Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2008, 21:36   #301
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Dojadio mi je Atletico Madrid, i krenuo sam da vodim neki drugi tim. Dvoumio sam se izmedju Barcelona-e i Manchester United-a.
Odlucio sam se za Barcelonu pre svega zbog ''mladih nada'' (Bojan, Dos Santos).
Posle prve sezonu imam impresivan ucinak.
Izgubio sam samo 4 puta.
U ligi sam dao 98 golova u 38 utakmica, od cega su 30 pobede.
Osvojio sam ligu sampiona pobedivsi Milan 3-1 (posle preokreta).
U prvoj sezoni nikog posebno nisam dovodio.
Ali u drugoj sezoni jesam i dao ukupno 250 miliona na 4 igraca .
Igram sa taktikom 4-3-2-1, i prosto ne znam vise koga da stavim od toliko dobrih igraca.
Pogledajte i sami na slikama.
Prodao sam samo Iniestu, Edmilsona, Abidala, Silvinha, Eto'oa.
Ovakvu partiju posle prve sezone nikad nisam imao.
Pogledajte finansije

Jel imate neki predlog koga da prodam ili kupim?






Poslednja ispravka: DeCoy (17.4.2008 u 22:53) Razlog: popravljeni linkovi za slike
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 23:41   #302
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

@Renche

neznam koga možeš kupit, ja npr. nebi mogao igrat s tako jakim klubom i kupovat igraće od 100 milijona. meni je to dosadno, jednostano ne znam kako imaš motiva igrat. radje uzmi nekog iz druge njemačke ili engleske probaj ga uvest u 1. ligu. vjeruj mi kad nekog dovedeš bude ti drago, a ne pokupuješ pola europe i još ti ostane 130 milijona.

Poslednja ispravka: DeCoy (18.4.2008 u 0:02) Razlog: izbrisan ogroman citat
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2008, 18:10   #303
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Da li jos neko ima problema sa odbrambenim igracima, konkretno na poziciji DC? Igram sa Njukastlom, igram sa dve, tri varijante taktike ( nekad sa 4 odbrambena u liniji, nekad dva DC i dva wingera gde obavezno imam DM ). Svakom igracu dajem individualna uputstva, uvek gledam da nadjem markera slicnog spicu kojeg cuva ( ako je protivnicki spic visok stavim visokog DC, ako je brz-brzog, itd... ). U ligi zavrsavam uvek u gornjem delu tabele, do 8., 7. mesta ali jedva. To jedva kazem zbog toga sto sa kim god da igram moraju da mi daju barem gol. Kada igram sa autsajderima to budu rezultati tipa 5:4, 4:3, 4:2... A o timovima iz vrha da nepricam, nikako ne mogu da ih dobijem, uvek daju gol vise ( a o onom slucaju sa Totenhemom o kome sam vec pisao da ne pricam, pojede zivce ) Igraci na DC poziciji, ma ko to bio, imaju ocajne ocene. Jednom u 15 utakmica sevne neka 8, ako i toliko... Prosek uklizavanja ne prelazi 1.5., prosecna ocena 6.4, itd... Igrali su mi i Taylor, i Cacapa, Faye, Breno, Van Der Borre, Andreasen ( koji je u Werderu za dve sezone kao stoper imao prosecnu ocenu preko 7.5, uklizavanja oko 6, stigao mi za 16 milioncica ), koji nisu losi igraci, jos se godinama i razviju (Taylor, Breno...) i nista. Na DM mi igrju Yaya Toure, Banega, Motta, M. Diarra al ne vredi. Andreasena sam skoro prodao Rendzersu za 7 miliona, u prvih 5 tekmi shou, pr.ocena 7.8, uklizavanja preko 7, strasno.
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2008, 18:27   #304
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Ne znam, ja nemam problema sa odbrambenim igračima. Igram sa dva DC-a i po jednim DR i DL i ocene su im prosečne na dobre. Inače ne dajem im nikakve posebne instrukcije pre početka tekme. Ali mi je za DC-ove bitno da imaju visok Heading, Jumping i Positioning, a u timu mora obavezno da bude i igrač koji ima 19 ili 20 na Corners tako da je to prilikom izvođenja kornera ubitačna kombinacija. Petinu ili čak četvrtinu postignutih golova mi upravu daju DC-ovi posle kornera.

