Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2015, 0:33   #9881
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Ovo je prečesto korišćeni predložak u britanskim filmovima na ovu temu. Strada se na obe strane(ko da ih neko tera da ostanu u Severnoj Irskoj). Na obe strane imaš dobrih i loših ljudi(kao i među njima se nađu dobri)... A, recimo, mlađani Šon okleva i ne povlači obarač jer je dobar i moralan irski mladić u lošem društvu - primer političke korektnosti, uvlačenja i trt triler mnogo puta rađen i prerađen.
Samo nemoj sa tim "ko da ih neko tera da ostanu....", mnogo je naivno.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 4:52   #9882
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Samo kažem, they have a thing da predstave ratnu atmosferu na ovakav, šatro, nepristrasan način. Kliše... A ako sam i naivan, iskren sam - čega u ovom jeftinom filmu nema.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 11:36   #9883
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Terminator Genisys (2015)




Jedina dobra stvar koja se desila kao posledica gledanja novog Terminatora je to da sam opet odgledao T2 i shvatio da mu nema premca.

Vraćanje u prošlost kao izgovor za reckliranje ideja iz originalnih filmova (neubedljivi T-1000), traljavo urađena romansa izmeđju Sare i Kajla i matori Arnold su upropastili ovaj film.

Odlični Džejson Klark i slatka Emilija su jedine svetle tačke u filmu.
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 14:31   #9884
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Prva dva dela su sasvim solidna, treci je katastrofa....pretvoren u onaj dosadan, moderan, tinejdzerski horor. U odnosu na prva dva potpuno bezveze.
А добро сад, није баш катастрофа...то је најгора реч. Могло је доста боље, а баш није било наивно, сцене су језиве...А једва чекам и наставке...
Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Slusaj vamo,svidja mi se sto pises tako jer imamo totalno drugi senzibilitet u vezi filmova.Nisam do sad se nijednom negativno izjasnio o tvom ukusu sto ti govori da mi da mi ne smeta sto si Romanticar Ali nemoj da izvaljujes ovakve stvari sa Ace venturom i slicno.Kazem ti ovo sa najboljom namjerom.
Ок ок, sorry. И да, под стара школа не мислим БУКВАЛНО на филмове тог типа (нпр. Naked Gun који је чувен, али га још нисам гледао или старији филмови), него све што је заиста КЛАСИЧНО по питању хумора - смејање, лудорије, форе, Арнолд-Шварценегер-хумор (не знам како то да назовем, али то је оно када збијаш кратке шале, а фаца ти као да су ти побили породицу хаха) итд. Разумеш...Ај па тако.

Rockstar, ја филмове гледам да повежем и са стварношћу, јер оно не делује као потпуна научна фант. Погледај нас само, као да смо у вирт. стварности. Него, небитно то сада, разумео сам суштину у Матриксу, али Богме много тога је баш неуверљиво. Заборавио сам сва питања која су ме мучила, али се сећам ваљда најважнијих. Оно са Архитектом је збуњујуће, али је касније ваљда разјашњено од Пророчице. Е да, а
Spoiler za (радња из филма):
како то да се сви уздају у њу када је она програм јел? Она живи у матриксу?
Па онда
Spoiler za (радња из филма):
како је агент Смит постао онолико моћан када је и он саставни део Матрикса? И још је успео да изађе у виду оног манијака са брадицом?
Затим,
Spoiler za (радња из филма):
шта значи оно када је робот ослободио Ниа, тачније, како је он доспео до Набукодоносора? Ко је о томе одлучивао? И зашто је Зајон склоњен од машина ако знају да су потребни машинама, а онда се поставља питање што би их онда машине и напале...? И како то функционише по питању Матрикса и Зајона и фарми људи, ко је како повезан? Ето, овде ми треба детаљно објашњење.
Шта ћу, кад ме занима.
Citat:
darkelf kaže: Pregled poruke
Terminator Genisys (2015) traljavo urađena romansa izmeđju Sare i Kajlа i matori Arnold su upropastili ovaj film.
Па то је и поента филма. Што да буде све исто као у свим осталим филмовима? Све је супротно од онога што би људи мислили да ће бити, а за Арнолда јесте да је старији, али је лик обележио филм својим поскочицама (заправо он је обележје серијала кад већ морам).
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ColdBoot (26.9.2015)
Stara 26.9.2015, 17:37   #9885
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
А добро сад, није баш катастрофа...то је најгора реч. Могло је доста боље, а баш није било наивно, сцене су језиве...А једва чекам и наставке...


