Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2006, 17:10   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Baldur's Gate

Nekako sam se domogao prvog dela. Problem je samo sto je na italijanskom ili francuskom (nemam pojma). Da li postoji neki patch koju bi celu tu instalaciju i samu igru patchovao na engleski?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 21:37   #2
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Tesko... Gde bas nalete na tu verziju?
Bolje je mozda da ne gubis vreme trazeci pach, vec da trazis englesku varijantu.

Ja ako naletim na nesto, javljam ti na PM (da ne bi bilo zabune, "ako naletim" znaci, ako naletim na neke zvanicne distributere igre, a na PM, zato sto je ovde zabranjeno reklamiranje ).
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 21:48   #3
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Eto odlicnog podstreka da naucis jos jedan jezik i postanes kompletnija osoba.

Ne znam, ako nadjem dobices pm.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 22:07   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ova zakrpa je izbačena kao United States (engleski), 1.1.4315 verzija:
Kod:
http://dlh.net/getfile.php?83:dc85c315ae531c33:63ba7df78f398e0f:/pc-patches/general-patches/bg114315.zip
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 3:06   #5
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

ccc de me nadje znam i francuski i italijanski
daj tog baldura 'vamo
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 11:00   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Magneto kaže:
Ova zakrpa je izbačena kao United States (engleski), 1.1.4315 verzija:
Kod:
http://dlh.net/getfile.php?83:dc85c315ae531c33:63ba7df78f398e0f:/pc-patches/general-patches/bg114315.zip
Probacu danas, pa ako ne bude radilo... naucicu italijanski, pa ako se ispostavi da je na francuskom naucicu i taj jezik
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 23:51   #7
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Patton kaže:
Probacu danas, pa ako ne bude radilo... naucicu italijanski, pa ako se ispostavi da je na francuskom naucicu i taj jezik
Jel vidite s kakvim se predznanjem ide u evropu
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 18:24   #8
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Igra je zaista fantasticna i cudi me sto je tema skoro zaboravljena, s obzirom da je prethodnik najboljeg frp-a (po misljenju vecine). Imam jedan problem u 4. chapter-u, jer kad kod ubijem wyvern, igra zakuca na desktop. Da li neko zna resenje ovog problema?
Napominjem da imam originalnu igru i patch-ovanu poslednjim zakrpama sa oficijelnog sajta.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 18:41   #9
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ja sam je se dohvatio ovih dana, i ne mogu da se osvijestim kolika je razlika u odnosu na dvojku. Navikao sam na neke stvari u dvojci, npr Cloudkill, Abu Dalzim's horrid writting, Time stop itd, pa mi je malo teško da se prilagodim činjenici da je Magic missile vrhunska magija. Vučem dva maga sa sobom, a nijedan mi još nema Identify! Ali zato imaju sasvim neupotrebljiv (ili mi se čini) Burning hands!Mada, nije loša igra, nimalo. Za sad mi je najveća zamjerka na path finding, on je prosto naprosto katastrofalan, previše vremena se gubi u vođenju likova.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 18:52   #10
Mobius
Član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: From Out of Nowhere
Poruke: 118
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Za sad mi je najveća zamjerka na path finding, on je prosto naprosto katastrofalan, previše vremena se gubi u vođenju likova.
Ukoliko imas verziju 1.1.4315 (poslednji patch), promeni vrednost u fajlu "baldur.ini", reda: "Path Search Nodes=4000" (4000 default), na vecu vrednost u zavisnosti od snage tvoje masine. S obzirom da je igra pravljena za P1 generaciju, stavi visoku cifru i barem ces ublaziti problem.
Mobius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mobius na korisnoj poruci:
Corwin (15.5.2007)
Stara 4.8.2008, 13:13   #11
montenegrin
Novi član
 
Član od: 26.1.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ponosno izjavljujem da je sinoć pao Sarevok! Uhhh, igra je stvarno fenomenalna, ovih dvesta dana(prema računanju u Faerunu) je bilo strašno uzbudljivo...Pogotovo sa instaliranim Tales of the Sword Coast...Igrao sam bez widescreen ili tutu moda, u originalnoj rezoluciji i poslije prvog poglavlja nije bilo nikakvih problema, čak mi je grafika bila prelijepa! Na početku mi je bila strašno teška pa sam uglavno propuštao sporedne kvestove i obavljao samo ono što moram, pa sam se kasnije vratio, kao lvl 7 ranger sa družinom u kojoj su bili Imoen, Minsc, Dynaheir, Quayle i Coran i odradio sve, kao i užasno teške "priče"(Durlag's Tower, Werewolf's Island, Ice Labyrinth) prije finalne borbe koja mi je onda bila prilično lagana(pored toga što mi svi u družini bili na maksimalnim nivoima, imao sam i oko 50000 gp da potrošim na pripremu
Kakav je odnos u težini između prvog i drugog dijela?
montenegrin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:26   #12
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Tu su negde...
u 2gom delu se mogu dostići znatno viši nivoi, tako da magovi na raspolaganju sada imaju mnogo više (i mnogo jače) spellove. Drawback ovome je što u 2gom delu postoje izuzetno jake defanzivne magije koje će neprijatelje (mahom leecheve i poneke čarobnjake) štititi od maltene svega - što znači da će ovaj vrlo uspešno da ti iskasapi ceo party, osim ukoliko mu odmah ne nabaciš neku kontru za skidanje njegove zaštite. Čak bih rekao da zaguljenih bitaka ima više nego u BG 1, pošto su neki bossovi zbilja jako moćni. Sva sreća pa češ i ti / tvoj party biti mnogo moćniji nego u prvom delu.

