Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2011, 2:57   #221
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Što se tiče banaka, jel tebe neko bije po ušima da koristiš njihove usluge. Ako ne želiš da otplaćuješ kredit, jednostavno ga nemoj uzimati i rešen problem.
Ovo je rezon u rangu onog "ako zažmurim, ono što mi se ne sviđa će nestati" Sitni krediti i tekući računi za stanovništvo su samo dlaka na pipku tog ogromnog čudovišta, i to što nećeš uzeti kredit ni slučajno ne znači da se svaki dalji uticaj banaka na tvoj život završio. Svetom vladaju elitni bankari sa ciljem da gro novca i dalje ostane u njihovim rukama, i pored toga što mnoge svetske ekonomije pucaju po šavovima, penzioni fondovi su odavno pojedeni, narodu se više nego ikada ranije ispira mozak da kupuje nekakve proizvode koji mu ne trebaju da bi mu se izmuzlo i to malo crkavice što mu se teškom mukom isplaćuje, a na sve strane se gistro obrću neke virtuelne pare preko izmišljenih poslova i zanimanja. A pogodi ko vuče konce da bi to sve i dalje nekako stojalo na nogama.
voodoo_ je offline  
Stara 22.2.2011, 3:08   #222
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke

Radovane, tebi covek da istetovira na celu nesto, ti to ne bi mogao shvatiti.
Drustvo kaze da je nelegalno koristiti pirateriju, jel to tebi jasno il imas problema sa inteligencijom ? Zakoni to kazu.
Zakoni se mogu promeniti, da bude legalno pljackati banku, ili recimo tvoju kucu.
Nemam prava da koristim nelegalan Windows, ali se ne busam u grudi i ne hvalim se time, niti stajem na stranu piraterije.
Ja smatram pirateriju drustveno-prihvatljivom, a posto nisam sa druge planete u tome su verovatno ucestvovao nacin i mjesto gde sam odrastao, razni uticaji poput medija, filmova, muzike itd.
Znas li ti koliko ljudi koristi pirateriju? Ljudi koji misle kao ja
? Koliko procenata ljudi na Balkanu ili na svijetu ? Nisi mi odgovorio na pitanje zasto koristis nelegalan Windows ?
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 3:13   #223
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Film sam uzeo za primer. Koliko znam jos niko nije osudjen. Mislio sam ljude koji su stvarno osudjivani na ogromne kazne po jednoj pjesmi.
Niti će biti osuđen. Jednostavno nema smisla pokretati postupak protiv nekoga ko je odnekud skinuo film i pogledao ga. A ovi što su osuđeni, osuđeni su zbog šerovanja, a i zbog toga što su se pravili blesavi i vršili opstrukciju krivičnog postupka. Uostalom, ni ovi iz piratebay-a nisu pali zbog piraterije nego zato što su jeli go*na i javno kačili upozorenja koja su dobijali da uklone određene torente koji pokazuju na neki piratski materijal sa sve duhovitim odgovorima tipa "Go fu*k yourself". Da su jednostavno poskidali to što je traženo od njih, neko drugi bi to okačio ponovo, a oni bi i danas bili na slobodi, jer realno gledano oni ne hostuju piratski materijal i ne mogu da odgovaraju za to, niti mogu da odgovaraju za to šta će drugi ljudi okačiti. Akcenat dakle treba baciti na one koji šeruju materijal, pogotovo na one koji to rade na veliko i njih saseći u korenu, jer ionako većina materijala dolazi iz svega nekoliko izvora, pa se to posle raširi.
Citat:
Opet, ne mozes porediti pirateriju sa plackom banke. Ako gledas zakon, moze ali kao sto sam rekao u npr. Kanadi je legalno skinuti mp3 ako ce se koristiti privatno. Koliko ce ljudi danas nekoga ubiti, a koliko ce skinuti film, knjigu,igru itd ?
