Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2013, 21:37   #141
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
fisfikus kaže: Pregled poruke
Mislim da ću da krenem sa Grim Fandangom
Za Grim Fandanga skini novi ResidualVM, skini Patch101.exe iz njihove download sekcije, a zatim samo prebaci patch u Grim folder (ne instaliraj ga) a ResiudalVM ce ga sam prepoznati, samo uperi Resiudal ka folderu igre. Pogledaj "Display" opcije u Residual-u i poigraj se sa "Software rendering" da vidis kakve rezultate daje. Ako igras na widescreen monitoru onda podesi sledece opcije na grafickoj karti da ti likovi ne bi bili 200% razvuceni: Display Properties / Size & Position / Do not scale

http://residualvm.org/downloads/
Uputstvo

Ako te zanima da poboljsas izgled glavnog lika u prvoj cetvrtini igre sa hi-res 3D modelom i boljim teksturama: pogledaj ovde. Isto kao i patch samo prevuci download-ovani fajl u GF folder i residual ce ga ucitati (moras u opcijama Residual-a da ukljucis: game options / load user patch).



Dobro prouci komande Meniju se pristupa na F1 dugme. Imas "camera-relative" i "character-relative" kontrole, kao i dugmice za: inventory, examine, use i pick-up.

ResidualVM ce ti takodje ispraviti nevidjeno glup bug u igri koji ni zvanicni patch ne resava, a koji je uskratio gomile ljubitelja Fandanga za jedan veoma vazan razgovor: pogledaj ovde ako hoces detaljnije objasnjene greske, ali ne pustaj klip jer je pun spoilera koji otkrivaju 100% zapleta.


Citat:
fisfikus kaže: Pregled poruke
posle Blade Runner pa Last Express .
Za last Express pogledaj GOG verziju da se ne bi mucio oko instalacije sa DosBox-om

http://www.gog.com/game/last_express_the

Poslednja ispravka: lukababic (11.10.2013 u 0:32) Razlog: linkovi i uputstva, gramaticke greske
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 4:09   #142
PlasticSoul
Član
 
Član od: 11.12.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Predlozite mi dobru avanturu

Cao svima!
Treba mi vasa preporuka...

Sa jedne strane, jako bih voleo da odigram nesto poput igre Machinarium, ali bas nista zanimljivo ne nalazim. Nisam nasao igru koja ima taj kvalitet (grafiku, raznovrsnost zagonetki, tezinu itd)... Postoji li?

Sa druge strane, zanimaju me first-person avanture, koje su bazirane na zagonetkama. Zanimljiva mi je igra Amnesia, ali samo da ima jos vise zagonetki (ne mora biti horor). Znaci first person tip, sa inventory, lepom pricom, bez mapa poput lavirinta, sa logickim zagonetkama

Hvala svima.
PlasticSoul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 6:04   #143
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Nesto sa smekom Machinariuma, koliko ja znam, ne postoji. Posle Machinariuma, njegovi autori su napravili slicnu igru Botanicula, ali ona je, bar po mom misljenju, znatno gora u svakom pogledu, sto ne znaci da je losa, samo da je Machinarium remek-delo S druge strane, ako gledamo samo igracku mehaniku (zagonetke i strukturu igre), Machinarium je relativno klasicna avantura, a takvih, logicno, ima dosta... Ne znam koliko si upoznat s klasicima zanra. Na primer, Broken Sword, The Longest Journey, The Dig i tako dalje, s tim sto te igre ipak bacaju veci akcenat na pricu nego Machinarium, sto ne znaci da zanemaruju zagonetke, naprotiv.

Sto se drugog pitanja tice, preporucujem igre firme Kheops. Probaj, na primer, igru Dracula 3: The Path of the Dragon, pa ako ti se svidi, nastavi s Kheopsom
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 9:39   #144
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
Treba mi vasa preporuka...
Pošto radiš u rudniku (vidim ustao si u 3 ujutru da na vreme stigneš do planine) i hitno ti je, evo mojih saveta:

Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
jako bih voleo da odigram nesto poput igre Machinarium
Probaj ovo. Nije isto (nema isto), ali je bolje.

Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, zanimaju me first-person avanture, koje su bazirane na zagonetkama... ne mora biti horor... first person tip, sa logickim zagonetkama
Samo raspali po (našem malom) Mistu i njegovim klonovima. Ima da se naigraš.

Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
Hvala svima.
Molim(o).
Бајдвеј, kad se zahvališ svima to je kao da se nisi zahvalio nikom.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
dijego_ (29.1.2014), Dijenek (9.5.2015)
Stara 29.1.2014, 11:30   #145
PlasticSoul
Član
 
Član od: 11.12.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Sto se drugog pitanja tice, preporucujem igre firme Kheops. Probaj, na primer, igru Dracula 3: The Path of the Dragon, pa ako ti se svidi, nastavi s Kheopsom
Tacno to sto si rekao za Machinarium...
Inace, cini mi se da su fine te Kheopsove igre. Posebno ta sto si naveo. Mada, postoji li nesto eto bas takvo, jos samo da postoji mogucnost hodanja (AWSD na tastaturi)
Hvala
PlasticSoul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 11:35   #146
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

@caine
Cini mi se da je Machinarium vise logicko/platformska igra nego sto lici na klasicnu avanturisticku igru.

