Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2011, 4:53   #341
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
@Marko_L
Sledeci tvoju logiku Svedska, Njemacka, USA itd. mora da su neuredjene drzave posto svi znamo odakle dolaze i gde se nalaze serveri TPB, RS, MU itd. i ciji gradjani su osnivaci pomenutih sajtova.
To što u tim zemljama ima najviše servera nema veze sa neuređenošću zemlje, već sa liberalnim zakonima i razvijenom telekomunikacionom infrastrukturom. Uostalom, držati server nije ilegalno, već je ilegalno kačiti piratski materijal na te servere, a to nije nešto što vlasnici tih servera rade. No i pored toga što su tamo svi ti serveri, pomenute zemlje imaju veoma nisku stopu piraterije (USA oko 20%, Švedska oko 25% i Nemačka oko 27%), što znači da velika većina ljudi ipak uredno kupuje softver koji koristi. Upravo to je ono što je važno, a ne gde su serveri. Ja stvarno ne znam kako možeš da opravdavaš korišćenje piraterije u Srbiji time što se piraterija koristi i u najrazvijenijim zemljama, kada je u tim razvijenim zemljama prosek zastupljenosti piraterije ispod 25%, a u Srbiji preko 80%.
Citat:
Sto se tice razmijene diskova u kaficima, guglaj "Pirate Box" i videces koliko su dalje otisli. Cak su poceli da postavljaju svoje WiFi mreze. Jedini razlog zbog cega bi uopste neko trebao kupiti pirata je ako imas spor ili nemas uopste internet.
Taj pirate box, koliko mogu da vidim, služi deljenju fajlova bežičnim putem, a deljenje fajlova samo po sebi nije ilegalno. Tako da, iako mu ime navodi na pomisao da je isključiva namena razmena piratskog materijala, to ne mora biti slučaj. Ali sam siguran da ni u Švedskoj ni u Nemačkoj ni u USA nećeš videti ljude kako mirno sede na javnim mestima i razmenjuju pirateriju preko pirate box-a.
Citat:
Jedino u cemu se slazemo je to da se zakoni moraju promijeniti tj. zakon o autorskim pravima i patentni zakon. Prvi omogucava gluposti poput onih da cak i posle smrti "autor" zaradjuje milione, dok se uz pomoc drugog mogu patentirati gluposti na osnovu kojeg ces kasnije nekoga tuziti, a cega smo svjedoci u zadnje vreme.
Ni zakon o autorskim pravima ni patentni zakon nisu glupost, jer i jedan i drugi omogućavaju autorima da nešto zarade od svog rada. Zamisli da ti sad uložiš milione u razvoj neke tehnologije, a neko ko nije uložio ni dinara u to ima prava da iskoristi tu istu tehnologiju čim izađeš u javnost sa njom. Time bi se došlo do toga da niko više ne ulaže u razvoj bilo čega. Znači, mora da postoji mogućnost da se nešto patentira, kako bi onaj ko je uložio u razvoj tog nečeg mogao da povrati uložena sredstva i zaradi, ali da se eventualno trajanje patentne zaštite smanji na 3-5 godina umesto sadašnjih 20, a autorska prava da važe, šta znam 30-50 godina, umesto sadašnjih 100 (mislim da su te cifre u pitanju, ali treba proveriti).
Citat:
Ja veoma cijenim neci rad. Veoma postujem bendove poput Blind Guardiana, R.E.M, G'n'R, pisce poput Tolkina, timove poput Bioware-a i sl. da ne nabrajam. Problem nastaje kod placanja. Ja bih rado isao na koncert BG ali ne bih kupio njihov CD zbog toga sto taj novac ne ide pravome autoru.
Varaš se, dobar deo novca ide upravo autoru. E sad, naravno da određen deo ide producentima, izdavačima, itd., ali opet, to je izbor tih autora. Oni su mogli sami da izdaju CD, sami odrade marketing, sami vrše distribuciju, ali su sračunali da im je isplativije da to prepuste nekom drugom za određeni procenat od zarade, a da oni mogu da se posvete svom poslu, odnosno komponovanju, kocertima, susretima sa fanovima i drugim aktivnostima koje se od njih očekuju. Dakle, ako zaista ceniš autora, kupićeš njihov CD ne ulazeći u to na šta oni planiraju da potroše novac. Mogu da ga daju u dobrotvorne svrhe, mogu da ga potroše na ku*ve, a mogu eto i da daju deo kolača izdavačima.
Citat:
Druga stvar je to smatram da stvari poput muzike, knjige i filmovi teba na neki nacin da budu besplatne. To je umjetnost. Ne mozes da je e prodajes i smanjis dostupnost. U cemu je smisao muzike, filmova ili knjiga ako moze samo odredjeni broj ljudi ih koristi? A sve to zbog autorskih prava. Igre su moram priznati drugacije.
A šta misliš da se ta odluka ipak ostavi autorima ? Mislim, niko tebi ne brani da napraviš neko umetničko delo (pa bila to pesma, knjiga ili film) i deliš unaokolo. Ali ako autor želi da zaradi od toga, to je njegovo pravo. Neki ljudi od toga žive. Ne možeš sve gledati iz nekog svog ugla. Mislim, ne znam kakva je tvoja životna i finansijska situacija, ali čim si živ, to znači da imaš neke prihode, dal od posla, dal od honorara, dal od roditelja, nebitno. Zašto misliš da i pisci, muzičari, glumci, filmski radnici... ne trebaju neki prihod od kojeg će da žive, i to samo zato što ti misliš da njihova dela treba da budu dostupna svima besplatno. Svako ko tako misli, treba da se zapita kako bi se osećao da njegov rad ne bude plaćen.
Marko_L je offline  
Stara 24.2.2011, 5:14   #342
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Takodje sam procitao link koji vodi na hrvatski forum gde lik spominje drugara koji vozi kamion 18 sati. Kao prvo, u evropskoj uniju je STROGO zabranjeno voziti vise od 10 sati na dan, kad se kaze strogo, ozbiljno mislim, jednako je da vas nadju mortus pijanog za volanom kamiona ili da vas nadju da voziti duze id 10 sati (kazne su stavrno drakonske, ponekad i do 1000 e, desavale se i situacije oduzimanje kamiona), takodje je obavezno u toku tih 10 sati napraviti pauze od po 10 minuta na svakih dva sata. Isto tako je ZABRANJENO voziti kamion subotom i nedeljom kao i praznicima. Ovo znam zato sto mi brat radi u Sloveniji i zaradjuje vozeci kamion. Promenio je dosad najmanje 10 poslodavaca, posle 1-2 mesec je nasao drugog bez problema, posla uvek ima, samo treba da se radi.
Ovo mogu i ja da potvrdim.
Ne, nisam vozac , al smo ucili na fakultetu.
Koliko znam, i kod nas su takva pravila, max 10 sati na dan i pauza na svakih 2 sata.
Postoji nesto sto se zove tahograf , sto meri predjenu kilometrazu, vreme voznje i sve ostale parametre.

