Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2010, 12:44   #241
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

Universal Soldier 3
http://www.imdb.com/title/tt1288403/


Evo još jednog nastavka old-school franšiza na kojima smo odrasli.Odmah da kažem da je US 3 sjajan nastavak.Posle promašaja kao što su bili Rush Hour 3, Indy 4 i Terminator 4, kada sam čuo da će biti nastavka jednog od najjačih filmova mod detinjstva, bio sam ushićen i zabrinut u isto vreme.Jeste da su obećavali ponovni clash izmedju Dolpha i Van Damma, ali kada sam pročitao da će se njihovi likovi ZAJEDNO pojaviti u svega 35min filma a boriti izmedju sebe 5-6min, postao sam(kao i mnogi fanovi) zabrinut. No, deo uspeha filma leži u tome što je ispao mnogo bolji nego što su se svi nadali.
Na papiru ideja da Van Damma ubace u akciju posle 1h filma deluje kao pucanj u svoju nogu, ali treba imati na umu da su pravili moderan nastavak stare franšize, što je izuzetno težak posao.Idi daleko od originala i propao si (T: Salvation), drži se starih ideja bez prilagodjavanja danjašnjoj publici (Rush Hour 3), isto.Potreban je balans u zadovaljavanju stare i nove publike. Da su ubacili Van Damma da prži od početaka filma, moderna publika bi rekla "Već vidjeno, idemo dalje", ovako njegov ulazak u igru deluje kao payoff za svo čekanje( a ulazak mu je spektakularan, sa eliminacijom pola buljuka vojske).

Priča(koja igoriše postojanje drugog dela), ide ovako,
Spoiler za spoiler:
neki terori u Ukrajini zauzeše staru nuklearku u Černobilju i decu predsednika i traže oslobadjanje svojih komrada.Ameri se(naravno) umešaju da pomognu, jer za terore radi njihov odmetnuti naučnik sa UniSol programa sa svojim next-gen prototipom vojnika (Andrei Arlovski UFC borac).Ameri u borbi protiv "zlog" UniSola gube tonu vojske i 4 preostala UniSola, tako da nemajući drugog izbora pronalaze Luca Deverouxa, koji živi sa vojnim psihijatrom, koji pokušava da ga integriše u društvo nakon, što mu je vojska prala mozak godinama.Ali i zli doktor ima keca u rukavu a to je klon Dolpha iz prvog dela.....
I okršaj izmedju tri UniSola može da počne.Borba izmedju Van Damma i Dolpha je, iako kratka, prilično slatka sa bacanjem kroz zidove i zgrade....
Ukoliko na ovaj film ne gledate kao tipičan Van Dammovski film možete se vrlo prijatno iznenaditi.
Inače nastavak je već u planu i biće u 3d-u........

Poslednja ispravka: Iris (28.8.2010 u 13:11)
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 14:49   #242
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb



Ovako, radnja filma pocinje kada poludeli americki general zatvara svoju bazu i objavljuje nuklearni napad Rusiju, bez ikakvog odobrenja predsednika ( inace period u kome se odvija radnja je Hladni rat). Sa druge strane u Pentagonu najvisi americki predstavnici vlasti pokusavaju da sprece nuklearnu katastrofu jer su uvideli da je doslo do grske, glavnu raspravu vode predsednik, general, ruski ambasador i dr. Strangelove ( bivsi nemacki naucnik ). A u medjuvremenu je poslata grupa vojnika na bazu (u kojoj je poludeli general) kako bi ga sprecili u izvrsenju napada na Rusiju.
Sta reci jos o filmu sem da je crna, satiricna, politicka komedija, da je rezirao Stanley Kubrick (dobro poznat po mnogim filmskim klasicima). Glumi neprevazidjeni Peter Sellers koji glumi tri uloge, predsednika amerike, dr. Strangelove i generala, i trebao je jos jednu ali nije mogao da savlada teksaski naglasak.
Da i to ste mogli sami da primetite da film ima najduzi naslov u kinematografiji
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Covenant (6.2.2012)
Stara 28.8.2010, 16:33   #243
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dr. Strangelove je kultni Kjubrikov film. Dovoljno je primjetiti nekoliko quotesa iz filma da bi se razumjelo kakav je on genije bio.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 19:25   #244
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film je odlichan. Dodushe ko ochekuje nekakvu tipichnu komediju razocharace se.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 17:04   #245
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah The Expendables na racunaru i sta reci dobra akcija za ubiti jedno vece, popodne. Cisti adrenalin, supljikava prica, glumci odlicni u svom su stilu
Svakako preporuka za odgledati od mene ocjena 7/10.

