Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2006, 21:36   #1
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Baldurs gate II

Evo, vidim da već postoje teme Fallout II i Planescape:Torment, a kako je ovo treća najbolja igra koju sam odigrao rekoh da postavim i ovu temu.
Moje iskustvo sa ovom igrom je bilo sjajno, pružila mi je nešto što nijesu ni Fallout ni Torment ni Arcanum - izazov. Posljednju bitku u ToB pamtim kao najtežu u bilo kojoj RPG igri. Naravno, na core težini. Osim toga, za ovu igru sam morao da učim D&D pravila, što recimo za Torment uopšte nije bilo neophodno. Kako pored RPG najviše igram strategije ova igra je u potpunosti zadovoljila i taj moj igrački poriv. Oduševljen sam ljepotom questova, priča je sjajna, likovi su odlični. I da nijesam čuo da je neko pljuvao po grafici ! Za 2D i ono vrijeme i ona je odlična!
Eto, ishvalih je.
Sad vi.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 14:02   #2
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Bhaalspawn Saga je i meni najbolja igra do sada, odigrao sam je nekih 15 puta, naravno, uz instaliranih par kvalitetnih modova i razlicit izbor klasa. Upravo izazov, prica, banteri i razlicite moguce taktike cine igru jedinstvenom (bez obzira da li vodis kakav-takav party ili stisnes zube i igras solo).
Dobri modovi mogu se naci npr. ovde ili ovde... ili mozda ovde.

Sto se tice pravila (u ovom slucaju to je druga edicija AD&D pravila uz par stvari pozajmljenih iz, tada tek objavljene, trece edicije kao npr klase Monk, Barbarian i Sorcerer ili HLA mogucnosti koje donosi ToB (u trecoj ediciji se zovu feats)) najlakse mogu da se nauce ako se makar povrsno procita 2nd edition Players Handbook, koji sada moze besplatno da se nadje na internetu.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 22:49   #3
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

...ko bre da pljuje na grafiku? ima li neki 2d RPG sa boljom? Aiiilele BG2 je zakoncina preterano dobra igra. I moj prvi RPG :P

Znaci pre negde 5 godina dodje ortak kod mene (koji sam tek bio nabavio iole pristojan komp za ono doba) i dovuce BG2 sa sobom. I ono kao instaliramo ga, on pusti igru, kaze 'e ja moram da zurim kuci evo ovo ti je magija, ovo ti je inventar etc' i ode. I ja sad se nasao u cudu (samo teoretski sam znao kako DnD funkcionise) i krenem da rckam tamo vamo, i malo-malo naucim da igram

I naravno, od tada mi je BG2 na top3 neizbrisivih sa harda
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrmot na korisnoj poruci:
filpan (21.7.2013)
Stara 24.2.2006, 1:11   #4
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

haha ja sam sa drugarom imao više sreće, sjeli smo i učio me je pravila jedno 3-4 sata, a ja zapisivao kao na predavanju. Jedini RPG koji sam odigrao prije njega je bo Diablo, tako da nijesam imao veze.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 2:53   #5
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Meni licno ubedljivo najbolji RPG na PC platformi.....
Odlicna grafika(i za danasnje pojmove),sjajan zvuk i voice-overi narocito,fenomenalna prica,i mozda ono najbitnije-fantasticna karakterizacija likova sto retko koji RPG ima-svim likovima kao da je udahnuta dusa.....
Mislim Minsc&Boo-sta vise reci?
Anyway,sta ste od "nekretnina" u drugom delu imali-ja sam kao Jester imao svoje pozoriste!
Moja omijena organizacija je Shadow Thiefs Of Amn(Aran Linvail!)-jedna od najuticanijih i najmocnijih u celom Faerun-u....
Kajao sam se sto nisam igrao sam Thief-om-jer obozavam sunjalice pre svega...
Ljubitelj sam Fotgotten Realms-a,ne zamerite....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
filpan (21.7.2013)
Stara 24.2.2006, 11:38   #6
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Što znam, thief nije klasa koja mi se dopada. Ja sam je prešao, opet po savjetu pametnijeg, kao warrior kojeg sam na 15 nivou multiklasovao u maga. E, to je bila zvijer od karaktera. Moj drugar koji je cijelu igru sam prešao, ne vodeći nikog sa sobom ("da mu ne kradu exp") završio je kao fighter/mage 40/40.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 12:38   #7
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ja je sad bas igram prvi put i malo se zalecem (upadam u questove za koje nemam dovoljno xp) pa stalno ucitavam, ali igre je fenomenalna...