Mada kod nas subotom i nedeljom moze da se vozi.
Pjanovic je offline  
Stara 24.2.2011, 7:43   #343
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Marko_L
To bi se moglo reci i za vlasnike Pirate Bay-a (ni on nisu imali ilegalan sadrzaj na serverima). Ne kace vlasnici, kace korisnici ali nema veze. Odakle ti brojevi o zastupljenosti piraterije? Nije mi jasno kako mogu dobiti tacan broj. Jedino ako nisu u pitanju ankete ili slicno. Prosto je nemoguce pratiti sve. Jedino ako nije nesto slicno kao iz Kuzmine prosle kolumne.
Meni je zvucalo kao da si rekao da se samo u nerazvijenim zemljama koristi piraterija, dok u razvijenim ne. Onda si pominjao kako je stanje u Srbiji lose zbog toga sto koriste pirateriju. A posto znamo da i drugi koriste, a da imaju mnogo bolji standard i uredjenije drzave mozemo docu do zaljucka da piraterija nije krivac loseg stanja u drzavi vec trenutna vlast.
Sto se tice PB, tacno je moze i da sluzi i za prenos legalnih fajlova (kao i Pirate Bay), a svi znamo za sta sluzi. Nikad nisam bio u Svedskoj ili USA pa ne mogu potvrditi koristi se ili ne, ali znam sta procitam na stranim forumima. Znaci ovaj Pirate Box koriste po bibliotekama, kaficima i mjestima sa vise ljudi. Znaci ovo sam procitao na forum, pa ne znam jeli sigurno tacno, a vjerujem da jeste.
Problem kod danasnjeg sistema je sto mozes patentirati bilo sta, a onda cekas da neko iskoristi nesto slicno da ih tuzis. Sumnjam da bi razvoj stao ako bih ja mogao da koristim tehnologiju koju je neko upravo razvio. Zar ja tu tehnologiju ne bi iskoristio da razvijem nesto savim novo, a to iskoristili drugi i tako u krug?
Koliko ja cijenim nekog autora nema ama bas nikakve veze sa time jesam ili nisam kupio original. Volis li ti npr. svoju majku ako nikada nisi kupio poklon ?
Sta da radimo sa Tolkinom ili ostalim mrtvim umjetnicima ?
"Autori" koje ti navodis su Sony, Universal itd. posto oni odlucuju o cijeni i prepustati njima odluku je ludost.
Negde sam procitao da samo 1 od 16 dolara dobijaju autori. Ne znam zasto svi bendovi ne slede primer Radioheada i NIN-a (Trent Reznor je i sam bio clan OiNK-a) i otrgnu se od industrije.
Znam da trebaju prihod, ali vec sam napisao da se moze zaraditi i bez starih metoda koje su trenutno u upotrebi. Znaci stvari poput Netflix-a, Steama, iTunesa, free albuma itd.
j.radovan je offline  
Stara 24.2.2011, 11:03   #344
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Da ne pričam gde se raspravlja od strane ljudi koji ne razumeju temu o kojoj pričaju samo ću ostavim video koji objašnjava kako se deli cena igre koju platiš.

