Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2011, 0:01   #321
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Jedine stranke koje se ne zalazu za ulazak u EU su SRS i DSS (uslovno).
Странке и странчарење ме не интересују, говорим у своје име и против сам ЕУ из сасвим прагматичних разлога.
Постави себи питање, колико држава је на референдуму подржало ЕУ Устав? Ниједна једина, ако не рачунамо Ирску коју су уценили и НАТЕРАЛИ да понови гласање. Какав је то циркус од демократије и изборне воље грађана? Та иста Ирска је сада у великим г*****a. Исто као и Грчка, Португалија, Шпанија, Мађарска... Бугарској и Румунији цветају руже од како су ушли? Ај мало за промену размишљај главом, уместо телевизором?
Jim Bravura je offline  
Stara 24.2.2011, 0:02   #322
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Brate, dosadan si, znaci smaras zestoko sa tim tvojim teorijama zavera, lepo je rekao Marko_L, sve i da masoni, bavarski iluminati, brojevi 11 ili baba Vanga upravljaju ovim svetom, boli me, a i sta mogu.Ja ne znam za tebe, ali ako ja mogu da pristojno zivim (lepa plata, letovanje, nov auto) boli me uvo da li tamo neke banke prave novac iz vazduha ili brasna i da li neko drzi sve konce u rukama, nek drzi, vazno da svi kulturno zivimo.
Можеш доста, за почетак да престанеш са ултра наивним размишљањем да је неком тамо у ЕУ циљ да ти имаш лепу плату, пара за летовање и нова кола Тачно се зна које су земље првог или другог реда, а које су колоније. Чак су почели да стежу каиш и Британцима. Итекако је битно одакле банкама новац, јер није иста ситуација у Немачкој где је банкарство (самим тим и монетарни систем) доминантно у државним рукама, и у колонијама попут Грчке и Србије. Онај ко контролише производњу новца и кредита контролише и државу. Шта мислиш зашто су погасили све државне банке и читав сектор практично препустили странцима? Из добрих намера? Погледај остале државе су то урадиле, само ће ти се касти.
Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Nasa zemlja je u zestokim g*v*i*a, bez debele evropske pomoci ne mozemo da opstanemo kao drzava.
Наша земља је ту где јесте управо захваљујући елити која из сенке управља том ЕУ (а и шире) и плаћа ове домаће никоговиће да за њу обављају прљав посао. И која црна "помоћ"? Јел теби добро? Шта смо то добили? Или још боље питање шта нам то недостаје? Србија располаже таквим ресурсима, да не мора ни нафту да увози. Али то ипак ради да би се у ланцу дистрибуције неко добро уградио.
Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Znam da je glupo poredjenje ali jednostavno ne mogu da izdrzim, u Silicijmskoj dolini svaki dan troje (slovima:TROJE) ljudi postanu milioneri, alo ljudi, pa o cemu mi pricamo, a sta se desava u Srbiji, tajkuni vladaju, kradu, narod u bedi i jadu.
Можда, али зато добијају милионе нових бескућника и људи који користе маркице за храну http://www.reuters.com/article/2010/...6465E220100507
Америчка инфраструктура у многим градовима има ознаку Д-, што значи да је пред распадањем. То су амерички извештаји, не моје жеље ни фантазије. Милиони њих остају без крова над главом, не можеш више купити робу, а да није "made in china". There Is A WAR Being Waged Against The Working Families Of America! Sen Bernie Sanders http://www.youtube.com/watch?v=lcLWD...layer_embedded
Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Strucni ekonomisti procenjuju da ako bi se Miskovicu diglo da pokupi sav svoj imetak i ode iz Srbije, Srbija bi morala da proglasi bankrot.
То су ментоли, да извинеш, а не стручњаци или су можда на његовом платном списку. Не може једна држава да банкротира, поготово не Србија. Приче за малу децу, боље рећи подмукла индоктринација
Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Jedna Madjarska izveze vise robe za mesec dana nego Srbija za godinu dana. Daj mi te masone
Извоз није никакво мерило стандарда. Кина ти је најбољи пример. Како живе Мађари? Ко убира профит, они или странци? Чему протести против ЕУ?
Jim Bravura je offline  
Stara 24.2.2011, 0:06   #323
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Странке и странчарење ме не интересују, говорим у своје име и против сам ЕУ из сасвим прагматичних разлога.
Постави себи питање, колико држава је на референдуму подржало ЕУ Устав? Ниједна једина, ако не рачунамо Ирску коју су уценили и НАТЕРАЛИ да понови гласање. Какав је то циркус од демократије и изборне воље грађана? Та иста Ирска је сада у великим г*****a. Исто као и Грчка, Португалија, Шпанија, Мађарска... Бугарској и Румунији цветају руже од како су ушли? Ај мало за промену размишљај главом, уместо телевизором?

