Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2015, 18:37   #2041
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kako prepoznajete botove? Ponašaju se kao AI Inkeepera ili šta?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2015, 19:49   #2042
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Kako prepoznajete botove? Ponašaju se kao AI Inkeepera ili šta?
Verovatno su bili popularni pre nego sto si ti poceo da igras. Starije verzije botova nisu targetovale stvari niti selektovali karte u sopstvenoj ruci (ti ne vidis strelicu ili je vidis samo na delic sekunde kada protivnik napada/odigrava spell), nisu koristili emotione (sto naravno ne znaci da su botovi) i izmedju svake akcije (napad/odigravanje karte) su pravili pauzu cesto konstantne duzine (kako bi izracunali sledecu akciju). Uz sve to uglavnom su igrali linearnije dekove i imali bagove sa nekim redjim kartama (pokusavali da targetuju faerie dragon-a npr.).

Cuo sam da novije i bolje verzije botova eliminisu sve ove probleme, ali u to nisam siguran, nemam iskustva iz prve niti pouzdana iskustva iz druge ruke (targetovanje, selektovanje karata, koriscenje emotiona je lako implementirati, prirodniji flow akcija dosta teze)

Evo npr. ovde mozes da vidis primer igre protiv nekog bota novije verzije (koliko znam botovi postoje jos od pocetka 2014, a ovo je iz oktobra kada su postali mnooogo bolji, brzi i sofisticiraniji)
https://www.youtube.com/watch?v=tav_ttqyv9Q
Bot koristi strelice, ali ne selektuje svoje karte, a strelice koje koristi su uvek hirurski precizne (nema okolisanja nego direktno spoji centar jedne karte sa centrom druge)
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
Pandemonium (31.1.2015)
Stara 1.2.2015, 1:18   #2043
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kraftovao sam Dr booma ali ga nisam probao igrao sam danas 2 arene mrsko mi sad haha
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 3:52   #2044
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Planiram da uštedim dust za Dr. Boom-a ili Ragnarosa. Koji bi bio bolji za ovog Warriora ispod? Bilo koja od te dve karte bi uletela umesto Kel'Tuzada. On je ionako stavljen, jer sam nedavno kompletirao sva Naxxramas krila, pa sam hteo da ga probam.



Btw, i Silvanu i Hellscreama sam najregularnije izvukao jednu za drugom iz najobičnijih card packova pre nekih mesec dana Sad nova Legendary karta verovatno neće da se pojavi do sledećeg februara...
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2015, 11:00   #2045
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Booma uzmi najopuštenije, nemaš o čemu da razmišljaš.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Pandemonium (1.2.2015)
Stara 1.2.2015, 11:53   #2046
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

@Pandemonium: Btw. doom/rag obaska, malo da ti iskritikujem listu, mozda ti pomogne

1.) Imas 6 oruzija izmedju 4-5 mane (4 sekire i Arathi) a ne koristis standardni fiery war axe, koji je najvazniji protiv svakog deka koji ima 1-3 mana minione (tj. svaki koji nije wild growth druid). Arathi je generalno jako slab 4 drop (u cetvrtom i petom krugu ti treba sekira koja moze da radi od 3 do 5 dmg-a, a ne 2, a njegovo 3/3 telo je osrednje), razmisli da ga zamenis sa Piloted Shredder-om (ako zelis vise "board presence"-a) ili sa Kor'kron Eliteom (ako zelis da igras agresivnije). Od ta dva mislim da se Piloted Shredder vise uklapa (sinergija sa Kel'Thuzadom, a i generalno dek nije toliko agresivan).

