Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2010, 17:21   #1
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Thumbs up Wildlife Park 3

Izlazi u prvoj cetvrtini 2011-e

Citat:
DESCIRPTION
Wildlife Park 3 is the latest title from the makers of the globally successful Wildlife Park series. In Wildlife Park 3, the player takes on the role of a park manager and must create a flourishing wild animal park. Apart from the individual needs of the animals, the player must also bear the requirements of the visitors to the park in mind, and deploy and train the park staff appropriately.

Wildlife Park 3 simulates the entire eco-system and infrastructure of a modern outdoor animal park. The behavior, characteristics and needs of the 25 different animal species have been meticulously reproduced to show the social life, sex life, births and aggressive behavior peculiar to each animal. There are 40 types of plants from around the world, 200 decorative park elements and a variety of fences and animal enclosures. The player has 45 visitor facilities and many more items that he can upgrade to constantly improve and extend his park.

A thrilling campaign with 20 missions sets the player ever new challenges over the whole world. Choose from 20 different maps in "free game" mode to create your own individual wildlife park.

KEY FEATURES
# Thrilling campaigns with 20 missions around the globe
# Free play on 20 selectable maps with additionally generated mini-quests
# 25 different animal species with the relevant baby animal models
# Incredibly realistic representations of animals using parametrically "defined" fur shader technology
# Individual animals and animal families using a generic animal customization system
# 40 types of plants from around the world
# 200 decorative park elements
# 60 types of enclosure equipment with fun items to use for play and climbing
# Realistic animal behavior that shows the social life, sex life, births and aggressive behavior of each species
# Extensive lexicon with lots of useful information on the various animal and plant species
http://www.bit-composer.com/www_en/g...6-ae8942b91a34

http://www.bit-composer.com/games/1/...1_1280x800.jpg

http://www.bit-composer.com/games/1/...2_1280x800.jpg

---
Jos o Wildlife Park 3

http://www.strategyinformer.com/pc/wildlifepark3/

http://www.strategyinformer.com/news...composer-games

Wildlife Park 3 na IGN sajtu: http://pc.ign.com/objects/083/083936.html

p.s.
Tema o prethodniku, Wildlife Park 2: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=62649
Recenzija WIldlife Park (prvi deo) u Svetu Kompjutera http://www.sk.rs/2003/10/siop13.html

Poslednja ispravka: DeCoy (15.9.2010 u 11:11) Razlog: slike u thumbnail
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 17:09   #2
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Oficijelni sajt:
www.wildlifepark3.com
http://wildlifepark.deepsilver.de/?lang=en

Izgleda da je nemacka verzija igre već izašla. Engleska verzija će izaći uskoro.

Download DEMO igre: http://wildlifepark.deepsilver.de/demo?lang=en


Prvi trejler

Wildlife Park 3 Trailer
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (16.4.2011)
Stara 13.4.2011, 12:54   #3
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Ima li demo engleski jezik
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2011, 20:34   #4
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Nisam jos stigao da skinem i isprobam ali prema razlikama u nazivu fajla reklo bi se da postoji i nemacka i engleska verzija demoa:

Engleski jezik:
http://www.bit-composer.com/download...mo_English.zip

Nemacki jezik:
http://download.deepsilver.com/live/...ark-3-Demo.rar

...probacu definitivno ovih dana.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 4:37   #5
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Isprobao sam demo. Definitivno odlična igra i dostojan nastavak!