Za sad imam onaj zamak od nekretnina (sto ga napadnu trolovi pa ga branis) a igram kao two-handed fighter bersersk....

I da, rece mi neki lik da mozes da imas dete sa Aerye, pa cu to probati...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2006, 12:54   #8
kovik
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: van ovog foruma
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

1 Prva igra koju sam igrao (dakle ozbiljno igrao)
2 Igra zbog koje sam ostavio tadasnju devojku ( znam, znam...shame on me )
3 Najbolji RPG/FRP na kompu i jedini koji kol'ko/tol'ko lici na FRPovanje sa zivim ljudima i dobrim DZi-Emom, upravo zbog kickass scenarija & sjajnih NPC
4 Najjaca muzika (uz IcewindDale) (kako se niko nije setio ovoga?)
5 A da, najbolja igra na svetu
6 Sigurno sam nesto zaboravio


( inace, ono za devojku nije fora, i dan-danas me je brooka...al' mi nije zao, vredelo je )
kovik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kovik na korisnoj poruci:
filpan (21.7.2013)
Stara 25.2.2006, 1:31   #9
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Muliple Stronghold opcija iz Ease-of-Use moda dozvoljava svakoj klasi da dobije sve strongholde ("nekretnine"), a to su: Planar Sphere (Mage, Sorcerer), De'Arnise Keep (Fighter, Barbarian, Monk), Five Flagons Playhouse (Bard), Thieves Guild (Thief), Druid Grove (Druid), Order of the Radiant Heart (Paladin), Temple 1/3 (Cleric, vezano za alignment), Umar Hills Cabin (Ranger). To znaci jos dosta questova i XP-a.

Minsc je stvarno extra dobar lik pogotova ako se instalira Unfinished Business mod koji donosi njegov originalni quest (izbacen iz zvanicne verzije) posle kojeg (ako se uspesno resi) STR mu se penje na razbijackih 19.

Romansa sa Aerie donosi mogucnost da PC dobije dete sa njom, ali ToB-u.

Igru ne mozes da zavrsis kao F/M 40/40, jer je XP cap 8 000 000 sto znaci single class fighter 40 ILI single class mage (mislim) 31. Prema tome, bez laganja (bez obzira da li igras solo ili ne) tj. prvo pogledaj XP table.

Ja trenutno igram kao Bounty Hunter (uskoro stizem XP cap), a likove koje vodim su Minsc, Solaufein i Imoen. Thief klasa je ass kicking - backstab, zamke, HLA zamke, use any item....
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 17:03   #10
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ja jos nisam presao ToB (jer sam ga skoro nabavio),ali je odlican...

BG I i II sam presao i to su mi 2 mozda najbolje igre (uz starcraft i warIII)

Remek delo. Ko voli rpg,a nije odigrao BGII propustio je nesto u svom zivotu
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 18:34   #11
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
zorx kaže:
Muliple Stronghold opcija iz Ease-of-Use moda dozvoljava svakoj klasi da dobije sve strongholde ("nekretnine"), a to su: Planar Sphere (Mage, Sorcerer), De'Arnise Keep (Fighter, Barbarian, Monk), Five Flagons Playhouse (Bard), Thieves Guild (Thief), Druid Grove (Druid), Order of the Radiant Heart (Paladin), Temple 1/3 (Cleric, vezano za alignment), Umar Hills Cabin (Ranger). To znaci jos dosta questova i XP-a.

Minsc je stvarno extra dobar lik pogotova ako se instalira Unfinished Business mod koji donosi njegov originalni quest (izbacen iz zvanicne verzije) posle kojeg (ako se uspesno resi) STR mu se penje na razbijackih 19.

Romansa sa Aerie donosi mogucnost da PC dobije dete sa njom, ali ToB-u.

Igru ne mozes da zavrsis kao F/M 40/40, jer je XP cap 8 000 000 sto znaci single class fighter 40 ILI single class mage (mislim) 31. Prema tome, bez laganja (bez obzira da li igras solo ili ne) tj. prvo pogledaj XP table.