2.) Heroic strike je opet jako cudna karta ovde, ako je koristis kao "pojacalo" za tvoje sekire za uklanjanje miniona - nije ti neophodan jer vec imas 2 execute-a i 2 shield slam-a za 6+ health minione. Ako je koristis kao rani remove-al, za te potrebe je bolji gore spomenuti fiery war axe (t2 i t3 malo sta ima 4 health-a). Ako ga koristis samo kao 2 mana drmni protivnika u glavu za 4, onda izbaci shield block i armorsmite i ubaci agresivnije 2/3 dropove (sto mislim da ne zelis da uradis)

3.) Generalno 6 sekira je cesto previse. Vidim da imas ceo Naxx, mozda je pametno Loatheb (agresivniji) ili Belcher (pasivniji, ali mnogo bolji kombo sa Kel'Thuzadom) umesto jedne 5/2 sekire.

4.) Razmisli da probas barem jedan inner rage da zamenis sa cruel task master-om, cisto radi probe. Inner rage se igra obavezno kada u deku igras gadgetzana ili kada igras Combo warriora (sa raging wargenom) pa nemas vremena/mane da platis 2 za taj efekat. U ovom deku mi deluje da bi bolje pasovao Cruel, jer 2/2 telo iako nije fantasticno dobijes ga u neku ruku dzabe. Mozda gresim za ovo, mozda je tvoj dek brzi nego sto mi deluje, ali mozes da probas.

5.) Za kraj, dva brawla je cesto prevelika kolicina brawla Warrior dekovi koji imaju MNOGO vise skupih legendary karata od tebe ne koriste 2 brawla. Brawl koristis kada si potpuno izgubio kontrolu nad tablom, da je resetujes pa da posle njih nabacas svoje legendary karte. Ti imas vise mid game kreatura od prosecnog control warriora + imas 2 whirlwinda, tako da mi deluje da ti 2 reseta apsolutno nisu potrebna. Naravno u nekim situacijama protiv handlocka i protiv shamana (jer nemas Baron gedona za shamana) moze da ti posluzi drugi komad, ali generalno mislim da je za dzabe.

TLDR. Mislim da bi generalno dek bio bolji da igras
-2 Heroic Strike, -2 Arathi Weapon Smith, -1 Inner Rage, -1 Brawl, -1 Arcanite reaper
+2 Fiery War Axe, +2 Piloted Shredder, +1 Cruel Task Master, +1 Dr. Boom, +1 Loatheb/Belcher
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
Pandemonium (1.2.2015)
Stara 1.2.2015, 11:59   #2047
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Ovo sto je Loshmee rekao, umesto Arathija bolja su 2 Fiery Waraxe, umesto Inner Rage 2 Cruel Taskamastera, umesto Arcanite 2 Belchera, umesto 1 brawla Loatheb, samo gurnes tu Booma i to ti je to
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
Pandemonium (1.2.2015)
Stara 1.2.2015, 13:33   #2048
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Kako prepoznajete botove? Ponašaju se kao AI Inkeepera ili šta?
Prvi indikator je da li selektuje karte i da li postoji strelica.

Drugi indikator je tip spila. Robot nema dovoljno razvijen AI da bi igrao kompleksne spilove gde ne postoje linearne odluke vec uglavnom igra Gigant shaman-a (popuni tablu + bloodlust, verovatno 99% robota koje sam sreo su igrali ovaj spil) ili zoo warlock-a(mozda 0.75% slucajeva) svi ostali spilovi cine zanemarljivo mali procenat.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BobaL na korisnoj poruci:
Pandemonium (1.2.2015)
Stara 1.2.2015, 13:47   #2049
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hvala svoj trojici. Dugo sam se dvoumio između Weapon smitha i onog miniona što košta 2, a ima isti windfury kao spell što košta 0 (deal one dmg and 2 attack)... slab sam s imenima karata, pa praštajte

Svestan sam da su 2 Brawl-a verovatno overkill, ali se nekako osećam bezbednije. Isto tako, rezonovanje mi je bilo da praktično uvek u ruci imam nešto čime mogu da sklonim nešto iritantno; otud 2 Weapon smith-a i 2 Heroic strike-a. Mada, posle vaših postova, kapiram da bi predložene izmene deck učinile optimalnijim (u nedostatku boljeg izraza - opet, praštajte, ubi me mamurluk ).