Evo utisaka i opisa:
- Modeli zivotinja i njihova animacija je vrhunska! Ponasanje prirodno, realno animirano ukljucujuci i detalje kao sto su igranje sa mladuncima, sisanje, oblizivanje, valjanje u prasini, kaljanje u blatu i sve živo...
- Raznolikost i individualnost i medju živorinjama jedne vrste. Na primer slonovi se medjusobno razlikuju po velicini, nijansi koze, gradji, povredama i invalidinosti (neki na primer imaju polomljenu kljovu), drugacije su isprljani zavisno sta su radili...
- Pored brige o zdravlju zivotinja i mogucnosti uginuca postoji i briga o zdravlju biljaka. Biljka moze da oboli ili da uvene. Moze da zablista usled redovnog zalevanja ili da deluje zapostavljeno. Nekim biljakama su potrebne i pratece trave sa kojima im je bolje. Biljke nakog kupovine (presadjivanja) jedno vreme deluju kao da ce uvenuti i traze posebnu negu sto je isto realno.
Mislim da je ovo jedina ozbiljna upravljacka simulacija gde postoji i briga o zdravlju biljaka.
- Zadržano je sve što je bilo dobro u Wildlife Park 2. Intuitivno gradjenje parka, gameplay, lako namešatanje kamere. Zumiranjem do kraja se prelazi u pogled iz prvog lica...
- Grafika je dosta poboljšana ali iz daljine deluje manje fotorealistično nego WF2 ali to je možda namerno da bi park izgledao optimisticnije.
- Izbliza naravno grafika je odlična.
- Broj elemanata parka je značajno veći i svi su atraktivno dizajnirani.
- Radnici su inteligentni u tom smislu što neće stati nakon obavljenog zadatka vec rade ciklicno zadate zadatke onda kada je potrebno.
- Sistem kupovanja životinja je realističan. Ne postoji fiksirana lista životinjai i fiksiran cenovnik vec trziste. Trgovci zivotinjama se pojavljuju nepredvidivo i daju ponude poput: zivotinja te vrste po ceni toj i toj. Maksimalno ima za kupiti toliko i toliko.
- Slicno je i sa trzistem radne snage.
- Igra kroz objasnjenja realno govori da vlasnike parka i investitore nije briga za zivotinje ali ipak bez njih parka ne bi ni bilo i komercijalni uspeh je neophodan zbog toga.
- Dosta je dobro optimizovana. Na istom kompjuteru podjednako glatko radi kao i WF2.

Sve u svemu vrhunski kvalitena upravljacka simulacija. Nadam se da cete u Svetu Kompjutera napraviti i najavu i recenziju za WildLife Park 3. Zasluzuje a pogotovo sto ste preskocili prethodnika Wildlife Park 2 koji je takodje zasluzio.

Datum izlaska igre (na engleskom) je pomeren za drugu polovinu 2011-e.

Evo i trejler na engleskom:
Wildlife Park 3 Trailer - English
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 11:32   #6
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Juce izasla igra u UK,evo je vec "online",skidam
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 11:37   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Engleska verzija je "online" već nekoliko dana. Probao sam, simpatično, taman za dečicu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 12:09   #8
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Cini mi se da je u subotu vece izasla
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2011, 10:33   #9
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Igram ovu igru već nekoliko dana i mogu reći da mi se sviđa. Kao što Stranger reče, neke od dobrih stvari koje bih naveo su:
- animacije i izgled životinja su jako lepo urađene
- raznolikost biljnog i životinjskog sveta kao i pratećih objekata za izgradnju
- mogućnost ukrašavanja izgrađenih objekata predefinisanim šarama
- promena godišnjih doba
- dosta iscrpne informacije o životinjama
- mogućnost davanja imena svemu u igri (životinjama, biljkama, radnicima, objektima...)


Ono što mi se ne sviđa je sledeće:
- y osa kamere deluje mi ograničeno
- čini se da su svi koje možete zaposliti jedino muškog roda
- istraživanje parka u prvom licu (prilikom maksimalnog zoom-a) loše je urađeno. Tu mislim na kontrole.
- najveća zamerka ide sistemu naplaćivanja usluga - dok je posetiteljima skupo da plate 2 dolara za ulazak u park sa jednom zvezdicom, nemaju problema da, kada uđu, plate 9 dolara za odlazak na WC
- problemi prilikom postavljanja podloge i/ili rušenja nekog objekta. Ili ja nisam ukapirao kako to treba da uradim, ili je nemoguće povećati/smanjiti "nišan" preko koga radite te akcije pa se dešava da prilikom rušenja nekog manjeg objekta srušim i sve u okolini.

Mislim da ove negativne strane nije nemoguće ispraviti pa se radujem nekom budućem patchu. Takođe, imam osećaj da će tu biti još dodatnih životinja.