Mp3 je samo format. Ako možeš legalno da skineš mp3 onda možeš i bilo šta drugo. Čisto sumnjam da je to slučaj u Kanadi ili bilo gde drugde u svetu gde postoji zakon o autorskim pravima. Ono što možeš, jeste da skineš mp3 neke pesme za koju imaš licencu. Recimo, kupiš neki album, šta znam, metalike na primer, i ti imaš puno pravo da pesme sa tog albuma skineš odakle hoćeš i u kom obliku hoćeš, jer imaš licencu za njihovo korišćenje. Ako nemaš, onda je svejedno da li ćeš skinuti mp3 ili iskopirati disk od nekoga, prekršićeš zakon o autorskim pravima u svakom slučaju. Možda i grešim, pa ako je tako, molio bih te da mi citiraš taj deo iz kandskog zakona koji kaže da je dozvoljeno skidati mp3 numere iako nemaš licence za njihovo korišćenje. to bi onda značilo da ja mogu da zakupim hosting od neke firme koja drži servere u Kanadi i da na njima držim mp3 pesme za koje nemam licencu i koristim ih potpuno legalno.
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 3:24   #224
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Ovo je rezon u rangu onog "ako zažmurim, ono što mi se ne sviđa će nestati" Sitni krediti i tekući računi za stanovništvo su samo dlaka na pipku tog ogromnog čudovišta, i to što nećeš uzeti kredit ni slučajno ne znači da se svaki dalji uticaj banaka na tvoj život završio. Svetom vladaju elitni bankari sa ciljem da gro novca i dalje ostane u njihovim rukama, i pored toga što mnoge svetske ekonomije pucaju po šavovima, penzioni fondovi su odavno pojedeni, narodu se više nego ikada ranije ispira mozak da kupuje nekakve proizvode koji mu ne trebaju da bi mu se izmuzlo i to malo crkavice što mu se teškom mukom isplaćuje, a na sve strane se gistro obrću neke virtuelne pare preko izmišljenih poslova i zanimanja. A pogodi ko vuče konce da bi to sve i dalje nekako stojalo na nogama.
Tvoje poznavanje ekonomije je u rangu onog kada Homer Simpson pokušava da spase kuglanu od propadanja. Kakve veze ima propadanje penzionog fonda sa bankama ? Penzioni fond je bio osuđen na propast onog trenutka kada je osmišljen, jer se radi o jednoj najobičnijoj piramidalnoj prevari. Narod se motiviše da kupuje više proizvoda i koristi više usluga zato što je to neophodno za rast i održanje privrede. Ti kad kupiš neki proizvod nije ti niko izmuzao pare nego si ti dobio određeni proizvod ili uslugu, a novac je raspoređen tako da najveći deo dobiju oni koji su taj proizvod proizveli ili izvršili uslugu, koji su isto tako ljudi kao i ti i koji će taj novac potrošiti na nešto što si ti možda proizveo ili kod nekoga ko će potrošiti na nešto što si ti proizveo ili na nekoga ko potrošiti kod nekoga ko će potrošiti kod nekoga ko će ga potrošiti na tvoj proizvod, itd. Drugi manji deo će otići putem poreza u budžet iz koga će se graditi infrastruktura koju ti koristiš, pomoći tvoji sugrađani koji predstavljaju socijalne slučajeve, plaćati polcija koja se brine za tvoju bezbednost, itd. Istina, nekad novac iz budžeta nezavrši na pravoj strani, ali to je već mana ljudi koji su na vlasti, kao i onih koji ih podržavaju, a ne mana samog sistema. I ne znam koji su to virtuelni poslovi i zanimanja... može malo prosvetljenje ?

Btw, sve i da svet kontrolišu bankari, masoni, reptilijanci, Bildeberg grupe ili marsovci... šta ćeš tačno ti povodom toga da uradiš ?
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 3:26   #225
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
j.radovan kaže: Pregled poruke
Ja smatram pirateriju drustveno-prihvatljivom, a posto nisam sa druge planete u tome su verovatno ucestvovao nacin i mjesto gde sam odrastao, razni uticaji poput medija, filmova, muzike itd.
Znas li ti koliko ljudi koristi pirateriju? Ljudi koji misle kao ja
? Koliko procenata ljudi na Balkanu ili na svijetu ? Nisi mi odgovorio na pitanje zasto koristis nelegalan Windows ?
Broj ljudi koji koristi pirateriju, u svetu, je manji od broja ljudi koji kupuju originale .

