Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2016, 21:13   #2481
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa njih ni ne zanimas ti, neko statistika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2016, 22:36   #2482
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Klasicnih reklama nema (neko je rekao da je imao na login screen_u ali ja to nisam primetio) , doduse instalirale su mi se neke stvari tipa sponzorisane igre i apps cak i posle uninstall istih lol tako da sam morao logout iz kaljavog store i u privacy stavio sve na off XD

Sad na main mashini mi je traljavo radio iako je sistem bio clean (tipa dva programa instlirana) tako da sam tu vratio win7 , dok recimo na ovo drugoj mashini radi ok skroz za sad >.>
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
mvasic (6.8.2016)
Stara 6.8.2016, 2:06   #2483
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa njih ni ne zanimas ti, neko statistika.
Znam ja to i ne smeta mi da budem statistika, Windows moram da koristim, Googleu sam već prodao dušu.

Barem ne mogu da povežu podatke direktno sa mojim nalogom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 14:24   #2484
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Svaka ti čast još samo đavlu da prodaš duši i da zaokružiš ciklus. Za one koje oće samo Cortanu da isključe naprave notped fajl sa .reg exstenzijom i ukucaju ovo tada bi Cortana trebala biti isključena.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Win dows\Windows Search]
"AllowCortana"=dword:00000000
"AllowSearchToUseLocation"=dword:00000000
"ConnectedSearchUseWeb"=dword:00000000
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 15:36   #2485
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
Svaka ti čast još samo đavlu da prodaš duši i da zaokružiš ciklus.
Hvala Bogu pa ti koristiš custom Linux distro koji si sam buildovao, osvešćen od strane patrijarha lično, na mašini čiji si hardver sam projektovao i proizveo i sakrio je iza hardverskog fajervola i najjačih IDS sistema današnjice pa si bezbedan i ne mogu ti ništa ni Microsoft ni Sotona.

Ugasi Kortanu a zatim se izloguj, ugasi računar, pokloni ga nekom kome je zaista potreban i pravac psihijatar.

Paranoičnih li ljudi, da mi je samo videti sve te slike polnih organa koje šaljete i primate po Fejsu i da mi je videti vaših nezaštićenih top secret dokumenata u kojima čuvate vaše tajne a koje ste kreirali u piratskom Officeu... Reče Bil Gejts i tako postade Windows 10.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (6.8.2016)
Stara 6.8.2016, 16:23   #2486
Sam633
Član
 
Član od: 7.8.2012.
Poruke: 102
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 37 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.
Sam633 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Sam633 na korisnoj poruci:
analayzer (7.8.2016), bachi (6.8.2016), Dark Magician (7.8.2016), deNSki (6.8.2016), Filip89x (6.8.2016), Game fever (1.9.2016), Lex987 (6.8.2016), Lich_king2 (7.8.2016), LoneWolf (7.8.2016), player1 (6.8.2016), Rockstar (6.8.2016), Sass Drake (6.8.2016), Shonkas (6.8.2016), voodoo_ (6.8.2016)
Stara 6.8.2016, 19:30   #2487
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Mudro zborite i koristite Windows, sistem napravljen od strane multinacionalne korporacije u čijem je interesu prikupljanje podataka svojih korisnika, koristite Gmail, koristite Android/WP telefone, dajete svoje podatke na gotovo i onda se ovde kuka kako Windows 10 ima telemetriju i špijunira vas a prethodni Windowsi to nisu radili. Imate Facebook i Twitter naloge koji vas lagano trackuju po netu, hteli biste da sve te korporacije pružaju vama usluge za džabe i da vam niko ne traži ništa zauzvrat itd.

Ne razumem vašu "borbu za privatnost" koja se svodi na gašenje Kortane i telemetrije ili veličanje Windowsa 7 a nemate pojma šta se na OS izvršava u kernel modu i nemate pojma šta se nalazi ispod haube jer je OS skroz zatvoren.

