Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2014, 16:15   #21
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Gameplay video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
mrki023 (23.8.2014), Strelok (18.8.2014)
Stara 18.8.2014, 20:27   #22
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Куку леле шта направише од игре!

Контрола ваздухопловства ми се уопште не свиђа. Зоне су прво превелике. Претпостављам да је превише тражити да ако их већ постављају, да их играч сам дефинише, као театре у претходној игри? Даље, оваква зонска контрола начисто уништава стратешко-тактичке одлуке. Како спровести блицкриг када ти се авиони шетају целом површином Пољске? Треба сконцентрисати на пар провинција, пробити се и започети опкољавање.

Технологија је нашминкана али ништа боље, чак је и лошије, урађена. Видео сам на крају појављују се неки технички тимови (њих седам како ја видим), али немам појма коју улогу ће то имати, нису показали.

Производња, свиђа ми се концепт прављења опреме и одвојености копнених и поморских фабрика. Али ово да променом са панзера 1 на панзер 2 губиш ефикасност, е то већ нема много смисла. Ту је боље оно из Тројке где ако правиш оклопна возила, добијаш више поена у практичном знању. Што компликованије оклопно возило, више поена се добија. И добро је што ти ресурси више нису битни за све јединице. Тј. фабрика неће трошити исте ресурсе ако прави тенк или ако опрема пешадију.

Кастомизација појединачних модела ми се свиђа, ко буде хтео моћи ће заиста да избаци све серије Панзера 4

Што се саме мапе тиче, превише шарено. Други светски рат је врага му пољубим - овде само мажореткиње фале. А дан-ноћ циклус је превише оштар а могу да замислим колико је иритантан кад ставиш на максималну брзину проток времена. Или искључити или ставити опцију да се искључи ко неће. И могли би додати светлуцаве градове ноћу, ако су већ решили да шминкају - то би заправо изгледало занимљиво.

Политику скоро да нисам видео, па о њој нећу да расправљам много, али изгледа да је страшно поједностављена. Притом, где су велики лепи менији са свим подацима? Овде се за све отвара само прозорчић са стране. Изгледа крајње смешно и једноставно. А ове мисије, које испадоше замена за националне одлуке, су само прекопиран коцепт из игара које су изашле после ХоИ 3 и нисам баш одушевљен. Додуше интересује ме како ће се уклопити.

Све у свему, не свиђа ми се ово што сам видео иако има пар занимљивих идеја. Али у питању је алфа фаза, надам се да ће обазирати на коментаре заједнице током развоја пошто сам видео да нисам једини коме сметају побројане ствари. Упрошћавање може, али нека буде опција да се сва та упрошћавања искључе.

У двојци је фалила могућност мало аутоматског управљања можда (овде причам о Даркест Аур који је двојка на стероидима и који је заправо онакав каква је двојка требала да буде), тројци је фалила могућност лаког модовања, опција и историјског шмека. Али четворка ми изгледа најгоре од свих ХоИ игара, за сад.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2014, 21:00   #23
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Uproscavaju igre polako
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 15:35   #24
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Na osnovu gledanja deset minuta nedovrsene igre vi vec znate da je sve katastrofa.

1. Za kontrolu vazduhoplovstva i ajde. Bilo bi dobro da igrac sam definise zone. Ali sa druge strane opet gresis. Ovde se radi o strategiji ne taktici. Ti kao vrh drzave dajes stotine aviona nizim komandantima da raspolazu njima. Ne bavis se takticim delom, gde ce koja jedinica da baca bombe.

2. Kod tehnologije ne vidim da je ista losije to jest nisam nista ni video. Treba da vidim vise pa da sudim. U trojci je cak bilo nepotrebnih detalja.

3. Proizvodnja je dobra. A i kako ne gubis efikastnost ?
Ako je fabrika uhodana da pravi vozila i dodje naredjenje da pocne da pravi sporete zar im nece trebati vremena da se prilagode ?
To je kao sto je Sovjetski savez stancovao 50000 komada T-34 dok su Nemci menjali sa PzIV, Panther, Tigar i experimetisali. Pa su tako imali mnogo manji broj tenkova i to nepouzdanih, skupih, komplikovanih.

4. Za mapu se slazem nema smek 40ih. Smena dana i noci nepotrebna. I sve izgleda kao da cu morati da kupim novi kompjuter. Lickanje grafike je sasvim nepotrebno za ovakve igre ....

