Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2022, 1:37   #201
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Takodje na misu i tastaturi. Ulazim dugo u ugru. Polako svojim tempom. Da ne bi ginuo ko lud moras da osetis igru. Da vidis sta zelii da li uspeva.
Moze da se desi na pocetku da od viska slobode boli glava.
Prve dva sedenja sam igrao sa malo entuzijazma . Privlaci me svet , deluje misteriozno nema putokaza,usamljen si na neprijateljskoj zemlji i ne poznajes je.
Iz iskustva znam da treba da mi nepoznato i banalno postane rutina ,da osteim fiziku sopstvenog lika u malom prstu i kad se to desilo , a vec pronjuskao okolo sad imam samopouzdanje i ideju sta i kako . Da ne spojlujem a jedva cekam da vidim sta ce biti tamo gde trebam da idem.



Kada sam prosli put ugasio igru svatio sam da sam se upecao jer sam jedva cekao da ustanem.Oko 3,4 sata plus koji sat u pravljenu likova mi je trebalo da me zgrabi igra posteno.Pocinnjao sam sa 3 lika.Konfesor je nekako svestran i ima tak sveti-ratnik vajb bar po pocetnom odelu.
To vam je kao neki kompleksna knjiga za sta niste spremni . Negde preko 200 strana iz Rat i Mir mi je bilo konfuzija, pregrst nebitnih likova , gomila ekspozicije i odjednom vise nisu razbacane informacije, imena u glavi, karakter ljudi maestralno naslikan i celu ti dinamiku nekako neocekivano si zapamtio i krece masivina prica kao ogromini valjak nekako lako i pitko sto ne bi moglo kracim jednostavnim uvodom u pricu sa jednostavnijom postavkom.

Tako i ovo. Sve ce da se uklopi . Samo polako svoijim tempom.
Igra je fenomenalna .
Ovo su retke igre koje su AAA i main stream po produkciji i broju igraca ali sustinski ne povladjuju masi nego jednom delu koji ni sam nije znao da mu treba tako nesto .

Sto se ocena tice to je kampanja. Ja bih dao 10 Elden Ringu a tesko da bi tako unilateralno svi isto uradili.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 3:11   #202
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nekada je igra kao rulet. Zavisi koju će animaciju pustiti boss. A oni sa 129 vrsta paterna. za+je+bada
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 4:49   #203
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Oke, skapirao sam. Ovo je definitivno poslednja nova FromSoft igra koju ću igrati.
Rado ću se vraćati starijim naslovima, ali mislim da je ovo kulminacija, for better or worse, i da posle ovoga, ako budu radili po istom šablonu, neće biti smisla igrati.

Ili sam definitivno pod souls fatigue-om.

Svakako, ovo jeste kulminacija njihovog dizajna i to primenjuju klasično sadistički na sve boss fightove. Zašto svaki fight mora da ima dve faze, zašto bossevi ebeno polude na 50-60% healtha? Zašto je njihov moveset uvek kombinacija 10 različitih boss-eva iz njihovih prethodnih igara?

Pored brojnih digresija, stigoh do Godrika, i zaista osećam da me zamara igra. Postaje 10% uživanja i 90% umora.

Ovo je naravno jedan od onih klasičnih stupnjeva u igranju soulsborne igara, ali zaista... mislim da mi je ova formula postala mnogo dosadna, ili jednostavno nisam više za ovo. Na kraju dana, više se radujem rendom questovima u Kingdom Come-u i suludoj partiji Hunta, iako i te igre mogu biti poprilično surove, ali sadizam kojim mi FromSoft šiba leđa ko da sam Father Ariandel - ne daje baš adekvatan užitak.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Vlajk@ (28.2.2022)
Stara 28.2.2022, 14:00   #204
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Pao i Godrik!
Bilo je napeto, svi flaskovi utrošeni, health mi je na minimumu, Godriku fali jedan udarac da padne, napada me sa onim prokletim bacačem plamena, promašuje i ide u zasluženi pakao!
To je taj osećaj posle pobede! Ali priznaću, dosta mi je bio lakši od Margita jer je sporiji. I druga faza mu je lakša od prve.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 22:18   #205
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Pao je! Je*eni Margit je pao! Prestao sam da brojim koliko puta sam se borio sa njim, toliko me je kidao da sam očistio celu početnu zonu, sve do juga, pobio nekoliko mini boseva i napokon se dovoljno nalevelovao da ga ubijem.
Ali ne bih uspeo bez Ancestral Follower Ashes, to je bila prekretnica jer Margit jednostavno poludi u drugoj fazi.
Koji nivo si bio?
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 23:14   #206
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Može Margit da se savlada i sa niskim levelom, samo se kupi ''Margit's Shackle'' od onog prodavca u pećini (Patches), to ošamućuje Margit. Plus, zoveš onog NPC-a pre ulaska u ring. Ne volim te NPC-ije, osećam se kao da cheatujem, ali kad si nizak level svaka pomoć dobro dođe, teško je boriti se sa ovakvim bossovima ako si tu oko lvl 20-30, preslabo je oružje na tom levelu jednostavno.