U odnosu na prva dva jeste (po meni naravno). Kao sam moze da prodje kao vec sto puta prezvakani horor.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 18:58   #9886
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Terminator Genisys



Сви ми волимо Терминатора због Шварција, а и показало се да без њега то није исти филм. Овде Шварција има, али недостаје доста тога, а можда највише - амбиције. Прича је безвезе, тотално "Б" класа, глумци су се и са тиме борили (Емили мало мање, али ни њој није било лако), да није специјалних ефеката, богами... Али на крају дана, у овом филму глуми Шварци, у питању је Терминатор.. Које су шансе да филм не одгледате и зашто га не би одгледали?

@Romantic - "ја филмове гледам да повежем и са стварношћу, јер оно не делује као потпуна научна фант. Погледај нас само, као да смо у вирт. стварности"

Ако баш на томе инсистираш, онда књигу у руке (Jean Baudrillard - Simulacra and Simulation) и знај да су сви глумци морали да је прочитају, она и јесте основа за овај филм. Лично бих се моментално пријавио за Матрикс, и то ону првобитну верзију која је била савршен свет, савршен живот од које би људи полудели. Баш да видим шта ће ми се догодити Видим на основу твојих питања да ти филм није баш јасан и да га ниси довољно пажљиво гледао. У првом имаш већину одговора, друга два су комерцијални наставци и резултат силног новца и алавих продуцената. Срећом па Ваховски дуо није упропастио претерано основу филма, она глупа битка увек може да се премота
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 19:16   #9887
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Rockstar, ја филмове гледам да повежем и са стварношћу, јер оно не делује као потпуна научна фант.
++1

I nije, i utisak te ne vara.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 21:54   #9888
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Supergirl (1984), http://www.imdb.com/title/tt0088206/



After losing a powerful orb, Kara, Superman's cousin, comes to Earth to retrieve it and instead finds herself up against a wicked witch.

Phhh... Koja bezvezotina od filma Nadao sam se da ima malo šarma onih starih Supermena, ali ovo je skroz... ništa!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 1:56   #9889
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mission Impossible - Rougue Nation



20 година касније, Том Круз снима и пет део серијала који "вози" на кредит одличног првог дела и читавог низа веома дискутабилних наставака (мада ја јако волим други). Тренд пада квалитета јесте заустављен, али да ли је то довољно? Очекивано, филм је препун "туризма" и са тиме се озбиљно претерује, безброј локација, сцена, био сам убеђен да филм траје три сата а он једва и два. Проблем је (макар мени) што филм није шпијунски (попут првог) нити акциони (попут другог), већ је неукусни микс свега и свачега, чак бих рекао и генерчки помало. Али филм је зарадио лепо, и то је било и најбитније продуцентском тиму који предводи J.J. Abrams. Ништа посебно. Треба додати да је Том Круз, богами, почео да стари.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2015, 15:05   #9890
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Još jedno viđenje,

Odlična akcija, a must see, snimljena na samo dve lokacije.

Ovaj put I.H. staje odlučno, jer nema kude, na crtu organizaciji koja ni hipotetički nije poznata van UK-USA soil-a i mnogo mu fala što je spaso svetog prime ministera i nas buraniju.

Vaga iz Švecke <3, je unela preko potrebnu promaju u gerontološki zavod kojem dajem još jedan ovakav nastavak i fajront, jer bi u protivnom Kruz mogao još i zaginuti u nekoj sceni bez dublera.

8/10

Poslednja ispravka: Wolverine (27.9.2015 u 18:39) Razlog: Citat nepotreban
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 2:02   #9891
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Drugi, '71 - prvih nekoliko reči sinopsisa su i dobra kvalitativna karakterizacija filma,

jer je i zaplet filma "disoriented". Ako samo trepnete, promaći će vam gvint zbog kojeg svi pokušavaju da doakaju kraljičinom pešadincu. Morao sam da motam nazad da vidim šta bi. Ni ostalo nije bolje. 2D nerazrađeni likovi, drvenasto odglumljeni i malo očekivane političke korektnosti prema Ircima(nisu oni varvari i ubojice) uz akciju na nivou "kauboja i indijanaca" su poprilično precenjeni među kritičarima.
Jadan onaj kome ti preporučuješ filmove. Sreća pa znaš da premotaš.

