Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2012, 21:17   #1
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Deponia

Na prijatan zahtev Dijega da prvobitni povrsni opis prosirim, predstavljam Vam "Deponia Review V2"



Nazad iz mrtvih


Za igru sam prvi put cuo 2011. godine kada se pojavila u Svetu Kompjutera, ali u sekciji za vesti gde su napomenuli da je razvoj na igri nesto zapeo... i evo posle par godina igra je najzad izasla. Odavno su na SK forumu ljudi primetili da je doslo do blage promene u dizajnu i grafici, evo linka da se podsetite

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=781


Tutorijal

Igra pocinje tutorijalom koji "razbija 4. zid" tj. likovi su svesni da su igri i igracu kroz krajnje nezanimljivu "zagonetku" objasnjavaju osnovne koncepte Point&Click avantura u "test" okruzenju dizajniranom specificno za upoznavanje sa kontrolama. Pretpostavljam da ce ovu igru pored P&C veterana igrati klinci privuceni crtanolikim izgledom, tako da je tutorijal verovatno namenjen njima jer je meni bio krajnje dosadan (svih 2 minuta) prvenstveno zbog krajnje banalnih objasnjenja gde vas likovi iz igre kroz dijaloge na nivou "Pcelice Maje" tretiraju kao dete od 5 godina.




Prva zagonetka

Prva zagonetka je zapravo pravi tutorijal: ima realan problem koji se sastoji od vise pod-problema i tokom resavanja igrac se upoznaje sa glavnim likom Rufusom i svetom u kojem se nalazi. Prvi ekran je poprilicno bogat: ima 3 nivoa skrolovanja, par samostalnih pozadinskih animacija koje daju zivot okruzenju, dosta interakcije sa okolinom, poprilicnan broj upotrebljivih objekata, par inventarskih zagonetaka sa kombinovanjem predmeta... sve to je propraceno kroz lepe animacije koje prate svaki specijalan potez koji Rufus napravi. Rufusovi propratni monolozi su vecinom zanimljivi i lepo uvode igraca u pricu, ali lik je toliko narcisoidno napisan da ponekada mogu da smaraju njegova dugacka samohvalna izlaganja. Na kraju dolazi jedan lak "puzzle" mini-game koji se resava u klasicnom stilu pokusaja i promasaja. Sve sto cini jednu avanturu.




Ljubavna prica

Spoilers! Rufus zivi na planeti djubreta koja je organizovana u kaste po nivoima, a on je logicno na dnu. Na srednjem nivou tik iznad djubreta su Organoni za koje i dalje nisam siguran da li su roboti, kiborzi, vojnici u robo-odelima ili nesto trece. Na nedostiznom cistom plavom nebu su Elisijanci koji podsecaju na high-tech vilenjake, a iz tog rajskog sveta kao Eva na "Zemlju" pada predivna devojka Goal u koju se Rufus omdah zaljubljuje. Nas heroj mora da prevazidje svoje licne pohlepne planove i spasi Goal a samim tim i sve stanovnike Deponije koje Organoni planiraju masovno da ubiju.

Relativno standardna ljubavna prica u stilu "save the chearleader save the world", ali imam par zamerki. Rufus ni u jednom trenutku ne upoznaje Goalinu licnost buduci da je devojka konstantno u nesvesti! Tako da je jedini razlog zaljubljivanja taj sto je ona sa lepi vilenjak sa Elisijuma i samim tim njihova "veza" nema nikakvu pravu tezinu. Cak stavise mislim da Rufus par puta direktno kaze: "she's my ticket out of here". Znam da tu recenicu isto govori Meni Kalavera u "Grim Fandangu" za Mercedes Kolomar, ali vec sledeceg trenutka on upoznaje nju kao osobu i odmah se zaljubljuje. Nista takvo u Deponiji.



Takodje, cudi me da se feministkinje ne zale na ovu igru jer pored blago-perverznih Rufusovih komentara koje upucuje devojci koja je u nesvesti, igra tretira zene kao objekte, bukvalno: Goalina licnost je putem "kertridza" totalno odvojena od njenog sexy tela utegnutog u tesan kostim... sto Rufus u jednom trenutku totalno iskoriscava (i to ne da u nju ubaci licnost sahovskog velemajstora).





