Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.5.2026, 23:49   #16861
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.653
Zahvalnice: 4.608
Zahvaljeno 3.943 puta na 2.460 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo i ja se upravo vratio sa projekcije ^^

Zaista odlican. Malo sporije pocinje ali sve to ima smisla i na kraju fantasticna zavrsnica.

Pravi horor kako valja i trebuje, bez oslanjanja samo na cimanja (iako toga ima naravno) ali osecaj teskobe i anksioznosti u jako tmurnoj i jezivoj atmosferi.....odlicno

Weapons mi je bio malo bezveze ali ovo mi je bas dobro leglo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2026, 0:21   #16862
ogisha
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 1.283
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 394 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Najstrašnija stvar koju sam odgledao u bioskopu. Ono što su uradili sa zvukom... čista jeza.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2026, 0:03   #16863
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.798
Zahvalnice: 1.643
Zahvaljeno 3.809 puta na 1.865 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah i ja Obsession.

Necu mnogo da pricam, ali jedini film gde sam u bioskopu poskocio u sedistu kao oparen. Takodje ne znam da li je od hladnoce u sali ili od filma, jezio sam se konstantno (pre ce biti od filma).
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
PinociO (30.5.2026)
Stara 31.5.2026, 12:51   #16864
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.288
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 452 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Odgledah i ja Obsession.

Necu mnogo da pricam, ali jedini film gde sam u bioskopu poskocio u sedistu kao oparen. Takodje ne znam da li je od hladnoce u sali ili od filma, jezio sam se konstantno (pre ce biti od filma).
****te, sve Englezi.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Obsession (2025)720p.TS.H264-CinemaCity.zip (31,6 KB, 7 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (1.6.2026 u 9:48)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2026, 8:13   #16865
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 2.202
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 853 puta na 511 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

NORMAL

https://www.imdb.com/title/tt31195136/



Not great, not terrible. Podgrejana varijanta Nobody-ija, sa često brzim i besmislenim scenama nasilja i tananom radnjom koja je jedva razvučena na sat i po, uz Odenkirka kome vidljivo nedostaje entuzijazma, verovatno se pitajući dal' se na ovo sveo ostatak njegove karijere nakon Saula Gudmena. "Angažman" Lene Hedi (Sersi iz Igre Prestola) u ukupno dve scene je tek za svaku osudu.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2026, 9:50   #16866
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.883
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 492 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nobody, Normal... jedva čekam naziv sledećeg filma...

Svako je danas akcioni heroj...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2026, 10:18   #16867
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ÷÷÷÷÷
Poruke: 8.937
Zahvalnice: 2.498
Zahvaljeno 1.993 puta na 1.455 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Nobody, Normal... jedva čekam naziv sledećeg filma...
Hm, npr. Nobody Normal? Zvuči OK
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2026, 13:13   #16868
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.288
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 452 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Flatliners (199o)
https://www.imdb.com/title/tt0099582/



Studenti medicine u potrazi za saznanjima vraćenih iz kliničke smrti. Kažu da Kifer Snaderlend i Džulija Roberts nisu glumili ljubavnu scenu. Titl je za ok.ru video.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Flatliners (1990).zip (27,0 KB, 2 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2026, 9:27   #16869
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 2.202
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 853 puta na 511 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

FUZE

https://www.imdb.com/title/tt31189814/



Solidan film o pljački lokalne banke upriličenoj tokom miniranja zaostale bombe iz Drugog svetskog rata, koji po svojoj postavci i atmosferi deluje kao rimejk nečega iz 60-ih godina prošlog veka (gde bi defilovali Majkl Kejni i Donald Saterlend, na primer).

To jest, bar do spetljano-zbrzanog finala u kojem su, iz nekog razloga, bukvalno pet minuta pre odjavne špice odlučili da ovo treba da bude neki sasvim pedeseti film. Zbog toga ni prepoznatljivi trio Vortington-Teo Džejms-Eron Tejlor ne uspeva da iscedi ništa previše zanimljivo iz scenarija, uz nekoliko zjapećih rupa u priči i pratećih nelogičnosti ili zgodnih podudarnosti koje nemaju veze sa vezom.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2026, 18:54   #16870
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.883
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 492 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II




Star Wars: The Mandalorian and Grogu

This is not the way Mando!

Sve što je u seriji tako dobro funkcionisalo ovde ne funkcioniše.Kapiram da je ideja bila da, s obzirom na popularnost serije, uspešnu formulu prebace na veliki ekran da bi kvalitet imao i finansijsku dobit, s tim što izgleda niko nije hteo ni blizu da se potrudi kao sa serijom.
Ne znam da li grešim, ali mislim da ja nikad ni u jednom filmu ili seriji iz franšize nisam čuo da neki Hut priča engleski!? Ovde imamo dva lika koja sporadično pričaju engleski i jednog koji sve vreme priča engleski.Pritom je to prvi Hut kog sam ja video da je tako nabildovan.
Muzika je totalno off meni bila.Drugar sa kojim sam gledao kaže da mu film ima baš dobar vajb 80ih i muzika je pretežno sint, ali ja prosto nisam došao da gledam nekog Blade Runner-a ili tako neki Cyberpunk.
Dosta lokacija i likova ali je ipak sve tako užasno dosadno.Nestala je sva ta neka slatkoća iz odnosa sa Groguom.On je toliko nerazrađen a ipak potenciran.Patetični momenti predugo traju i film je mogao da bude sigurno pola sata kraći, što mu je preko potrebno jer sam jedva uspeo da ostanem budan.Na žalost klinac koji je sedeo pored mene sa sve Mandalorian majicom nije.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
pedjosav (4.6.2026)
Stara juče, 21:19   #16871
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 2.202
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 853 puta na 511 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

IN THE GREY

https://www.imdb.com/title/tt27681354/



Lepo, kratko, fokusirano, sa dobrim balansom između forenzičko-heist polovine priče i suve, raspucane akcije u nastavku. Glavni trio skladno funkcioniše, sa dobrom dinamikom i scenarijom obzirom da je sama priča jednostavna i tanka, uz potenijal da ovo preraste u serijal filmova ili sezona. Jedino što više škripi je izrazita neiskorišćenost prepoznatljivog norvežanina Kristofera Hivjua koji je trebao da bude zlikovac koji je mnogo više prisutan u priči.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2598 2.5.2026 0:08
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com