Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2026, 12:56   #381
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.257
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 173 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Управо сам преузео пакет, трошкови ме изнели 2000 динара, што је нешто мање него што сам очекивао да ће да наплате, за пакет вредности око 100 евра.


Е сад, имао сам проблем при преузимању, добио сам поруку од поште са линком за преусмеравање на пакетомат, што сам и учинио јер ми је било лакше него да гатам кад ће поштар да дође, па да ако дође кад нисам ту, да њорим са бабама и дедама у пошти. Онда ми је стигла порука да ћу ускоро да добијем код за преузимање са пакетомата, само што ми код никад није стигао (ни смс, ни вибер). Отишао сам на пумпу где је пакетомат и рекао радници свој проблем, на шта ми је она рекла да не може да ми помогне и да зовем кориснички сервис. Онда сам звао кориснички сервис и након 15 минута чекања на оператера, у три реченице решио проблем и добио код.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2026, 14:17   #382
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

a šta ti napisali na paket kinezi value? vrednist
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2026, 16:57   #383
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.257
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 173 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Ништа, пише нешто рандом на кинеском. Капирам да ови наши скенирају бар код и да им онда изађе све шта и како.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2026, 17:50   #384
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

na svakom paketu piše vrednost u dolarima i onda to ovi naši konvertuju po 1:1 kad računaju porez i carinu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 3:53   #385
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
Управо сам преузео пакет, трошкови ме изнели 2000 динара, што је нешто мање него што сам очекивао да ће да наплате, за пакет вредности око 100 евра.


Е сад, имао сам проблем при преузимању, добио сам поруку од поште са линком за преусмеравање на пакетомат, што сам и учинио јер ми је било лакше него да гатам кад ће поштар да дође, па да ако дође кад нисам ту, да њорим са бабама и дедама у пошти. Онда ми је стигла порука да ћу ускоро да добијем код за преузимање са пакетомата, само што ми код никад није стигао (ни смс, ни вибер). Отишао сам на пумпу где је пакетомат и рекао радници свој проблем, на шта ми је она рекла да не може да ми помогне и да зовем кориснички сервис. Онда сам звао кориснички сервис и након 15 минута чекања на оператера, у три реченице решио проблем и добио код.
A cekaj, kako ide za paketomat ako moraju da se placaju dodatni troskovi?
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2026, 7:06   #386
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.599
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.168 puta na 2.500 poruka
Određen forumom Aliexpress

Postoje paketomati sa naplatom ali ne može na svakom. Meni najbliži recimo nije baš blizu, tj. bliža mi pošta obična.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2026, 4:10   #387
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Hvala za odgovor. Nisam vidjao te, ili nisam ni razmisljao o tome da mozda na njima moze da se plati.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2026, 18:06   #388
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.257
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 173 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Овај конкретно пакетомат је на бензинској пумпи, одем на касу, кажем им број пошиљке, платим, одем до пакетомата и преузмем пакет. Углавном је наплата могућа само код пакетомата који су код продавница, бензинских пумпи и слично.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2026, 19:24   #389
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.437
Zahvalnice: 1.970
Zahvaljeno 1.085 puta na 686 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Aha, ja sam mislio da ima sistem da ti ocita platnu karticu i sa nje skine novac, pa otvori vratanca.
Ovo je prakticno ko da si otisao u postu ili paket shop, mora neko i da te usluzi.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Narucivanje telefona (AliExpress) RexGrammer Brbljaonica 16 16.6.2016 12:27
Problem sa Aliexpress sajtom Wolf1996 Internet tehnologije 5 22.4.2015 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com