Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2022, 3:58   #1821
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moram da priznam da igra nema replay value kad znas da se orijentises i kad znas sta treba da radis. Naravno, i dalje je to lepo iskustvo ali onaj prvi dozivljaj, snalazenje u tom svetu i ucenje igre bez mnogo pomoci na ekranu je najveci adut RDR2. Prvi put kad sam igrao nisam to cenio, vec mnogo puta besneo sto mi igra ne pokazuje detaljnije svoju mehaniku dok sada, kad igram drugi put, shvatam i cenim taj pristup. Kad se prvi put smrznes jer nisi znao da na konju treba da poneses zimsku garderobu ili kad posle sat vremena traganja i jurnjave za belim arabljaninom konacno ga uhvatis pa ga izgubis jer si zaboravio ili nisi znao da treba da odes do stale, ili ne poneses napitak pa ostanes bez konja u nekoj nedodjiji, potrosis novac na neku glupost koja ti i ne treba ali je izgledala lepo, susretnes se sa nepoznatim ljudima, ganjas medveda lukom i strelom, zaglavi ti revolver ili npr. kad sam se ****o kad sam izjahao nocu u nekoj magli prst pred okom ne vidim, kurjaci zavijaju a ja sve ocekujem cutscenu ili da me nesto isprepada. Takve stvari su draz ove igre.

Mada sloboda u pristupu daje jedan zanimljiv izbor. Mozws eto drugi put odigrati u nekom rampage stilu tipa Man in Black iz Westworlda sto sada gledam da radim. Uzeo sam najbolje oruzije i idem samo outlaw i samo animozitet.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
miloshbg (5.12.2022), Vlajk@ (12.11.2022)
Stara 12.11.2022, 13:56   #1822
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pa nekako kada predjes igru, drugi put kada krenes sve vezano za one kampove njihovi upgradei i slicno gube smisao... Sve je predefinisano i prica je linearna da sta god uradis ima samo jedan kraj koji se kosi sa tim svim upgrade sistemima.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2022, 10:37   #1823
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da igra nema replay value kad znas da se orijentises i kad znas sta treba da radis. Naravno, i dalje je to lepo iskustvo ali onaj prvi dozivljaj, snalazenje u tom svetu i ucenje igre bez mnogo pomoci na ekranu je najveci adut RDR2. Prvi put kad sam igrao nisam to cenio, vec mnogo puta besneo sto mi igra ne pokazuje detaljnije svoju mehaniku dok sada, kad igram drugi put, shvatam i cenim taj pristup.
I ja kada sam prvi put igrao poprilično sam se nervirao, jer sam hteo što više što pre da vidim, pa kad sam na pola drugog chaptera ukapirao da se to ne igra tako i da sam propustio more stvari, krenuo sam iz početka lagano.
I negde u četvrtom ili petom prolasku sam ukapirao koji ritam odigravanja misija i sporednih stvari mi najviše odgovara.

Znam, ali ni ja ne shvatam zašto ova igra, jednostavno, ne može da mi dosadi, iako je znam gotovo napamet i snalazim se, uglavnom, bez gledanja u mapu. Možda zato što su mi sve one opcione stvari mnogo zanimljivije od samih misija - lov, ribolov, izvršavanje achievement-a, skupljanje zlatnih poluga, pljačkanje kočija...

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Mada sloboda u pristupu daje jedan zanimljiv izbor. Mozws eto drugi put odigrati u nekom rampage stilu tipa Man in Black iz Westworlda sto sada gledam da radim. Uzeo sam najbolje oruzije i idem samo outlaw i samo animozitet.
Nekih par misija se ne pojavljuju ako ti je HONOR skala u crvenom. i to samo u VI chapteru.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 9:27   #1824
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
I ja kada sam prvi put igrao poprilično sam se nervirao, jer sam hteo što više što pre da vidim, pa kad sam na pola drugog chaptera ukapirao da se to ne igra tako i da sam propustio more stvari, krenuo sam iz početka lagano.
I negde u četvrtom ili petom prolasku sam ukapirao koji ritam odigravanja misija i sporednih stvari mi najviše odgovara.