Evo ocene iz trenutne partije koju igram sa Salzburgom

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2008, 18:52   #305
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
lokio kaže: Pregled poruke
@Renche

neznam koga možeš kupit, ja npr. nebi mogao igrat s tako jakim klubom i kupovat igraće od 100 milijona. meni je to dosadno, jednostano ne znam kako imaš motiva igrat. radje uzmi nekog iz druge njemačke ili engleske probaj ga uvest u 1. ligu. vjeruj mi kad nekog dovedeš bude ti drago, a ne pokupuješ pola europe i još ti ostane 130 milijona.
Igrao sam ja i sa slabijim klubovima iz druge, trece lige, ali nemam uspeha.
Hteo sam ovako da probam i uspelo mi je
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 16:42   #306
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

igram sa man utd, prva sezona izvrsna, a u drugoj nakon 8 kola sam 17, ne mogu nikog pobjedit, jedva tu i tamo zabjem koji gol a u ekipa mi izgleda ovako:
ochoa,van der saar
rafinha,vidic,ferdinand,pique,evra,
veloso,hargeavs,ronaldo,nani,modric(u prvoj sezoni najbolji igrac lige u newcatelu sa 17 golova i 18 asistencija),rakitic,anderson,park
tevez,rooney,huntelaar

da li to ima veze sa onim patchom ili sa necim drugim jer je nemoguce da nemogu pobjedit npr stoke kod kuce, wigan,reading.
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 18:48   #307
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
lokio kaže: Pregled poruke
igram sa man utd, prva sezona izvrsna, a u drugoj nakon 8 kola sam 17, ne mogu nikog pobjedit, jedva tu i tamo zabjem koji gol a u ekipa mi izgleda ovako:
ochoa,van der saar
rafinha,vidic,ferdinand,pique,evra,
veloso,hargeavs,ronaldo,nani,modric(u prvoj sezoni najbolji igrac lige u newcatelu sa 17 golova i 18 asistencija),rakitic,anderson,park
tevez,rooney,huntelaar

da li to ima veze sa onim patchom ili sa necim drugim jer je nemoguce da nemogu pobjedit npr stoke kod kuce, wigan,reading.
Mozda imas puno igraca u prvoj postavi kojima je to prva sezona u tvojoj ekipi pa im treba vremena da se adaprtiraju. Probaj postepeno da im dajes sansu. Ili u krajnjem slucaju probaj da eksperimentises sa taktikom malo vise.
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 10:29   #308
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
GagiPappa kaže: Pregled poruke
Mozda imas puno igraca u prvoj postavi kojima je to prva sezona u tvojoj ekipi pa im treba vremena da se adaprtiraju. Probaj postepeno da im dajes sansu. Ili u krajnjem slucaju probaj da eksperimentises sa taktikom malo vise.
imam dvojcu novih igraca, koji ne igraju prvu postavu, igram isto kao i u prvoj sezoni, samo što nemam više giggsa, ali mislim da to nije neki veliki hendikep, nakon 14 utamica sam 18.
da li je se još kome dešavalo da igra sa dobrim klubom a ima 2,3 pobjede u 12 utakmica u ligi.
dok nisam instalirao ovaj patch to mi se nije dešavalo, isto tako chelsea koji je prvi izgubi od stoke kod kuce što se u prvoj sezoni nije moglo dogodit.
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 10:59   #309
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Citat:
lokio kaže: Pregled poruke
imam dvojcu novih igraca, koji ne igraju prvu postavu, igram isto kao i u prvoj sezoni, samo što nemam više giggsa, ali mislim da to nije neki veliki hendikep, nakon 14 utamica sam 18.
da li je se još kome dešavalo da igra sa dobrim klubom a ima 2,3 pobjede u 12 utakmica u ligi.
dok nisam instalirao ovaj patch to mi se nije dešavalo, isto tako chelsea koji je prvi izgubi od stoke kod kuce što se u prvoj sezoni nije moglo dogodit.
Liverpool je ispao od Brnslija kod kuce u FA kupu a u isto vreme je stigao do polufinala u Ligi Sampiona tako da je sve moguce. Mozda nisi pratio, u ovom forumu sam ja pitao slicne stvari, vodio sam Totenhem i sada Njukastl sa kojima muku mucim a imam dobru ekipu. Sada se ne nerviram toliko, pogledam sta se u stvarnosti dogadja (VALENCIA, ESPANJOL...!?!) pa me to utesi
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 18:27   #310
Feanor
Novi član
 
Član od: 27.4.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa FM08

E pa kad smo vec kod problema sa menadzerom 2008...Stvarno ne znam u cemu je fazon,ali redovno me izbaci iz igrice u trecoj ili cetvrtoj sezoni (bilo koji tim da izaberem) i to uvek 5 decembra.Ako iko zna o cemu se radi....pomagajte
Feanor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 18:30   #311
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Problem sa FM08

Kupi originalnu igru.. Ili nabavi patch v8.2...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 18:32   #312
Feanor
Novi član
 
Član od: 27.4.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa FM08

Mislim da cu ipak da probam ovo drugo Hvala u svakom slucaju
Feanor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 20:40   #313
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa FM08