Heroic strike sam najčešće koristio tako što ga nabacim na oružje od 4 ili 5 mane, pa s tih 8 ili 9 dmg opalim direktno u glavu, što je najčešće bila priprema za lethal u vidu razbesnelog Hell-a u sledećem krugu (ponekad i u istom krugu, zavisi od okolnosti).

Poslušaću vas, makar radi probe. Samo, mislite da ne diram Kel Tuzada, čak ni kad stigne Dr Boom? Istina, par puta je oživljavao Hell-a i Silvanu u istom krugu (uz, zamišljam, urnebesne reakcije protivnika ), ali češće me zadesi da ne budem u poziciji ni da ga odigram... mada, kad malo razmislim, Kel Tuzad sa Belcherom će da vredi mnogo više u ovom decku, nego do sad.

Javljam rezultate kasnije i hvala još jednom
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2015, 11:19   #2050
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Verovatnoća za dobijanje legendary karte u pack-u je valjda 5% (1 na svakih 20 pakova).
Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Svakih dvadeset packova 1 legendary u prosjeku ja mislim
Ja sam skoro otvarao 15ak klasičnih pakovanja i dobio Hogger i zlatni Cenarius - znači da se skoro ne nadam legendarnoj karti.

edit: Evo sad otvorim 3 GvG što sam skupio igrajući Arenu ovih dana i dobijem Troggzor the Earthinator, krenulo me sa legendarnim...

Poslednja ispravka: mentolbrebombona (2.2.2015 u 16:58) Razlog: dobio još jednu
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 15:18   #2051
nikola987
Član
 
Član od: 25.4.2007.
Poruke: 88
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

To ti je sve od legendarnih za ovu godinu
nikola987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 16:55   #2052
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Neće valjda tako, ali možda narednih 20-30 pakovanja.
Udaraću recke do sledeće legendarne karte, bilo klasične ili GvG, da vidim koliko će da prođe.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2015, 23:34   #2053
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Imam problem sa hearthstone trackerom,nece da prepozna mec zna li neko u cemu je problem? A cesto se desi da se pojavi neka greska i onda stalno iskace onaj balon kako je prepoznao deckove i kad pocnem mec nista.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 21:57   #2054
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft


Sta mislite o decku?
Nemam black knighta i tiriona,bolvara takodje,stavio sam sea gianta i silvanu,stavio sam bio i defender of argusa ali sam morao napraviti mjesta za sovu i BGHa pa sam ga izbacio.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 23:19   #2055
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

^ Ja sam ove sezone takodje krenuo da igram midrange paladina, svidja mi se sto moze da pobedi jako brzo i sto nije linearan (aka dosadan) kao kontrol paladin.

Kao i ti furam budzetskog paladina jer nemam sve karte za njega, evo moje liste sa kojom sam se jako brzo popeo do ranka 6 i tu stao jer trenutno nemam vremena da igram. Napisacu nesto o svojoj listi, da objasnim "cudne" karte.
Spoiler za midrange paladin:
Igram KTa umesto Tiriona kojeg nemam i cesto je KT stvarno zablistao da ce mi biti zao da ga izbacim ako nastavim da igram paladina i kraftujem Tiriona. Fora kod midrange paladina je sto protiv skoro svih dekova ima board inicijativu pa je lako naci korist za KTa (ovo ne vazi protiv Handlocka i Rogue-a - jer stalno ciste tvoj malo veci board i protiv face huntera gde Tirion mnogo bolje pasuje, nemas vremena da trejdujes toliko).