A zasto ja koristim nelegalan Windows, stvar lose navike.
Evo gledam levo, za poslednjih 15 godina, imam milion diskova, i jos toliko na hard disku piratizovanog materijala.

Ali navike se mogu promeniti, tako sam recimo za 6 meseci od kad imam konzolu PS3, kupio 7-8 originalnih igara u vrednosti od 100e. I dalje cu kupovati neke igre, al necu odmah cim se pojave, cekacu da padne malo cena. Ne planiram jailbreak-ovati konzolu i igrati pirate na njoj.

A isto tako na Steam nalogu imam 28 originalnih igara, manjih i vecih, kad je bio popust, kupio sam neke odlicne igre po niskoj ceni. Recimo Mafia 2, Half-Life 2 serijal, F.E.A.R. 1 serijal, Crysis, STALKER 1 i 2.

Te neke igre su kostale manje od 5 evra, ali kapiram da bi to za tebe bilo i dalje preskupo, ne zato sto je skupo, vec zato sto imas naviku da ne placas za ono sto ne moras.

I recicu ti jos jednom, koristis pirateriju, odlicno, ali cuti i smrdi .
Nemoj to siriti kao nesto sto je pozitivno, jer nije.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 3:43   #226
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
Moze Wiki?
http://en.wikipedia.org/wiki/File_sharing_in_Canada
Koliko sam shvatio, oni placaju porez na medije, i odnosi se samo na muziku, ne i na knjige i.slicno.
@Pjanovic
Onda se mozemo sloziti da je cin piraterije nije izolovan slucaj poput ubistva, pljacke i sl. i da je stopa piraterije visestruko veca te se ne mogu porediti.
Losa navika kazes ? Zasto imam utisak da upravo sada skidas nesto sa torrenta ? Jednom lopov, uvjek lopov :-). Ja sam da 60 eura za COD.BO. Kupim i ja ponesto :-)
j.radovan je offline  
Stara 22.2.2011, 4:04   #227
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

CoD BO, to nije vredno ni piratizovanja...

Bolje da si za tih 60e, kupio 5-10 kvalitetnih igara na popustu, na Steamu.
Pjanovic je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
nameless1 (22.2.2011), Sass Drake (22.2.2011), Vulee (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 5:48   #228
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Moze Wiki?
http://en.wikipedia.org/wiki/File_sharing_in_Canada
Koliko sam shvatio, oni placaju porez na medije, i odnosi se samo na muziku, ne i na knjige i.slicno.
A koliko sam ja shvatio, tamo se navodi da RCMP samo toleriše download muzike za personalnu upotrebu, kao i da im to nije prioritet, što je manje više slučaj svuda u svetu, barem kada su demokratske zemlje u pitanju. Jedino što se to možda u drugim zemljama ne priznaje tako otvoreno. A i logično je jer u demokratskim zemljama postoje vrlo jake institucije koje se bave zaštitom privatnosti građana, pa dokazivanje da je neko skinuo i slušao neku muzičku numeru postaje teško do nemoguće, te se ne isplati trošiti resurse na to. Dodatni razlog zašto se to javno toleriše u Kanadi je i činjenica da je piraterija u toj zemlji čini negde oko 15% svog prometa digitalnih dobara, što je mizeran procenat u odnosu na većinu drugih zemalja i šteta je zanemarljiva, tj. mnogo manja nego što bi bili troškovi istrage, pribavljanja dokaza, suđenja, pogotovo uz činjenicu da bi u najvećem broju slučajeva bilo nemoguće dokazati krivicu, pa bi to bila uzalud potrošena sredstva. Ne jure se ni u zemljama gde piraterija čini preko 50%. To i dalje ne znači da je legalno.