I da, da li neko ima predstavu gde može da se farmuje ''smithing stone'' za upgrade oružja? Znam da ga ima tamo u onim pećinama, ali to je jednokratno - jednom kada ga uzmeš nema ga više. Dakle, koji protivnici i gde najviše drop-uju taj materijal kada ih ubiješ?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 23:24   #207
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

brt za 5000 runa koliko košta Margit's Shackle, na nižim nivoima bukvalno se pet puta level upuješ

Optimalno je boriti se s njim oko 25 lvl-a, da imaš izazov, a opet da ne umireš milion puta.

Godrick jeste lakši, meni danas pao iz trećeg puta.

I mene zanima gde može smithing stone da se farma, prečesto menjam oružja, a nemam ih nikad dovoljno. Sad sam našao neko oružje koje potencira veći dexterity, i skapirao da sam sve vreme igrao bez razloga ebene ogromne spore mačeve, dakle čim dođe šansa za respec - idemo u DEX build.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2022, 23:33   #208
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Andyui kaže: Pregled poruke
Koji nivo si bio?
Mislim da sam bio 35-36lvl, Claymore +2 i Ancestral Follower Ashes.


Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Plus, zoveš onog NPC-a pre ulaska u ring.
Ček, ima da se prizove companion kod Margita?
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Andyui (28.2.2022)
Stara 1.3.2022, 0:26   #209
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Koliko ova igra sabija nije realno.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 0:38   #210
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ovo je izgleda jedna od onih igara koja ce uvek da se igra i nikada nece moci da se kaze e sad sam je zavrsio kompletnu...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 1:18   #211
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ček, ima da se prizove companion kod Margita?

Treba pre toga da sretneš neku likušu koja ti ponudi pomoć. Doduše, ja sam je odbio i igrao sam solo - al ona se svakako posle pojavila u Roundtable Holdu. Mislim da postoji neki quest vezan za nju? Samo ne znam dal sam shebo stvar time što je nisam pozvao, hm.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 2:03   #212
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Koliko ova igra sabija nije realno.
Potpuno se slažem, ja ne mogu da prestanem da se oduševljavam. Istraživanje se veoma nagrađuje, ne mogu da prebrojim koliko sam oružja i Ashes-a našao, a da ne pominjem levelovanje i budženje oružja koje ide uz to.
Ali lokacije, lokacije oduzimaju dah! Strašno je koliko je samo ova druga zona ogromna, igram je skoro ceo dan a ni pola nisam obišao. Jedva čekam da ubace dlss u igru pa da stavim na 1440p opciju. Razlika između 1080p i 1440p je kod mene ogromna, slika je kristalno čista na višoj rezoluciji, svetlo izgleda prirodnije i sve je nekako utegnuto. I mada je igrivo ipak ti dodatni frejmovi odnose prevagu, tako da ostaje 1080p dok se ne pojavi dlss.

Claymore sam nabudžio na +11 i sada sejem haos i pakao gde god da se pojavim.

Po meni, open world je pun pogodak, potpuno upotpunjuje ono što je falilo DS igrama. Mesta poput Stormveil Castle i dalje nude klasično DS iskustvo ali ja jedva čekam da se vratim jahanju i istraživanju.
Mini tamnice su generalno ok i što je najbolje, potpuno opcione.