Osim KTa, fleksibilni slotovi u deku su Blood Knight (njega sam ubacio jer sam igrao dosta mirrora, a kako nemam Harrisona, ovo je neki pokusaj da stvorim neku ranu prednost tako sto pojedem divine shield sa njihovih mini botova. Vise puta uspesno), Cult Master (ja volim card draw, mislim da bolje pasuje od acolyte of paina ovde. Acolyte ce retko povuci vise od jedne karte, cult master, opet iz razloga sto midrange paladin skoro uvek ima board u midgame-u, najcesce povuce 2-3 karte, ponekad i vise), jedan belcher (mada bez Tiriona nikad ne bih izvacio taunta) i The Black Knight.
---------------
Sto se tvoje liste tice, meni se ne svidja 2 equalitija u ovom deku koji je ipak dosta agresivan, ali ako volis - ostavi. Probaj acolyte-a da zamenis Cult Masterom, mozda ti se svidi kako pasuje. Avenging Wrath ne volim generalno - kao kartu, cak i da ostavis 2 equalitija - ti drzis 2 consecrationa i ne treba ti jos jedan aktivator pored toliko oruzija i 1/1 tokena.
Mozda zvuci glupo ali probaj da na to mesto stavis jedan Blessing of Kings. BoK uopste nije losa karta ako je odigras na minionu koji moze odmah da napadne, a to je skoro uvek u ovom paladinu.

Nisam iskreno ni ljubitelj Sea Gianta. Za razliku od Dr Booma on kada popije BGH nista nije uradio, a jos uvek se igra dosta BGHova. Ali svakako je okej. Probaj KTa ako imas, ne znam dokle ti je otkljucan Naxx.

Vidim da imas Belchera, a nemas Loatheba unutra, mislim da loatheb ODLICNO pasuje u ovaj dek. Za njega definitivno nadji mesta

Sve u svemu sasvim solidna lista
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoshMeeBre na korisnoj poruci:
aammeerr (7.2.2015)
Stara 7.2.2015, 23:37   #2056
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
^ Ja sam ove sezone takodje krenuo da igram midrange paladina, svidja mi se sto moze da pobedi jako brzo i sto nije linearan (aka dosadan) kao kontrol paladin.

Kao i ti furam budzetskog paladina jer nemam sve karte za njega, evo moje liste sa kojom sam se jako brzo popeo do ranka 6 i tu stao jer trenutno nemam vremena da igram. Napisacu nesto o svojoj listi, da objasnim "cudne" karte.
Spoiler za midrange paladin:
Igram KTa umesto Tiriona kojeg nemam i cesto je KT stvarno zablistao da ce mi biti zao da ga izbacim ako nastavim da igram paladina i kraftujem Tiriona. Fora kod midrange paladina je sto protiv skoro svih dekova ima board inicijativu pa je lako naci korist za KTa (ovo ne vazi protiv Handlocka i Rogue-a - jer stalno ciste tvoj malo veci board i protiv face huntera gde Tirion mnogo bolje pasuje, nemas vremena da trejdujes toliko).

Osim KTa, fleksibilni slotovi u deku su Blood Knight (njega sam ubacio jer sam igrao dosta mirrora, a kako nemam Harrisona, ovo je neki pokusaj da stvorim neku ranu prednost tako sto pojedem divine shield sa njihovih mini botova. Vise puta uspesno), Cult Master (ja volim card draw, mislim da bolje pasuje od acolyte of paina ovde. Acolyte ce retko povuci vise od jedne karte, cult master, opet iz razloga sto midrange paladin skoro uvek ima board u midgame-u, najcesce povuce 2-3 karte, ponekad i vise), jedan belcher (mada bez Tiriona nikad ne bih izvacio taunta) i The Black Knight.
---------------
Sto se tvoje liste tice, meni se ne svidja 2 equalitija u ovom deku koji je ipak dosta agresivan, ali ako volis - ostavi. Probaj acolyte-a da zamenis Cult Masterom, mozda ti se svidi kako pasuje. Avenging Wrath ne volim generalno - kao kartu, cak i da ostavis 2 equalitija - ti drzis 2 consecrationa i ne treba ti jos jedan aktivator pored toliko oruzija i 1/1 tokena.
Mozda zvuci glupo ali probaj da na to mesto stavis jedan Blessing of Kings. BoK uopste nije losa karta ako je odigras na minionu koji moze odmah da napadne, a to je skoro uvek u ovom paladinu.