5. A majke ti sta si pa pre mogo da radis sa politikom ?
Igra je tu uvek bila slaba. I spijunaza je bila jos gora ta dva segmenta si mogo da ignorises.

Trojka je bila neigriva jer te zatrpa mikromenadzmentom. AI kontrola cini da se pitam kog mog i igram. Sve pod AI control i gledaj. I pritom nikad nije radio kako ja hocu.
I ovde izgleda vise naginje na tu stranu ali videcemo.

Dvojka je bila taman.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 16:33   #25
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Тактичка контрола ваздухопловства би ти била нешто као Company of Heroes. Тачка пробоја фронта је стратешка одлука, не тактичка. Стратегија каже где, тактика каже како. А ти имаш могућност командовања све до нивоа пука, тако да "ево вам авиончићи, играјте се" је безвезе. Али нека и буде - само кажем дај ми опцију да ја контролишем тачно шта ће који пук да ми ради.

Тројка јесте имала вишак категорија, али за пешадију. Раздвајање милицијских, коњичких и пешадијских технологија је било превише. То је одлично средио Готердамерунг ДЛЦ који их је спојио.

Причам о паду ефикасности када пређеш са панзера 1 на панзер 2, не са тенка на фрижидер. Пад ефикасности се очекује али то је много боље приказано у тројци где компликованији тенкови носе више практичних поена.

Политика и шпијунажа у тројци су солидни, једино што реално фали су могућност да сам бираш које ћеш територије да анексираш после мира (у политици) и циљано онеспособљавање технологије (шпијунирању). Као и убацивање и избацивање из савеза. А како изгледа, у четворци је све сведено на минимум минимума.

Сви се слажу да су страшно упростили игру. Мени на пример микроменаџмент није сметао, обожавао сам да се унесем и да на тенане спроводим акцију, од провинције до фронта. Па кад потрошиш пар дана у борбама за неки добро утврђен град, онда одзумираш, сагледаш фронт, повучеш ослабљене, реорганизујеш па још једном у процеп!

А ово где нацртам три линије, кликнем два пута да пошаљем авијацију и одпаузирам - толико је једноставно да је досадно. Нека им буде, нека праве игру за мале Американце (You press a button, something awseome happens!), али нека ставе опцију и да ми који нисмо Call of Duty генерација (њихови оригинални играчи) можемо да уживамо у стратешким играма. Јесте алфа, и зато рекох да се надам да ће слушати фанове њихове најстарије франшизе који уопште нису задовољни оволиким упрошћавањем како видим.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2014, 1:26   #26
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Dobro, ne mora da znači da će sve tako da bude. Prikazali su samo, pretpostavljam, kako izgleda kad AI vodi kampanju. Ova opcija je postojala i u trojci. Nadam se iskreno da će ostaviti mogućnost onima koji žele da se smaraju, a tu ubrajam i sebe, da mogu sami da upravljaju ofanzivama i odbranama. Zaista bi bila kolosalna glupost da prepuste AI-ju koji je tradicionalno retardiran da radi kako on misli da treba. Zamisli na šta bi ličila invazija Engleske da AI-ju postaviš cilj da je odradi.

Ne znam samo shvataju li oni da većina njihovih fanova ove igre voli upravo zbog toga što MOGU da majkromenadžuju koliko hoće, i da vole igru upravo zbog toga što jeste komplikovana. Manje komlikovanih strategija ima koliko voliš, HoI je jedan.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2014, 15:35   #27
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Malo da osvjezim temu kako se priblizavamo release date.Mada mislim da ce igra biti odlozena koji mjesec. Zadnji diarys
http://forum.paradoxplaza.com/forum/...&forcenoajax=1


Sent from my iPhone using Tapatalk
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 1:45   #28
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

http://forum.paradoxplaza.com/forum/...ernal-Politics

Ima zanimljivih stvari.
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2015, 2:00   #29
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ima, igra je ponovo odložena...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2015, 0:15   #30
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Neka, bolje da urade kako treba igru i izbace malo kasnije, nego da posle izadje 20+ patch-eva, barem neko moje misljenje
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2015, 7:25   #31
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Bojim se da su igru previse uprostili, nadam se da gresim.
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2015, 16:03   #32
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Mislim i ja ali isto mislim da ce i hard core igraci naci nesto svoje
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 0:14   #33
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Чуо сам да је систем supply depot избачен да направили реалистичније за острвске земље. Типа Британија се натанкује ресурсима и онда преживи иако није пола године ни један конвој дошао до ње.