Trine
Trine 2
Botanicula
The Swapper
The Cave
Flashback
Deadlight


2014 -izlaze ove godine
Oddworld: New 'n' Tasty
Valiant Hearts: The Great War
Armikrog
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2014, 14:46   #147
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Samo raspali po (našem malom) Mistu i njegovim klonovima.
I po dzrnimenu.

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@caine
Cini mi se da je Machinarium vise logicko/platformska igra nego sto lici na klasicnu avanturisticku igru.
U pravu si za "logicko", ali platformska nikako - slozio bih se sa cainom da je Machinarium "relativno" klasicna - dve kljucne stvari su drugacije od standradne 3rd-person avanture - glavni lik ne govori (kao u Mystu); i kretanje nije slobodno vec je po predefinisanim "tackama", slicno kao u Flash igrama.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
caine (29.1.2014)
Stara 29.1.2014, 16:12   #148
darkelf
Član
 
Član od: 2.10.2009.
Poruke: 376
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 165 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Lilly Looking Through je slicna Machinariumu.

LLT


... kao i Hamlet.

Hamlet
darkelf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darkelf na korisnoj poruci:
PlasticSoul (30.1.2014)
Stara 29.1.2014, 20:09   #149
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Lilly Looking Through i Hamlet i nisu bas slicni Machinariumu, to je ipak drugi podzanr. Ne znam kako se taj podzanr zove, ali zasnovan je na Samorostu, prvoj igri autora Machinariuma. To su igre u kojima klikces na stvari na ekranu u nadi da ce nesto da se desi. "Zagonetke" u tim igrama su potpuno razlicite od onih u Machinariumu.
Citat:
PlasticSoul kaže: Pregled poruke
Inace, cini mi se da su fine te Kheopsove igre. Posebno ta sto si naveo. Mada, postoji li nesto eto bas takvo, jos samo da postoji mogucnost hodanja (AWSD na tastaturi)
Hvala
Imas serijal Penumbra, to je prethodnik Amnezije koji je napravio isti tim. Sto se tice drugih igara, posto nisam posebno veliki ljubitelj tog podzanra, ne pada mi na pamet nijedna dobra takva igra, a da ima WASD kretanje (imas ove novije Serlok Holms igre, ali one su po mom misljenju *****e). Pogledaj spisak koji je ostavio jutros Zoran, verovatno ces da nadjes nesto dobrog tog tipa

Nema na cemu
Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
@caine
Cini mi se da je Machinarium vise logicko/platformska igra nego sto lici na klasicnu avanturisticku igru.
Wot Dijego said. Machinarium se bitno razlikuje od igara koje si naveo, mada su i one veoma dobre i PlasticSoul bi mogao da pogleda o cemu je rec
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
PlasticSoul (30.1.2014)
Stara 30.1.2014, 5:30   #150
PlasticSoul
Član
 
Član od: 11.12.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Predlozite mi dobru avanturu

Hvala svima za preporuke...
Sada sam suzio izbor na puzzle igreu prvom licu sa WASD kretanjem... Nesto poput Amnezije ili tog njihovog prethodnika, samo sa malo boljim zagonetkama. Ne moraju biti horori.
PlasticSoul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2014, 17:28   #151
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Probaj ovo. Nije isto (nema isto), ali je bolje.
Aaaa, kakav klasik, koji sam nekim cudom uspeo da propustim! Ali ispravljam tu gresku, evo vec 2-3 sata sam unutar sveta od plastelina & uzivam...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2014, 19:25   #152
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Samo slušaj mene, bale, nema glava da te boli.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2014, 20:51   #153
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Samo slušaj mene, bale, nema glava da te boli.


dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
ezenkiel (30.1.2014), Miki1987 (31.1.2014)
Stara 31.1.2014, 11:24   #154
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
U pravu si za "logicko", ali platformska nikako - slozio bih se sa cainom da je Machinarium "relativno" klasicna - dve kljucne stvari su drugacije od standradne 3rd-person avanture - glavni lik ne govori (kao u Mystu); i kretanje nije slobodno vec je po predefinisanim "tackama", slicno kao u Flash igrama.
Machinarium podseca na 2d platformsku igru. Nije potrebno da igra ima skok da bi bila platformska igra ili da pripada avanturistickom zanru samo zbog inventara.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Wot Dijego said. Machinarium se bitno razlikuje od igara koje si naveo, mada su i one veoma dobre i PlasticSoul bi mogao da pogleda o cemu je rec
Nije lako svrstati indie naslove u jedan zanr igara a ja sam predlozio igre koje barem delimicno podsecaju na Machinarium.