Znam, ali ni ja ne shvatam zašto ova igra, jednostavno, ne može da mi dosadi, iako je znam gotovo napamet i snalazim se, uglavnom, bez gledanja u mapu. Možda zato što su mi sve one opcione stvari mnogo zanimljivije od samih misija - lov, ribolov, izvršavanje achievement-a, skupljanje zlatnih poluga, pljačkanje kočija...



Nekih par misija se ne pojavljuju ako ti je HONOR skala u crvenom. i to samo u VI chapteru.

Svaka čast.
Prvi put sam je u cugu prešao, vuklo me je da završim priču. E drugi put sam krenuo na tenane, skupljao kojekakva čuda, lovio, ali me je smorilo u neka doba, nisam ni završio.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2022, 20:57   #1825
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

I meni su draze sve sporedne stvari u igri. Nije to problem. Samo navodim da mi je iskustvo bilo neuporedivo bolje kad sam upoznavao odredjene situacije. Npr. dva dana sam jurio elka sa tri zvezdice, jednostavno nisam znao gde da ga pronadjem. Tamo gde me mapa vodila, kod reke ispod prvog kampa uvek mi se spamovao elk sa jednom ili dve zvezdice a ja zarvrdoglavio i tu ga cekao jer nisam znao za druge lokacije. Koliko god bilo frustrirajuce, taj osecaj kad sam mu posle toliko vremena odrao kozu je neverovatan, ispunjuje te. A da ne pricam dalje o ostalim zivotinjama i situacijama u koje nailazis. Igra je i na ovaj i na onaj nacin laka, a jos kada je upoznas, kada upoznas mehaniku i samu mapu, onda je bas grind i nema smisla ponovo je preci uzduz i popreko kako mi je najpre i bila namera.

Sad igram low honor, kad god izjasem uvek mi spremaju neku sacekusu, pa zaginem cesto, nije bezazleno. Iskupovao sam sve premium cigarete da nabudzum dead eye i jesam ga nabudzio do kraja ali i dalje imam automatik tag. Izgleda da manual tag otkljucava napredak u igri a ne level, ne mogu da se setim ili sam ovim cheatom sa cigaretama nesto zabrljao.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2022, 18:02   #1826
MidnightRunner
Član
 
Član od: 5.6.2020.
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption vs. Real Life
MidnightRunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2023, 11:52   #1827
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Како завршавам са GoW ред је да почнем полако нешто друго, одлучих се за RDR2 (по други пут, нешто ми први није легао, па да дам шансу опет) купих га пре неког времена па рекох доста је стајао у библиотеци, ред је да се инсталира. Пар питања имам.
Да ли је боље играти на тастатури или на џојстик, дуалшок 4?
Којим темпом да играм?
Да ли да шврљам мало са стране, или да цепам само причу?
Johnny-24 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2023, 18:29   #1828
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Johnny-24 kaže: Pregled poruke
Како завршавам са GoW ред је да почнем полако нешто друго, одлучих се за RDR2 (по други пут, нешто ми први није легао, па да дам шансу опет) купих га пре неког времена па рекох доста је стајао у библиотеци, ред је да се инсталира. Пар питања имам.
Да ли је боље играти на тастатури или на џојстик, дуалшок 4?
Којим темпом да играм?
Да ли да шврљам мало са стране, или да цепам само причу?
Mislim da RDR2 odlicno ide sa kontrolerom, auto-aim je jedan od retkih konzolaskih koji je odlicno odradjen (po meni)

Sto se tice igre, vec smo pisali ali svakako idi lagano, bez zurbe i uzivaj koliko god mozes...I obavezno prvo odigraj bele ikonice na mapi pa onda na kraju zute, jer zute su glavne misije i neke sporedne nisu dostupne ako poteras glavnu pricu malo dalje.

