Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2011, 14:55   #1041
Wiki
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 102 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Screaming Masterpiece
Screaming Masterpiece

Dokumentarni film o islandskoj muzici
Wiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wiki na korisnoj poruci:
Iris (3.2.2011)
Stara 3.2.2011, 17:04   #1042
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Inside Man (2006)

Sasvim solidna zabava na temu pljacke banke. Ima malo nelogicnosti, Dzodi Foster je tu uglavnom da pokaze noge, Denzel je pravedni "sam protiv svih" detektiv ali zanimljiv zaplet oko pljacke drzi paznju od pocetka. 7.5/10
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 23:57   #1043
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Phantasm (1979)

Juče sam saznao za ovaj serijal filmova, pa sam večeras krenuo da gledam od početka. Meeh, nekako sam očekivao malo bolji film. Iako su horori iz tog perioda uglavnom treševi, ovaj je negde na granici, nema mnogo preterivanja, par napetih scena, interesantna pričica, brdo neopisivo glupih dijaloga i solidan kraj.
Ali, s obzirom kad je snimano, nije loše. Može da se gleda.

P.S. Još jednom moram da istaknem koliko su dijalozi glupi. Nemaju ni smisla, ni dinamike, bolje da su ih skroz izbacili.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 11:57   #1044
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Odgledao film: "Zena sa slomljenim nosem" .
Film dobija moju preporuku,pre svega zbog Nebojse Glogovca,a i zbog zanimljive price.

Takodje sam odgledao i flim "Šišanje".
Vecu glupost u zivotu nisam video.To je sve sto cu reci.

P.S. Jedina svetla tacka tog filma je SK casopis u 47 minutu.
Prvi nisam uspeo da odgledam do kraja, nekako je smor. Sat vremena sam gledao i smorio se ko nikad.

A za drugi se u potpunosti slazem. Toliko frke se diglo oko filma da sam mislio da ce to biti remek delo, a zapravo je jako los film. U filmu ima toliko gluposti da je to neverovatno.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 16:43   #1045
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Тај памфлет од филма звани Шишање је изашао у правом тренутку да прикаже навијаче као нацисте, тако да је тај "режисер" доспео и на Утисак недеље и сваки час је гостовао по разним емисијама.
Не би нико чуо ни за њега ни његов филм да није имао тај добар тајминг.


The ghost writer



Нови писац је унајмљен да напише мемоаре бившег британског премијера јер је претходни писац нађен мртав.
Атмосфера ми се свидела, а тема је више него актуелна, буквално као да је описао Тони Блера (старог лажова и ратног злочинца).
Филм ме је подсетио на Исијавање због те атмосфере изолованости острва, нелагодности и прогресивног раста напетости који се осећа кроз цео филм.

Poslednja ispravka: Miki1987 (5.2.2011 u 16:56)
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
bokela (5.2.2011), Leonida (4.2.2011)
Stara 5.2.2011, 15:50   #1046
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

How to train your dragon

Nesto bolji od tipicnih novih Disney/Pixar/Dreamworks na kalup radjenih crtaca, ako ni zbog cega drugog onda zbog tematike, izvodjenja i naravno zmajeva! Mada ja sam sucker za fantasy tematiku. Ovaj je jedan od retkih koji nisam izbrisao posle gledanja.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 15:57   #1047
Wiki
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 102 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovako, odgledah Inception film je cool ali ono što vam ja preporučujem je film o lucidnom sanjanju, film koji pokreće pravu moždanu oluju
Waking Life
Waking Life
Wiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wiki na korisnoj poruci:
pentraksil (5.2.2011)
Stara 5.2.2011, 17:52   #1048
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Heat (1995)