Ako ti se sviđa kec + ekspanzija, moraš odigrati 2ku + ekspanziju (Throne of Bhaal). Inače, kec i dvojka su mi najbolji cRPG ikada, tako da za tvoj ukus
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
filpan (22.1.2020)
Stara 4.8.2008, 13:40   #13
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Dvojka sa expanzijom Throne of Bhaal (koju je pozeljno odmah instalirati zbog nekih prednosti) je bar meni bila prilicno teza od prvog dela tj. kada sam je igrao prvi put. Isto tako je daleko detaljnije napravljena i mnogi je smatraju najboljim RPG-om ikada. Pojedini mobovi ce ti verovatno delovati nemoguce teski kad se prvi put sretnes sa njima, medjutim svi imaju neku svoju caku za prelazenje.

Dvojku nastavi sa likom sa kojim si zavrsio BG1, samo ga importuj.

Obavezno ubaci i zvanicni patch - ako imas instaliran SoA + ToB, onda samo ToB patch.

Happy hunting!

Spoiler za Mali hint:
Breach, Lower resistance, Protection from Undead, Turn Undead, Invisibility, Traps, Backstab, Greater Whirlwind Attack (ako je instaliran ToB)... malo provaljuj, snaci ces se brzo.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:51   #14
montenegrin
Novi član
 
Član od: 26.1.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Hvala vam na upozorenjima, već vidim sebe kako po stoti put radim save/load, kao u onoj uzasnoj borbi na kraju Durlag tower, kada sam se vratio u selo Ulgoth's beard u nadi za prenoćištem u royal sobama i okrepljenjem, a sačekale su me horde kultista i onaj njihov demon koji nikako da umre!!
U nedoumici sam da li da odmah instaliram i ekspanziju TOB, kakve su prednosti? Želio bih da idem korak po korak do kraja sage, pa me strah da mi to ne pokvari doživljaj.
montenegrin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 14:48   #15
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
montenegrin kaže: Pregled poruke
U nedoumici sam da li da odmah instaliram i ekspanziju TOB, kakve su prednosti? Želio bih da idem korak po korak do kraja sage, pa me strah da mi to ne pokvari doživljaj.
ToB donosi neka sitnija poboljsanja tipa mogucnost brisanja spellova iz knjige, Wild mage class kit, highlight dugme, HLA (high level abilities) koje mozes dobiti i u SoA ako dostignes dovoljan level i prosirenje mape lokacijom Watcher's Keep (nesto kao Durlag's Tower) gde mozes naci mnogo odlicnih predmeta i dobiti dosta XP-a, ali je prilicno tesko.
Kad jednom zavrsis SoA automatski ces preci u ToB koji, iako je izasao kao expanzija, je zapravo zasebna kampanja i iz njega se vise u SoA nemozes vratiti osim u Watcher's Keep gde ce tvoj napredak biti zapamcen tj. samo nastavljas dalje ako ti je bio pretezak.
Pored toga u SoA mozes aktivirati 2 bonus merchanta (pre order i collector's edition mislim) preko clua console ili moda koji ih ubacuje na laksi nacin, a oni prodaju modifikovana oruzja iz Icewind Dale i Planescape Torment, a pojedina su prilicno overpowered... Ovo ti je samo opciono.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
montenegrin (4.8.2008)
Stara 26.4.2009, 15:52   #16
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Hteo bih da postavim pitanje u vezi Baldur's Gate Tales of the Sword Coast, nisam hteo novu temu da otvaram. Pitanje je tehnice prirode, instalirao sam igru na konfi iz profila, i isprva sam imao probleme sa grafikom, pojavljivali su se crni kvadrati, taj problem sam resio posto igra ima problema sa nvidia 8 serijom, e sad imam taj problem da se igra strasno koci, pogotovu kad prolazim pored vode ili kad pada kisa/sneg. Mozda igra ima problema sa ovom karticom(8800GT)?
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2009, 16:03   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Probaj da prebaciš na softverski rendering, čačkaj malo po opcijama (16- ili 32-bitna paleta itd).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2009, 16:05   #18
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Probaj da prebaciš na softverski rendering, čačkaj malo po opcijama (16- ili 32-bitna paleta itd).
Stavio sam na 16-bitnu paletu i resio glitcheve ali performanse su i dalje jadne, sad skidam najnoviji drajver za grafu pa cu da vidim

EDIT: kad vec pitam za BG da pitam i ovo, najveci lvl je 7mi? Ne secam se davno je bilo

EDIT 2: Resio sam problem sa performansama, kada se ukljuci zadnja opcija u graphic options performanse naglo padnu a to je bilo potrebno da ne bih imao glitcheve. Skinuo sam neki DirectDraw SDK i u njemu sam iskljucio hardware acceleration, vratio na 16 na 32 bita i iskljucio onu opciju u graphic options i to je to, nema glitcheva i igra klizi

Poslednja ispravka: Ketchua (26.4.2009 u 19:25) Razlog: spajanje
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 0:01   #19
Dijablo
Član
 
Član od: 10.6.2007.
Lokacija: Hell Reputacija:■■■■■■■■■
Poruke: 257
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 40 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Da li ova igra ima full voice over?Zanima me posto vidim da je na 5cd-ova.
Dijablo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 0:47   #20
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ne, inače bi bila na 55 CD-ova
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com