Ma daj bre ,pa ti glaedaj malo manje nas tv i te fore zapad u krizi itd.

Pa sve te drzave u krizi zive trostruko bolje od nas.
Drugar mi je otisao pre sedam dana u Bec(nije rom) i odusevljen je sitemom i uredjenost zemlje i sitema.Hrana jeftinija i sve ostalo.
I tako je u svakoj zemlji clanice UE ,negde manje negde vise.

Jel stvarno mislite da se na zapadu zivi lose?

Svugde je bolje nego kod nas.
kuureee je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku kuureee na korisnoj poruci:
Game fever (24.2.2011), Pjanovic (24.2.2011)
Stara 24.2.2011, 0:16   #324
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ja tu ^ nista ne bi dodao ni oduzeo .
Pjanovic je offline  
Stara 24.2.2011, 0:16   #325
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Mislim da ovo može da se svede na večito VS.
Intel VS. AMD
ATI VS. nVidia
Porše VS. Ferari
Legalno VS. piratsko
Da li ćete objašnjavati nekome prve dve stavke ako je najbolje što može da vas pita: "Hoću li moći da gledam filmove, pustim muziku, otvorim profil na FB?" Nećete, njemu to ne znači ništa, onaj koga to zanima već će se nekako informisati o razlikama.
Da li vredi nekoga pitati za stavku 3. ako vam on odgovori "Mercedes!"?
Da li će "legalisti" (bez politike!!!) uspeti da ubede "pirate"? Teško. Obrnuto? Teško.
Da nije bilo piraterije, bili bismo poprilično nepismeni. Valjda niko ko misli da se profesionalno bavi nečime (muzika, dizajn...) nije toliko glup da radi sa piratskim programima? Učiš se na piratskom Fotošopu, Ofisu, Sound Forgeu... pa i samom Windows-u, ali ako hoćeš da zaradiš, prva investicija mora da bude licenciran sistem i programi koje ćeš koristiti (ako ne koristiš free i OS). Dakle, pre ili kasnije (ako ćeš zaista nešto i raditi, a ne samo igrati se, poprilično ste zapostavili RAD, uglavnom se priča o igrama), MS, Adobe... će imati tvoj novac.
Spawn BG je offline  
Stara 24.2.2011, 0:18   #326
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
U hebote, dokle ste vi dosli od jednostavne poente da je piraterija zloupotreba necijeg rada.
Zamijeni pirateriju sa industrijom (muzickom, filmskom itd.) i dobices pravo stanje stvari.
j.radovan je offline  
Stara 24.2.2011, 0:21   #327
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Ma daj bre ,pa ti glaedaj malo manje nas tv i te fore zapad u krizi itd.

Pa sve te drzave u krizi zive trostruko bolje od nas.
Drugar mi je otisao pre sedam dana u Bec(nije rom) i odusevljen je sitemom i uredjenost zemlje i sitema.Hrana jeftinija i sve ostalo.
I tako je u svakoj zemlji clanice UE ,negde manje negde vise.

Jel stvarno mislite da se na zapadu zivi lose?

