Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2021, 21:24   #261
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 177
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Danas završio main story. Super igra. Uživanje je igrati preko miša i tastature, a naravno malo i lakše Ko voli akcione avanture ovo je must play. Sada nastavljam pa da pređem i ekspanziju Frozen Wilds.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2021, 21:55   #262
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ja bih samo voleo da znam ko je od koga prepisivao: Mass Effect Andromeda ili Horizon Zero Dawn.

Neki elementi ne samo da su identični nego čak koriste potpuno identična imena.

Recimo...
Spoiler za :
... tzv. "kazani" (Cauldrons) iz HZD su praktično identični "trezorima" (Vaults) iz Andromede - oba otključavaju bitne delove u igri.

Zatim, Meridian - ne samo da obe igre koriste isto ime već u oba slučaja lokacija ima veoma bitnu ulogu u završnici

Meni je igra bila solidno zanimljiva i pored potpuno neuverljive priče i poprilično nezanimljivih karaktera (čak i Aloy) ali mi je užasno smetalo to što je mapa bukvalno prenatrpana "busy-workom" i što je game-design nekih elemenata katastrofalan, praktično potpuno amaterski.

Recimo, ako igrač izvede heavy napad kopljem i obori mašinu na zemlju igra bukvalno stavlja koplje na cooldown i sprečava korišćenje bilo kakvog napada sledećih sekundu-dve, samo da bi se borba veštači učinila više "fer".

Zatim, gađanje iz slow režima (recimo kada se skoči) je isto zabagovano pa se često dešava da zapeta strela nakon ulaska u taj režim prosto nestane i igrač mora ponovo da napne luk.

Zaista zaista iritantno. U svakom slučaju "dođoh, videh, auf viderzen" igra.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2021, 12:07   #263
S-man
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 177
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Meni glavne zamerke što se tiče igre jesu tehničke prirode. Igra u ovoj trenutnoj verziji posle ko zna kojeg peča ima problem sa sporim učitavanje tekstura pa se dešava "pop in" efekat a instalirana je na M.2 ssd.
S-man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2021, 15:36   #264
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ja bih samo voleo da znam ko je od koga prepisivao: Mass Effect Andromeda ili Horizon Zero Dawn.

Neki elementi ne samo da su identični nego čak koriste potpuno identična imena.

Recimo...
Spoiler za :
... tzv. "kazani" (Cauldrons) iz HZD su praktično identični "trezorima" (Vaults) iz Andromede - oba otključavaju bitne delove u igri.

Zatim, Meridian - ne samo da obe igre koriste isto ime već u oba slučaja lokacija ima veoma bitnu ulogu u završnici

Meni je igra bila solidno zanimljiva i pored potpuno neuverljive priče i poprilično nezanimljivih karaktera (čak i Aloy) ali mi je užasno smetalo to što je mapa bukvalno prenatrpana "busy-workom" i što je game-design nekih elemenata katastrofalan, praktično potpuno amaterski.

Recimo, ako igrač izvede heavy napad kopljem i obori mašinu na zemlju igra bukvalno stavlja koplje na cooldown i sprečava korišćenje bilo kakvog napada sledećih sekundu-dve, samo da bi se borba veštači učinila više "fer".

Zatim, gađanje iz slow režima (recimo kada se skoči) je isto zabagovano pa se često dešava da zapeta strela nakon ulaska u taj režim prosto nestane i igrač mora ponovo da napne luk.

Zaista zaista iritantno. U svakom slučaju "dođoh, videh, auf viderzen" igra.
Usudiću se da prokomentarišem da, ako ti je HZD "dođoh, videh, auf viderzen" igra, nije ni čudo što su ti komentari za CP 2077, taki kakvi jesu... potpuo neuverljiva priča i poprilično nezanimljivi karakteri...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2021, 18:22   #265
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Usudiću se da prokomentarišem da, ako ti je HZD "dođoh, videh, auf viderzen" igra, nije ni čudo što su ti komentari za CP 2077, taki kakvi jesu... potpuo neuverljiva priča i poprilično nezanimljivi karakteri...
U svakoj priči mora da postoji bar nekakva zdrava osnova koja se koliko-toliko oslanja na razum i logiku a Horizon je po tom pitanju poprilično šupalj.

