Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.4.2018, 15:15   #4821
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ 510€ je na Aliju trenutno.
Ni kinezi nisu vise sto su bili XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Lex987 (1.4.2018)
Stara 1.4.2018, 16:38   #4822
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Vala kinezima je i kvalitet skicio do nebesa, gledam skoro drug uzeo cubot cheetah 2 jako lepo uradjen telefon izgleda kao ovaj moj j7 2017 a i extra fluidno radi nema blotvera etc....cak moze i da se fino poigra,poceo da igra samnom Mobile Legends i kaze nista nekoci
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 17:36   #4823
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ni kinezi nisu vise sto su bili XD
Podižu cene sa svakom novom iteracijom. Valjda ne žele ni oni večno da rade za kikiriki. Polako peglaju sve dečije bolesti a konkurenciju u vidu bang for buck prosto nemaju pa im popularnost vrtoglavo raste iz godine u godinu. Mislim da otud i podizanje cene, prosto im se može.

Bio sam ovih dana po gradu da tražim neki jeftin telefon za neku stariju osobu. WinWin i Gigatron imaju izložene Redmi modele. Već je i Redmi 5 stigao mada je on bio u vitrini pa nisam mogao da ga isprobam. Najskuplji u njihovoj ponudi je bio A1 a flagship-ova u vidu Mi 6, Mix 2... nije bilo. Verovatno narod u toj cenovnoj klasi od 300+ evra i dalje želi da ima brend kojim može da se hvali.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 20:24   #4824
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja vec mjesec dana ako ne i vise trazim telefon. I iskreno sam se pomalo razocarao. Kada sam uzimao moj Nexus 5 prije koliko vec 4 godine to je bio zaista fantastican uredjaj. Evo ga i dan danas radi bez vecih problema. Sada vec takvih telefona nema nesto puno.

Tipa Nokia 8 mi se dopala poprilicno jer spada u tu neku kategoriju best bang for the buck ali nije to ona stara Nokia da mozes da im vjerujes. A jos uvijek nisu otkljucali Bootloader tako da custom ROM-ova nema uopste. Sad da ja gatam hoce li i kada otkljucati Bootloader i hoce li community uopste da se prihvati custom ROM-ova (jer uredjaj uopste nije popularan u US npr.) necu, a da prihvatim samo 2 godine podrske za update OS-a i necu bas.

Tu Xiaomi ima prednost jer oni zaista dugo podrzavaju uredjaje i imaju poprilicno velik community. Ali poceli su da dizu cijene polako. Ali koji god mi se ucini da je za mene uvijek mu nesto nedostaje. U vecini slucajeva to je kamera gdje "jaci" brendovi u istom cjenovnom rangu imaju bolje. Xiaomi nikak da progura taj prokleti IP68 rejting.

Tako npr kada se poredi LG G6 i Mi Mix 2 koji dodju u slican cjenovni rang vidimo da Xiaomi ima da ponudi noviju Snapdragon platformu i to je sve sto ej na njihovoj strani. LG ima bolji displej sa HDR10 podrskom, IP68 rejting, bolju kameru, FM prijemnik, podrsku za SD karticu...

Nisu to losi telefoni da se razumijemo samo ja obicno mjenjam telefone svake 4 godine ako ne i vise pa uvijek gledam sta ce mi potrajati do tada I stvarno mi je zao sto je Google ukinuo Nexus seriju
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 21:10   #4825
petar97
Novi član
 
Član od: 18.4.2014.
Poruke: 16
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Xiaomi-u je glavno tržište Kine.
Dok je do pre par godina to bilo tržište na kome vecina kupuje prvi pametan telefon sada je situacija drugacija.
Video sam neko istrazivanje da sada prosečno placaju preko 300 evra uredjaje. Da vise ne zele samo jeftino nego sad traze i dodatne funkcije i kvalitet.
Tako da povecanje kvaliteta i cene ima logike ako se zna da je baš Kina njihovo glavno tržište.


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
petar97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 21:44   #4826
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zna li neko da li su Xiaomi telefoni u Winwin/Gigatron/sl global verzije? I kako bih to mogao da proverim?

Konkretno bih ovaj uzeo dok je jos malo snizen: https://www.winwin.rs/smart-telefon-...1-8613299.html
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 22:15   #4827
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Zna li neko da li su Xiaomi telefoni u Winwin/Gigatron/sl global verzije? I kako bih to mogao da proverim?