Mali savet, i ja sam spasio neku likušu, liči na crvenkapicu, beli plašt i crvena kapa.
Kada se pojavi u Roundtable Hold pričajte i sa njom i sa kovačem, namestićete da mu postane šegrt i onda će moći da nadograđuje Ashes of War, tj. ona prizivanja.
Možda će biti potrebno nekoliko puta da se pojavite u Hold da bi se pojavile opcije za razgovor, nisam siguran.

Par slika od mene, spojleri za prve dve zone:
Spoiler za druga zona:





Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 12:22   #213
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
brt za 5000 runa koliko košta Margit's Shackle, na nižim nivoima bukvalno se pet puta level upuješ
Rune nisu problem, jer postoje načini da ih jako brzo zaradiš farmovanjem. Ukucaj na netu npr. ''Bestial Sanctum''. Na tom checkpointu stalno ubijaš onog jednog malog ratnika, koji je blizu checkpointa, i dobijaš 1000+ runa po ubistvu. Za 10 minuta zaradiš oko 15000 runa, računao sam.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2022, 23:43   #214
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisam ekspert za DS seriju ali Sekira sam morao da postanem s obzirom da neke bosove sam satima morao da vezbam da bih presao. Kazu da je DS imao taj isti formulaski nacin borbe. Ovo je teza igra u tom pogledu jer cini mi se da su borbe mnogo manje predvidive. Malo sam ja presao da bih ovo mogao da tvrdim ali kad uporedim sa Sekirom malo je drugacije. Ne moze da se "nauci i zapamti" bos do kraja. Mozda da se uvezba.

Kod Sekira neki bosevi koji se ponavljaju kao onaj Bik koji posle se javlja isto samo kao duh ili bezglavi majmun, kad jednom predjes posle mozes ko Misko sa povezom preko ociju , bukvalnmo postanu mnogo laki.

Ima apsolutno tih borbi gde mozes sat da navijas. Kao onaj dzinovski cvet koji pusta otrov ali vecina dok ne krene da radi potez ne znam sta ce da uradi tj ne znam uvek. Kod Sekira u aj da lupim, 90% slucajeva tacno naucim vrlo spontano , ponavljanjem, koji ce sledeci potez kod koga da bude pre nego sto krene a nisam siguran ni da uvek znam kako znam. Mozda ce i ovde da bude tako ali ne ide u tom pravcu . Predvidivost je naravno tu ali daleko manje.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 0:33   #215
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Yea to je moja glavna zamerka igri. Kao da neki od pokreta tih boss-eva imaju RNG element gde ne postoji linearna shema kretanja.
Margit je tu dobar primer jer naizmenično menja izuzeeeeetno spore pokrete sa brzim napadima, i onda ima više izmešanih tu, i postoji šansa predviđanja, ali kad posle jednog pokreta postoje tri ishoda, a od da tri ishoda postoje tri različite brzine i jačine napada, nije baš lako iskalkulisati.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 0:54   #216
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Bloodhound posle onog jump attacka ponekad ostane da vadi macekanju pa dobijes 2-3 udarca free, ponekad instant uradi jump-dodge.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 1:30   #217
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Mislim da smo poceli malo da spojlujemo, nije strasno ali te neke tehnike i ostalo za ubijanje boseva odmah bi bilo dobro staviti pod spojler. Imena takodje, makar kasnijih bosova. Nije strasno ali nije ni tesko koristiti tag


@Cracked But Whole

Moram da se slozim sto se tice tog RNG aspekta. Margo mi je bio sasvim OK, tezak ali si mogao da predvidis neke napade i da se fino pripremis i ugodas. Ovaj sledeci koji pominjete je bio katastrofa za mene, RNG potpuni, ubacivanje nekih kombinacija napada nakon 50-60%....Krene celu arenu da oblece i da prosipa raznorazne elemente gde je skoro nemoguce izbeci, nikako da mu se pridje jer konstantno skace i oblece. AOE takodje. Plus animacije vatre su potpuni bezobrazluk, po meni, nema sanse da se odredi odakle seva i gde ide....