Curse of Deponia Island

Vec od samog pocetka igra neverovatno podseca na "Curse of Monkey Island". U oba slucaja imamo: "zarobljenog" glavnog lika koji pokusava da pobegne iz neprijatnog mesta, malog smesnog pomocnika (Wallie i Wenzel, slucajnost?), devojka glavnog lika je nepokretna (pozlacena ili u nesvesti), Rufusu kao i Gajbrasu nikako ne mogu da zapamte ime... ima dosta slicnosti i ne bih sve da otkrivam. Naravno i graficki stil je veoma blizak.




... nastavak sledi

Poslednja ispravka: lukababic (30.8.2012 u 22:01) Razlog: review v2
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2012, 21:48   #2
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Na srpskom i na SK forumu.
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 13:15   #3
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
Posto verujem da vecina ljudi cita SK nema potrebe da pricam ono sto ste verovatno vec procitali, ali mozda zato mogu da dopunim par stvari
Ja bih voleo da cujem kompletno tvoje misljenje, ako je vec u formi reviewa onda od pocetka do kraja, nevezano za to da li sam procitao opis u SK-u ili ne. Ja nekad volim da procitam i 100 razlicitih reviewova jedne te iste igre.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 18:34   #4
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ja bih voleo da cujem kompletno tvoje misljenje, ako je vec u formi reviewa onda od pocetka do kraja, nevezano za to da li sam procitao opis u SK-u ili ne. Ja nekad volim da procitam i 100 razlicitih reviewova jedne te iste igre.
Onda cu se potruditi da do sutra uvece napisem jedno opsirnije "kompletno misljenje u formi reviewa"
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 21:02   #5
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

... nastavak

Grafika i animacija

Iako grafika isprva podseca na "Curse of Monkey Island", "Broken Sword" ili "Runaway", posle nekog vremena je stil vise poceo da me asocira na "Penny Arcade" strip. Mozda se ne vidi na ovim malim slikama, ali za to su krivi "outlines" od likova koji me definitivno ne asociraju na staromodnu animaciju olovkom vec na nesto iz Photoshopa ili Flasha sa razlicitim stilovima cetkica.



Iz uvodnog filma se odmah vidi da nisu bas imali nesto veliki budzet jer je Intro film animiran sa manje truda nego neke amaterske flash animacije. Kazem "animiran", a ne "nacrtan"... crtezi su odlicni, ali animacije su kao "cutout" animacije. Plus, svaki put kada glavni lik promeni lokaciju umesto nekog dovitljivog crtaca koji prikazuje ukratko to putovanje prikazuje se pesmica sa staticnom (ali skrolujucom) pozadinom i sa bardom koji na losem engleskom objasnjava sta se desava. Vise vremena i truda je otislo na muziku i glasove nego na animiranje.

Intro film


Druga polovina igre je krajnje klaustrofobicna i dezorijentisuca. To sto nema tranzicionih filmova koji pokazuju odakle i kuda likovi idu pogorsava stvari. Nema overhead-mape u stilu Monkey Islanda, ali ni panoramskih lokacija odakle se vide druge lokacije na nacin na koji bi se stekla neka prostorna povezanost. Igru cini serija lepih ali vizuelno nepovezanih slika.


Prostorno gledano, apsolutno ne znam gde se ova scena odvija

Posle nekog vremena je pocelo da mi smeta sto su se na samom pocetku igre veoma potrudili da za svaki Rufusov specijalni pokret naprave odgovarajucu animaciju, a kasnije kao da su se ulenjili i odlucili da sve te animacije sa prvog ekrana igre recikliraju, sto ponekada bode oci.


Omne ignotum pro magnifico

Vecina dijaloga u igri je dobra, ali posto je prevodjena sa nemackog na engleski jedno 20% razgovora deluje cudno zbog "indijanskog engleskog". Dao bih primer, ali nisam uspeo da zapamtim tako konfuzne recenice bez ikakvog smisla.

Zagonetke se komplikuju kako igra odmice, ali ni u jednom trenutku ne dostizu Lucasarts nivo kompleksnosti. Ima par slucaja kada je potrebno istu operaciju ponoviti par puta da biste nastavili dalje (ali ni izbliza kao igra sa nozem u Kickstandu u "Full Throttle" igri).

Takodje nema pixel-huntinga, nema otkljucavanja dostupnosti predmeta kroz dijaloge, kao ni "pogledaj-pa-onda-uzmi" fora vec su svi predmeti odmah dostupni... ukoliko mozete da ih dohvatite.

Dva-tri puta mi se desilo da vazne informacije (koje znaju drugi likovi) nestanu iz opcije sa dijalog. Primer: taksativno nabrajanje svih medjugradskih radio predajnika u gradu od strane salterske "sluzbenice".