Konkretno bih ovaj uzeo dok je jos malo snizen: https://www.winwin.rs/smart-telefon-...1-8613299.html
Naravno da jesu. Nemas sta da proveravas.
Ali zar ovo nije malo mnogo za Redmi 5 Plus?
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Prowler (1.4.2018)
Stara 1.4.2018, 22:17   #4828
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Naravno da jesu. Nemas sta da proveravas.
Ali zar ovo nije malo mnogo za Redmi 5 Plus?
Sta znam. Pitao sam pre ovde za Logic Shop i receno mi je da izbegavam jer ne izdaju racune, a preko oglasa ili Aliexpress isto ne bih da se zezam.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 22:23   #4829
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Sta znam. Pitao sam pre ovde za Logic Shop i receno mi je da izbegavam jer ne izdaju racune, a preko oglasa ili Aliexpress isto ne bih da se zezam.
Ja bih ipak isao na A1 za te pare. Ali i Redmi 5 Plus je dobra kupovina, noviji je model sa 18:9 ekranom... to je sad neki trend valjda.

Inace ne bih ni ja porucivao ove skuplje modele iz Kine, ipak sigurnije je ovako.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Prowler (1.4.2018)
Stara 1.4.2018, 22:29   #4830
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Ja bih ipak isao na A1 za te pare. Ali i Redmi 5 Plus je dobra kupovina, noviji je model sa 18:9 ekranom... to je sad neki trend valjda.

Inace ne bih ni ja porucivao ove skuplje modele iz Kine, ipak sigurnije je ovako.
Dvoumio sam se. Mala je razlika, a pobedilo je to sto Redmi 5 Plus ima kompas i bolju bateriju, jedina prevaga za A1 je kamera izgleda. A i ne svidja mi se sto A1 ima Type-C, svi punjaci koje imam su micro-USB.

https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=8776
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 22:36   #4831
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Type-C je prednost u svakom slucaju. Tu je metal unibody u poredjenju sa plastikom/metalom kao i stock Android, dual kamera.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2018, 23:00   #4832
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Tako npr kada se poredi LG G6 i Mi Mix 2 koji dodju u slican cjenovni rang vidimo da Xiaomi ima da ponudi noviju Snapdragon platformu i to je sve sto ej na njihovoj strani.
Nije samo novija platforma, već i dosta jača, LG je quad core i ima manje RAM memorije od bilo koje verzije Mi Mix 2, a i kad pogledamo sintetičke testove razlika je velika. Slažem se za ostalo.

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Zna li neko da li su Xiaomi telefoni u Winwin/Gigatron/sl global verzije? I kako bih to mogao da proverim?
Provereno, jesu svi global, pre neki dan sam ih razgledao, drugar jedan je kupio Xiaomi Redmi 4x DS. Uostalom, kakva bi to katastrofa bila za njih da prodaju kineske verzije
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Prowler (2.4.2018)
Stara 2.4.2018, 19:43   #4833
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja sam kupio pre nekih mesec dana Xiaomi Mi A1 u Logic-u i prilicno sam zadovoljan telefonom u odnosu na cenu.

- Kamera je prosecna mozda cak i ispod prosecna ako se uporedi sa Samsung telefonima u ovom cenovnom rangu
- Boje na displeju su bledunjave i nedovoljno "zive" ako se porede sa Samsung telefonima u ovom cenovnom rangu
- Dobija redovne bezbedonosne zakrpe (security patch) ali nije dobio azuriranje na 8.1 Oreo verziju iako su to dobili drugi telefoni iz Android One programa
- Oreo verzija ima mnogo gresaka i jedno od najiritantnijih je vezano za "recent apps" ili tri crtice dugme jer po nekad prestane da radi pa se mora restartovati telefon kako bi se odglupeo (mada ovo se ne dogadja bas cesto ali se desava)
- Osvetljenje dugmica je preslabo, toliko je slabo da neko moze pomisliti da ne postoji ali postoji
- Citac otiska prsta je zadovoljavajuce brz i retko gresi za razliku od konkurencije koja obicno i nema to u ovom cenovnom rangu
- Menadzment memorije je zaista sjajan moze se startovati tuce aplikacija i da telefon pri tome ne pocne da "stuca" mada to je vise do toga jer nema nikakav nabudzen UI
- Nema nikakvih nepotrebnih aplikacija
- Baterija moze izdrzati i dva dana uz umereno koriscenje (trenutno je 31%, a napunjen je pre 1d i 9 sati od toga je ekran bio ukljucen 2 sata i 30 minuta).
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BobaL na korisnoj poruci:
Lex987 (2.4.2018)
Stara 2.4.2018, 20:25   #4834
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
Sta znam. Pitao sam pre ovde za Logic Shop i receno mi je da izbegavam jer ne izdaju racune, a preko oglasa ili Aliexpress isto ne bih da se zezam.
Ja bih ipak razmislio o KP zbog uštede od ~5500 din, nije mala razlika. Ja sam uzeo pre skoro 3 nedelje i baš sam zadovoljan, telefonče fenomenalno.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2018, 20:51   #4835
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Offtopic da ne otvaram novu temu.
Sad Nokia HMD ne znam dali se vodi kao kineski brend ili ne, no nebitno. Razmisljam se da prodam moj HTC desire 650, koji radi fantasticno, veoma brz, stabilan, multitasking na nivou nekog telefona iz vise klase, i da kupim Nokia 5, impresioniran izradom pre svega, i redovnim azuriranjem. Vidim mnogi se zale na probleme, sporijeg rada, trome kamere, sa zastitnim staklom touch bas i ne raguje najbolje, blago pregrejavanje(moj htc nema tih problema), ali izrada, baterija veceg kapaciteta i redovna azuriranja me bas privlace, htc stao na 6.0.1 i nece dalje. Sense je optimizovan gotovo kao stock, ima prednosti, theme, itd u odnosu na goli stock, ne znam sta mi je ciniti. Ako moze neko ko ima Nokia 5 ili neko koga zna da ima Nokia 5 da posvedoci o tom telefonu. Citam forume, komentare, gledaj youtub, odem do operatera, ali to je sve kratkog daha, treba mi misljenje nekog sa tim telefonom.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2018, 10:53   #4836
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Bledunjave boje, dobra kamera te ovo te ono - puno tražite za telefone koji koštaju 150-180e još i jeftinije ako se poručuju direktno od kineza
Pa ne može i jare i pare
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2018, 11:27   #4837
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Bledunjave boje, dobra kamera te ovo te ono - puno tražite za telefone koji koštaju 150-180e još i jeftinije ako se poručuju direktno od kineza
Pa ne može i jare i pare
Eh zna se desiti kao sto sam naveo u primjeru G6 i Mi Mix 2 gdje po mom misljenju kada se sve podvuce LG nudi vise za slican novac. Xiaomi stvarno ima dobre uredjaja za novac koji traze ali polako i oni pocinju da primjenjuju zapadnu politiku i dizu cijene.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2018, 15:04   #4838
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