Sve u svemu, za sada mogu da kažem da je vredi isprobati i uživati. Možete praviti i slike i stavljati ih u svoj fotoalbum. Prava igra za uživanje, kao, recimo, originalni Tropico.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2011, 21:29   #10
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Da li sam ja jedina crna ovca kojoj se ne svidja ova igrica?
Za mene je Zoo Tycoon 2 nezamenljiv
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 19:38   #11
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Medju dobrim stranama igre zaboravio sam da navedem sledece:
- Biljke cvetaju i daju plod (u sezoni naravno)
- Zivotinje mogu da se hrane tim plodovima direktno sa biljaka (naravno ako je odgovarajuca biljka)

Citat:
Ono što mi se ne sviđa je sledeće:
- y osa kamere deluje mi ograničeno
- čini se da su svi koje možete zaposliti jedino muškog roda
- istraživanje parka u prvom licu (prilikom maksimalnog zoom-a) loše je urađeno. Tu mislim na kontrole.
- najveća zamerka ide sistemu naplaćivanja usluga - dok je posetiteljima skupo da plate 2 dolara za ulazak u park sa jednom zvezdicom, nemaju problema da, kada uđu, plate 9 dolara za odlazak na WC
- problemi prilikom postavljanja podloge i/ili rušenja nekog objekta. Ili ja nisam ukapirao kako to treba da uradim, ili je nemoguće povećati/smanjiti "nišan" preko koga radite te akcije pa se dešava da prilikom rušenja nekog manjeg objekta srušim i sve u okolini.

Mislim da ove negativne strane nije nemoguće ispraviti pa se radujem nekom budućem patchu.
Jdan patch je vec izasao ne znam da li si primenio...

Mnogo toga je poboljsano u odnosu na WF2 ali ima i pokoja sitniuca koja nije. Na primer zivotinje ne odrastaju postepeno ali to je proizvodjac sam naveo da nisu mogli, pretpostavljam da bi se razvoj igre previse oduzio...

Kontrola kamere je izgleda ipak bila malo tecnija u WF2 ali opet je medju najboljima kada uporedim sa drugim tycoon igrama.

Citat:
Takođe, imam osećaj da će tu biti još dodatnih životinja.
I ja se nadam. Prosli deo je imao cetiri expansion packa.
Inace posto jedinke imaju individualnost to automatski deluje kao da ih je vise.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 20:16   #12
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Jesam, stavio sam taj patch odmah po instalaciji igre. Stvarno me to sa "nišanom" pri građenju i rušenju nervira, kao i ta kamera
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 22:01   #13
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

A meni stalno pada FPS dok kupujem zivotinje i ta kamera.Ajde neka mi neko na PM patch da
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 9:09   #14
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Citat:
- y osa kamere deluje mi ograničeno
Sad sam proveravo. Kod mene niej ograniceno. Moras zumirati do kraja.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 3:37   #15
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Igrao sam igricu pre 2/3 dana i uopste nije losa. Za ljubitelje igara ovog zanra definitivna preporuka.

E sad, nadam se da ce razni dizajneri provaliti kako da prave sami zivotinje, objekte i biljke itd. kako bi igrica bilo jos mnogo zanimljivija. Kao sto je bio slucaj sa Zoo Tycoon 2 npr. Takodje verujem da ce biti i nekih dodataka sa novim misijama i zivotinjama.

Druga stvar, ne mogu a da se ne zapitam kako to da su momci iz dizajnerskog tima (Aurora Design) napravili bolje modele zivotinja nego neko ko je pravio poptuno novu igricu??? Nazalost animacije zivotinja nisu mogli da prerade. I iako u Wildlife Park 3 zivotinje odlicno izgledaju, s obizrom da je u pitanju nova igra trebali su bolje to da odrade.

Bice veoma zanimljivo kad AD zavrsi celokupan remake Zoo Tycoona 2 sa prepradjenim zivotinjama, biomima, objektima... pa da se uporedi sa grafikom WP3.

Za sada igram i igracu WP3, ali kad bude zavrsen Radical Remake od strane Aurore Designa probacu i to pa cemo videti sta je bolje.
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 16:02   #16
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Citat:
E sad, nadam se da ce razni dizajneri provaliti kako da prave sami zivotinje, objekte i biljke itd. kako bi igrica bilo jos mnogo zanimljivija. Kao sto je bio slucaj sa Zoo Tycoon 2 npr. Takodje verujem da ce biti i nekih dodataka sa novim misijama i zivotinjama.
Wildlife Park 2 je imao cak 4 ekspanzije tako da je moguce da ce i ovaj.