http://www.gametrailers.com/video/ep...h-attack/64278
Carnex je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Carnex na korisnoj poruci:
player1 (24.2.2011)
Stara 24.2.2011, 11:13   #345
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
E da, a što se tiče ove političke rasprave, samo ću kratko da se osvrnem, jer se ionako sve može smestiti u dve-tri rečenice. Ulazak Srbije u EU nije pitanje izbora, niti će ko Srbiju da pita. Srbija je isuviše nebitan faktor da bi se o tome pitala. O tome će se pitati EU, tako da Srbija će u tu istu EU ući milom ili silom, a pre toga će isto tako milom ili silom morati da ispuni sve zahteve EU. Da li je to pravedno ili ne, nebitno je, jer politika ne funkcioniše na temeljima pravde, već na temeljima interesa, a siguran sam da EU svakako nije u interesu da u sred Evrope postoji nekakva zemljica od par miliona stanovnika koja non stop glumi nekakav samostan, inati se ostatku sveta i večito predstavlja bure baruta. Ajde da je tih par miliona složno u svojim stavovima, nego je barem polovina stanovništva proevropski orijentisana, a vrlo verovatno i više. Pa ako vi zaista mislite da će šačica od milion ili dva miliona ljudi moći da postavlja nekakve uslove EU koju čini preko 400 miliona ljudi, onda šta da vam kažem, živiti u snovima i dalje. I uopšte tu nije bitno ko je na vlasti. Jedino što ovi koji su protiv EU mogu da urade, jeste da uspore taj proces, uz određene žrtve po svoj narod (u vidu lošeg standarda, otežanog putovanja u inostranstvo, fuš robe koju su prinuđeni da kupuju...), ali ni oni ne mogu to da izbegnu. Živi bili pa videli.