Klasično glupiranje i borba za privatnost tweakovanjem registry baze i korišćenjem softverskog fajervola.
Imate li vi pojma ljudi u kom svetu živite i razumete li da se radi o tome da su vaši pokušaji da sakrijete svoje privatne podatke toliko bedni da je to tužno. Ko brine o svojoj privatnosti taj ne trubi o tome po forumima niti tweakuje mass consumer orijentisani, i do skora besplatni, operativni sistem.
Koliko vas enkriptuje svoje hard diskove? Koliko vas koristi enkripciju na mobilnim telefonima? Koliko vas koristi Viber, Whatsapp i ostale messaging aplikacije koje do skora nisu imale end-to-end enkripciju? Koliko vas svakodnevno koristi SMS poruke za komunikaciju koje nisu ni na kakav način enkroptovane?

Ja ne pričam o tome da ne treba štititi svoju privatnost jer nema šta da se krije već da su vaši pokušaji da to uradite patetični.

Tip ljudi koji kad natrči na Terms of Service klikne "I accept" bez čitanja istog i onda kuka kad čuje da ga program špijunira treba streljati. A takvi su najglasniji u borbi za svoju "privatnost".

Poslednja ispravka: doctor (6.8.2016 u 19:39)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (6.8.2016), dacajak (7.8.2016), Dark Magician (7.8.2016), Game fever (1.9.2016), Marko93 (21.8.2016), mmarko (7.8.2016), mvasic (6.8.2016)
Stara 6.8.2016, 20:01   #2488
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Skida se ovaj Anniversary trenutno, pre toga je uradio neki veci update slican onom kad sam prelazio sa 8.1 na 10, imam kreiran folder windows.old, pitanje da li da obrisem taj folder ili ne? Gusto mi je na SSD-u i jedva sam nabrijao 20GB prostora za Anniversary. Taj old folder je prilicno tezak.

EDIT: Podpitanje

Kako namestiti kalkulator da pravilno prikazuje format na primer 1.025,45 umesto 1,025.45
U kontrol panelu format za brojeve je pravilno podesen na srpski, samo kalkulator kao da ne prepoznaje...

Poslednja ispravka: Snipe (6.8.2016 u 20:11)
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 20:49   #2489
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Briši slobodno ako ne planiraš rollback. Mada je bolje da pokreneš Disk cleanup, Clean system files i onda očistiš sve odatle.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 21:15   #2490
Sam633
Član
 
Član od: 7.8.2012.
Poruke: 102
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 37 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Zašto onda ti kao "doktor", štitiš sva prava pacijenata, pa i na kraju krajeva, njihovu privatnost, u bilo kom obliku?

Možda bi trebalo da izvršiš koji ginekološki pregled nasred ulice, kao primer neimanja privatnosti?
Sam633 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 21:16   #2491
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Analogija ti je totalno pogrešna i očigledno ne razumeš šta sam hteo da kažem. Pročitaj post još jednom.
Pa još jednom.
Pa još jednom.

Edit: Da ti skratim muke da citiram sam sebe:
Citat:
Ja ne pričam o tome da ne treba štititi svoju privatnost jer nema šta da se krije već da su vaši pokušaji da to uradite patetični.
I ima još stvari koje sam rekao a koje svi ignorišu i odaberu da shvate moje postove kao poziv da svi podelimo podatke korporacijama.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (7.8.2016)
Stara 6.8.2016, 21:29   #2492
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Facebook ne koristim, obrisao nalog.

Na Twitteru sam biram koga ću da pratim i šta ću da objavljujem.

Googleu sam prodao pedu, ali zato za uzvrat imam besplatan email hosting za moj domen koga koristi moja šira i uža porodica, ali opet sam ja taj koji bira hoću li pretraživati nešto logovan na google nalog ili ne i hoću li uopšte koristiti Google pretraživač ili ne. Naravno, tu je i ublock + hosts file koji blokira veliku većinu tih trackera, "socijalnih widgeta" i slično.

Android je rutovan i obrisan kompletno od Googleovog uticaja, na njemu nema google play servicesa, google playa niti jedne googleove aplikacije/servisa niti mi se imenik sinhronizuje sa gmailom.