Rasprava oko ovog filma me natjera da ga pogledam, i bio sam spreman da mi se ne svidi, jer sam očekivao britansko kenyanye, ali ništa od toga.
Za mene je Bloody Sunday filmčina, koja treba mnogo veću pažnju da dobije nego što ima, ali ovaj visokobudžetnjak itekako zaslužuje svoju ocjenu. Englezi su sasvim korektno prikazani kao prljavi igrači, a ovo je priča o mladom vojniku koga boli briga šta se dešava u Irskoj, al' jbg, nije imao ovakve filmove i priče (lik koji ga je šio i previo) da mu kažu da vojska baš i nije nešto što mu treba.

Odličan film, bez jeftinih trikova i jako uvjerljivo snimljen. Od mene 9/10.

PS: @ColdBoot
Ne želim da budem bezobrazan kolega, ali mislim da mi je opaska na tvoj post sasvim na mjestu, uzimajući u obzir to koliko si bio nefer prema filmu. Da ti jede iz ruke, neb' ti valj'o.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
player1 (28.9.2015)
Stara 28.9.2015, 3:41   #9892
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Kolega, bez želje da budem berezobrazan, ne kapiraš ni najmanje dubinu gluposti ove fikcije koja je ipak britansko filmsko kenyanye jer:

1) tamo služenje vojnog roka nije zakonom obavezno te je sva vojska, od prajvita do đenerala, profi,

2) kao takvi, vrlo dobro su obučeni i pripremljeni fizički i psihički i neosetljivi na svakakva *****a sa kojima se susretnu.

Ovo ne uzeti u obzir je ozbiljan hendikep što ovu bozu od filma i čini neuverljiivom. Lik koji tera dete sa ulice "da ne nastrada"(Šon)??? To mora da se dešava ređe nego pljusak u Centralnoj Sahari. U stvari, bio onaj Nemac, što nije hteo da strelja decu u Kragujevcu, i još uvek ga pamtimo.

Ali tamošnja filmska industrija voli da prikaže područje ratnih dejstava gde su upleteni(Ulster jeste to, i dalje) na atomiziranom nivou, da bi relativizovali stvari i oni sami sebi ispali bolji u sopstvenim očima. Jer onda protivnik(u ovom slučaju Irci) može ispasti loš ko đavo, a agresor nekakva Majka Tereza. Ili kako Ocelot reče(parafraza), "svuda imaš dobih i loših ljudi", i te fore. Jedino je nebitno i nema veze uopšte, što su im od 12. veka svašta radili pokušavajući da im okupiraju zemlju.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 13:33   #9893
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
1) tamo služenje vojnog roka nije zakonom obavezno te je sva vojska, od prajvita do đenerala, profi
Mislim da sam ovo već pokrio:
Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
..a ovo je priča o mladom vojniku koga boli briga šta se dešava u Irskoj, al' jbg, nije imao ovakve filmove i priče (lik koji ga je šio i previo) da mu kažu da vojska baš i nije nešto što mu treba.


Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
2) kao takvi, vrlo dobro su obučeni i pripremljeni fizički i psihički i neosetljivi na svakakva *****a sa kojima se susretnu.
Nikakav trening (bar ne legalan bilo gdje na ovoj planeti) ne može da te napravi neosjetljivim na to da ti saborcu raznesu glavu na par centi od tvoje, jedino da ti već fali koja daska u glavi..

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Lik koji tera dete sa ulice "da ne nastrada"(Šon)??? To mora da se dešava ređe nego pljusak u Centralnoj Sahari. U stvari, bio onaj Nemac, što nije hteo da strelja decu u Kragujevcu, i još uvek ga pamtimo.
Nisi ni svjestan koliko ima takvih ljudi, u svakom ratu, pa ih niko ne pamti, ako se slučajno i desi da to nekome zapadne za oko..


Ono što tebi očigledno promiče jeste da je ovo priča o ljudima u ratu, a ne o onima koji rat organizuju(Mada, prikazano je i malo toga, i to malo je prikazano kao go*na, kako i treba).
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
player1 (28.9.2015)
Stara 28.9.2015, 14:55   #9894
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Nisi ni svjestan koliko ima takvih ljudi, u svakom ratu, pa ih niko ne pamti, ako se slučajno i desi da to nekome zapadne za oko..
Voleo bih da ipak izađeš sa nekim konkretnim primerima, kad već nisam svestan toga. Ja ti izneh svoj, za taj znam.

