Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2014, 12:52   #2521
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ekstra pa gledali su ih ovi sto se pojavljuju na kraju epizode


Inace dobra epizoda, normalno manje akcije nego u prvoj ali svidja mi se tempo za sad.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2014, 19:26   #2522
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: TV serije

Bogami bas su me zaintrigirali, mnogo su dobro poceli sa 5-om sezonom. Nadam se da nece biti onaj fazon do pola sezone sve asovi a onda posle samo filler epizode do sledece sezone.

Kontam da ova sezona konvergira ka:
Spoiler za ...:
Odlasku u Washington?


Naravno uz neko veliko otkrovenje i masan cliffhanger
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 15:27   #2523
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Slabo se prati vrlo dobri do odlicni Gotham? Serija je dobila jos deset epizoda za prvu sezonu.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 16:19   #2524
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jedino za agents sto valja je ,da se serija povezuje sa desavanjima filma nista drugo
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 20:25   #2525
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV serije

gledao sam dosta TV serija. jedna od omiljenih je breaking bad. odgledao sam true detective pre par dana i sve sto mogu da kazem je da ono sto je breaking bad postigao u pet sezona TD je to uradio u 8 epizoda, jedno stavno savrsena
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 20:37   #2526
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
gledao sam dosta TV serija. jedna od omiljenih je breaking bad. odgledao sam true detective pre par dana i sve sto mogu da kazem je da ono sto je breaking bad postigao u pet sezona TD je to uradio u 8 epizoda, jedno stavno savrsena
Subjektivno, kraj TD je meni unistio seriju, na kraju kad saberem, u pitanju je osrednja serija, jedan The Killing je mnogo bolji u istoj stvari.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 20:55   #2527
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV serije

ukusi su razliciti
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 21:02   #2528
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni je kraj ono sto se ocekivalo od TDa, jednostavan, jezovit, klaustrofobican i drugarski. Mene bi razocaralo da je posredi bio akcioni twist spektakl.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 22:42   #2529
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: TV serije

nego kako vam se cini Penny Dreadful? jako zanimljiva interpretacija
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 22:48   #2530
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ne znam da li je spominjana serija, ali ja sam se pošteno navukao na Brooklyn Nine-Nine. Nije ništa posebno kvalitetna, ali mi baš odgovara da opustim mozak.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 0:10   #2531
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
nego kako vam se cini Penny Dreadful? jako zanimljiva interpretacija
Je l moze neko da uporedi ovu seriju s American Horror Story, ali bez subjektivnih kategorija tipa ova mi se svidja, ova mi bila dosadna.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 0:25   #2532
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
nego kako vam se cini Penny Dreadful? jako zanimljiva interpretacija
Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Slabo se prati vrlo dobri do odlicni Gotham? Serija je dobila jos deset epizoda za prvu sezonu.
Meni su obe serije odlične.

Penny Dreadful ima sjajnu glumačku ekipu i dobru atmosferu. Nisam čak ni sigurna koji glumac je najupečatljiviji i najverniji svom liku. Van Helsing je odličan, upravo onakav kakav je u knjizi, a ne kao u poznatoj ekranizaciji u kojoj Hju Džekmen glumi Džona Vejna. Volim ja i Hjua i Vejna, ali to jednostavno nema baš nikakve dodirne tačke sa likom kojeg je stvorio Bram Stoker (inače, apsolutna preporuka za knjigu ko je nije pročitao). Prava je štete što Van Helsing ima tako malu minutažu. Koliko je on verno prikazan, toliko su precizni i Frankenštajn, Adam i Dorijan.

Glumaci koji glume Frankenštajna i Adama (koji se ovde drugačije zove) su uradili sjajan posao, a tu su i Dorijan Grej i Vanesa Ajvs, koji nisu ništa slabiji. A ne mogu da kažem da su bolji od drugih (čini se da jesu od Džoša ali on i treba da bude takav lik).