G6 meni na papiru deluje odlično, kažem na papiru jer nisam probao niti znam ikoga ko ga ima. Mi Mix 2 jeste brži telefon sa novijim čipsetom. On je zapravo bio i jeftiniji na premijeri nego G6 na svojoj, ali mu se cena iz nekog razloga bolje drži, verovatno zbog stvarno vanserijske pojave. Sada kada im je cena skoro ista, odluka je stvarno lična preferencija.

Što se tiče ovih modela oko 200€, iako su i dalje dobra kupovina, gap u odnosu na brendiranu konkurenciju se dosta smanjio jer Xiaomi prosto stagnira već neko vreme na tom polju. Čak su imali i faze nazadovanja na pojedinim mestima. Npr. prave zamene za Redmi Note 3 koji je imao SD650 i odličnu kameru nikada nismo dobili (u to vreme nije postojao približno dobar telefon ispod 300€). Svako ko pogleda moj opis od pre 2 godine za manji Redmi 3 može da vidi fotke koje neće da ponovi ni sa jednim modernim Redmi telefonom. Prosto poređenje. Moj brat ima J5 2016 kupljen istog meseca kad i moj telefon, plaćen je 60% skuplje i pokazao se znatno lošije u svemu, osetno sporiji, lošije fotke, plastičan... Dečko se stvatno smorio poredivši šta je on dobio za 190€ a šta sam ja za 120€.

Danasi Xiaomi i dalje suvereno drži tu najjeftiniju klasu, prosto nema boljih telefona od 100-150€, stariji brendovi tu i dalje vuku nos kupcima sa 1GB rama i nekim bednim low end čipsetovima.. Međutim već oko 200€ gde su jači Note modeli harali se stvar promenila... rasli ekrani i RAM memorija, ali čipsetovi nisu napredovali, kamere su u nekim segmentima čak i nazadovale... a Samsung je npr. u istom tom periodu značajno poboljšao J5 i J7, aluminijum je zamenio plastiku, kamere su postale bolje... Amoled ekrani su uvek i bili tu...

Uprkos svemu ja bih i dalje pre za isti novac uzeo Mi A1 sa 4GB rama nego J5 2017 sa 2GB ali činjenica je da su razlike sitne i već mogu da se podvedu pod ukuse. O onoj priči da kupiš Xiaomi za 170€ koji stvarno spenkuje bilo koji Samsung ispod 300€ više prosto nema govora.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (10.5.2018)
Stara 7.4.2018, 15:54   #4839
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Uzeh Redmi 5 Plus sa 4/64GB. Za sada mi je jedina zamerka cudno pozicioniran zvucnik jer kad gledam nesto u landscape mode-u zvuk ide samo sa jedne strane. Ali inace osim toga perfekcija telefon za ovu cenu.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2018, 7:58   #4840
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Meni je stigao iz Kine Redmi 4x (3gb rama, 32gb storage), na Gear Beast akciji plaćen oko 110e ali pošto su me odrapili za carinu cena mu je ispala otprilike ista kao kada se ovde kupuje preko oglasa
Prezadovoljan sam, jedino mi smeta što nema backlight na navigacionim tasterima, ali da se preživeti - za ove pare teško da postoji bolji telefon
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com