Windows na stranu što se plaća je operativni sistem koji se koristi kako u privatne, tako i u poslovne svrhe i u suštini nema alternative. Veoma je opasno da ti kućni/poslovni operativni sistem bude špijunski, jer je to isto kao kada bi ti privatna kompanija stavila kamere u stan/kuću i 24/7 te nadgleda šta radiš.

Dakle, Google, FB, Twitter = javne kamere na javnim mestima

Windows 10 = kamere u privatnim objektima, kućama, stanovima, itd.

Šta možemo da uradimo povodom toga? Pa da prestanemo da koristimo te proizvode. Prosto i jednostavno. Ne vidim ni jedan jedini razlog šta je to što mi donosi Windows 10, a što nemam u Windowsu 7 i 8.1. Ni jedan razlog zašto bih pristao na njihovu politiku "privatnosti" i pravila korišćenja.

Možda se jednog dana dozovu pameti, jer su i oni svesni rizika, otuda Enterprise LTSB izdanje, a ako se ne dozovu, biće to velika poslastica za Linux i MacOS zajednicu.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 23:21   #2493
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Не бих се баш сложио да је Гугл "јавна камера", мобилни телефон ми садржи далеко личније информације него рачунар. Ту се једино бринем да ми једног дана не стигне рачун за илегални софтвер и музику
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 0:05   #2494
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Dakle, da rezimiramo: ukloniš Google Play Services na telefonu, tweakuješ registry da središ telemetriju i Kortanu, ne koristiš Fb i za kraj, najbitnije, citiraš Edwarda Snowdena i bezbedan si. Softverski user-mode fajervol se podrazumeva.

Je l' vi ljudi stvarno ne kapirate da to nije ni vrh ledenog brega?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Game fever (1.9.2016)
Stara 7.8.2016, 0:24   #2495
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa najbolje u neku pećinu da se sakrijem
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 0:26   #2496
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Pa bash kontra bachi telefoni\tableti su daleko intimniji od klasicnih desktop\laptop racunara i njih koriste sto kazu od 7 do 107 dok racunare ne ,razmisli koliko porodica znash gde ama svi imaju telefone na kojima tipkaju ceo boziji dan a da uopste nemaju racunar il ako ga pak imaju to je neko matoro djubre koje se random koristi (ja ih recimo znam brdo a verujem i ti)
Na kraju krajeva svaki telefon ima kameru dok racunari neki da neki ne (ja recimo nemam web cam koristim mob za video call etc)

Sto doktor kaze koliko je samo snap chat i ostalih slicnih dosupno na telefonu koji nije opet PC gde ce mozda roditelji\prijatelji moci da vide sta radis vec je full privatno i nemash brige dok sa druge strane na PC_u bilo da je windows,mac,linux opet razmislish sta ces da kliknes...

Generalno svi spijuniraju i to je sto je, imamo dve opcije 1 da budemo normalni ljudi i radimo normalne stvari i nebrinemo jel jeli nema razloga i 2 da se vratimo u pecisnko doba ... trece nema
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 0:40   #2497
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Poenta je naučiti kako da se ponašaš: naučiti šta da objavljuješ na Fejsbuku a šta ne, naučiti koliko si bezbedan na kom OS-u i kom uređaju a koliko ne, naučiti kako zaštititi esencijalne privatne podatke, zaštititi svoje najprivatnije podatke od potpunih stranaca itd.

Danas ne možeš da se isključiš sa neta i da funkcionišeš normalno.

Gmail mi treba za posao. Windows mi treba za posao a i igru. Internet mi je takoreći posao. Smartfon mi treba da bih bio u kontaktu sa onima koji su mi bitni i treba mi za posao.
Ako se totalno isključim iz toga šta mi ostaje? Ako isključim Google Play Services, location services, ugasim telemetriju itd. da li sam i dalje 100% siguran da me niko ne prati? Da li znam šta se tačno nalazi u mom telefonu ili na računaru? Verujte, telemetrija je vaš najmanji problem, ako nekome trebaju vaši lični podaci - pronaći će ih.