Nisam iskreno ni ljubitelj Sea Gianta. Za razliku od Dr Booma on kada popije BGH nista nije uradio, a jos uvek se igra dosta BGHova. Ali svakako je okej. Probaj KTa ako imas, ne znam dokle ti je otkljucan Naxx.

Vidim da imas Belchera, a nemas Loatheba unutra, mislim da loatheb ODLICNO pasuje u ovaj dek. Za njega definitivno nadji mesta

Sve u svemu sasvim solidna lista
Evo odigrao sam 15ak matcheva,za sea gianta si upravu u 90% slucajeva ga unisti BGH ili SW kod priesta,Acolytea takodje cu da zamijenim sa cult masterom jer mi je u ovih 15 matcheva samo u jednom povukao vise od 1 karte.Mislim da cu ostaviti oba equalitija jer mi pomaze protiv control matcheva da uklonim velike minione (pogotovo ove sa 5/6 attacka koji su popularni zbog BGHa).Harrisona cu takodje da ubacim,ne znam zasto do sad nisam,loathleba takodjer.Nazalost nemam otkljcano zadnje naxxamas krilo tako da KTa nemam.Black knighta takodjer.Znaci definitivno ubacujem:
+1 Loathleb,+1 Cult master,+1 Harrison,-1acolyte,-1 Sea giant i koju jos kartu da izbacim? i imam problema sa priestom sta preporucujes?A sto se tice BoK,moglo bi raditi s obzirom da je niko ne radi probacu i to.Ne mogu da nadjem mjesto za harrisona.evo ubacio sam loathleba umjesto sea gianta i cult mastera umjesto acolytea

Poslednja ispravka: aammeerr (7.2.2015 u 23:50) Razlog: dodato
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 1:24   #2057
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kao sto rekoh, ja bih izbacio Avenging Wrath za taj poslednji slot. Druga ideja je da ako igras harrisona racunas da ces povuci karte sa njim, pa da ne igras uopste Cult mastera, vec na njegovo mesto stavis jednog Defender of Argusa za jos bolji early game.

Sto se priesta tice, ja sam cuo da je on jako dobar protiv paladina, ali ja nemam taj osecaj. Doduse, moram da priznam sam igrao protiv likova koji su pravili greske (prerano koristili Wild Pyro-e, i to jednom lik koji ima zlatnog priesta ). Evo par generalnih saveta:

Naime, fora je da mu u prvih 6 krugova izmuzes Auchenai+CoH ili neki veliki Pyro turn sa 2-3 spella uz pomoc tvojih miniona koji kostaju 1, 2 i 3 mane. Ako igras prvi nemoj nikad da odigravas Muster for Battle T3/T4 jer su sve sanse da protivnik ima Pyro+Coin. Ako igras drugi, cesto vredi da rizikujes muster T3 ako imas T4 coin+Quartermastera. Znaci pokusavas da ga nateras da potrosi board clearove koji mogu da ubiju 3/3 regrute jer oni dominiraju u late game-u ako ostanu zivi. Do 6og kruga pokusaj da ubijes svoje zombie chow-ove zbog toga sto priest moze da ih Cabal-uje i iskoristi kao 5dmg-a sa auchenai-om. Ako sumnjas da u late gameu drzi Auch+CoH kombo nemoj da koristis Quartemastera, zapravo su i 1/1 minioni dovoljni kada protivnik ne juri da te ubije. Nek pocisti tablu srednje jacine 3-4-5 puta, ako ti da dovoljno vremena da je napunis i 6i put - pobedices, samo se potrudi da posle svakog board clear-a sto vise hero power-ujes. Loatheb ti u ovoj midgame fazi moze mnoogo pomoci. Budi konzervativan sa poslednjim Quartermasterom, ne odigravaj ga dok ne vidis vecinu (sve) clearove - ili ga iskoristi u situaciji kada su na tabli 3-4 regruta koji odmah mogu da napadnu (od proslog kruga). Najveci problem u ovoj strategiji igranja na dugo je protivnicki Sneed's Old Shredder, za njega moras da imas owl+equaliti kad izadje (ne smes da standardno odgovris sa Sylvanas na njega zbog potencijalnog Mind Controla na Sylvanas nakon cega bi verovatno izgubio).