Svugde je bolje nego kod nas.
Ja tebi ne verujem. Lepo kaže naš ministar trgovine Deltosavljević da su nam cene najniže u regionu, i nemoj da širiš dezinformacije.
SARKAZAM
Spawn BG je offline  
Stara 24.2.2011, 0:29   #328
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Ja tebi ne verujem. Lepo kaže naš ministar trgovine Deltosavljević da su nam cene najniže u regionu, i nemoj da širiš dezinformacije.
SARKAZAM
E pa kazu i da izlazimo iz krize ,tako kazu pa nije istina.

Mogu da se zakunem da je hrana na zapadu jeftinija nego kod nas ,meso i sve ostalo.

Glupo sto ovo kazem ,ali kao sto rece ,drugar mi je otisao preko i stalno sam u kontaktu sa njim na MSN i samo o tome pricamo.Nenormalno jeftino sve ,garderoba dzabe.
Patike sto ovde kostaju 130e tamo su 40e.

Tesko za poverovati ali tako je.

Ljudi na zapadu uzivaju u zivotu i problemi su im svedeni na minimum u odnosu na nas.

E sad ovo sto si rekao sta kaze ministar ja neznam da li me zezas ili si oprosti plitak pa poverovao nasem politicaru.
Ja verujem da je ovo prvo.

EDIT>
Malo sam pao u vatru pa ne vidim bas dobro.

Deltosavljević ministar ,sad mi je jasno.
Izvinjavam se.Mada sam predpostavio da je to ,al' opet vidis kakvih tupsona sve ima.

Poslednja ispravka: kuureee (24.2.2011 u 0:37)
kuureee je offline  
Stara 24.2.2011, 0:35   #329
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
ma daj bre ,pa ti glaedaj malo manje nas tv i te fore zapad u krizi itd.

Pa sve te drzave u krizi zive trostruko bolje od nas.
Drugar mi je otisao pre sedam dana u bec(nije rom) i odusevljen je sitemom i uredjenost zemlje i sitema.hrana jeftinija i sve ostalo.
I tako je u svakoj zemlji clanice ue ,negde manje negde vise.

Jel stvarno mislite da se na zapadu zivi lose?

Svugde je bolje nego kod nas.
Не гледам ТВ, хвала на савету.
Аустрију нисам помињао, знам да живе неупоредиво боље. Али то су Германи и уз то стара европска аристократија. Зашто не прокоментаришеш ове друге земље.

Трговинске споразуме и економско повезивање на равноправним основама ћу увек подржати, али не и фузионисање у неку наднационалну државу по вољи елите. Ниједан народ у ЕУ није за то гласао и то је факат. Зато су жабу кували полако, корак по корак, да се Власи не досете.
Jim Bravura je offline  
Stara 24.2.2011, 0:37   #330
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Izgleda da ti se spava... Pa zato sam i napisao SARKAZAM. Naravno da ima jeftinije, a i njihove su plate veće od naših. Pa i u Hrvatskoj je, po poslednjoj statistici, plata preko 700€. Naravno da ne verujem našim ministrima. "Izašli smo iz krize u kojoj nismo ni bili, a koja je uz to naša razvojna šansa." A tek onaj mrmot sa folijom...
Spawn BG je offline  
Stara 24.2.2011, 0:40   #331
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Kao sto sam reko u EDITU u predhodnom postu.

Pa sta cu kad se iznerviram na ljudsku glupost pa mi padne mrak na oci.
kuureee je offline  
Stara 24.2.2011, 0:41   #332
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Ma daj bre ,pa ti glaedaj malo manje nas tv i te fore zapad u krizi itd.

Pa sve te drzave u krizi zive trostruko bolje od nas.
Drugar mi je otisao pre sedam dana u Bec(nije rom) i odusevljen je sitemom i uredjenost zemlje i sitema.Hrana jeftinija i sve ostalo.
I tako je u svakoj zemlji clanice UE ,negde manje negde vise.

Jel stvarno mislite da se na zapadu zivi lose?

Svugde je bolje nego kod nas.