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Nikakav trening (bar ne legalan bilo gdje na ovoj planeti) ne može da te napravi neosjetljivim na to da ti saborcu raznesu glavu na par centi od tvoje, jedino da ti već fali koja daska u glavi..
Nisam ni pomenuo saborca, otkud to? Ajde da ti još malo pokvarim ovaj šugavi kišni dan, odgledaj ovaj video pa onda pričaj o humanom liku profesionalne vojske. Tipičan kontraprimer za pasus odozgo.

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Ono što tebi očigledno promiče jeste da je ovo priča o ljudima u ratu, a ne o onima koji rat organizuju(Mada, prikazano je i malo toga, i to malo je prikazano kao go*na, kako i treba).
A ono što je tebi očigledno promaklo je da ova priča predstavlja profesionalnog vojnika u naopakom svetlu.

Edit: ono je bila neka skraćena verzija. Ova je "bolja"

Poslednja ispravka: ColdBoot (28.9.2015 u 15:29)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2015, 20:12   #9895
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Paper Towns



Да ли ово филм или реклама? Да ли је Кара Делвињ ружна или лепа? Од прослављеног "The Fault in Our Stars" аутора стиже најновија екранизација и прави глумачки деби овог контраверзног супермодела. Како пратим британску штампу, глумачке амбиције ове манекенке ми нису непознате (већ неко време похађа часове глуме, чак је и најавила повлачење са модних писти), али како то изгледа у пракси?

Рекло би се да мора то боље. Оно што се мени допада је њен дубок, промукли глас а онда још и шушка при говору и генерално је симпатична, али то није довољно да би била глумица. Буџет од 12 милиона није страшан (али није ни мали јер овде нема претераних филмских звезда) и филм као филм је чак и квалитетан, леп за гледање, но сама књига је онако... Модерна, мушка страна женске патетике, рекао бих. Пошто Кара бежи од куће, а овај њен је тражи, то значи да већина филма пролази без ње и тај део је доста добар. Генерално добро замишљена прича (типичан "амерички neighborhood", "girl next door gone bad" etc) на крају се (по мени) "квари" беспотребном љигавштином и филм готово да делује дечије, али то не мора да буде лоше. Вреди га видети, препоручио сам га неким пријатељима, па ћу и вама.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 15:12   #9896
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Jurassic World (2015)

Od prvog dela nije bolji sigurno, nijedan novi nastavak neće uspeti da nadmaši original i to je činjenica, e sad ako ga poredim sa nastavcima mislim da film nije bolji ni od njih, čak četvrti bi stavio u rangu sa trojkom u kojem dele istu poziciju jer oba sadrže neke momente koji su glupi nemaju smisla i nemogu da ih prihvatim.

E sad za film kažu da je direktan nastavak prvog dela i da ignoriše dogadjaje iz drugog i trećeg, ideja da je park proradio i da je u funkciji zvuči zanimljivo ali opet nemogu da zaboravim na incident iz San Dijega u drugom delu The Lost World koji prosto ne bi mogao da dozvoli ovako nešto, kad sam već pomenuo glupe momente scene u kojima Kris Prat može da dresira raptore i kada vidite kako uz rame juriša zajedno sa njima sa svojim motorom je previše teško da mogu da svarim tako nešto nije ni neki spoiler videli ste u trejlerima i sam poster se hvali time a da tek ne pričam o poslednjih 20 minuta filma i sceni koja je oduševila mnoge ma daj, u nekoliko navrata film mi je delovao i kao i rimejk na neki način umesto minimalnih referenci odredjene klasične scene iz prvog dela su dobile svoje rimejk izdanje u novom odelu pa ni predhodni nastavci nisu uradili tako nešto i to je što i od nastavka ljudi očekuju da vide ništo novo, nešto što nisu do sad videli tako da odredjene rimejk scene iz prvog dela nisu bile potrebne.

Nemam ništa protiv novog dinosaurusa koji nastao mešanjem različitih DNK uzoraka drugih dinosaurusa ali ni ne spašava film, na kraju uspeh filma u bioskopima je bio očekivan za neke nove klince bilo je sigurno zanimljivo iskustvo a za starije nostalgično putovanje ipak ceo utisak je da film nije ništa posebno.

