaTci 1 18.12.2012 19:18
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Doom, Heretic, Hexen-Compilation draske73 Akcione igre 5 26.3.2009 8:16
[Symbian] Emulator za Doom 1 i 2, Heretic i slicno darko90 Igre za mobilne telefone 15 13.2.2008 23:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com