Savrseno sklopljeno, ja ne vidim nesto da Irci ili Spanci beze u Srbiju zbog boljeg standarda, a ne zaboravimo da svaki Irac moze da ustane ujutru spakuje stvari i ode gde god zeli, na bilo koji kraj sveta. Jim Bravura, pogledao sam video sto si postavio, onaj koji se sastoji iz 5 delove (onaj sto uporedjuje, bivsi SSSR i evropsku uniju). Njegov najveci problem je sto bi evropska unija da ujedinji sve narode. Onda sam se duboko zamislio, pa sta ako sjedinji sve nacionalosti naroda? Jel to bitno gde je ko rodjen? Nikad nisam cuo da je u Britaniji spaljena ili oskrnavljena Dzamija. Jedino sto je zabranjenu u Evropi je da se pop pojavi na televiziji i pocne o politici ili o ratu, tog nema, niti ides i pucas po ulici zato sto je tebi Bozic.

Takodje sam procitao link koji vodi na hrvatski forum gde lik spominje drugara koji vozi kamion 18 sati. Kao prvo, u evropskoj uniju je STROGO zabranjeno voziti vise od 10 sati na dan, kad se kaze strogo, ozbiljno mislim, jednako je da vas nadju mortus pijanog za volanom kamiona ili da vas nadju da voziti duze id 10 sati (kazne su stavrno drakonske, ponekad i do 1000 e, desavale se i situacije oduzimanje kamiona), takodje je obavezno u toku tih 10 sati napraviti pauze od po 10 minuta na svakih dva sata. Isto tako je ZABRANJENO voziti kamion subotom i nedeljom kao i praznicima. Ovo znam zato sto mi brat radi u Sloveniji i zaradjuje vozeci kamion. Promenio je dosad najmanje 10 poslodavaca, posle 1-2 mesec je nasao drugog bez problema, posla uvek ima, samo treba da se radi.

Jos jedan problem koji sam primetio je da se ljudi zale koliko se radi u EU. Pa da ljudi, radi se, u normalnim zemljama se radi, od ponedeljka do petka, svaki dan. Nazalost moji roditelji i njihovi roditelji su navikli da posao pocinje u 8, pa onda kafa do pola 10 pa se malo radi, pa onda rucak i onda jos malo pa kuci. To ne ide tako.

Poslednja ispravka: Game fever (24.2.2011 u 13:05)
Game fever je offline  
Stara 24.2.2011, 0:43   #333
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ljudi pa pogledaj te vikendom fudbalske utakmice ,pogledaj te tribine pa ce vam sve biti jasno.
To je sve puno ,narod uziva i kulira.

Malo je glupo da ja kao to vidim ,ali primecujem na licima publike zadovoljstvo u zivotu.
kuureee je offline  
Stara 24.2.2011, 0:44   #334
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Kao sto sam reko u EDITU u predhodnom postu.