Mislim, generalno gledano, sve to važi i za filmove, knjige, pa i softver, jer nije ilegalno posedovati piratski materijal. Ilegalno je koristiti taj materijal i distribuirati ga. Samim tim, ti možeš posedovati gomilu piratske muzike i filmova, ali ako ih nisi slušao/gledao nisi prekršio zakon, a pošto je gotovo nemoguće dokazati da li ti jesi ili nisi koristio taj materijal bez povrede privatnosti, u većini zemalja se to prećutno toleriše, pa otud i tolika rasprostranjenost piraterije, pogotovo u zemljama gde većem delu naroda životni cilj da živi na mufte.

Zato ja nigde i nisam naveo da mislim da treba juriti tu vrstu prekršioca, jer nema svrhe, već se maksimalno skoncentrisani na one koji šeruju taj materijal, čisto kako bi se otežao dolazak do piratskog materijala, ali i da bi se stavilo do znanja da je piraterija ilegalna rabota, što je itekako bitno u zemljama poput Srbije gde je verovatno preko 90% svog materijala piratsko, a to već pravi ogromnu štetu ekonomiji zemlje. No, Srbi su poznati po pucanju sebi u noge i sečenju grane na kojoj sede.
Marko_L je offline  
Stara 22.2.2011, 11:36   #229
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ja ću samo da se složim Markom da su i vlasnici autorskih prava preterali... Ako već kupujem originalni DVD, kupujem ga zbog filma. Oni su sebi dali za pravo da me NATERAJU da odgledam neke trejlere, upozorenja, reklame... sve to zna da traje i po 10 minuta, dok stignem do menija za izbor prevoda i startovanje filma. PUO (prohibited user operation) - ne možeš da preskočiš te reklame, trejlere... Da li oni imaju prava da mi oduzmu 10 minuta života svaki put kad ubacim DVD u plejer (ako je film dobar, možda poželim da ga pogledam opet)?
Naravno, ja lično mogu to da zaobiđem (naravno, kopiram u komp...), ali ne mogu (ne znaju) svi. Hajde matematičari da izračunaju broj prodatih legalnih kopija×minuta PUO materijala... koliko je to minuta, sati, dana... nečijeg života koje su oni oduzeli?
Spawn BG je offline  
Stara 22.2.2011, 12:41   #230
prudentia
Član
 
Član od: 22.2.2008.
Lokacija: podgorica
Poruke: 250
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 111 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Banke ne kreiraju novac...
Ako ovo dokazes, bices glavni kandidat za Nobelovu nagradu za ekonomiju.
Nemam sad vremena da odgovorim na ostatak, pa cu poslije.
prudentia je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku prudentia na korisnoj poruci:
Jim Bravura (22.2.2011), nameless1 (22.2.2011)
Stara 22.2.2011, 15:04   #231
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
CoD BO, to nije vredno ni piratizovanja...

Bolje da si za tih 60e, kupio 5-10 kvalitetnih igara na popustu, na Steamu.
Da, sledeći put Pjanu da pitaš za savet na čega da trošiš sopstveni novac, zna on bolje, a i nećeš ispasti glup u društvu opet.
Pipboy je offline  
Stara 22.2.2011, 15:19   #232
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ne kaze se na chega nego na sta.
A moze svojim novcem da radi sta hoce, samo je sasvim jasno da Black Ops ne vredi 60e, ne pricam samo o nekvalitetu (to je subjektivno, ali kad vecina recimo na ovom forumu kaze da je igras krsh, onda i to nesto znaci), nego i po pitanju bagovitosti.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 15:24   #233
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ne kaze se na chega nego na sta.
A moze svojim novcem da radi sta hoce, samo je sasvim jasno da Black Ops ne vredi 60e, ne pricam samo o nekvalitetu (to je subjektivno, ali kad vecina recimo na ovom forumu kaze da je igras krsh, onda i to nesto znaci), nego i po pitanju bagovitosti.
...a ispred i iza recimo ide zarez, npr.
Lol, "ako većina na ovom forumu kaže da je igra krsh, onda i to nešto znači...", sjajan argument.
Pipboy je offline  
Stara 22.2.2011, 15:31   #234
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Ako ovo dokazes, bices glavni kandidat za Nobelovu nagradu za ekonomiju.
Nemam sad vremena da odgovorim na ostatak, pa cu poslije.
Pa, dobro, ipak je to malo komplikovanija stvar; ne treba ga mnogo kuditi zbog toga..
nameless1 je offline  
Stara 22.2.2011, 15:48   #235
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
...a ispred i iza recimo ide zarez, npr.
Nigde ne ide zarez u toj recenici.
Nemoj svoje neznanje da relativizujes sada.