I slobodno istrazuj pomalo kada si u nekom reonu, igra ima gomilu sitnica koje nisu obelezene na mapi vec se jednostavno dese. Nista presudno ali je igra prepuna tih malih sitnih dogadjaja i skrivenih sitnica koji svet dodatno ozivljuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Johnny-24 (24.1.2023)
Stara 24.1.2023, 19:35   #1829
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Igra i dan danas ima “najzivlji” svet sa tim random encounterima, dogadjanjima i pricama iz belih misija, a da ne spominjem zagonetke, lov i slicne stvari. Savrsena (ali bittersweet) prica je na vrhunskom nivou. Grafika i dalje u sigurno top 5 igara ikada, optimizacija vrhunska.

Mane su sto je malo sporija ali delom je u tome i car igre. Artur mi je jedan od najdrazih likova iz igara ikada, uz Geralta (znam da je iz knjiga) i Sheparda (ok, tu je i Lara ali ona ima prednosti i iz drugih razloga koji su nebitni za pricu &#128515.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Johnny-24 (24.1.2023)
Stara 28.3.2023, 9:35   #1830
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Znao sam da ova igra ume da „vara“, ali nisam bio svestan koliko!! Zadnjih 5-6 meseci otpikam po jedno sat vremena RDR2 iz čistog užitka, ali ovaj put sam hteo da je završim ne sa 100%, nego sa 200%. Tu mislim da pored svih misija sa „zlatnom medaljom“ hoću da popunim sve što postoji, čitav onaj COMPEDINIUM, dakle, da otkrijem sve životinjske vrste, sva oružja, sve konje, ribe, sve bande, sve što je moguće da bude otkriveno. I tako, malo uz pomoć sreće i, pogotovo, YouTube, uspeo sam da dođem pred onu poslednju misiju u Epilogue 2 sa samo dve nepronađene stvari – Majkini revolveri (razumljivo zašto) i prokleti CAROLINA PARAKEET, nekakvi mali papagaji koji se skrivaju u travi. Na internetu sam video da postoji 7 ili 8 mesta na kojima se pojavljuju, samo u močvarama oko Sen Denija. Zainatim se da ih pronađem pre poslednje misije i gde god da sam došao, na mestima na kojima se pojavljuju je najmanje jedan ogromni aligator. Odgledao sam bar 10 videa sa YouTube kako ih likovi nalaze i love, ali meni u igri kao da su istrebljeni. 5 ingame dana idem od jednog do drugog mesta i ništa. Onda se vratim u New Austin, tumaram po malo, malo pucanja, lova i pecanja, uglavnom „premotavam“ što više moguće i posle 10-ak ingame dana se vratim u močvaru i, gle čuda, gde god da bi trebalo da su projkleti papagaji je pružen po aligator. Od papagajčića ni traga ni glasa. I opet tumaram od jednog do drugog „spawn place“ ali njih nigde.
Pošto sam skoro osam sati testirao nerve pokušavajući da ih nađem, zaključio sam da mene igra, da prostite, zahebava. Onda učitam savegame sa početka Epilogue 2, odem na najbliže mesto na kojem bi trebalo da budu i, gle čuda, na svakom su mali zeleni papagaji u jatu. Učitam neki raniji save sa Arturom, odem do močvare i na dva od tri mesta na kojima se pojavljuju njih par ugazim konjem. Ponovo učitam poslednji save pred poslednju misiju i, ko bi rekao, papagaji kao da su u zemlju propali, nema ih nigde ni da ih svećom tražim u po bela dana.
I onda ne mogu da se ne zapitam – kako prokleta igra zna da mi samo to prokleto sr... treba da upotpunim COMPEDINIUM pa kao da ih namerno skriva ???!!! ZNAM da je glupo što se nerviram oko takvih sitnica i gluposti, ali kad neko ima blagi OKP i pri tome je strašno bandoglav da nešto završi onako kako je zamislio, onda je razumljivo da ću krenuti epilogue2 od početka i prvo da nađem proklete papagaje...
Ostalo je mnogo lakše.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2023, 15:59   #1831
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
ali kad neko ima blagi OKP
blagi ?!?
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2023, 18:24   #1832
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Bolje da je napisao OCD tako da svi odmah razumemo.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2023, 15:03   #1833
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
blagi ?!?
Pa, nešto između normalnog i Monka. (Ko je gledao seriju zna na šta mislim)