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Aaaa, kakav klasik, koji sam nekim cudom uspeo da propustim! Ali ispravljam tu gresku, evo vec 2-3 sata sam unutar sveta od plastelina & uzivam...
Armikrog

Ove godine bi trebalo da izadje nova igra od ljudi koji su pravili Neverhood.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2014, 17:39   #155
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Valjda platformska igra treba da ima platformske elemente, tacnije da od igraca zahteva da koristi reflekse. Machinarium podseca na platformsku igru eventualno vizuelno, inace mislim da s platformama nema veze. A avantura nije avantura zbog inventara, nego zato sto je to igra u kojoj istrazujes i resavas zagonetke. Posto je to srz Machinariuma, to je avantura. A posto se Machinarium od uobicajenih avantura mehanicki razlikuje prvenstveno po tome sto kretanje u njemu nije "slobodno", sto je kranje nesustinska razlika, dolazim do zakljucka da je Machinarium relativno klasicna avantura
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 0:15   #156
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Probaj ovo. Nije isto (nema isto), ali je bolje.
Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Aaaa, kakav klasik, koji sam nekim cudom uspeo da propustim! Ali ispravljam tu gresku, evo vec 2-3 sata sam unutar sveta od plastelina & uzivam...
Ehmmm, kakav biser & kakvo vanserijsko igracko iskustvo!!!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 0:19   #157
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Sad dodas secret of monkey island i eto ga potpuno best of the best
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 2:15   #158
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Ehhhhm, interesantna tema... Da onda i ja pitam nesto sto me zanima, dakle... TREBA mi, samo tako mi treba, avantura poput Myst-a (svi delovi, od originala preko Rivena, Exilea i Revelationa do Kraja doba), URU-a (sem prvog expansion packa-a, taj mi je bio smaranje, ali zato Path of the shell - extra), znate vec na sta ciljam...

Odnosno, sto vise razmisljanja (ali zagonetki sa logicnim resenjima, a ne kao, npr. pravljenje kolaca po nekom sifrovano/debilnom receptu, u Still Life cini mi se?), po mogucstvu sto manje dijaloga i kombinovanja gluposti u inventaru - u principu sve ono sto cini jednu kvalitetnu Myst-oliku (kao sto bi rekao cenjeni S. Macedonic) avanturu...

Eh, da, obe poslednje Dracule su mi bile manje-vise extra!!!
Ajmee meni, prodje skoro 6 godina od kako zapocesmo ovu temu (ccc...), a ja sam opet u identicnom problemu! Dakle, da citiram naslov jedne rubrike iz SK svojevremeno, sta dalje???

Svasta se igralo (ili bar pokusalo) u poslednje vreme, ali, ne racunajuci fenomenalni Neverhood koji sam skoro obrnuo, nijedna avantura u poslednje 3-4 godine nije na mene ostavila vaaau utisak jos od The Whispered Worlda... Posle iscitavanja silnih reviewa, a i secajuci se nekih starih clanaka iz SK, odlucih se za Timelapse, ali ga je (bar ja nisam uspeo) u najcesce posecivanim radnjama trenutno nemoguce "kupiti"! Bilo ko, neka sugestija?
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 12:52   #159
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Ako ti se svideo TWW, nesto slicno je Torin's Passage - vise je onako u stilu crtanog filma, doduse, i laksi, cini mi se.

Ako ti se igra nesto kao Myst - probaj Journeyman Project 3 i 2 (tim redom), pitke i pomalo "socijalnije" Mystachine.

Ako ti se svideo Dracula 1 i 2, onda od "prigushenih" horora igraj, ako vec nisi, Gabriel Knight 2,1,3 (tim redom), a ako nemas "morsku bolest" mozes da probas i The Awakened.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 13:36   #160
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Predlozite mi dobru avanturu

Sto se Gabrijela tice, trebalo bi da se ove godine pojavi poboljsana remastered verzija prvog dela, tako da bi mozda najbolje bilo da sacekas da se ona pojavi umesto da igras "nepoboljsani" prvi deo. Mada, ko zna kako ce da ispadne ta remastered verzija

A The Awakened je po mom misljenju bezveze, prosecna igra
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, predlozite mi avanturu, preporuka avantura, preporuka igara, sta igrati

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu? Dukes Javne rasprave 65 23.1.2012 14:51
Nekoliko saveta za novog avanturistu pfonihx3 Avanturističke igre 224 27.9.2011 13:41
POMOC !! Trazim dobru tastaturu blabla21 ŠDK - Ostale komponente 8 2.8.2011 16:48
Predlozite mi novu konfu Goonotora Šta da kupim? 36 22.12.2007 2:53
Predlozite neki dobar, mali FPS! ZoNi Akcione igre 11 4.10.2006 22:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com