Fb stalking, kopanje po Internetu za ličnim podacima, praćenje fizičke lokacije, upotreba vulnerabilitija u mobilnim uređajima... Ima milion načina da svako iole sposoban i tehnički potkovan lagano dođe do vašeg ličnog imena, adrese i fotografije, verujte da je Windows 10 vaša poslednja briga.

Briga o svojoj privatnosti je pre svega individualna stvar u smislu da svako svoju privatnost doživljava drugačije i u smislu da nije svako sposoban da se zaštiti kako treba (a uz to tako nešto danas i nije praktično izvodljivo).

Celo paljenje oko "privatnosti" je uglavnom krenulo od kad su masovni mediji obrnuli priču o Snowdenu i onda se mali Perica uplašio da ga Amerika špijunira.
Privatnost uključuje i apsolutno razumevanje toga šta, kada i koliko svojih informacija deliš sa nekim. Svako bira koliko želi da se eksponira i koliko svojih privatnih informacija želi da podeli sa nekim i to je u redu, pojedinci žele da se maksimalno zaštite. Ali ova hajka oko Windowsa 10, gašenje telemetrije, gašenje Google Play Services na telefonima itd. su prosto jedan iritantan trend, svi se ponašaju kao stručnjaci za privatnost a nisu svesni da to o čemu konstantno raspravljaju nije ni 1% kompletnog problema privatnosti pojedinca koji postoji u modernom svetu i od takvih ljudi mi se povraća.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (7.8.2016), Game fever (1.9.2016)
Stara 7.8.2016, 0:56   #2498
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Не бих се баш сложио да је Сноуден покренуо причи о томе, куповао сам раније Микро док је излазио, барем три-четири пута годишње су имали читаве теме посвећене томе и то у годинама типа 2001, 2002 итд. То је у Америци тема већ јако дуго, а FBI Carnivore је био водећи разлог за бригу. Лично, сматрам да нам је нарушена приватност одавно али то макар нисмо знали, сада нам је Microsoft експлицитно објаснио да то ради и ту нема оправдања. Једино што по мени они нису најгори у томе, најгори је Google убедљиво.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 1:01   #2499
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Postoji jedna razlika između Google-ovog špijuniranja i Microsoft-ovog špijuniranja. Android je besplatan, Google servise mogu da koristim, a mogu i da ne koristim. Windows (za PC) nije besplatan. Traže pare za njega. Traže pare, a traže i da te špijuniraju.
Ali to još nije najgore. Najgore je što se mi na to navikavamo. Prvo ti zatraže mail adresu. OK, nije strašno. Pa ti zatraže broj telefona. OK, ako sam im dao mejl, mogu i broj. Pa ti traže lokaciju. 'Ajd' evo vam. Pa ti traže da mogu da ti prate navike. OK, navikli smo, a i nemam šta da krijem, baš me briga. I tako dođemo do situacije, da nam je sve to normalno, a ne bi trebalo da bude.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 1:20   #2500
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Не бих се баш сложио да је Сноуден покренуо причи о томе...
Istina, ali ja sam govorio o tome kako se to provuklo kroz masovne medije i podstaklo Peru i Lazu da odjednom počnu da misle o svojoj privatnosti i levom rukom gase telemetriju a desnom rade check-in na Fejsu.

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
...Pa ti zatraže broj telefona...
Bolje da mi zatraže nego da mislim da ga nemaju a u stvari znaju sve o meni jer mi je njihov OS na telefonu (Google). Razmenio sam svoj broj telefona za sigurnost naloga i miran san, više ne moram da mislim da li će neko da mi ukrade šifru kada koristim sekundarni email + broj telefona + Google Authenticator kao zaštitu. Isto to važi i za Fejs, nisam fan ali ga svi koriste i postao mi je nezamenljiv kanal komunikacije. Ne može i jare i pare.

Poslednja ispravka: doctor (7.8.2016 u 3:30)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (7.8.2016), Game fever (1.9.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com