Pa sta cu kad se iznerviram na ljudsku glupost pa mi padne mrak na oci.
OK, dok sam ja kucao svoju poruku, ti si kucao edit, tako da nisam video
Spawn BG je offline  
Stara 24.2.2011, 1:11   #335
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Mislim da ovo može da se svede na večito VS.
Intel VS. AMD
ATI VS. nVidia
Porše VS. Ferari
Legalno VS. piratsko
Ma važi. To će se moći usporediti onda kada postane ilegalno koristiti AMD ili Intel, odnosno ATI ili nvidiju. Dok su obe opcije legalne, a jesu i biće, to se ne može usporediti sa Legalno VS Piratsko, jer naprosto piraterija spada u kršenje zakona.
Citat:
Da li ćete objašnjavati nekome prve dve stavke ako je najbolje što može da vas pita: "Hoću li moći da gledam filmove, pustim muziku, otvorim profil na FB?" Nećete, njemu to ne znači ništa, onaj koga to zanima već će se nekako informisati o razlikama.
Da li vredi nekoga pitati za stavku 3. ako vam on odgovori "Mercedes!"?
Da li će "legalisti" (bez politike!!!) uspeti da ubede "pirate"? Teško. Obrnuto? Teško.
Tu nema šta ko da se ubeđuje, niti je to stvar ubeđenja. Shodno tome, ja na ovoj temi ne pokušavam da ubedim nekoga da ne treba da koristi pirateriju ili rastura piratski materijal, isto kao što ne bih ubeđivao nekoga da ne treba da opljačka banku. To su jednostavno stvari koje su zabranjene zakonom, i kao takve ne zavise od ugla gledanja, već su apriori loše, osim ukoliko ne smatraš da je kršenje zakona dobra stvar, ali onda nemaš prava da se buniš kada neki ludak prođe na crveno i umalo te ubije ili kada ti neko opljačka kuću. Naravno, svako može smatrati da je neki zakon loš, ali to mu ne daje za pravo da ga krši, već je slobodan boriti se da se taj zakon ukine ili izmeni. Zašto ? Zato što tako treba da funkcioniše jedna uređena država u kojoj se zna red. Ako vam nije cilj uređena država, onda nema šta da se bunite kada vam poslodavac ne isplaćuje platu, kada ne plaća prekovremeni rad, kada vas šalteruša mrcvari k'o koza slan tučak, kada vam neko otvari paket koji ste naručili iz inostranstva, kada odete da reklamirate neki proizvod, a neće da vam priznaju garanciju, kada vam doktor traži da platite 500 evra da bi "se potrudio" oko vaše trudne žene i slično. Zašto ? Zato što upravo tako funkcionišu neuređene države kakva je Srbija sada.

Uostalom, kao što rekoh, ja ni ne napadam one koji koriste pirateriju. Ja samo kritikujem njihove stavove i "argumente" koji to nisu, tipa "koristim zbog bombardovanja", "nemam pare", "softver proizvode masoni" i šta sve niste nalupali. To su sve smešni izgovori. Ako koristiš, ćuti i koristi. Upravo je to razlika između razvijenih zemalja i Srbije. Eto, i to da objasnim, pošto je nekoliko vas pitalo "Jel vi mislite da na zapadu nema piraterije". Ne radi se o tome da nema, već se radi o tome da su ljudi tamo svesni da je to ilegalno. Na zapadu nećeš videti kao što ja viđam svakodnevno ovde, da dvoje ljudi sedi u kafiću i pred još 20 ljudi razmenjuje piratske diskove, kao da razmenjuju kamenje, da to isto rade na sred ulice u po bela dana, da prodaju diskove na ulici, a policija umesto da ih hapsi, kupuje te iste diskove od njih... U čemu je razlika ? Pa u tome što na tom zapadu, pirateriju koriste oni koji znaju kako da dođu do nje i ostanu anonimni u tome, dok ostali uredno kupuju ono što im treba. Na ulici to ne rade, jer znaju da je ilegalno, tako da čovek koji zna da ima pirateriju kod sebe, a prolazi kroz grad, uopšte se ne oseća lagodno. Sama ta atmosfera čini da dobar deo ljudi ne koristi pirate, nego ode u prodavnicu i kupi šta im treba, te je i procenat piraterije nizak. Zar neko misli da oni ne cene novac i da ne bi radije nešto džaba ? Pa bi, ali ne smeju, jer su svesni da mogu da snose posledice ako ih neko uhvati i neće uopšte da rizikuju. A u Srbiji, svaki klinac ima piratske verzije svakojakog softvera i uopšte nema problem sa tim da to nosi kroz grad, razmenjuje sa drugarima, instalira kad stigne i kome stigne... znaš ono "Komšo, jel imaš neki program za crtanje, oće moj mali nešto da srtka", odgovor "Kako da ne komšo, evo saću ti ja instaliram Photoshop CS5, najnoviji". Uopšte mu neće ni pomenuti da postoji i PSP koji je za nekoliko redova veličine jeftiniji od tog Photoshopa, niti da postoje besplatne alternative u vidu GIMP-a ili Paint.NET-a. Dakle, donekle bi bilo ok da onaj ko koristi pirate, lepo koristi šta koristi i ćuti o tome, pa bi postojala barem kakva-takva svest da je to ilegalno.

