Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2015, 23:22   #641
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Presao sam ovo barem 50 puta, od toga jedno 30ak potpuno solo
Cijeli BG2 si prešao 50 puta a solo 30 puta? Ili samo tu bitku?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 7:53   #642
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Celi SoA, igra je stara 15 godina a pukne me nostalgija barem jedanput godisnje. Nisam stvarno brojao koliko puta sam igrao ali otprilike mogu da kazem 50ak. Uglavnom ne igram ToB mada odradim Watchers keep.

Kad igras solo i znas sta radis mozes da predjes igru za jedno popodne, meni bez ikakvih glitcheva treba manje od 3 sata, do maksimum 7 ako hocu da odradim maltene sve kvestove i mape i igram sa slabijom klasom.

Mada evo sad sam se mucio jedno dva dana sa Nalmisarom
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 11:36   #643
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

ja cu verovatno da igram ponovo. koju bi mi klasu preporucio?

p.s. prvi put sam igrao sa varvarinom, a drugi sa fajter samurajskom ^^ specijalizacijom .
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 13:22   #644
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Zavisi sta ti se igra i da li planiras da igras ToB.

OP varijanta ako igras solo ili sa malom druzinom (<= 3 clana) dual i multi su zakon. Gnome fighter/illusionist ili human berzeker/mage dual su generalno najjace klase. Cleric/Mage je u sustini jaci, ali trebace ti 10 min da pobacas bafove kroz uzasan UI. Kad radis dual u maga uvek uradi na 13om levelu, tad dobijas dodatnih 1/2 napada u rundi.

Ne znam koliko si upoznat sa AD&D 2ed pravilima, kad uradis dual sposobnosti prve klase su ti nedostupne dok je druga klasa ne prestigne u levelima. Kad dualujes u maga i igras solo to nije problem posto ti ucenje magija daje ogroman exp, takodje mozes da zavrsis zadatak ali ne predas kvest i sacuvas exp za kasnije kad uradis dual.

Ako igras sa punom druzinom Assasin je zanimljih i jak kit, samo sto su u ToB maltene svi neprijatelji imuni na backstab, Fighter (berzerker kit) dualovan u clerica na sedmom levelu (specijalizacija i 1/2 napada po rundi od 7 levela fajtera, a cleric opet moze da dostigne max level, maltene odmah dobijas 8 level kao cleric), bard Blade kit je prejak (time stop trap, tensers transformation i udri), Inquisitor paladin je takodje odlicna klasa (cak i za solo, mada si vec igrao sa ratnicima pa bi ti preporucio da igras nesto drugo), Sorceror (solo mozes da predjes i ToB bez ikakve opreme ali ako si neiskusan mozes da se gadno zeznes u izboru magija na levelup-u).

Blade bi ti verovatno bio najzanimljiviji, prakticno slabija verzija fighter/maga sa malo drugacijom mehanikom i odlicnim zamkama na vecim levelima (jadan na startu).
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 14:50   #645
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Kad igras solo i znas sta radis mozes da predjes igru za jedno popodne, meni bez ikakvih glitcheva treba manje od 3 sata, do maksimum 7 ako hocu da odradim maltene sve kvestove i mape i igram sa slabijom klasom.

Svaka ti cast Apostrof, meni treba cca. nedelju dana za osnovnu + ToB (naravno ne po ceo dan)
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 16:00   #646
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Skoro sam prešao prvi deo Baldura, GOG EE, prvi put sam igrao neku RPG igru po D&D pravilima, igrao sam kao paladin i vodio sam standardnu ekipu (Khalid, Jaheira, MInsc, Imoen i Dynaheir). Prešao sam na normalnoj težini, skoro sve questove, lepo mi je legla igar, od priče, borbe, sveta i svega ostalog što ide pride.

Pre par dana sam počeo drugi deo, nisam hteo da importujem lika, jer sam hteo da probam neku drugu kombinaciju, pa sam krenuo sa neutral elf Archerom, vodio bih likove koji su neutral ili good, gledao sam koji su mogući NPC-evi u drugom delu, pročitao par guidova i zapalo mi za oko da sem Imoen ne bih mogao da imam drugog korisnog maga, tj barem nekog čistog maga. Znam da je sigurno moguće preći igru i ovako (ali nemam vremena da eksperimentišem puno i ubadam kombinacije već da krenem s nekom s kojom neću imati mnogo problema), pa se mislim da li da krenem ispočetka kao pure mag, možda i dual class (ovo nisam ni probao ali znam otprilike kako radi)