Zadaci su ponekada mutni oko problema i resenja. Jedan blazi primer: radio-operater koji je zaduzen za medjugradske pozive takodje opsluzuje i komunikaciju interkoma dve kancelarije koje su medjusobno udaljene 3 metra!?! LAN, MAN i WAN mreza na jednoj centrali... mozda zvuci glupo ali kada vam neko nabroji 5 medjugradskih radio uredjaja, a ispostavi se da ih ima 3, a zapravo od ta 3 samo je 1 medjugradski... onda i Sam and Max Hit The Road deluje lako. Mozda se nesto izgubilo u prevodjenju?



Neki puzzle problemi su takodje ocajno reseni. Konkretno problem sa dresinom u tunelu i njenim usmeravanjem kroz lavirint od shina preko 3 prekidaca i 2 dugmeta koji svi imaju po 3 stanja i kontrolisu XYZ raskrsnica. U P&C igrama ako naidjem na "black-box" masinu kojoj ne znam nacin rada onda kroz sistematicne pokusaje otkrivam njeno funkcionisanje na osnovu odnosa ulaz-izlaz. Deponijina zagonetka sa dresinom je graficki toliko lose predstavljena i toliko kratko traje da nisam uvideo nikakav logican odnos ulaz-izlaz. Problem sam resio brute-force metododm.


Verujte mi, mnogo je teze nego sto izgleda!

Igra ponekada ima malih narativnih poteskoca sa usmeravanjem paznje igraca na tekuci problem ili podproblem. Tako mi se u kasnijem delu igre cesto desavalo da resim manji deo veceg problema a da nisam ni znao zasto... da ne navodim primere.


Skip & Hint

U igri se 4-5 puta pojavljuju mini-games u puzzle fazonu, ali postoji opcija "Skip" gde se puzzle automatski preskace. Iskreno, par puta sam dosao u iskusenje da kliknem na "skip" zbog vec gore navedenih razloga.


Tech Spec

Sa tehnicke strane... imam dva monitora (extended desktop) i zbog toga pojedine elemente u menijima ne vidim na svom mestu jer igra pobrljavi X koordinatu, a ponekada i mis nestane. Broj specijalnih animacija za specificne pokrete je mali, tako da se cesto reicklira jedna te ista animacija mahanja rukom za akcije koje su mogle i bolje da se odrade. Zar toliko nisu imali para za dodatna 3-4 frejma crteza?

Prilikom ucitavanja Save-a igra prikazuje savete na ekranu, tipa: koristite F5 za quick-save i sl. Ali ukoliko imate SSD nikada ih necete videti, jer stoje na ekranu onoliko koliko je igri potrebno da se ucita.

I mozda najcudnija stvar: skaliranje slika. Igra je radjena sa HD podrskom, ali kada se ne igra na monitoru cija se ekranska rezolucija tacno poklapa sa originalnom rezolucijom pozadina onda se sve slike smanjuju (logicno). Ali kao da je algoritam za skaliranje "Nearest-neighbour" a ne "Bicubic" tj. sve ivice su krzave! Ne puno, ali posle nekog vremena pocinje da nervira.

Zvuk je totalno neujednacen, ali najgori deo koji je bolan po usi su glasovi vojnika Organona, koji su propusteni kroz neki "tranzistor" filter i koji bukvalno paraju usi svaki put kada zinu!!!


... nastavak sledi

Poslednja ispravka: lukababic (30.8.2012 u 22:43)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 21:06   #6
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

... finalni deo


Licem u lice


Prijatno me je iznenadilo sto igra u nekim dijalozima zumira na face likova, tako da nije i dalje stara staticna pozadina vec krupan kadar. Cudi me kako ovo nije ranije niko odradio u nacrtanoj 2D avanturi, ovo je uglavnom karakteristicno za 3D avanture.





The End...?

Igra je OK ali da nije HD pozadina rekao bih da je pravljena pre 5 godina kao programersko vatreno krstenje nekog malog avanturistickog tima.

Sa ovom igrom imam isti problem koji sam imao i sa "Perry Rhodan" igrom: nerazjasnjene stvari. SPOILERS: Ima par hintova da je Deponia zapravo Zemlja, ali ko su Elizijanci, zasto imaju Kertridze u glavi i promenljive licnosti, da li su oni besmrtne svesti koji menjaju tela, ko su Organoni, zasto hoce da uniste Deponiju, ko je Rufusov otac, zasto Rufus lici na Klitusa? Znam da je ljubavna prica u centru paznje, ali previse stvari na koje se prica fokusira nisu razjasnjene... sa druge strane meni se svidela prica filma Prometheus i nisam imao nikakve zamerke na loose-ends jer smatram da nisu bili toliko presudni za razumevanje glavne price. Deponia sa druge strane uopste ne razjasnjuje glavnu pricu.