Ono što mi je posebno upečatljivo su određene "sitnice" koje provlače kroz seriju. Pa se tako pominje da je Malkom posvetio planinu sinu, tu je lik koji je u svemu (osim u najvažnijem) prekopirani Renfild, a i izgled i okruženje Adama (kako li se zove lik u ovoj seriji ne mogu da se setim) oslikavaju još jednog zanimljivog lika. Jedino što serija (uprkos nazivu) nije horor jer smo svi mi odgledali previše horora da bi nas bilo šta uplašilo i to ne treba očekivati.

Gotam mi je isto sjajan. Svet nam je svima poznat, ali likovi su samo suštinski onakvi kakve poznajemo jer je većina njih dobila novi život kroz ovu seriju, što je (bar meni) u redu jer jedino tako mogu da stvore nešto novo i da nas iznenade.

To je zapravo detektivska serija koja ima vrlo ekcentrične i upečatljive likove. Šteta samo što glumac koji ima glavnu ulogu nije kvalitetniji (nije da je loš, ali nije ništa spacijalno i previše liči na svakog drugog zelenog detektiva). Mada je meni ovaj glumac oduvek simpatičan ne znam ni sama zašto.

Neki drugi likovi su zato odlični a predvodi ih Pingvin (naklon do poda od mene).

Svakako je dobra stvar atmosfera koja je dosta bolja nego u Nolanovim filmovima i na trenutke osetite snažan Bartonov uticaj, ali je to na žalost samo na trenutke. Mada mi je žao zbog toga ne mogu da ih krivim jer je malo onih koji imaju takav osećaj za atmosferu kakav Barton ima.

Ova serija je najkvalitetnija adaptacija stripa trenutno (ali to je samo moje mišljenje), mada volim da gledam i druge. Recimo, čini mi se da cele glumačke ekipe Strele i Fleša nemaju zajedno talenta za glumu koliko ima samo Pingvin. A i atmosfera je daleko bolja.

I kad već pišem evo da preporučim nešto (mada nemam ništa novo i epohalno da kažem):

Ko voli naučnu fantastiku treba obavezno da pogleda Firefly, novu Galaktiku, Kapriku ...

Ko voli da se nasmeje može da pogleda britansku Coupling (kao Prijatelji samo hiljadu puta bolje).

A u lepom mi je sećanju ostala i serija Ja, Klaudije rađena po istoimenoj (dobroj) knjizi.

Tu je naravno i GoT, ali ko to još nije probao. Da ne znam knjige uzduž i popreko verovatno bih mislila da je serija za čistu desetku, ovako ću joj dati samo devet. Ipak, nije za one koji traže akciju, već je politička drama sa elementima fantastike.

I tako, baš sam se raspisala ... aaa (umalo da zaboravim) Orphan Black je sjajan.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 0:31   #2533
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Hvala na odgovoru
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 0:36   #2534
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jos jedna preporuka za BSG, meni licno sigurno jedna od najboljih serija. Interesantno kako mi je Caprica kao prequel promakla moracu da odgledam, hvala na tome
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 10:45   #2535
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jeste Gotham detektivska ali ima neki main story za razliku od klasicnih detektivskih serija.
Meni se svidja, volim ovakav setting. Jim mi je bezveze malo ali dobro tek je krenula serija mozda bude bolji
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 18:14   #2536
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru
Molim i drugi put ... američku horor priču nisam gledala tako da nemam pojma kakva je (generalno ili) u odnosu na PD. Mada me po trejlerima nešto baš i ne privlači.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 18:50   #2537
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: TV serije

American Horror Story je vrh. Svaka sezona je zaokruzena celina, jedino su glumci isti.

Ja sam ogroman fan druge sezone, odnosno te price. Nisam pogledao mali broj serija u zivotu, a ta sezona mi je u vrhu liste najboljeg - zajedno sa Breaking Bad, Wire... Tu su uspeli da smuckaju sve i svasta, vanzemaljce, serijske ubice, naci zlocince iz mracnih laboratorija Ausvica, korumpirano svestenstvo, zombije, duhove; sve zajedno su ih strpali u ludnicu i naravno svako pri zdravoj pameti mislio bi da je posredi tezak debilizam, a opet serija je i zanimljiva i skladna zasta je potreban silno inteligentan scenario...