P.S. Mislio sam ga ici gledati i u kino iako sam planirao prvo odgledati kod kuce ali zbog jedne scene iz principa sad necu otici stvarno me iznervirala

Spoiler za Scena:
Pricaju Stalone i Miki a Miki kaze: "Sjecas li se kad smo bili u Bosni i sredili one spske lose momke. Nasi su bili svuda oko nas poubijani". I kad Miki kaze: "Sjecam se da sam imao kod sebe bocu lokalnog sr**a zvanog sljivovica." Zbog te scene i ponovnog pljuvanja po ovim prostorima necu odgledati film u kinu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 17:23   #246
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ ma to je tako matora postava glumaca da sam imao utisak da je cak i scene trcanja radio tim kaskadera umesto njih
Ja bih filmu dao 2/10 i to zbog pojave onog lika sto je glumio zlocu u IronMan2 i zbog glavne glumice

Spoiler za Trcanje i ostalo:
jedino sam na jednom mestu siguran da je Stalone licno trcao(kad juri avion),a to je izgledalo kao da trci i da se raspada na sve strane Najbolje je odglumio Arnold Svracneger,usao, izasao i gotovo,tako su trebali da urade i svi glumci sem one devojke i film bi bio extra


ali
Kites



Film je Ok,malo je vise za zenski svet,ali i meni je bio OK...ima svega i svacega,cak i pucnjave Ocena od mene 7/10

Poslednja ispravka: Iris (29.8.2010 u 18:30)
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 17:44   #247
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
^ ma to je tako matora postava glumaca da sam imao utisak da je cak i scene trcanja radio tim kaskadera umesto njih
Ja bih filmu dao 2/10 i to zbog pojave onog lika sto je glumio zlocu u IronMan2 i zbog glavne glumice
Bez uvrede ali ako ne znas imenovati Mickey Rourke-a nego samo znas da je glumio zlocu u IM2 onda je i logicno da ti se film ne dopada. Kako ces ti da trcis sa 64 godine koliko ima Stalone, a ne znam da li si gledao pripreme koje je radio za film tako da nemoj da pricas gluposti o njihovoj fizickoj spremnosti kada su za svoje godine u odlicnoj kondiciji
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Boondock Saint (29.8.2010), filpan (28.3.2014), mp3lopov (29.8.2010), Supreme.50 (29.8.2010)
Stara 29.8.2010, 18:09   #248
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Angry Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se The Expendables nevidjeno dopao,(kao što sam već rekao), a što se tiče scene sa šljivovicom, nisam je shvatio kao uvredu jer Mikijev lik u filmu sve živo zove shitom(nešto kao kad crnci zovu shit pa ovo shit ono).Inače po toj logici bi Kinezi trebali da najviše pljuju film jer stalno zezaju Jet Lija za visinu a evo vidi na netu film je tamo najgledaniji .A ovo pljuvanje po starijim akcionim ikonama je ravno blasfemiji.Iz dva razloga:
1)Današnja ekipa iz akcionih filmova je sprdnja i imam osećaj da gledam light verzije akcionih filmova(osim Jason Stathama i The Rocka) a niko od nas neće piti koka-kolu light kad ima prava.
2)Svi oni pa i 64vorogidišnji Stalone su sami radili svoje kaskade što samo dokazuje da su oni the real deal i u pravom životu kao što je dex3108 već rekao a ne neki pretty boys kojima mora da se pravi 17 cutova u akcionoj sceni od 15 sekundi da bi izgledali legit.
Najnovije vesti: Bruce Willis će biti glavni neprijatelj u Dvojci...
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
Nash Knight (29.8.2010)
Stara 29.8.2010, 18:26   #249
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Meni se The Expendables nevidjeno dopao,(kao što sam već rekao), a što se tiče scene sa šljivovicom, nisam je shvatio kao uvredu jer Mikijev lik u filmu sve živo zove shitom(nešto kao kad crnci zovu shit pa ovo shit ono).Inače po toj logici bi Kinezi trebali da najviše pljuju film jer stalno zezaju Jet Lija za visinu a evo vidi na netu film je tamo najgledaniji .A ovo pljuvanje po starijim akcionim ikonama je ravno blasfemiji.Iz dva razloga:
1)Današnja ekipa iz akcionih filmova je sprdnja i imam osećaj da gledam light verzije akcionih filmova(osim Jason Stathama i The Rocka) a niko od nas neće piti koka-kolu light kad ima prava.
2)Svi oni pa i 64vorogidišnji Stalone su sami radili svoje kaskade što samo dokazuje da su oni the real deal i u pravom životu kao što je dex3108 već rekao a ne neki pretty boys kojima mora da se pravi 17 cutova u akcionoj sceni od 15 sekundi da bi izgledali legit.
Najnovije vesti: Bruce Willis će biti glavni neprijatelj u Dvojci...
Hehehehe ma nemam ja nista protiv Mikija nego mi ide na zivce sto moraju stalno trpati balkance u svoje filmove i govoriti kako su losi, kako ubijaju i sl.