Lepi glasovi ali cudni dijalozi, pastelne ali nepovezane pozadine i iznenadni kraj.




Haos na deponiji

Kada sam presao igru bio sam neprijatno iznenadjen krajem jer deluje kao da im je ponestalo vremena i novca pa su igru odjednom presekli u sred price. Kako bilo, danas sam na internetu otkrio da su objavili ne samo nastavak igre vec i da ce Deponia biti trilogija!?! Bas me zanima koliko ce godina proci dok ne zaokruze sagu o Rufusu.









P.S. Tokom postavljanja su pravljenje male tehnicke korekcije oko thumbnailova i linkova, ako ste poceli odmah da citate (kao npr. Dijego) refreshujte stranicu da vidite ispravke

Poslednja ispravka: lukababic (31.8.2012 u 12:59)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
dijego_ (30.8.2012), Laskaris (20.4.2013), Miki1987 (20.3.2013)
Stara 30.8.2012, 21:38   #7
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Deponia

Lepo, sad treba procitati sve ovo


Ja sam probao samo demo i bilo mi je jasno da je u pitanju jos jedna pazljivo sklapana Daedalicova igra, iako mi po nekom grafickom ukusu i premisi nije dostigao "hajp" jednog The Whispered Worlda. No, to ne mora nista da znaci.

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
prvenstveno zbog krajnje banalnih objasnjenja gde vas likovi iz igre kroz dijaloge na nivou "Pcelice Maje" tretiraju kao dete od 5 godina.
verovatno nisi procitao Grosmanovo iskustvo Ako se ja pitam, bolje da autori i stavljaju "tutorial" na pocetak nego da olaksaju kompletnu igru.

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
Iako grafika isprva podseca na "Curse of Monkey Island", "Broken Sword" ili "Runaway", posle nekog vremena je stil vise poceo da me asocira na "Penny Arcade" strip. Mozda se ne vidi na ovim malim slikama, ali za to su krivi "outlines" od likova koji me definitivno ne asociraju na staromodnu animaciju olovkom vec na nesto iz Photoshopa ili Flasha sa razlicitim stilovima cetkica.
Da, to je bas nesto izmedju "hand-painted" i flasholike grafike i stilski me dosta podseca na spotove grupe Gorillaz. Ipak, jos ce vode da protekne dok se ne nadje neki pravi balans rukom crtane i generisane grafike - eno i Broken Sword 5 je zbog toga na udaru.

Sto se tice tih "polu-animacija", jednostavno uzelo je maha jer dozvoljava da se zadrzi "duh" klasika (meni je nekad najveca nagrada bila da stignem do sledece medju-animacije ) sa manje budzeta. Moze to da ispadne ok, ali cini mi se da je i Daedalic "zabrazdio", pogotovu sa The Dark Eye koji je jos "staticniji" od Deponije.

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
Prijatno me je iznenadilo sto igra u nekim dijalozima zumira na face likova, tako da nije i dalje stara staticna pozadina vec krupan kadar. Cudi me kako ovo nije ranije niko odradio u nacrtanoj 2D avanturi
Ih, kako nije - sve sa Dzonijem:




BTW, jesi ti pisao u ovakvom stilu opise za jedan domaci gejming sajt, cini mi se da je bio u formi online casopisa?
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 21:53   #8
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Verovatno nisi procitao Grosmanovo iskustvo Ako se ja pitam, bolje da autori i stavljaju "tutorial" na pocetak nego da olaksaju kompletnu igru.
Poprilicno smesno i zanimljivo, ali postoji donja granica za neke stvari ispod kojih se ne prelazi. Iz tog razloga je Ridli Skot poludeo kada su producenti zbog glupe publike koja nije razumela Blade Runner odlucili da stave naraciju kroz ceo film koja suptilne stvari objasnjava na brutalno tup nacin... sreca pa u Deponiji ima "Skip" dugme, kao i Blade Runner: Final Cut

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
BTW, jesi ti pisao u ovakvom stilu opise za jedan domaci gejming sajt, cini mi se da je bio u formi online casopisa?
Prosle godine sam stavio slikoviti opis "Sam and Max Season 3" na SK forum pa me je neko kontaktirao da pisem P&C opise za Igroramu, ali posto ne igram cesto igre, a i kada ih odigram onda je sa zakasnjenjem, onda sam propustio priliku...