Par primera, bez preterane želje da ulazim u bilo kakvu raspravu jer sam o ovome već razglabao do besvesti.

Spoiler za priču:
Činjenica da je neko toliko glup da napravi oružje sa potencijalom da izbriše kompletnu populaciju Zemlje a ne ugradi bilo kakav "kill switch" je glupost biblijskih razmera. Pa još potpuno autonomno oružje koje konzumira bio-masu kao gorivo. Hello... Da utrljavanje soli na ranu bude gore, priča ozbiljno traži od igrača da poveruje da je zvanično vojno telo najmoćnije države na zemlji prihvatilo takav sistem kao sastavni deo njihovog naoružanja. Zar niko nije gledao Terminatora u budućnosti?

I onda kao rešenje problema mašina koje su se oteli kontroli, "creme de la creme" sive mase ponovo poverava sudbinu čovečanstva u ruke... mašine Šta se desilo sa idejom klasične Nojeve barke? Zar je civilizacija koja je toliko napredna odjednom zaboravila na mogućnost pravljenja potpuno autonomnih bunkera pod zemljom sa minimalnom populacijom neophodnom za repopulaciju nakon egzodusa? Da pogađam, niko nije čuo ni za Fallout u Horizon verziji sveta?

Ubedljivo najklimaviji element priče se ipak vrti oko Apolo programa. Kao prvo, ne znam ko očekuje da bi iko normalan poverovao u to kako bi se zadatak rešavanja globalnog egzodusa poverio ludaku koji je originalno odgovoran za njega? Pa Faro bi u realnim uslovima iz momenta završio u nekoj ludari zakopanoj kilometar ispod površine zemlje gde nikada više ne bi video svetlost Sunca. Umesto toga, dobija tapšanje po leđima i neograničene resurse sa punim pristupom novom programu Da stvar bude gora, izgleda da su u budućnosti svi počeli da smatraju mikro-servise jedinim ispravnim načinom dizajniranja softvera. Niko nikad nije čuo za redundansu ili makar nekakav fizički backup.

Deo koji meni ovde ipak najviše škripi je da sedam vekova nakon buđenja u "novom svetu" ljudska populacija i dalje nije mrdnula od rudimentarnih oružja poput luka i strele ali zato nema apsolutno nikakvih problema da "čeprka" po uništenim mašinama za rezervnim delovima. Šta se desilo sa ogromnom količinom tehnologije koja leži svuda po svetu? Zar bar ugrađena genetska memorija u genomu klonova nije održala radoznalost i želju za istraživanjem i napredovanjem? Ne može niko da me ubedi da se čovek, bez obzira koliko nazadan, kad naleti na lonac od nerđajućeg čelika bar jednom u sedam vekova ne zapita čemu ta stvar služi ili šta se dogodi kada lonac stavi na plemensko ognjište?

Naučna fantastika pa čak i nauka su do besvesti prežvakali temu iznenadne odsečenosti čovečanstva od tehnologije i zaključak je uvek isti - progres je moguće usporiti ali ne i zaustaviti jer uporedo sa evolucijom čoveka evoluira i okruženje koje ne može jednostavno da se sakrije.
Ima tu još nekih besmislica u koje ne bih da zalazim ali je u principu očigledno da su se pisci iz petnih žila trudili da kreiraju nešto sveže i novo ali su u tom procesu zaboravili do koje mere smeju da ignorišu granicu do koje priča zapravo deluje ubedljivo i ima smisla.