Priestov 1/3 cleric je zapravo jako problematican jer moze da povuce kartu na tvoj hero power, zombie chow-a i mini bota, zato je najbolja karta na pocetku Knife Judgeler i zato volim da zadrzim jedan dobar 4drop (ili Truesilver ili 4/3 deathrattle) da ga sprecim da povuce vise od 1-2 karte.

Potrudi se da ga stavis u poziciju da barem jednog (ako igra 2) cabal shadow priesta potrosi na 1/1 regruta i dok ne vidis barem jednog cuvaj se da ne ukrade mini bota sa shieldom.

Priest ima JAKO malo nacina da te ubije ako mu ne dozvolis da ti mind controluje nesto bitno - on bukvalno ima 4-5 velika miniona, a ti imas 2 equalitija i 2 Aldor peace keepera za njih. Znaci agresivno igraj, ali bez preteranog overextendovanja na tablu pod uslovom da priest igra pasivno. Ako on ulozi dosta miniona na tablu onda ne moras da se plasis Auch+CoH clear-a, pa smes da se overextendujes.
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 1:47   #2058
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Kao sto rekoh, ja bih izbacio Avenging Wrath za taj poslednji slot. Druga ideja je da ako igras harrisona racunas da ces povuci karte sa njim, pa da ne igras uopste Cult mastera, vec na njegovo mesto stavis jednog Defender of Argusa za jos bolji early game.

Sto se priesta tice, ja sam cuo da je on jako dobar protiv paladina, ali ja nemam taj osecaj. Doduse, moram da priznam sam igrao protiv likova koji su pravili greske (prerano koristili Wild Pyro-e, i to jednom lik koji ima zlatnog priesta ). Evo par generalnih saveta:

Naime, fora je da mu u prvih 6 krugova izmuzes Auchenai+CoH ili neki veliki Pyro turn sa 2-3 spella uz pomoc tvojih miniona koji kostaju 1, 2 i 3 mane. Ako igras prvi nemoj nikad da odigravas Muster for Battle T3/T4 jer su sve sanse da protivnik ima Pyro+Coin. Ako igras drugi, cesto vredi da rizikujes muster T3 ako imas T4 coin+Quartermastera. Znaci pokusavas da ga nateras da potrosi board clearove koji mogu da ubiju 3/3 regrute jer oni dominiraju u late game-u ako ostanu zivi. Do 6og kruga pokusaj da ubijes svoje zombie chow-ove zbog toga sto priest moze da ih Cabal-uje i iskoristi kao 5dmg-a sa auchenai-om. Ako sumnjas da u late gameu drzi Auch+CoH kombo nemoj da koristis Quartemastera, zapravo su i 1/1 minioni dovoljni kada protivnik ne juri da te ubije. Nek pocisti tablu srednje jacine 3-4-5 puta, ako ti da dovoljno vremena da je napunis i 6i put - pobedices, samo se potrudi da posle svakog board clear-a sto vise hero power-ujes. Loatheb ti u ovoj midgame fazi moze mnoogo pomoci. Budi konzervativan sa poslednjim Quartermasterom, ne odigravaj ga dok ne vidis vecinu (sve) clearove - ili ga iskoristi u situaciji kada su na tabli 3-4 regruta koji odmah mogu da napadnu (od proslog kruga). Najveci problem u ovoj strategiji igranja na dugo je protivnicki Sneed's Old Shredder, za njega moras da imas owl+equaliti kad izadje (ne smes da standardno odgovris sa Sylvanas na njega zbog potencijalnog Mind Controla na Sylvanas nakon cega bi verovatno izgubio).