Družina bi verovatno bila Imoen, Jaheira, onaj paladin, Minsc i još neki cleric. Kad krenem s nekom kombinacijom, ne volim mnogo da menjam, tako sam prešao i prvi deo
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 16:35   #647
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Ne znam otkud ti to za maga, pa najbolji mag u serijalu ti je u dvojci - Edwin. Samo ne znam koliko bi ti njegov alignment odgovarao, buduci da je Evil. Pravac u Docks district u Athkatli pa prosudi sam.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (19.9.2016)
Stara 19.9.2016, 17:12   #648
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Ne znam otkud ti to za maga, pa najbolji mag u serijalu ti je u dvojci - Edwin. Samo ne znam koliko bi ti njegov alignment odgovarao, buduci da je Evil. Pravac u Docks district u Athkatli pa prosudi sam.
Ispustio sam da napišem alignment, mislio sam na čistog good ili neutral pure maga, pošto ne bih mogao da vodim evil party (iz principa ) a koliko sam čitao ne može da se vodi miks good i evil NPC-eva
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 17:17   #649
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Ispustio sam da napišem alignment, mislio sam na čistog good ili neutral pure maga, pošto ne bih mogao da vodim evil party (iz principa ) a koliko sam čitao ne može da se vodi miks good i evil NPC-eva
Može se, samo držiš reputaciju manju od 18.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
nigrutin87 (19.9.2016)
Stara 19.9.2016, 17:22   #650
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Da, bilo bi zeznuto ako si Good. Da si Neutral barem pa da ga zadrzis jer je stvarno mocan mag. Mada ne znam, mozda ima neki trik da se zadrzi u druzini, istrazi. Sto se tice Cleric-a, nema ti boljeg (jos je i Good, plus borac) od Anomen-a, nadji ga u Copper Coronet krcmi u Slums distriktu. Predlazem ti da pri dolasku o Athkatlu (cim izadjes iz tamnice) krenes u tu krcmu, ima tamo jos par NPC-eva pa vidi.

edit. sad videh Jurajov post, ako drzis reputaciju na nekoj sredini, nece ti zli likovi bezati iz druzine.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (19.9.2016), nigrutin87 (19.9.2016)
Stara 19.9.2016, 19:01   #651
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Mislio sam da Minsc i onaj paladin Keldorn ne mogu da budu u istoj grupi kao i Edwin, kažu da vremenom izbije sukob između njih. Probaću pa ćemo da vidimo Sviđa mi se taj balans i to što ne možeš u jednom prelazu da napraviš najjaču grupu, nego moraš da se prilagodiš, da jednom pređeš sa good grupom, drugi put sa evil. Ja nemam vremena pa ću probati to u jednom prelazu.
Inače, UI se razlikuje od prvog dela koji je isto bio EE, knjiga sa magijama, ili deo kad prebacuješ iz jednog inventory-ja u drugi pa se portreti obeleže ili zamagle u zavisnosti od toga ko može da koristi taj item, kao da drugi deo nije dobio taj upgrade. U oba dela sam ubacio sam onaj tweak pack, pre svega za ammo stacking, jer me nerviralo balansiranje sa strelama
Da li je archer dobar kit za glavnog junaka?
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2016, 19:04   #652
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

E, nemam odgovor za tvoje pitanje na kraju, ali bih voleo da napises utiske jednom kad predjes najbolji RPG ikada napravljen
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (19.9.2016), nigrutin87 (21.9.2016)
Stara 20.9.2016, 16:53   #653
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Da li je archer dobar kit za glavnog junaka?
Ako gledas iz powergaming perspektive, rekao bih da je osrednji, ali neces imati problema zbog toga.

Vodi racuna da imas nekog ko koristi tupa (blunt) oruzja, posto ima neprijatelja koji su imuni vecinom ili potpuno imuni na piercing, kao golemi, na primer.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
nigrutin87 (21.9.2016)
Stara 22.2.2017, 10:45   #654
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

I evo me, prešao dvojku i ekspanziju nakon nekih 5 meseci igranja obaveze mi nisu dozvolile brže tako da sam igrao lagano i prešao većinu questova na koju sam naišao.

Vodio sam družinu Minsc, Keldorn, Anomen, Jaheira i Imoen, krenuo sam kao neutral i hteo sam tako da igram do kraja i imam neke evil likove u družini, ali na kraju sam imao maksimalnu reputaciju i sve završavao kao good, na kraju svaki rpg završim tako, ne da mi se drugačije.

Inače, igra je stvarno vrhunska i nisam zažalio što sam je igrao, daleko od toga, priča, svet, likovi, dužina igre, questovi, sve je kako treba, izbalansirano i zanimljivo. Jedino što mi je smetalo je pathfinding, na manjim nivoima i uskim prelazima kad krenu da se glave i traže neku obilaznicu koja ne postoji pokušavao sam da menjam config da popravim ovo, ali nisam primetio da je bilo bolje, ali to je sitnica naspram svih dobrih stvari u igri.

Ovo mi je prvi rpg ovakvog tipa da sam prešao, verovatno ću sledeći probati Planescape Torment, zbog priče i atmosfere.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nigrutin87 na korisnoj poruci:
filpan (22.2.2017)
Stara 22.2.2017, 16:42   #655
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Jesi li igrao staru verziju ili ovu Enhanced?
Par puta sam ovo započinjao ali nisam završio, jednogm pogubio savegame fajlove. Volio bih ovo nekad čestito odigrati do kraja.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 17:09   #656
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Baldurs gate II

Enhanced, i prvi i drugi deo sa ekspanzijom, nisam imao nikakvih bagova, crash-eva, bilo čega, rezolucija je ok, mislim da sam skidao gog verzije.
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate ii, shadows of amn

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com