Neces ti Milku Canic uciti gramatici i pravopisu, ooo ti neobrazovani covece .

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Lol, "ako većina na ovom forumu kaže da je igra krsh, onda i to nešto znači...", sjajan argument.
Pa nije jak argument, jel sam ja napisao da jeste ?
Nego sam napisao to, da ne bi ispalo kako ja kazem da je losa i automatski je igra losa.
Igra je bruka CoD serijala, od PC ekskluzive nekada (CoD 1 i 2) dobismo portovanje nogama i ocajne kontrole, i osecaj za pucanje.
Ja, kao iskusni snajperista , to mogu lako da ocenim.
Kao da robotskim rukama pucas, kao da nemas analognih 360 stepeni prostorne slobode, nego se puska pomera za po 10 stepeni.
A igrao sam toliko fps-ova i pucao iz toliko snajpera, tako da DA, to jeste argument.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 16:06   #236
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ajde i ja da se nešto raspišem. O ovome sam vodio rasprave naveliko i naširoko.

1) Kada su programi u pitanju važi ista politikao kao i za sva ostala dobra.
Ako imaš para vozićeš Volkswagen Passat i živeti u svojo kući od 150 kvadrata.
Ako nemaš para vozićeš Yugo i živeti u iznajmljenoj garsonjeri.
Isto tako,
Ako imaš para koristićeš Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, Sony Vegas i sl
Ako nemaš para koristićeš RawTherapee, PaintShopPro i Pinacle Studio 12
Ako baš nećeš ništa da platiš koristićeš fabrički RAW konvertor, GIMP i npr WAX

Svemu postoji jeftinija pa i besplatna alternativa.

2) Lišavanje nekoga njegovih para jeste krađa. Piratovanjem igre/programa/filma/pesme/knjige autora/e lišavamo njegovog/njihovog profita stoga krademo od njega. Nisam svetac, piratujem i ja iako se trudim da to ne radim.

A sve ostalo što mislim možete da pročitate ovde gde sam već pisao o tome.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...8&postcount=57

P.S.
Da dodam još i to da se može i dosta profi raditi u besplatnim/jesftinim programima. Najbolji primer za to je Domar, domaći film urađen kombinacijom Blender-a i GIMP-a
Carnex je offline  
Stara 22.2.2011, 16:36   #237
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Balavi klinci ne bi trebali da pricaju o periodu kada nisu razlikovali pacja gov.na od dudinja .
E koji si moralni kamicak, kad mozes da kazes da je sudjenje i presude za Tatona politicka.

Zuti kradu , haha, samo oni ?
A ko kopao po Kolubari ? Il ti je to promaklo ?
A da, to je B92, oni po difoltu lazu.

Ma idi bre dete, sta ti znas o bilo cemu, samo ono sto su te trovali godinama koliko mogu videti. Okolina, porodica i neke politicke partije.

Idi kod Vojislava Kostunjavog Seselja, da te malo uteshe.
Јел сам ја говорио о деведесетим или о периоду после "демократских промена"? Пази сад господин хоће да ми забрани да говорим и о тренутном стању у држави, јер се он заглавио у 90тим. Изгледа да живиш на 20том спрату и да ти не ради лифт да сиђеш доле да видиш какво је стање. Знаш она јурњава код ћошка, не, не играју се деца "шуге", то неко пљачка експозитуру.
И не лаже Бранкица (напокон) за Колубару, само што ти изгледа мислиш да су једине пљачке оне које она обзнани. Слеп си матори... у92 управља тобом.