Zašto je to loše ? Pa eto, na primer, zato što taj klinac od malih nogu uči da je taj Photoshop džaba, čime stiče lošu naviku da ne vrednuje intelektualni rad, već će za njega nekakvu vrednost imati isključivo hleb, polutke, automobil i drugi opipljivi proizvodi. I onda se posle čudite kad ne možete da naplatite ni 100 dinara kada odete da instalirate nekom windows ili očistite viruse, nego vas počaste smeškom i čašom "crnog soka", kako neki i dan danas krste koka kolu.

I nije to jedina loša strana piraterije. Loše je i to što veliki procenat piraterije na nekom tržištu čini da to tržište ne bude interesantno stranim ulagačima, što opet znači i manje radnih mesta koje traže stručnost, manje posla, manji izvoz. I onda se čudite što neko završi fax, a nema gde da radi, nego sve tako visoko obrazovan ide da radi u trafici ili da meša malter. Pa hebi ga, ko ga je terao da postane intelektualac kad se ovde intelektualni rad većina ne smatra radom. A i kako da smatraju kada se softver kao plod intelektualnog rada, smatra besplatnom robom.
Marko_L je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
Andross (24.2.2011), Carnex (26.2.2011), Dekip (24.2.2011), Game fever (24.2.2011), nameless1 (24.2.2011)
Stara 24.2.2011, 1:31   #336
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

E da, a što se tiče ove političke rasprave, samo ću kratko da se osvrnem, jer se ionako sve može smestiti u dve-tri rečenice. Ulazak Srbije u EU nije pitanje izbora, niti će ko Srbiju da pita. Srbija je isuviše nebitan faktor da bi se o tome pitala. O tome će se pitati EU, tako da Srbija će u tu istu EU ući milom ili silom, a pre toga će isto tako milom ili silom morati da ispuni sve zahteve EU. Da li je to pravedno ili ne, nebitno je, jer politika ne funkcioniše na temeljima pravde, već na temeljima interesa, a siguran sam da EU svakako nije u interesu da u sred Evrope postoji nekakva zemljica od par miliona stanovnika koja non stop glumi nekakav samostan, inati se ostatku sveta i večito predstavlja bure baruta. Ajde da je tih par miliona složno u svojim stavovima, nego je barem polovina stanovništva proevropski orijentisana, a vrlo verovatno i više. Pa ako vi zaista mislite da će šačica od milion ili dva miliona ljudi moći da postavlja nekakve uslove EU koju čini preko 400 miliona ljudi, onda šta da vam kažem, živiti u snovima i dalje. I uopšte tu nije bitno ko je na vlasti. Jedino što ovi koji su protiv EU mogu da urade, jeste da uspore taj proces, uz određene žrtve po svoj narod (u vidu lošeg standarda, otežanog putovanja u inostranstvo, fuš robe koju su prinuđeni da kupuju...), ali ni oni ne mogu to da izbegnu. Živi bili pa videli.

A što se tiče ovih teorija zavere, masona, reptilijanaca... pa hebi ga momci, šta da vam kažem. Ako je i istina to što pričate, ne možete ama baš ništa da uradite povodom toga, niti će vam korišćenje piratskog softvera pomoći da izbegnete njihov uticaj. Mislim, ako su oni toliko moćni da kontrolišu ceo svet iz senke, onda vam oni određuju i šta ćete da jedete i šta ćete da oblačite i koji ćete mobilni da nosite, hej, pa verovatno vam određuju i gde ćete da se zaposlite i koliku ćete platu imati. Pa čemu onda trud i upiranje da objasnite kako naš život kontroliše neko iz senke kada to ne može da se promeni. Lepo prihvatite da živite u matriksu i prepustite se životu lakirane bubašvabe koja ama baš ništa u životu ne kontroliše. A na kraju krajeva, možete spas da potražite i u skakanju sa mosta, bešenju o krivu vrbu ili zašto da ne, pucanju sebi u glavu. See if I care