Oduvek sam nekako imao averziju prema ovom filmu jer sam smatrao da je svojevrsna pretecha Expendables-u, sa skupom zvezda u supljem filmu. Iako je film bolji nego sto sam mislio, taj aspekt i nije bas skroz zaobidjen - De Niro i Al Pacino su zapravo dosta slicni samo sa drugacijih strana zakona, dok je npr. Kilmer lagano mogao i da odseta sa snimanja i niko ne bi primetio. Film traje skoro tri sata, testira strpljenje na momente ali i pokusava dosta toga - da kombinuje zivotne drame, romansu i krimi epiku koja me najvise podseca na L.A. Confidential. Iako se ne moze reci da je dostigao Goodfellas ili Miller's Crossing, uglavnom je gledljiv celom duzinom 7.5/10
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Miki1987 (5.2.2011)
Stara 5.2.2011, 18:18   #1049
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Accepted


Zanr: Komedija

Nekoliko ucenika koji su bili odbijeni od strane svake skole su resili da naprave svoj univerzitet kako bi njihovi roditelji mislili da jesu...Kao reklamu su stavili da svi su dobrodosli...Nakon sto su prevarili roditelje videli su grupu dece kako dolaze misleci da je univirzitet stvaran.
Ocena: 7/10

http://www.imdb.com/title/tt0384793/
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 18:20   #1050
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Видиш нисам ни знао за тај филм, па што су онда преваранти рекламирали Righteous Kill као једини филм где заједно глуме Паћино и Де Ниро.
Видим да су критике слабе за Праведно Убиство али мени се свидео.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 21:04   #1051
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Adventureland (2009)



Ovo je nekakav mix drame, komedije i ljubavne priče. Radnja se mahom odvija u zabavnom parku Adventureland, u kom se glavni lik zapošljava preko leta, po završetku koledža, da bi sakupio novac za odlazak na fakultet. Kompletan film je opušten, bez prevelikog zapleta, naglih okreta u radnji i sl. Zato uvek održava solidnu dozu realnosti i ukusne verbalne komedije. Kada se na to doda i malo nostalgije (zabavni parkovi, dobra muzika stara par desetina godina, prve ljubavi... ), mislim da se dobija vrlo zabavan i opuštajuć film. Od mene dobija visoku ocenu i maksimalnu preporuku.

Poslednja ispravka: Aibo (5.2.2011 u 23:25)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (6.2.2011)
Stara 5.2.2011, 22:37   #1052
MladenIsakovic
Član
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Šabac
Poruke: 375
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 54 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku MladenIsakovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

TRON: Legacy

http://www.imdb.com/title/tt1104001/

Odličan SF film, za ljubitelje žanra - vredi pogledati
MladenIsakovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 23:24   #1053
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Megamind

Odlicna animacija, zanimljiva prica puna obrta, svakako preporuka...

Faster

Cudan film, svidja mi se ideja, ali ne bas i realizacija, takodje preporuka ako nemate sta drugo da gledate...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 1:04   #1054
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iako ga vec par godina imam narezanog, tek veceras sam pogledao Departed po prvi put.

Mozda je film, kao sto je neko rekao plagirao Korejsku verziju ali bez obzira i na tu cinjenicu film definitivno zasluzuje da se pogleda.

Ono sto takodje uzimam kao veliki plus navedenog filma jeste cinjenica da traje dva sata i dvadeset minuta i da za to vreme nisam imao potrebu nijednom da pogledam na sat i vidim koliko je vremena proslo a koliko jos ima do kraja sto se jako retko desava i sa daleko kracim filmovima sto samo govori da film definitivno zna da drzi paznju.