Što se karaktera tiče, iskreno na prste jedne ruke koja je na cirkularu izgubila bar pola prstiju mogu da nabrojim karaktere koji bar na nekom osnovnom nivou ne deluju veštačko i odsečeno od sveta i priče u kojima se nalaze. Aloy je duboka ali u isto vreme i prazna kao cisterna piva na gradskom trgu nakon proslave Srpske pravoslavne Nove godine. Istina ne doživljava orgazme kao "nova" Lara svaki put kad skoči ali zaista je teško identifikovati se sa njom kada deluje isključivo kao alat za čišćenje mape penetrpane glupostima...

Kad smo već kod mape i pominjanja Cyberpunka - obe igre pate od istog problema. "Open world" je tu ali deluje apsolutno mrtav i izveštačen. Gomila ljudi koja šeta po svetu bez ikakvog cilja i smisla čisto da svet bude popunjen ali realnost izgleda potpuno drugačije - puno veštačkog šuma pored kojeg svet i dalje izgleda neverovatno prazan.

Za kraj, ne kažem da je igra toliko loša i verovatno će se svideti ljudima koji do besvesti vole da grindače markere po mapi. Međutim, kao ukupno iskustvo nakon nekih 60-70 sati meni je zaista "dođoh, videh, auf viderzen".

Poslednja ispravka: Neutrino (18.1.2021 u 18:47)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2021, 21:25   #266
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U svakoj priči mora da postoji bar nekakva zdrava osnova koja se koliko-toliko oslanja na razum i logiku a Horizon je po tom pitanju poprilično šupalj.
Mislim da je prošla godina poprilično demantovala većinu toga što si napisao u spojelru, "zar bi neko bio toliko glup...", kad vidimo kako su se ponašali neki ljudi iz vrhova vlasti, čak i najmoćnije zemlje na svetu, odgovor je da, bio bi toliko glup.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2021, 21:37   #267
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

^

@Neutrino

Da se poslužim klasičnim (i meni omraženim) The Walking Dead opravdanjem: HZD pripada paralelnom univerzumu u kome ne postoje (zombi ikonografija) Terminator, Fallout, antiutopijski SF i bilo šta što bi aktere pokrenulo u smeru delanja na osnovu iskustava prethodnih generacija.

Puf! Rešen problem! Scenaristi srećni, ozbiljniji ljubitelji SF-a ostaju da čupaju kose.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2021, 8:52   #268
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Igra je debeli prosek, ako zanemarimo priču i vrlo lepo upakovanu grafiku, sve ostalo je debelo ponavljanje jedne te iste mehanike. Čak mi ni Ubisoft pristup nije toliko bio mučan koliko ovaj serviran ovde.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 10:50   #269
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Meni igra šteka kad prelazim kroz mapu brže, tj pretrčavam na konju i slično. Kao da joj više vremena treba da učita prostor, ljude, objekte... Kad se zadržim na jednom dijelu duže, onda nema problema, čim krenem dalje, krene sjeckanje. Inače mi je na HDD-u, da li da je migriram na SSD, da li će to pomoći? Sinoć sam je učitao poslije dužeg vremena, rušila se non stop, mučio sam se sat vremena da otkrijem šta je u pitanju, mijenjao grafička podešavanja, brisao profile na kraju je samo prestalo, da nisam skužio šta je u stvari problem.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 10:58   #270
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

po meni je ssd neophodan za ovu igru.
Markius je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 11:08   #271
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Sinoc sam krenuo sa igrom (posto sam presao PS4 verziju jos kada je izasla) i nemam nikakvih problem sa seckanjem/stuttering. Instalirana mi je na SSD.
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 11:15   #272
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Sinoc sam krenuo sa igrom (posto sam presao PS4 verziju jos kada je izasla) i nemam nikakvih problem sa seckanjem/stuttering. Instalirana mi je na SSD.