Priestov 1/3 cleric je zapravo jako problematican jer moze da povuce kartu na tvoj hero power, zombie chow-a i mini bota, zato je najbolja karta na pocetku Knife Judgeler i zato volim da zadrzim jedan dobar 4drop (ili Truesilver ili 4/3 deathrattle) da ga sprecim da povuce vise od 1-2 karte.

Potrudi se da ga stavis u poziciju da barem jednog (ako igra 2) cabal shadow priesta potrosi na 1/1 regruta i dok ne vidis barem jednog cuvaj se da ne ukrade mini bota sa shieldom.

Priest ima JAKO malo nacina da te ubije ako mu ne dozvolis da ti mind controluje nesto bitno - on bukvalno ima 4-5 velika miniona, a ti imas 2 equalitija i 2 Aldor peace keepera za njih. Znaci agresivno igraj, ali bez preteranog overextendovanja na tablu pod uslovom da priest igra pasivno. Ako on ulozi dosta miniona na tablu onda ne moras da se plasis Auch+CoH clear-a, pa smes da se overextendujes.
Ehh zaboravio sam spomenuti da acolyte ima manu da ako ga ne odigram do T5 protiv priesta da cu ga izgubiti zbog cabala i da ce protivnik vuci kartu.Celric mi je stvarao probleme bas kao sto si opisao.Nisam puno paznje obracao na to kad igram quatermastere i nisam ih cuvao,hvala na savjetima.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 19:55   #2059
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Ljudi kako da pobedim Heigan the Unclean? Gledao sam malo po yt ali ja nemam one karte sto oni bacaju, dajte neki savet
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2015, 20:07   #2060
nikola987
Član
 
Član od: 25.4.2007.
Poruke: 88
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Hearthstone: Heroes of Warcraft

@aammeerr: evo sta se meni ne svidja u tvom decku:

2x equality (nema potrebe za ovim, jer ako imas obe ove karte u ruci, za*ebo si se), jedan je sasvim dovoljan (cak novi agresivniji paladin deckovi nemaju ni jedan).

2x quartermaster - isti slucaj, ne zelis nikako da izvuces dva za redom, a jedan je sasvim dovoljan jer se sad svi plase ove karte, i ciste tvoje dude-se iz straha da ne igras ovu kartu (dakle, izbaci najmanje jednu).

Avenging wrath - previse kosta za preveliki random efekat. Izbaci je. Ako je kostistis zbog equalitija, onda umesto nje ubaci wild pyromancer, jer on + equaliti ti ociste ceo board za dve mane manje.

Acolyte, i sea giant si vec izbacio pa ih necu ni argumentovati.

E sad, posto se otarasis svih ovih mrtvih karata, onda ti i nije previse neophodno da imas card draw, dakle mozes i cult master da izbacis (vec imas lay on hands za to).

@monster: igraj priesta, i izaberi minione sa dosta healtha.

Poslednja ispravka: nikola987 (8.2.2015 u 20:24)
nikola987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
battle.net, blizzard, card game, hearthstone, warcraft

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Besplatni CS 1.6 serveri Milan Milicevic Mrežne igre 574 26.8.2014 5:45
Hearthstone: Heroes of Warcraft Psycho13 otpaTci 1 23.3.2013 16:34
Heroes over Europe DeCoy Simulacije vožnje 7 13.10.2010 20:52
Battlefield Heroes - online pucačina dusski Brbljaonica 2 16.5.2010 14:08
Company of Heroes: Opposing Fronts shimec Strateške igre 106 10.4.2009 11:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com