Ocena 5/10
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2015, 19:01   #9897
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Voleo bih da ipak izađeš sa nekim konkretnim primerima, kad već nisam svestan toga. Ja ti izneh svoj, za taj znam.
Otac mi bio u ratu, deda u drugom, čuju se mnogi primjeri, dosta mi offtopičenja, a i ne nastavlja mi se ova rasprava.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JzmA na korisnoj poruci:
ColdBoot (29.9.2015)
Stara 29.9.2015, 22:24   #9898
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
jurassic world (2015) od prvog dela nije bolji sigurno, nijedan novi nastavak neće uspeti da nadmaši original i to je činjenica, e sad ako ga poredim sa nastavcima
Једно од кључних правила гледања филмова - НИКАДА не прави поређења и нека очекивања, јер ћеш погрешити тражећи мане. Само испоштуј једно правило - уживај у филму, колико год можеш.
Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
.., kad sam već pomenuo glupe momente scene u kojima kris prat može da dresira raptore i kada vidite kako uz rame juriša zajedno sa njima sa svojim motorom je previše teško da mogu da svarim tako nešto nije ni neki spoiler videli ste u trejlerima i sam poster se hvali time
Животиње са одређеним процентом интелекта, па и било који створ, где може да спада и какав год ванземаљац, колико год сурове биле, имају велике способности, а што је животиња посебнија (слон, неке птице, дивље мачке итд), више памти и ту пре свега мислим на однос са њом тј; поступање са њом. Није немогуће да са рапторима створиш такав однос, али строгим поступцима. Можда је филм отишао мало улево, али...није баш да је немогуће у смислу милион %. А и на крају, кога брига када је у филму то занимљиво?
Citat:
sloba89 kaže: Pregled poruke
a da tek ne pričam o poslednjih 20 minuta filma i sceni koja je oduševila mnoge ma daj
Тебе није? Аууу... А онај створ из воде? Куку леле.
Него, чекао сам Теда да изађе нецензурисана верзија, али ништа за сада (), постављам опис само 2 одлична филма...
Terminator Genisys

Одличан, са брдом акције и много адреналина. Постава је врх, свиђа ми се и прича, јер није набацана, као тек тако неки наставак, али је и замршена – прошлост, будућност, Конор итд. Филм такође има одређен број симпат. сцена, где Арнолд доминира, посебно када крене да се смеје. Хаха Брат. Одвале које стижу од њега са онако озбиљном фацом, непроцењиво. Филм нисам гледао строго као наставак (више је деловао као неки рибут), већ сам га гледао, једноставно, као филм од кога искрено и нисам вероваo да ће ми се оволико допасти те се супротстављам ригорозним критикама, али стајем у страну мишљења да је овај серијал достигао врхунац и да би можда било боље да стану са наставцима, мада наравно, ако ће бити овако занимљиво, немам ништа против. Режисер је савршено уклопио ефекте који иако пуно употребљени, нису упадали у очи толико, а онда то повезао са акцијом те и специфичним хумором. Заиста ми је тешко замислити другог у улози Терминатора, јер Арнолд је као рођен за то. И још да додам - радња са Скајнетом као оперативним системом и повезаношћу вешт. интелигениције са оружјем...научна фантастика? Не бих рекао. Овај филм је добро упозорење у том контексту.
Оцена 8/10.

Me and Earl and the Dying Girl

Један топао и дирљив филм који има јако сличну причу филму The Fault in Our Stars, али на другачији начин. Почетак је, рекли бисте, смешан, али након тога све иде у правцу...који није пријатан и уједа срце. Прича скаче по емоцијама, али и ставља акценат на значај живота. Филм је ослобођен Холивудских празних фазона те покушава кроз један природни смех да вас орасположи, независно од истакнутих проблема. У сваком случају, од мене велика препорука.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
player1 (30.9.2015)
Stara 29.9.2015, 23:12   #9899
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II


Niskobudzetna misterija sa Jake Gilandhelom.
Film prati socijanlno izopstenog profesora i njegov ucmali zivot dok slucajno ne otkrije film u kome nalazi na potuno istog/indeticnog glumca koji izgleda isto kao on,a zatim krece u potragu da ga upozna sto ce dovesti do neocekivanog obrta.
Spor film sa velikim preokretom na kraju koji ce mozda biti tesko za shvatiti ali ako se potrazi objasnjenje ili shavati ispada malo remek delo.
6.5/10

Poslednja ispravka: Ocelot (30.9.2015 u 22:47)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2015, 9:08   #9900
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Walking with the Dead [aka The Walking Deceased] (2015), http://www.imdb.com/title/tt3499458/



When a police officer wakes up in a hospital to find out he is in the middle of a zombie apocalypse, he will do anything to find his family, even sacrifice Twitter.

Volite Walking Dead? Volite blentave parodije? Onda je ovo pravi film za lepo opuštanje
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com