A otkud ti to da je nemoguce prekinuti taj proces? Sve je moguce, kad je moguce da dodje neko i otera ceo narod u koncentracioni logor, zasto to ne bi bilo? Ne mogu oni sad izvrsiti invaziju na neku zemlju ako ona nece u evropsku uniju. I bitno je ko je na vlasti- diktatura proleterijata nikada ne bi dozvolila ulazak (koja god bila cena toga).
OverCHAOS je offline  
Stara 24.2.2011, 12:23   #346
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Ово прво нисам разумео. Подсмех, шта ли је?
Ако не бих користио гугл, на који начин да сазнам које су законске последице за пиратерију? Да одем право у Палату Правде и питам првог судију на кога налетим? На који начин си ти сазнао?
"Šta bi rek'o čika Frojd na tvoje reči - cccc."

А како је тај лик дошао до одговарајућег софтвера у то време? Од нечега је морао кренути. Ја сам сувише млад за тај ос па не знам.
Данашњи клинци користе пиратски софтвер, стичу одређена знања, касније то своје знање преточе у своја софтверска дела. Неко им то пусти на нет и они после запале преко гране јер су им ауторска дела уништена пиратеријом. Мммм, да.
А сејали су они који су тада (у времену о коме ти причаш) имали рачунаре. Ја га нисам имао, а ти?

Бомбардовање си поменуо у реплици мени, а не Кузми. А можда си и реплицирао њему...
Едит на куб:
У државним службама Немачке покрајине Баварске се не игра нови CoD. Толико о Линуксу. А ти ме исправи ако они ипак тамо играју игре, или ако дотична игра може да се покрене на Линуксу.
Nisi shvatio dosta toga - na primer, sve na dole što si ispisao...
Pojasniću samo da te nisam vređao kada si generalizovao (hint-čopor), već probao da ti ukažem da ne generalizuješ stvari za koje nisi siguran da imaju opšte važenje, i da NIKAKO ne znači da si svestan ako imaš google.
Da bih ti ilustrovao koliko kapiraš moj post reći ću ti sledeće:
A kad sam ja pomenuo CoD?
Dukes je offline  
Stara 24.2.2011, 13:20   #347
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
j.radovan kaže: Pregled poruke
Znam da trebaju prihod, ali vec sam napisao da se moze zaraditi i bez starih metoda koje su trenutno u upotrebi. Znaci stvari poput Netflix-a, Steama, iTunesa, free albuma itd.
Ovdje ću morati da citiram Stivena Mejnsa kad je pisao o kvalitetu sadržaja sa iTunes-a i njemu sličnih:
Citat:
Zaista je neobično da korisnici slobodnom voljom plate punu cenu za komprimovane digitalne datoteke, umesto da kupe kvalitetniji CD koji pruža daleko više fleksibilnosti.
Sass Drake je offline  
Stara 24.2.2011, 14:13   #348
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ajde sad da pitam nesto vezano za temu. Neki dan sam naisao na sledeci servis http://www.video2mp3.net/. Ako ja nesto konvertujem sa youtuba preko ovog servisa da li je koriscenje tog mp3 materijala dozovoljeno, naravno podrazumevajuci da je materijal sa youtuba takodje legalan (sam autor ga tamo stavio)?
Game fever je offline  
Stara 24.2.2011, 14:16   #349
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

^ Ako je u lične svrhe, onda jeste.
Sass Drake je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Game fever (24.2.2011)
Stara 24.2.2011, 14:22   #350
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Ajde sad da pitam nesto vezano za temu. Neki dan sam naisao na sledeci servis http://www.video2mp3.net/. Ako ja nesto konvertujem sa youtuba preko ovog servisa da li je koriscenje tog mp3 materijala dozovoljeno, naravno podrazumevajuci da je materijal sa youtuba takodje legalan (sam autor ga tamo stavio)?
Problem je jedino sto malo ko na YT kaci svoje fajlove, tj. muziku i spotove .
Pjanovic je offline  
Stara 24.2.2011, 14:31   #351
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Ajde sad da pitam nesto vezano za temu. Neki dan sam naisao na sledeci servis http://www.video2mp3.net/. Ako ja nesto konvertujem sa youtuba preko ovog servisa da li je koriscenje tog mp3 materijala dozovoljeno, naravno podrazumevajuci da je materijal sa youtuba takodje legalan (sam autor ga tamo stavio)?
Da bi bio legalno moraš da kontaktiraš autora i pitaš za odobrenje. Bilo za ličnu ili javnu upotrebu.