Citat:
Feanor kaže: Pregled poruke
E pa kad smo vec kod problema sa menadzerom 2008...Stvarno ne znam u cemu je fazon,ali redovno me izbaci iz igrice u trecoj ili cetvrtoj sezoni (bilo koji tim da izaberem) i to uvek 5 decembra.Ako iko zna o cemu se radi....pomagajte


možeš da proćitaš u starijim postovima da je se to svima dešavalo dok nisu nabavili patch 8.0.1. i ja sam poludio kad bi me izbacivalo kobnog 5.decembra 2009. pronađi i skini na internetu patch 8.0.1 i to ti se veše neće dešavat.
vjerovatno ćeš morat ponovno instalirat manager ali sve tvoje stavke će ostati zapamćene.
patch ima i negativne strane, vidjećeš kad kreneš igrat. pozzz
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 10:45   #314
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Moj stariji nerodjeni brat dok je bio kod mene za uskrs sad stalno je igrao managera, jbt koliko se lik navuko da vidite

I eto sad, kako sam gledao njega kako igra nešto i mene vuče da počnem, mislio sam početi s werderom ili porstmouth-om, šta vi mislite? A inače, igrao sam prije managera al opet sam totalni početnik
Alex91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 12:42   #315
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

E i ja sam pocetnik i imam isto jedno pitanje...Da li od statusa kluba(national,regional,local) zavisi kakva ce tezina biti??? jer kao menadzer na pocetku reputacija ti je local a koji god tim da uzmem ne mogu nikog pobediti...il mi se desava da vodim 2:0 i u 90min oni meni zabiju 3 komada jos slabiji tim od mene ili me odma na pocetku razbiju...ne volim da uzimam Barsu,Celsi sa budzetom od nekoliko stotina mil...vise volim da igram sa nekim manjim klubom...jel moze neko da mi preporuci neki dobar manji klub????
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 13:22   #316
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

najbolji izazov ce ti biti da tim iz druge,trece lige uvedes u premier ligu,bundesligu il sta vec krenes da igras..

ja igram sa zvcezdom i sastavio sam prilicno dobar tim,pobedio sam i barselon sa 1:0
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 13:57   #317
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.380
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.007 puta na 7.049 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

I meni je smor da igram sa velikim timom u kome mogu svakog kupiti...Igrao sam sa Zenitom jednu sezonu (ništa značajno), Salzburgom (austrijsko prvenstvo osvojeno, 1/4 finale UEFA kupa), sad počinjem sa Hamburgom.

Inače sa Zvezdom sam pokušavao da igram bar 5 puta i neverovatno su spori...jbt pa neki klub iz treće nemačke lige ih nadtrčava i u odbrani i u napadu Jednostavno tako ne mogu da igram, a to mi se sad prvi put dešava u FM08, u ranijim menadžerima sve je bilo normalno
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 14:27   #318
Alex91
Član
 
Član od: 19.8.2006.
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

Ja sam prije igrao s partizanom, to je bio manager 2004 . Tad sam dosta dogurao, osvoji sam UEFA kup, al jbg malo sam varao, ono prije utakmice snimim pa ponavljam dok ne pobijedim i tako .
Sad oću pravo da počnem, a de mi recite koji bi mi vi slabiji, tj. mali klub preporučili iz engleske lige? Ja bih sa portsmouthom, oni mi nisu loši, al razmišljao sam i o reading-u ili birminghemu.
Alex91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 21:21   #319
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2008

@flamingos
To najvise i cenim..pogotovo engleske klubove jer im je jaka svaka liga...uzeo sam Yeowil(3.engleska)...krenuo ali me svi pobedjuju...ne verujem da je do taktike..igram 4-4-2 sa ofanzivnim krilnim centrima...igraci su solidni ali mene bede skoro svi...nemam nijednu pobedu...nekad izvucem nereseno....imam onaj novi patch 8.02 il tako nesto...i ne znam sto me svi urnisu???krenem mozda nekad dobro sa 1,2 pobede par neresenih a posle me ubijaju... zasto? Kad stavljam na pocetku kad pravim usera stavim ono prethodno iskustvo na automatic!!!
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 22:56   #320
lokio
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Football Manager 2008

ja sam igrao sa salzburgom na manageru 2006. došao sam dp 2022 godine, ne znam više ni jednog igraća, zbilja je bilo fenomenalno. to mi je bilo najbolje iskustvo na manageru. glavni konkurent austria wien je sve poosvajala, kupili huntelara, majku **** svoju zabijo po sezoni 30-35 golova.


igrao sam još sa rayo vallecanom iz treće španjolske, tamam ih uveo u primeru, odigrao 15 kola i otpustili me, bio 17, a ekipa mi ni za ***** nije bila.
lokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Football Manager 2006 dodgeme Online susreti 6 26.9.2008 22:11
Football Manager 2007 vladale Online susreti 3 26.8.2007 20:35
The Best Uninstall Manager Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 29.1.2007 12:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com