Aha vidim da je 1.07 verzija, sada ću probati update na 1.10. Čitam da su imali problema sa Vramom pa je dosta ljudi igralo na low teksturama zbog toga.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 11:33   #273
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Neće pomoći nikakav update, mora na SSD.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 13:38   #274
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

@vlado85 :
Imad dobru konfiguraciju, ali moras sve novije igre da instaliras na SSD, jednostavno imaces dosta problema u velikom broju igara ako ih teras sa HDD-a.
Kod nekih ce biti OK, ali sve je vise igara gde HDD ne dolazi u obzir.

O ovome se u 2021 vise i ne razmislja, svako ce da obezbedi jedan 500GB SSD za igre.
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 14:05   #275
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Svakako nemoj da zaobiđeš ni poslednji update, developeri su stvarno fantastično podigli igrivost kroz sve te zakrpe u odnosu na 1.0 verziju.

Ali i pored toga baci igru na SSD. Ja sam se dugo opirao mislivši da je problem sa procesorom ili grafičkom... ali je dovoljno da baciš pogled na HDD u Task Manager-u i biće ti jasno zašto je SSD a must.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 15:30   #276
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Hvala, ma imam 2 SSD-a i 3 HDD-a, ali sam sve igre trpao na HDD, osim Cyberpunka. Ništa, probam večeras pa javim, možda će neko imati sličnih nedoumica.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 17:45   #277
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

I ja sam krenuo, tacnije nastavio da igram, zasao malo dublje u pricu. Igram kao pravi konzolas, na tvu sa dzojstikom, ne mogu lukom nista da ubodem

Generalno na original preset mi daje 60fps, zna da padne na 50ak, moguce da se desava bas tad kod ucitavanja mape, sudeci po vasoj prici o ssdu. Problem mi je sto je igra 67.7 giga na hardu, a ja imam slobodno 67.9 na ssdu

dal da brisem GTAV nakon 4 godine provedene na ssdu? (ne igram ga vise)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 20:02   #278
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
@vlado85 :
Imad dobru konfiguraciju, ali moras sve novije igre da instaliras na SSD, jednostavno imaces dosta problema u velikom broju igara ako ih teras sa HDD-a.
Kod nekih ce biti OK, ali sve je vise igara gde HDD ne dolazi u obzir.

O ovome se u 2021 vise i ne razmislja, svako ce da obezbedi jedan 500GB SSD za igre.
Ja sam uspeo bio da popunim i 1TB SSD samo sa igrama... Modern Warfare + RDR2 + Siege + Overwatch (te 4 igre sam sve vreme imao na SSD-u dok nisam obrisao MW) i tu ti je vec otislo 500GB... ubaci jos par tipa Cyberpunk i HZD, i place i 1TB.

Ne bih rekao da vecina igara mora na SSD, to je uglavnom jos uvek mit. Igrao sam dosta i sa HDD-a i nikakvih problema nije bilo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 20:37   #279
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Uradio update na 1.10 i ništa se nije popravilo sa sjeckanjem, ali se igra više ne ruši. Prebacio na SSD i igra sada radi bez problema. Ti apdejti su malo popravili performanse pa sam malo podigao grafička podešavanja.



Nisam igrao 2 mjeseca i sada mi je jako teška igra, svi questovi su protiv gomile mašina kojima ništa ne možeš. Moram se malo uhodati da završim igru. Mislim da je grafički među top 5 igara svih vremena.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 21:38   #280
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ja sam je bez problema obrnuo na HDD bez ijednog trzaja, ne mora SSD uopšte.

Poslednja ispravka: evil_geko (25.1.2021 u 21:45)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizon: Zero Dawn Vladimirus86 Konzole 102 26.12.2020 21:50
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn Jacob Simulacije vožnje 0 23.10.2012 2:43
Dawn of War III Isko Strateške igre 1 18.6.2011 15:53
Stellar Dawn DylaN MMORPG igre 0 15.7.2010 0:05
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com