Ja trenutno igram kao Bounty Hunter (uskoro stizem XP cap), a likove koje vodim su Minsc, Solaufein i Imoen. Thief klasa je ass kicking - backstab, zamke, HLA zamke, use any item....

Sa patchom / ne pitaj me kojim/ koji uklanja limit expa možeš da završiš kao fm 40/40.
Minc je mene nervirao zbog onog njegovog glupog berserka, kad ne možeš da ga kontrolišeš. Mislim da je definitivno najjača kombinacija f/m, ali ne dual class, već multiklas posle 15-18 nivoa i to obavezno evil alingment, zbog nekih mačeva i mnogo boljih bonusa.
Od svih najbolje su mi Jaheira, koja je odličan lik, i Viconia, zbog turn undead skilla.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 19:58   #12
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
zorx kaže:
Romansa sa Aerie donosi mogucnost da PC dobije dete sa njom, ali ToB-u.
WTF gotovo, sad cu opet da igram

znaci BG2 konza
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 21:58   #13
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Naravno, postoji safe XP cap remover , imam ga i ja, ali taj napredak ipak ne donosi sustinski razvoj lika u odredjenoj klasi (tzv. role-play) kao sto to funkcionise do 8 000 000 XP-a. Za fightera je taj limit 40. level, ali za Mage-a je, kao sto sam spomenuo, negde 30-31, a ne 40. Potreban broj XP-a za napredovanje kod te dve klase se isto tako razlikuje.
Multi F/M 40/40 je samim tim nemoguca kombinacija, grubo receno moguce je 50/30, ali tek sa ukidanjem limita i ponavljanjem igre (bez varanja tj. dodavanja XP-a preko Shadow Keeper-a ili Clua Console).
Viconia je odlicna za Turn Undead jer ih kao evil cleric privlaci na tvoju stranu (u trajanju od 24 h), bez ogranicenja. Stvarno je ludnica kada te prati 15-20 vampira ili Lich.
Na koje maceve mislis? Trust me, takvih nema.
Sto se tice najbolje klase, tu su misljenja definitivno podeljena, ali multi class likovi su po meni daleko upotrebljiviji ako igras solo ili vodis ne vise od 2-3 NPC-a... To je vec powergaming, ali isto tako puno bolja zabava za nesto iskusnije igrace!
Na kraju romanse...... Meni se ipak najvise dopada quest kada Bodhi pretvori NPC-a sa kojim lik ima romansu u vampira (Jaheira, Aerie, Viconia ili Anomen (ako je PC zenskog pola))...

Aj' dosta od mene za sada....
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 0:27   #14
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Wooot aman daj jos neki quest za koji nikad nisam cuo
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 13:40   #15
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
Mrmot kaže:
Wooot aman daj jos neki quest za koji nikad nisam cuo
Meni je jedan od najzabavnijih questova Kidnapping of Boo koji je izbacen iz finalne verzije, ali mozes da ga ubacis u igru ako skines i instaliras Unfinished Business mod (vrlo mali, oko 1.5 MB, ali po mnogim misljenjima ubedljivo najbolji).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 13:59   #16
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ajd i to cudeso da vidim
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 21:33   #17
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ja sam imao romansu sa Aerie,ali me je 'oladila posto sam pristao da spavam sa onom female drow-om....
Bogami,pocela je Viconia,ali i Jaheria da trzna na mene,ali kako je bilo vec pri kraju,nije se dalje razvijalo...
Sta drugo reci kada mi lik ima charismu 18-Jester-umesto melodije za podizanje morala ima Confuse,Dexterity 17,Lore oko 150,sto ce reci da mojoj druzini uopste ne treba Indentify,ima magije do 6 nivoa,i iako je fizicki slab smrtonosan je sa daljine(Smal Bow i Crossbow affinty)....
U RPG-u ne postoji najbolji lik-svaki je dobar,ako se iskoriste sve njegove prednosti i slabosti samih neprijatelja...
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2006, 1:28   #18
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

NAJJACI quest u ToB-u:

Citat:
Bondari: Die, cursed eyeball! Wha? Huh... ? ... Do I, uh, know you?
Player: I have freed you from your stone prison, young adventurer.
Bondari: Uh, thanks. Guys, are you okay?
Nanoc the Barbarian: Yeah.
Tim Goldenhand: Yes (no thanks to you... can't even backstab an eyeball!)
Bondari: Shut up, Tim! Greetings my, uh... (Lord/Lady, depending on pc gender). I am Bondari Quickhand, a thief. These are my companions Nanoc the Barbarian and Tim Goldenhand. He's an elf. And a mage.
Tim Goldenhand: Hi.
Bondari: Uh... I guess I should thank you for saving us. Is there some way we brave adventurers can repay your kindness? Something we can do for you to fulfill our debt of gratitude? Anything? Anything at all?
Player: I have a job for you Bondari. A terrible evil has swept across the land and lives of millions hang in the balance. You have been chosen, Bondari, and you must not fail in your quest
Bondari: A quest! Wow! This is great! What do we have to do?
Player: A fiendish beholder and his kobold minions have infested a cave to the east of here. An evil dragons threatens the land! I must have the beholder's eyestalk to slay the dragon and save the country from certain doom!
Bondari: By Mask's mask! We can't let this happen!
Player: Go, noble adventurer, and retrieve the eyestalk. The fate of Tethyr lies in your hands!
Bondari: What kind of reward do we get?
Player: I shall give you... 100 gold!
Bondari: 100 gold! We're rich! You have a deal (sir/ma’am). We shall fetch this eyestalk and save the world. C'Mon guys! )

Tim Goldenhand: Wait! I have to rest and memorize Magic Missile!
Nanoc the Barbarian Worry not, elf. Nanoc will protect you!

Several days later...

Bondari: (I'm telling you we can take [CHARNAME]. Nanoc, you are unfettered by the weaknesses of the civilized world! Tim, you can cast Magic Missile! I will backstab. I bet (he/she) has all kinds of great treasure!)
Nanoc the Barbarian (But Tim is terrible. Remember the kobold king? He cast one spell then hid behind a rock while we had to slay everyone!)
Tim Goldenhand: (Hey! I have the healing potions! I heal you!)
Nanoc the Barbarian (I can shrug off a blow that would fell a normal man! Unfettered by your civilized ways, I...)
Bondari: (Enough! Ready...) ATTACK!!!

The PC morphs into the Slayer and promptly slaughters the adventurers.

Bondari reloads...

Bondari: Uh, here's your eyestalk (sir/ma’am). We found something else, too. I hope you like it.
Player: Well done, Bondari. Here is your reward.)

Bondari: Thanks. It was a good quest. I found a dagger and Tim got a scroll of identify. In a couple of days he'll be able to tell me about my dagger.
Tim Goldenhand: Hi.
Bondari: Thanks again, [CHARNAME]! Bye! Good luck with the dragon!
Nanoc the Barbarian I bid you a 'Farewell' suitably unfettered by civilization.
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mrmot na korisnoj poruci:
Corwin (2.10.2012), montenegrin (1.9.2008)
Stara 27.2.2006, 6:31   #19
SQuID
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd Mirijevo
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SQuID Slanje poruke preko Yahooa korisniku SQuID
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

aj i ja da potvrdim: jedna od najboljih (ako ne i najbolja singleplayer) igra koju sam igrao.

skoro sam bash instalirao, i iznenadio sam se koliko dobro izgleda sa hardverskom 3d akceleracijom (sve opcije u podesavanjima na high), samo sto sam morao da stavim jednu liniju u .cfg fajl... vezano za refresh rate (ne secam se kako ide).

anyhoo, zvucna podrshka je takodje bila ispred svog vremena (eax).


ajaoj... nisam znao za pola ovih stvari koje ste nabrojali... presao sam samo original verziju (sa najnovjim patchom), uz pomoc "Mike`s RPG Center" sajta (kad sam zaglavio kod nekog questa...)

igra je fantabularna i neponovljiva.

koje igre mi preporucujete a da su makar priblizno dobre kao ova? (ok fallout, i planescape cu def. uzeti posto ste ih nahvalili.. ima li ih jos?)
SQuID je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SQuID na korisnoj poruci:
filpan (12.11.2014)
Stara 27.2.2006, 6:33   #20
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

@Mrmot
Ha, ha, sjećam se ovoga! Kad nijesam pao sa stolice...
@SQuID
Nema da sam je ja igrao. Ima zaista sjajnih RPG igara, ali nijedna druga mi nije bila u ovoj klasi. Black Isle je Black Isle.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate ii, shadows of amn

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com