It's been stated by Podcat and the devs in many places, although all of us immediately questioned how they were going to do fuel and supplies then, which wasn't answered. Basically all materials no longer have a stockpile, and factories needing those materials start having efficiency issues producing whatever they are doing (from the lowest item in queue first).

This solves the biggest problem which is Island stockpiles like UK, where even if you built an extremely large submarine force it could take an entire year for the UK to run out of materials stockpiled at 99,999 even those they haven't had a single convoy come to island in 8 months.

http://forum.paradoxplaza.com/forum/...hless-in-HOI4&

С једне стране, разумно, али са друге то потпуно уништава реалност логистичког система, нарочито на источном фронту. Не знам како ће испасти на крају.

Што се једноставности тиче, доста тога су средили па изгледа озбиљније. Добра ствар је што на статусе јединица не делује само истраживање већ има неколико фактора па разноврсност јединица експоненцијално расте и што је јако битно, барем мени, различитост истих јединица за различите нације је уграђена у систем убацивањем бирања произвођача опреме.

Велики минус су само три политичке партије, свуда на форумима захтевају барем пет за сваку државу.

Али оно што је већини, па и мени, озарило лице је изјава да је игра јако модабилна, модабилнија од тројке што значи да ће готово све моћи да доради и усложни по потреби.

Е једино ме мало нервира графички дизајн - сада су све цртежи. Феномеланло изгледа али ће модерима да претставља огромну препреку да направе модове а да притом не наруше дизајн игре
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 13:56   #34
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Meni nije jasno znači li ovo da ne mogu da se naprave zalihe recimo nafte? Valjda je realno da ako se nacija sprema za rat da gomila zalihe resursa koji će joj trebati. Jer ako ovo implementiraju, Njemačka nema nikakve šanse, ima da ostaje bez nafte lagano već 1941.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 11:47   #35
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Да, то и јесте највећа замерка људи. Свака држава која се спрема за рат прави залихе стратешких ресурса. Али истина је да са Немачком никад ниси имао проблема са нафтом у ХОИ3, евентуално са ретким материјалима.

Они су на овај начин хтели да дочарају да ако спуцаш фабрике за вештачко гориво или румунске и мађарске рафинерије, Немачка остаје без нафте.

То је све могло да се реши бољом оптимизацијом производње и потрошње ресурса, а не да се избацује читав концепт из игре.

Мислим да још ништа није потврђено занично, ово су људи изглачили из изјава развојног тима док су причали о другим стварима па успут поменули. Није довољно јасно, али је било довољно да покрене велику полемику на њиховим форумима.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 14:47   #36
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ovo je donekle po meni i realno, skladistenje u toj meri koliko je bilo u HoI3 je bilo moguce je skroz nerealno, su pitanju ogromne kolicine, iznecu samo podatak da recimo u normalnim uslovima (i pod uslovom da su rezervoari puni), svi rezervoari za skladistenje u rafineriji u pancevu, bivaju prazni posle ~40 dana ukoliko nema prerade. E sad vi vidite koliko je skladistenje zapravo moguce u ratnom stanju svetskih razmera i kada je u pitanju nacija od 80M ljudi.

Bez kontinualne prerade, nema leba.

Poslednja ispravka: Boomer (30.1.2015 u 15:02)
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 20:19   #37
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

To je moglo da se rijesi jednostavno ,a ne citav sistem da se izbaca,sto je suludo
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2015, 20:52   #38
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Sazem se, trebalo bi smanjiti zalihe po deafaultu na ~ 10k, zatim napraviti sistem za prosirivanje kapaciteta zaliha i to izbalansirati.
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2015, 22:26   #39
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

https://www.youtube.com/watch?v=6D0jNe_dUVE

http://forum.paradoxplaza.com/forum/...-amp-Training&

Уживајте.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2015, 15:29   #40
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

http://www.pcgamesn.com/hearts-of-ir...war-made-great
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Hearts of Iron 3 masteri Strateške igre 570 27.8.2015 14:08
Hearts of Iron East vs West. Auror Strateške igre 34 24.8.2014 22:59
Hearts of Iron: The Card Game Isko Strateške igre 2 7.2.2011 11:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com