Ukoliko nije autorsko delo potražiš original i pogledaš kakve uslove autor postavlja. Kačenjem nečega na internet to delo NE POSTAJE javno dobro.
Carnex je offline  
Stara 24.2.2011, 15:47   #352
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Primer

Ovo je VEVO stavio na youtube, sa saglasnoscu benda, na takve stvari mislim.
Game fever je offline  
Stara 24.2.2011, 17:34   #353
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

^ Pa sad, ako izvučeš MP3 zapis za lično korišćenje, nema neke velike razlike da li ćeš ga slušati na YT ili u Winampu ili AIMP-u, a i zakon dozvoljava pravljenje jedne kopije za lično korišćenje, ako se ne varam.
Sass Drake je offline  
Stara 24.2.2011, 20:06   #354
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Nisi shvatio dosta toga - na primer, sve na dole što si ispisao...
Pojasniću samo da te nisam vređao kada si generalizovao (hint-čopor), već probao da ti ukažem da ne generalizuješ stvari za koje nisi siguran da imaju opšte važenje, i da NIKAKO ne znači da si svestan ako imaš google.
Da bih ti ilustrovao koliko kapiraš moj post reći ću ti sledeće:
A kad sam ja pomenuo CoD?
Дакле нисам схватио све што сам написао?

Мени то не изгледа тако. Ја бих рекао да теби нешто нисам довољно јасно рекао.
Наравно да не размишљам о томе да ли си ме вређао или не. Само ако тврдиш да не припадаш том "чопору", онда благо теби. Имаш комплетан софтвер легалан и никада ниси умочио прст у теглу са пекмезом без маминог знања.

Шта ти значи ово да никако нисам свестан са гуглом? Ово ти нешто генерализујеш?
Рекао си да нисам свестан какве су последице. А ја сам ти одговорио да је ту гугл. Опет, а на који си ти начин дошао до сазнања о могућим последицама? Да ниси учествовао у доношењу тог закона?

Ти ниси поменуо CoD, али то је мој одговор на твој линк ка чланку од пре неколико година. Швабе у градској општини баш заболи за виндоус ако овамо имају слободна решења за све оно што им треба. Линукс је сасвим логично решење. Али шта ја да радим са CoD?

Да ли сам ти ја довољно илустровао?
Разумем да је проблем испратити преписку (препирку) ако се претходна порука налази на претходној страни, а она пре ње, пет страна у назад. А при том су ови наспамовали тоне текста. Мене не мрзи да поотварам све поруке у табове па полако.
Dekip je offline  
Stara 24.2.2011, 22:59   #355
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

http://www.sk.rs/2009/05/skin01.html
Evo jedan odlican tekst na temu. Ivan Vesic FTW.
j.radovan je offline  
Stara 25.2.2011, 11:28   #356
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Pjanovic
Jos jedna off topic poruka i trajno cu te banovati, namerno spamujes glupostima.

oluja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Lich_king2 (25.2.2011)
Stara 25.2.2011, 13:30   #357
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Да ли сам ти ја довољно илустровао?
Ne.
Dukes je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Dekip (25.2.2011), Lich_king2 (25.2.2011), nikola123 (25.2.2011)
Stara 25.2.2011, 17:52   #358
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Ne.
Oдустајем. Немам више џебане.
Dekip je offline  
Stara 25.2.2011, 20:11   #359
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Комплетна општина у којој живим, плус комунално, све дирекције, почива на пиратском софтверу. Запослени немају благе везе ни да постоји тако нешто као што је пиратски софтвер. Битно је да могу да слажу карте.

Излишно је уопште питање шта је илегално а шта је морално.
Dekip je offline  
Stara 27.2.2011, 23:28   #360
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Interesantno
JohnnyNT je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com