BTW ja pijem samo Light Kolu
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 18:53   #250
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Bez uvrede ali ako ne znas imenovati Mickey Rourke-a nego samo znas da je glumio zlocu u IM2 onda je i logicno da ti se film ne dopada. Kako ces ti da trcis sa 64 godine koliko ima Stalone, a ne znam da li si gledao pripreme koje je radio za film tako da nemoj da pricas gluposti o njihovoj fizickoj spremnosti kada su za svoje godine u odlicnoj kondiciji
Ima da raid-uje GSP, ko i svaki penzos
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
dex3108 (29.8.2010)
Stara 29.8.2010, 19:05   #251
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ima da raid-uje GSP, ko i svaki penzos
Ti to iz iskustva kazes
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 19:47   #252
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Bez uvrede ali ako ne znas imenovati Mickey Rourke-a nego samo znas da je glumio zlocu u IM2 onda je i logicno da ti se film ne dopada. Kako ces ti da trcis sa 64 godine koliko ima Stalone, a ne znam da li si gledao pripreme koje je radio za film tako da nemoj da pricas gluposti o njihovoj fizickoj spremnosti kada su za svoje godine u odlicnoj kondiciji
1)Dovoljno mi je da znam da je glumio zlocu u IM2

2) Necu da trcim na filmu sa 64 god kao on i necu da visim u teretani kao on i necu da se punim botoksom kao on jer u 64 god necu da pravim budalu od sebe kao on

3)Kako film moze da odusevi kada cak ni akcione scene ne valjaju, cak se ni Jet Li nije potrudio oko svog kung fu dela ( odgledaj Danny the dog, gde je Jet Li odglumio za 10 )

4)Pogledaj film Yip man, oba dela, i bice ti lako da razumes zasto Holivud napusta ovakve tipove filmova kao sto je Expendables tako da jadan Stalone mora sam da rezira nesto gde bi mogao da glumi Jednostavno ljudi danas zele kvalitetnije filmove kao sto je npr Yip man
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:26   #253
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
4)Pogledaj film Yip man, oba dela, i bice ti lako da razumes zasto Holivud napusta ovakve tipove filmova kao sto je Expendables tako da jadan Stalone mora sam da rezira nesto gde bi mogao da glumi Jednostavno ljudi danas zele kvalitetnije filmove kao sto je npr Yip man

Nikad cuo za taj film ali sam cuo za Ip Man Tako da vidim koliko si odusevljen flimom kada mu ni ime ne znas

Yip Man je glumica
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:32   #254
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^
Ip man (2008) aka "Yip Man" - Hong Kong (original title)

icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:33   #255
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tacnije, Brus Lijev ucitelj se zvao Yip-Man, ali je film prekrsten verovatno zbog zapadanjaka koji ne bi citali njegovo ime kao Jip-Man vec Vajp-Man.

Iz istog razloga se Sony ne zove Soni (Sonaj), kako se firma u pocetku zvala.

Ne treba uporedjivati holivudsku oldskul tabacinu sa Jip Manom... sa vremenskog aspekta, Jip Manu je pre konkurent "Zmajevo gnezdo"
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 20:40   #256
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Po meni Ip Man nema konkurenta
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 21:12   #257
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prvo me je odusevio Wall-e, pa me je razocarao Up. Onda sam oprezno krenuo sa gledanjem najnovijeg Pixarovog filma. Toy Story 3 http://www.imdb.com/title/tt0435761/.

Jako mi se dopao, opet onaj stari dobri Toy Story. Gluma odlicna, prica i humor opet na visokom nivou. Svaka preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 21:17   #258
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kada bi se svi filmovi bavili nekim bitnim aspektima covekovog zivota, a ne divljackim unistavanjem(mada ima vrlo retkih OK filmova ovog zanra )...ljudi bi bili mnogo duhovno i intelektualno bogatiji, ali

Kako to izgleda kad se snimi film za pamcenje, a ne film za pare:
Yip (Ip ) Man
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 22:11   #259
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja nisam gledao ni jedan, uvek imam nesto prece da skinem.. nego recite mi sta je ovo?
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 22:29   #260
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ah taj film nema veze sa Ip Man 1 i 2.Donnie Yen ne glumi,a ujedno radnja je smestena pre Ip man 1 i 2 odnosno kad je on bio klinac(moje godiste mozda 17-18 godina) Sammo Hung glumi i u ovom filmu kao sto je glumeo i u dvojci(ili ga bar samo ima u traileru posto tog podatka nema na imdb-u ) Inace sumnjam da ce film biti dobar kao Ip man 1 i 2.Donnie Yen je izjavio da je previse filmova o Ip manu u izradnji zbog velike popularnosti "Ip man" prvog dela pa je to jedan od razloga zasto nece glumiti u trecem delu filma(koji naravno nema veze sa Legend is born-Ip man),a drugi razlog je da bi mu trebalo previse vremena da obuci makar najjednostavnijim Kung-fu potezima onog lika sto treba da glumi Bruce Lee-a.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com