Za to vreme, ja ću, kao i svi normalni ljudi sam da kontrolišem svoju sudbinu. Eto, već sam odabrao posao koji ću da radim i zadovoljan sam što radim posao koji volim, Kada sam osetio da ne želim da radim za drugoga, otvorio sam sovju firmu, opet svojim izborom. Takođe, sam biram odeću koju ću da nosim, sam sam odabrao mobilni koji koristim, sam sam odabrao automobil koji vozim... istina postojalo je ograničenje u vidu dostupnog budžeta, ali u okviru tog budžeta, sve sam sam odabrao. Kada je u pitanju posao, sam biram sa kojim ću klijentima da radim, a sa kojim neću i koju projekat ću da prihvatim, a koji ne i još mi se nije desilo da nekoga odbijem, a da mi neki mason dođe i kaže, ne smeš to da odbiješ ili obratno. Pa sad, ako je neko i režirao moj život, drago mi je što se taj scenario poklapa sa onim što sam i ja imao u glavi

Poslednja ispravka: Marko_L (24.2.2011 u 1:39)
Marko_L je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
Game fever (24.2.2011), nameless1 (24.2.2011), Partybreaker (24.2.2011)
Stara 24.2.2011, 2:01   #337
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ma važi. To će se moći usporediti onda kada postane ilegalno koristiti AMD ili Intel, odnosno ATI ili nvidiju. Dok su obe opcije legalne, a jesu i biće, to se ne može usporediti sa Legalno VS Piratsko, jer naprosto piraterija spada u kršenje zakona.
Mislim da nisi baš najbolje shvatio šta sam ja hteo da kažem... Radi se o tome da ljudi znaju da budu prilično zadrti u svojim stavovima i da ne dozvoljavaju da se može drugačije razmišljati. Politika, hardver, marka automobila... pa i stavovi i argumenti u legal/pirat diskusiji. I u ovim političkim porukama, i u onim koje se tiču teme možeš da primetiš stavove kao "Ajde, porasti", "Ti si xxx (pridev po želji)" i slično. Ja ne etiketiram, iznosim svoje mišljenje, trudim se da za svoje stavove imam kakve takve argumente. Znaš, stavovi "to je kriminal, jeste da i ja imam nelegalni windows, ali to je kriminal, vi ste kriminalci, niste normalni"...? Pa što se taj ne javi čika Biliju da mu plati tih 100 i kusur € za windows? Ili 400-500 (koliko već) za Office? Ili koliko košta PS CS5? U pravu si, ako koristiš, ćuti i koristi. Ako neko koristi nelegalni windows, a morališe o CoD, Tomb Raider-u... "Jeste da plac nije moj i nemam dozvolu za gradnju, ali sam kuću pošteno sagradio"???
Spawn BG je offline  
Stara 24.2.2011, 2:19   #338
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Mislim da nisi baš najbolje shvatio šta sam ja hteo da kažem... Radi se o tome da ljudi znaju da budu prilično zadrti u svojim stavovima i da ne dozvoljavaju da se može drugačije razmišljati. Politika, hardver, marka automobila... pa i stavovi i argumenti u legal/pirat diskusiji.
Mislim da ni ti nisi dobro shvatio šta sam ja hteo da kažem. U diskusijama AMD VS Intel postoje argumenti, jer su i AMD i Intel legalni za korišćenje, pa su AMD ili Intel stvar preferencija, ličnih utisaka, obavljenih testova, itd. Sa druge strane, u diskusiji piraterija VS legalno, ne postoje, niti mogu postojati argumenti koji govore u prilog pirateriji, jer je sama ta piraterija zabranjena zakonom, već samo postoje opravdanja, izgovori i bežanja od odgovornosti, tipa "nemam pare", "bombardovali nas", "Bil Gejts je mason" i šta ti ja znam. To je isto kao kad bi prošao kroz crveno i kao "argument" koristio nešto tipa "žurio sam na posao", "semafori su glupost", "semafore su napravili masoni da uspore saobraćaj"... Dakle, to nisu argumenti, nego pokušaji da se opravda nepromišljen postupak i kršenje zakona. Pa sad, ja mogu da progutam kada neko iz bilo kog razloga prođe kroz crveno i prihvati da je pogrešio, pokrije se ušima i trudi se da to više ne radi. Ali, ne bih mogao da progutam da neko kaže "Prolazak kroz crveno je stvar izbora, i samo od mog morala zavisi da li ću proći kroz crveno, a i što da ne prolazim kroz crveno kada sam sirotinja i još su me bombardovali, a i kasnim na posao". E upravo je to ono što ovi klinci ovde rade, veličaju i pravdaju kršenje zakona, za šta svakako ne postoji i ne može postojati argumentacija.