Citat:
Druga stvar, ne mogu a da se ne zapitam kako to da su momci iz dizajnerskog tima (Aurora Design) napravili bolje modele zivotinja nego neko ko je pravio poptuno novu igricu??? Nazalost animacije zivotinja nisu mogli da prerade. I iako u Wildlife Park 3 zivotinje odlicno izgledaju, s obizrom da je u pitanju nova igra trebali su bolje to da odrade.
Pa nije sve u maksimalnoj lepoti i detaljnosti. Mora se paziti i da igra bude optimizovana da dobro radi na vecini racunara.
Moderi obicno dodaju modele sa vise poligona i teksture visoke rezolucije sto izgleda bolje na prvi pogled medjutim hardverska zahtvenost se veoma poveca, poneka cak do te mere da ne mozes igrati.

A animacije takodje igraju veliku ulogu. WP3 po meni ima najbolje animacije medju igrama ovog tipa.

Citat:
Bice veoma zanimljivo kad AD zavrsi celokupan remake Zoo Tycoona 2 sa prepradjenim zivotinjama, biomima, objektima... pa da se uporedi sa grafikom WP3.
Znaci nisu ni zavrsili. Da li se moze to onda porediti?!
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 16:27   #17
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Pa da, nisu ga zavrsili jer jbg taj projekat rade samo 5/6 klinca, da tako kazem. A uopste nije lako preraditi sve to,od onako lose igrice po grafici kao sto je Zoo Tycoon 2. Nazalost animacije ce ostati iste kao kod originala, jer su rekli da to ne mogu da prerade, a animacije su veoma lose kod Zoo Tycoona 2. S druge strane animacije Wildlife Park 3 su vrhunski odradjene.

@Stranger2
Jel si video projekat Radical Remake i kako zivotinje izgledaju u preradjenom Zoo Tycoony 2? Ne pitam te zato da ti dokazem gde je bolja grafika i koja ce biti bolja igrica i to, vec vidim da isto volis ovakav tip igara pa da te obavestim samo ako nisi video
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 18:28   #18
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Citat:
Jel si video projekat Radical Remake i kako zivotinje izgledaju u preradjenom Zoo Tycoony 2? Ne pitam te zato da ti dokazem gde je bolja grafika i koja ce biti bolja igrica i to, vec vidim da isto volis ovakav tip igara pa da te obavestim samo ako nisi video
Nisam. Pogledacu. Hvaal!

Od modova tog tiupa koristio sam samo onaj poznati mod (ne znam kako se zove) za Jurassic Park Operation Genesis. Medjutim pored malo lepse okoline nisam primetio da je igra ne neki drugi nacin poboljsana. Jednostavno za moj ukus grafika nije najvaznija.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 19:48   #19
nikollla
Član
 
Član od: 28.4.2011.
Poruke: 122
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 34 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Evo za sve one koji vole ovaj zanr igara da se ne muce i da traze ovde imate slike kako ce izgledati sve u igrici, a imate i ove rendere zivotinja pojedinacno.

http://sites.google.com/site/auroradesignshome/gallery
nikollla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2011, 14:49   #20
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Wildlife Park 3

Bas sam se radovao ovoj igri, nazalost uopste nisam odusevljen..
Prvo sto je jako pokvarilo utisak je interfejs.

Ne mogu da verujem da ljudi izdaju komercijalnu igru 2011. godine sa ovakvom abominacijom od interfejsa. Jako ruzno i uopste nije funkcionalno.
Pored toga, jako duga i cesta ucitavanja su takodje problem.
Ostalo.. tycoon ko tycoon.
Nista posebno, ali su me ove dve stvari bas smorile.
Mozda cu neki dan, kad bas nemam sta pametno da radim, probati malo vise da igram da vidim da li kojim slucajem ispod haube ima neceg vrednog ovde.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
safari park, tycoon, zoo, zoološki vrt, životinje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
South Park SirDuck Brbljaonica 558 26.9.2013 8:24
Wildlife Park 2 Stranger2 Upravljačke simulacije 8 18.1.2012 13:14
Seksy park.?! AstraLogos Fotografija 4 12.9.2009 0:14
Prvi internet park u Srbiji Patton Internet usluge 60 17.6.2008 18:55
Tehnološki park u Inđiji galebns Opšta kultura 1 2.11.2007 17:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com