Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2022, 14:00   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Signalis

Nisam uspeo da nađem temu za ovu igru a neverovatno mi da je nema.

U pitanju je klasičan survival horror u stilu originalnog Resident Evila. Slow burn, malo akcije, dosta tenzije. Priča i premisa deluju zanimljivo a art style i gameplay su zaista ispeglani do maksimuma.
Tek sam na početku igre, možda sam prešao trećinu, ali jedva sam se zaustavio sinoć u 4 ujutru. Pritom ja nisam veliki fan ovog žanra.

Dostupna na Game Passu i tako sam i saznao za nju, probao bez da išta pročitam pre toga. Igra na Steamu trenutno drži 10/10.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Gadoguz (4.12.2022), Koreli A. (4.12.2022), Schwabsteiger (4.12.2022)
Stara 3.12.2022, 14:07   #2
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Signalis

Meni je preporucio Leonida, i tek sam tad prvi put cuo za igri. Morace da se igra, bas deluje interesantno i originalno.

Poslednja ispravka: filpan (5.12.2022 u 10:21)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2022, 2:00   #3
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Signalis

Signalis je definitivno jedna od najboljih igara koje sam odigrao ove godine. Igra je uspela da uradi savršenu mešavinu originalnog Resident Evil combat-a, item management-a, backtracking-a sa atmosferom, worldbuilding-om i puzzle-ovima iz starih Silent Hill-ova. Još i na to su uspeli da svoje originalne koncepte priče i art style-a odrade na odličan način. Možda je prevelika pristrasnost žanru koja radi u meni, jer mi je survival horror žanr jedan od omiljenih, ali sam presrećan i jako mi je drago da vidim da bar u indie vodama stari survival horror doživljava neku vrstu procvata sa ovakvim odličnim igrama kao što je Signalis.
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2022, 2:12   #4
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Signalis

Hvala 100% .
Minut na strani sa igrom i samo pretrc preko par komentra da znam o cemu je rec i to je to.
Nemam pojma da li ce mi se svideti ali sigurno moram da se uverim u to kroz samu igru.
Druga stvar je sto ovakve igre jako retko dobijaju 97% a da nemaju "to nesto" i budu radoznalost.
Pre ili kasnije naletelo bi se ali ko zna kad . Mogu godine i godine da prodju a da se ovakve igre sakriju a budu biseri .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2022, 5:13   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Signalis

Nastavio sam da igram i ne igra ne prestaje da oduševljava. Postaje sve teža i jezivija iz sata u sat. Sjajno.

Edit: prešao. Nekih 12 sati igranja. Dobio sam kraj koji sam zaslužio i koji lično smatram najboljim krajem sad kada sam istražio detalje nakon igranja. Sjajna igra, nije 10/10 ali je prosto odlična.

Preporučujem igranje bez gledanja bilo čega o igri jer svaka glupost može da pokvari užitak.

Poslednja ispravka: doctor (6.12.2022 u 5:09)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2022, 12:58   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Signalis

Pošto sam sada svestan i nije 4 ujutru da dam detaljniji utisak o igri. Prvo očigledne stvari:
- art style fenomenalan, u PS1 fazonu ali uz moderne grafičke efekte na sve strane - i najvažnije je da igra koristi sve te grafičke efekte da poboljša i gameplay, nije samo šminka
- muzika sjajna
- atmosfera sabija u svakom momentu, prosto šuri
- priča taman kako treba kao i likovi (kojih ima malo), dovoljno zanimljiva a istovremeno i dovoljno nedorečena da je bila #1 faktor koji me je vukao da završim igru i posle kraja istražim sve ostalo

E sad, gameplay. Kao survival horor gameplay je očekivano spor i ima svoju draž ali je možda i malo preterano clunky za 2022. godinu. Ovde pre svega mislim na inventory management koji može malo da smara kao i i upotrebu itema, stvari iz okruženja i oružja gde je sve dosta često neprecizno, potpuno nepotrebno usporeno ili jednostavno neresponzivno. Slede primeri.
Nekad igra ne reaguje na komande za otvaranje vrata vrata a nekad mi čak ni ne da prompt da ih otvorim a ja paničim i bežim od 3 karakondžule koje mi dišu za vratom.
Poruke koje iskaču kad skupljaš iteme te blokiraju da ne možeš ništa da radiš dok ih ne dismissuješ a igra ne pauzira gameplay.
Autoaim je jednostavno loš, čas radi kako treba čas totalno poludi, posebno kad ima više neprijatelja na ekranu.
Sami neprijatelji su više dosadni nego što su strašni i to se najviše vidi u zadnjoj trećini igre gde ih jednostavno nepotrebno ima previše na par lokacija. Pre toga ih ima taman koliko treba i gde trebe. Glavna stvar u ovoj igri su nivoi, atmosfera i priča, rokanje i izbegavanje neprijatelja su poslednja rupa na svirali što se tiče toga što ova igra nudi.

Sama igra od prvog do poslednjeg minuta konstantno nudi nešto novo igraču i to joj je jedan od najjačih aduta pored gore navedenih stavki.

Sve u svemu, jako dobra igra. Ako izuzmemo mestimične probleme sa gameplayom koje sam spomenuo lagano mogu da joj puknem 9/10. Ali objektivno radi se o 8/10. Međutim to je baš baš jaka osmica.

Probao sam da ispričam što manje jer, još jednom: ko odluči da ovo igra ne treba da gleda trejlere, reviewse, klipove, utiske itd. Sve u vezi igre treba da se doživi onako kako je i zamišljeno: natrčiš na igru, probaš je, i ostaneš 3 večeri za redom do 3 ujutru zakucan za komp.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (6.12.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com