Doduše, ne postoji prava argumentacija ni u slučaju AMD VS Intel, jer svi znamo da Intel rulez, al to je već druga tema
Marko_L je offline  
Stara 24.2.2011, 3:20   #339
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Da izmjenim jedan aforizam: pijete kao Rusi, jedete kao Mađari, pušite kao Turci, psujete kao Srbi. Šta ćete vi u Evropskoj Uniji?!
Sass Drake je offline  
Stara 24.2.2011, 3:29   #340
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
Sledeci tvoju logiku Svedska, Njemacka, USA itd. mora da su neuredjene drzave posto svi znamo odakle dolaze i gde se nalaze serveri TPB, RS, MU itd. i ciji gradjani su osnivaci pomenutih sajtova.
Sto se tice razmijene diskova u kaficima, guglaj "Pirate Box" i videces koliko su dalje otisli. Cak su poceli da postavljaju svoje WiFi mreze. Jedini razlog zbog cega bi uopste neko trebao kupiti pirata je ako imas spor ili nemas uopste internet.
Jedino u cemu se slazemo je to da se zakoni moraju promijeniti tj. zakon o autorskim pravima i patentni zakon. Prvi omogucava gluposti poput onih da cak i posle smrti "autor" zaradjuje milione, dok se uz pomoc drugog mogu patentirati gluposti na osnovu kojeg ces kasnije nekoga tuziti, a cega smo svjedoci u zadnje vreme.
Upravu si sto se tice alternativa za placene programe. Razlike izmedju besplatnih i onih za koje se treba platiti su male ako si obican kucni korisnik. Uostalom, ni Microsoft danas bio na 80% kompjutera bez pomoci piraterije.
A gde ce ti ljudi da rade? Za EA, Sony ili mozda za WB? Povjerovao si PR masini. Nitko ne zna koliko piraterija stvarno kosta, sve su to nagadjanja. Moze link od toga istrazivanja?
Ja veoma cijenim neci rad. Veoma postujem bendove poput Blind Guardiana, R.E.M, G'n'R, pisce poput Tolkina, timove poput Bioware-a i sl. da ne nabrajam. Problem nastaje kod placanja. Ja bih rado isao na koncert BG ali ne bih kupio njihov CD zbog toga sto taj novac ne ide pravome autoru. Bioware postujem zbog sjajnog Mass Efecta. Morao sam kupiti orginal zato sto je ovo sjajna igra koja ti zasluzuje. Sada gledam da kupim i drugi deo.
Druga stvar je to smatram da stvari poput muzike, knjige i filmovi teba na neki nacin da budu besplatne. To je umjetnost. Ne mozes da je e prodajes i smanjis dostupnost. U cemu je smisao muzike, filmova ili knjiga ako moze samo odredjeni broj ljudi ih koristi? A sve to zbog autorskih prava. Igre su moram priznati drugacije. I jos jednom da kazem to da se dobra igra nikad nece slabo prodavati.
j.radovan je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com