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Bolje da je napisao OCD tako da svi odmah razumemo.
Pa, OKP je po naški, mada se to kod nas zove "zadrtost" ili "bandoglavost".
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2023, 8:55   #1834
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Konacno sam i ja u mogucnosti da pokrenem ovo cudo od igre Iako sam jos u prologu, sad krecem na voz, odusevio sam se kako samim izgledom igre, tako i sa mehanikom, kad ucis kako i sta funkcionise. Svaka cast R* na odradjenom poslu

E sad jedno pitanje, da li se moze videti koji su objektivi za odredjenu misiju tokom same misije, a ne kad se predje. Evo npr. druga misija Pursued by memory, skontao sam da imaju medalje u zavisnosti od ispunjenih objektiva, pa sam video da sam na brozni. Uspem da odradim da ubijem vukove bez da me napadnu, i igra mi upise srebro. Onda kad sam pokusao da imam bar 80% preciznosti, uspeo sam i to, ali uz reset cekpointa, i kad se zavrsilo dobio sam gold medalju, ali igra nije zapamtila tj. i dalje stoji srebro. U Steam achievement mi stoji da imam 2 gold medalje (prva misija i uspesno ulovio jelene kasnije ) ali ovu nece da mi zapamti za Pursued. Gledao sam po netu kao pritisne se L, ali mi pokazuje samo kad idem na replay misije, a kad idem redovno misiju ne pokazuje mi nista.
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2023, 9:18   #1835
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne. To je namjerno napravljeno tako iz vise razloga. Prvi je da igrac nije opterecen sa tim prilikom prvog prelaska. Drugi je da ubace replay value.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Žexonije (3.5.2023)
Stara 3.5.2023, 9:26   #1836
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ok, a ne znam sto mi nije sacuvalo gold medalju za drugu misiju, da li se mora u cugu bez restarta ili... Jer na netu kazu moze i restart cekpointa a negde kazu mora odjednom Da li je neko isprobavao ili tako nesto. Mislim nebitna je stvar, al ako moze gold sto da ne
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2023, 13:04   #1837
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ako se budes opterecivao time ima da je igras do maja 2024. Igraj i uzivaj onako prirodno u igri, nek te ponese radoznalost i slicno a ne gejmerski tryharding.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Žexonije (3.5.2023)
Stara 4.5.2023, 13:11   #1838
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

3 puta sam prešao igru, nikad se nisam zezao oko medalja, jurenje 100% completion zna da ubije svaku draž igranja, tako da to treba izbegavati. Ova igra je pogotovo ogromna i za tako nešto je sigurno potrebno dosta sati i frustracija, pogotovo npr oko pecanja i tih nekih trofeja.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Žexonije (14.5.2023)
Stara 14.5.2023, 15:13   #1839
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.151
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

I dalje sam u Chapter II i lutam po mapi radim one bele misije, jos ne idem na zute, i stvarno nema reci za igru. Koliko detalja u samom svetu, nasumicnih dogadjaja au... neopisivo.

E sad desi mi se jednom u sat vremena da fps padne sa 60 na 45 40 i vrati se onda na 60 i posle toga sve radi kako treba ide od 60 pa na 58 - 9. VSYNC je ukljucen u samoj igri ne iz Nvidia programa, jer mi je monitor 60Hz. Ne secka igra nista tad kad padne al se primeti kao malo da ima kasnjenja nekog kad se mis pomera ili kao da pliva slika da tako kazem. Npr. u gradovima Valentine i Saint Denis stabilan fps al ovo mi se desilo na otvorenom danas, a prvi put kad sam prilazio kampu od dole sa onog mesta gde su jeleni u blizini. Igrao sam na Vulkanu a danas sam stavio na DX 12 al nisam testirao, rez. je Full HD, win 11 drajveri azurirani.
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2023, 19:36   #1840
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Džek Blek objasnio:

https://www.youtube.com/watch?v=GNJtPFXUnm4
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com