Lepo si rekao, uhvati taj umor ali onda odremas i opet ti se igra Mada mislim da jesu bezobrazni sto se tice nekih mehanika, pogotovu zbog ovog sto sam gore pomenuo....

Ja iskreno sada ne prezam od summona i pomoci ukoliko stvarno gubim zivce, volim izazov i idem solo kada god mogu ali nemam vise zivaca kao nekad da se vrtim danima oko jednog bossa. Nekako mi se cini da je glavni fokus igre vise istrazivanje, vise bih uzivao u tome nego bespotrebnog ponavljanja i cekajuci da mi se RNG bogovi smiluju....Mada do sada me je samo taj jedan bos iznervirao, ostali su mi OK za sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 2:26   #218
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Mada do sada me je samo taj jedan bos iznervirao, ostali su mi OK za sada.
Ček da vidiš neke miniboseve koliko su iritantni i nepredvidivi, ostaje samo da se vrtiš oko njega dok animacija ne prođe jer si u protivnom mrtav ako te dokači. Mislim na one grobnice i rudnike kojih ima dosta. Ne samo da bosevi znaju da budu bezobrazno agresivni već je i sam dolazak do njih ponekad težak. Na svu sreću nemaju veliki health i potpuno su opcioni ali da znaju da nerviraju - znaju.

S obzirom da ja uglavnom igram kao tenk, veoma mi odgovara što su unapredili borbu sa štitom, čak mislim i da je parry malo lakši za izvođenje.
Čini mi se da je magovima i klericima dosta lakše jer je dovoljno samo da ostanu po strani i zasipaju neprijatelje magijama.

Inače,
Spoiler za treći bos:
sredio sam i Rennalu iz Akademije, iznenađujuće laka kada se provali njena mehanika.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 2:53   #219
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Slozio bih se sa vama koji ste bacili po koju zalbu vezano za From igre generalno i njihov dizajn. Sve je to kul, narocito ako se igra prvi puta neka Souls igra ali ako ste odigrali jednu, dve ili sve njihove igre onda se dodje do tog zasicenja.

I meni deluje kao da su dotakli neki vrhunac tog njihovog dizajna. Sta im je sledeci korak i dokle mogu da guraju daleko sa tim a da ostanu svezi to je pitanje. Sta je to sledece sto mogu da ubace... Nekako Sekiro mi je bio osvezenje, po meni mozda i njihova najbolja igra, ovde se vec vracaju na staro sa tu i tamo nekim novim forama. Kapiram da ce raditi nastavak Sekira mozda u nekom ovakvom open world okruzenju ili Bloodborne 2.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2022, 3:23   #220
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kapiram da ce raditi nastavak Sekira mozda u nekom ovakvom open world okruzenju ili Bloodborne 2.
Ja sam negde bas davno citao da je Mijazakiju zelja da napravi novu SF igru. Bilo bi lepo imati DS u nekom SF univerzumu (nesto kao Surge) ali mozda ce opet to na kraju biti jos jedan DS naslov Ako je odlican nemam nista protiv, mada nesto "novo" poput Sekira ili mozda bas NOVO, bi bilo jos bolje. Ne verujem da ce Elden Imati DLC.


Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ček da vidiš neke miniboseve koliko su iritantni i nepredvidivi, ostaje samo da se vrtiš oko njega dok animacija ne prođe jer si u protivnom mrtav ako te dokači. Mislim na one grobnice i rudnike kojih ima dosta
Pobio sam njih dosta ali je vecina njih bilo bas lako i padalo iz prve/druge....Doduse na njih sam nailazio i jos nailazim dosta kasnije nego sto bi mozda trebalo, pa ide malo lakse. Mozda su malo "bezobrazniji" oni

Spoiler za spojler:
na povrsini u onim portalima okruglim


cini mi se da su oni nesto gori od ovih ispod

Sve u svemu, resio sam da pokusam sam ako moze, ako ne ne zelim da se nerviram i nemam nikakvih problema sa tim da odradim sum ili neku slicnu pomoc. Ima opcija koliko hoces Uzivancija mi je istrazivanje i "gradnja" sveta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com