Иначе, кад скинете нешто капитално типа Napoleon : Total War (15GB) пустите ово да додате мало театралности:

Робин Худ


Модерни Робини : RELOADED, SKIDROW, RAZOR 1911

Poslednja ispravka: Miki1987 (22.2.2011 u 16:43)
Miki1987 je offline  
Stara 22.2.2011, 16:59   #238
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Јел сам ја говорио о деведесетим или о периоду после "демократских промена"? Пази сад господин хоће да ми забрани да говорим и о тренутном стању у држави, јер се он заглавио у 90тим. Изгледа да живиш на 20том спрату и да ти не ради лифт да сиђеш доле да видиш какво је стање. Знаш она јурњава код ћошка, не, не играју се деца "шуге", то неко пљачка експозитуру.
И не лаже Бранкица (напокон) за Колубару, само што ти изгледа мислиш да су једине пљачке оне које она обзнани. Слеп си матори... у92 управља тобом.

Модерни Робини : RELOADED, SKIDROW, RAZOR 1911
Dobro ja znam gde i u koje vreme zivim, nisam slep.
Ali poenta cele price, je da je sramno uopste i porediti 90-te i godine posle 2000-te, jer je 90-tih godina drzava ubijala svoje gradjane. I tu treba staviti tacku i ne napisati nista vise.
To se vise ne dogadja.

Neke stvari su ostale iste, kao sto su tajkuni, koji su preziveli promene vlasti, sve promene vlasti, i to je bila poenta onoga sto sam napisao, da para kod Srba vrti ne kao burgija nego 10x bolje.

A ti si kao slucajno zaboravio Kolubaru, nego si po svaku cenu hteo da ne spomenes Kostunicu, glavnog i odgovornog na radovima u Kolubari, tj. veci deo te politicke partije.

Ajd ajd, lepo ti na aerodrom, da sacekas povratak tvog mentora iz Haga. Sad ce on, samo sto nije, valjalo bi ga sacekati. Jer je tvoje poimanje proslosti jednako njegovog, totalno iskrivljeno.
Mada to nije tvoja proslost, to je proslot tvojih roditelja, tvoje okoline, koja ti je punila glavu lazima i glupostima. Sta si ti znao sa 5-15 godina zivota sta se stvarno desavalo u zemlji.

I piratske grupe i timovi nisu nikakvi Robin Hudovi, da kradu od banaka stranih i da dele narodu, onda bi bili.
Oni kradu radove od programerskih timova koji su cele zivote ugradili u to, zanemarujuci i porodice, sve dok igra recimo ne bude gotova, i sad neko treba da im uzme to a da ne plati.
Pod ovim ne mislim na "timove" koji prave CoD i slicne baljezgarije.
Pjanovic je offline  
Stara 22.2.2011, 17:13   #239
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
pjanovic kaže: Pregled poruke
i piratske grupe i timovi nisu nikakvi robin hudovi, da kradu od banaka stranih i da dele narodu, onda bi bili.
Oni kradu radove od programerskih timova koji su cele zivote ugradili u to, zanemarujuci i porodice, sve dok igra recimo ne bude gotova, i sad neko treba da im uzme to a da ne plati.
Pod ovim ne mislim na "timove" koji prave cod i slicne baljezgarije.
Наравно да јесу, јер ни ти ни ја, ни 95% људи са овог форума не би могло себи да приушти већину игара које је играло у последњих 10-20 година. Или би морало себи да ускрати неке најосновније ствари типа одећу, обућу и храну да би уштекало за игру.

Остало не могу више да коментаришем, понављаш се.
Miki1987 je offline  
Stara 22.2.2011, 17:17   #240
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Nigde ne ide zarez u toj recenici.
Nemoj svoje neznanje da relativizujes sada.

Neces ti Milku Canic uciti gramatici i pravopisu, ooo ti neobrazovani covece .
Well, u konkretnoj rečenici reč recimo ide između zareza, double checked sa profesorom književnosti, ne da je i bilo potrebe za tim. Zato se ne trudi da izigravaš grammar Nazija bez ikakve potrebe, naročito s obzirom da moj prvobitni odgovor nema nikakve veze sa tim.
Pipboy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com