Na kraju bih dodao da, iako mi Oskar malo znaci jer se cesto desavalo da nagradu ne dobije najbolji film, cini mi se da te godine nije bilo propusta mada opet ne bi bilo nezasluzeno ni da je nagradu dobio film Letters from Iwo Jima, dok po mom misljenju ostala tri filma Babel, Little Miss Sunshine i The Queen jednostavno nisu bili ozbiljni konkurenti navedenom dvojcu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 1:42   #1055
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Видиш нисам ни знао за тај филм, па што су онда преваранти рекламирали Righteous Kill као једини филм где заједно глуме Паћино и Де Ниро.
De Niro i Paćino dele ekran (to jest pojavljuju se zajedno na ekranu) samo u jednoj sceni (oko pet minuta), pa možda zato...
Citat:
G@Rtn3R kaže: Pregled poruke
Inače, za one koji planiraju pogledati Sex Drive (koji je preporučivan više puta i to sa razlogom, film je vrijedan gledanja), nemojte gledati Unrated verziju ukoliko niste prvo odgledali onu običnu (zapravo, nemojte je odgledati uopšte) jer su ubacili nekoliko zaista nepotrebnih dodataka (prije svega mislim na pretjeranu golotinju (ok, kako to može biti minus?... odgledajte Unrated verziju i biće vam jasno )). Pogotovo ako planirate odgledati film u nekom posebnom društvu
Meni je ta besmislena golotinja bila jedina smešna stvar u celom filmu... koji je bedan, if you ask me. Prosto nije smešan.
Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Колико пута ми се десило да ме филм удави, не буде ништа посебно до самог расплета када цео филм почињеш да гледаш из другог угла или углова. Последњи пример - Shutter Island.
Kod mene suprotno. Shutter Island mi je bio odličan do zadnjih desetak minuta i mnogo puta prežvakanog preokreta. Već viđen kraj koji je upropastio ceo film.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 2:06   #1056
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
De Niro i Paćino dele ekran (to jest pojavljuju se zajedno na ekranu) samo u jednoj sceni (oko pet minuta), pa možda zato...
da, a cak mislim i da su ih odvojeno snimali pa montirali da budu zajedno, cini mi se da je bilo reci o tome kako su odvojeno snimali scene

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Kod mene suprotno. Shutter Island mi je bio odličan do zadnjih desetak minuta i mnogo puta prežvakanog preokreta. Već viđen kraj koji je upropastio ceo film.
kod mene je bila slicna situacija, a verovatno zavisi od toga i sta ocekujes. ja sam mislio da film ide vise u detektivsko-avanturistickom smeru kad je poceo i drzao mi je paznju, da bi postao psiholoski triler. cak je i specificno sto taj twist ide postepeno pa gledalac ima vremena da se "utopi" i predoseti tu promenu, iako je objasnjenje pomalo "jeftino"
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 2:33   #1057
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Дијего и ја сам мислио да филм иде у детективско-авантуристичком смеру и стално очекивао да се нешто деси, уместо тога у филму се не догађа ништа до пред сами крај.

The Illusionist се напокон појавио тамо. Анимирани дугометражни филм у коме речи немају никакву улогу (укупно их је 15так изговорено у целом филму). Већину времена сам имао неку кнедлу у грлу, ваљда су та сетна музика и константна киша у Единбургу учинили своје. Свакако велика препорука.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
dijego_ (7.2.2011)
Stara 6.2.2011, 2:40   #1058
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Анимирани дугометражни филм у коме речи немају никакву улогу (укупно их је 15так изговорено у целом филму). Већину времена сам имао неку кнедлу у грлу, ваљда су та сетна музика и константна киша у Единбургу учинили своје. Свакако велика препорука.
hehe, znaci svojevrsni pandan Machinariumu
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 3:36   #1059
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Па у праву си, неки resemblance постоји.

Јел може неко да препоручи неки добар филм о односима у Северној Ирској ? Мање акциони, више драма по могућству.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 3:42   #1060
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Megamind



Naslov koji mi je povratio veru u 3D animirane crtace. I How to train your dragon je bio ok, ali ovaj je pobedio. Zaboravite klonirane pixarove crtace za decicu, ovo je jedan mnogo inteligentniji film sa slozenijom radnjom i likovima koji nisu jednodimenzioni, dok je pritom sve vreme jako smeshan i zabavan i naravno jako dobro odradjen. Dobija od mene jos jedan poen vise za soundtrack \m/
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
bokela (6.2.2011), RUSuper (6.2.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com