Originalni Sam and Max opis: ovde. Ufff... Imageshack je unistio sliku, evo: novi opis ovde. Cak sam postavio i video o dvostrukom kraju igre i cudnom glitch-u na koji sam naisao:

lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 22:02   #9
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Deponia

E pa upravo u tom stilu u kojem si uradio Sam&Max su opisi sa domaceg sajta cijeg imena ne mogu da setim, pa sam zato pomislio. Za divno cudo, mislim da su cak opisivali i avanture
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2012, 23:01   #10
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Mislim da se sajt zvao 'PC igre'..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2012, 10:17   #11
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Za mene, posle Chains of Satinav i Walking Dead, najbolja avantura ove godine.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2012, 0:57   #12
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Pojavila se Deponia 2 aka Chaos on Deponia.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2012, 20:21   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Upravo sam zavrsio igranje obe igre, i prosto ne verujem koliko dugo nisam igrao ovako dobre avanture.

U pod dobre avanture na smatram avanture sa sto tezim zagonetkama, nego sa dobrom pricom i atmosferom.

Ne mogu da verujem koliko me je scena veslanja u "camcu" sa kraja prve igre dirnula.

A tek druga igra, i odnosi izmedju likova koji se preplicu...

Od mene, ukupni utisak za ceo serijal: 9.5/10.


Mane:
Mozda je 2. poglavlje prve igre pomalo smaracko.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 16:25   #14
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Upravo sam zavrsio igranje obe igre
Kad pre? Deponia 2 je izasla pre 3 dana. Jel to znaci da si igrao bez prestanka ili da je i drugi deo kratak koliko i prvi?

Jos nisam stigao da instaliram drugi deo, ali da li se Deponia 2 zavrsava sa cliff-hangerom i najavom za nastavak (kao D1) ili je prica gotova?
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 16:34   #15
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Igrao skoro bez prestanka (vikend, i malo radnim danima uvece). Krenuo keca par dana pre nego sto sam nabavio dvojku.

Ne bih rekao da je cliffhanger, jer se zaplet dvojke se zavrsava sa dvojkom.

Ali celokupan zaplet Deponje bi tek trebalo da se zavrsi sa buducim nastavkom. Ima na kraju "Not The End".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 13:11   #16
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
Jel to znaci da si igrao bez prestanka ili da je i drugi deo kratak koliko i prvi?
Misliš, dug koliko i prvi?
Spoiler za spoiler:
Haosom je završena priča o uništenju Deponije, a u trećem delu ostaje da se vidi da li će (i kako) Rufus i Goul stići do Elizijuma.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Stavi u spoilere...
edit: Stavio. Izvinjavam se.

Poslednja ispravka: Shumsko_drvece (13.11.2012 u 22:52)
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 13:36   #17
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Jesi ti ono što zovu hipster?
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 17:00   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Misliš, dug koliko i prvi?

Haosom je završena priča o...
Stavi u spoilere...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 13:46   #19
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Developeri Deponie najavili novu igru

http://www.vg247.com/2013/03/18/depo...or-q3-release/
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2013, 7:45   #20
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Deponia

Sad sam pri kraju Chaos-a, gustiram ga po malo svaki dan, jer godinama nisam igrao ovako dobru "a la Monkey Island 3" avanturu. Ne treba biti cepidlaka u današnje vreme (kad dobrih avantura ima na kašičicu), pa smem da se usudim reći da je ovo, po meni, najbolja avantura u zadnjih 5 godina. Obožavam 2,5 D avanture, pogotovo ručno crtane, a Deponia (i Chaos on Deponia) izgleda sjajno po tom pitanju. Glasovi su maestralno "odglumljeni", priča je poprilično dobro balansirana, zagonetke se odlično uklapaju, logične su neke su lake, neke dosta teške, a par njih su me "izule iz cipela" kao, naprimer...
Spoiler za Najjača zagonetka:
...u CoD (nije Call of Duty ) kada Rufus zaboravlja tajanstveno kucanje, pa je potrebno da "utiša" muziku na Marketplace-u. Bukvalno par sati sam se lomio oko toga, nema šta nisam isprobavao, a onda sam morao na internet i kad sam video rešenje, smejao sam se jedno 3 minuta odakle im tako blesava ideja


Zato se slažem sa player1-om i "Od mene, ukupni utisak za ceo serijal: 9.5/10." Apsolutno zasluženo. Zato jedva čekam "Goodbye Deponia" (treći deo)...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com