Radnja je inace najveci adut serije. Mene je u prvoj sezoni najvise kupilo to sto ubzro shvatis da nikome nije zagarantovano da ce docekati narednu epizodu. Signal da serija i ljudi u njoj nisu pravljeni zbog gledalaca i bespostednost koja bi bolje radila kad bi likovi bili takvi da mozes da se vezes za njih, al tako je kako je..

PS sinematografija je jos jedno mesto gde serija briljira tj. posle izvesnog vremena shvatis da je greh ne gledati je s par giga teskog 1080p.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 19:18   #2538
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
American Horror Story je vrh. Svaka sezona je zaokruzena celina, jedino su glumci isti.

Ja sam ogroman fan druge sezone, odnosno te price. Nisam pogledao mali broj serija u zivotu, a ta sezona mi je u vrhu liste najboljeg - zajedno sa Breaking Bad, Wire... Tu su uspeli da smuckaju sve i svasta, vanzemaljce, serijske ubice, naci zlocince iz mracnih laboratorija Ausvica, korumpirano svestenstvo, zombije, duhove; sve zajedno su ih strpali u ludnicu i naravno svako pri zdravoj pameti mislio bi da je posredi tezak debilizam, a opet serija je i zanimljiva i skladna zasta je potreban silno inteligentan scenario...

Radnja je inace najveci adut serije. Mene je u prvoj sezoni najvise kupilo to sto ubzro shvatis da nikome nije zagarantovano da ce docekati narednu epizodu. Signal da serija i ljudi u njoj nisu pravljeni zbog gledalaca i bespostednost koja bi bolje radila kad bi likovi bili takvi da mozes da se vezes za njih, al tako je kako je..

PS sinematografija je jos jedno mesto gde serija briljira tj. posle izvesnog vremena shvatis da je greh ne gledati je s par giga teskog 1080p.
E ubedio si me da je pogledam. U zadnje vreme se bas premisljam da li da je gledam ili ne. Za koji dan zavrsava Boardwalk Empire i prva sezona The Knick i onda krecem sa AHS.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 19:35   #2539
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
American Horror Story je vrh. Svaka sezona je zaokruzena celina, jedino su glumci isti.

Ja sam ogroman fan druge sezone, odnosno te price. Nisam pogledao mali broj serija u zivotu, a ta sezona mi je u vrhu liste najboljeg - zajedno sa Breaking Bad, Wire... Tu su uspeli da smuckaju sve i svasta, vanzemaljce, serijske ubice, naci zlocince iz mracnih laboratorija Ausvica, korumpirano svestenstvo, zombije, duhove; sve zajedno su ih strpali u ludnicu i naravno svako pri zdravoj pameti mislio bi da je posredi tezak debilizam, a opet serija je i zanimljiva i skladna zasta je potreban silno inteligentan scenario...

Radnja je inace najveci adut serije. Mene je u prvoj sezoni najvise kupilo to sto ubzro shvatis da nikome nije zagarantovano da ce docekati narednu epizodu. Signal da serija i ljudi u njoj nisu pravljeni zbog gledalaca i bespostednost koja bi bolje radila kad bi likovi bili takvi da mozes da se vezes za njih, al tako je kako je..

PS sinematografija je jos jedno mesto gde serija briljira tj. posle izvesnog vremena shvatis da je greh ne gledati je s par giga teskog 1080p.
Aha ok, možda je pogledam onda. Kad je opisuješ deluje daleko zabavnije nego što može da se zaključi preko trejlera. Hvala.

Dosta je drugačija od PD koja je više ono što bi bio film Liga izuzetnih džentlmena da je uspeo. Naglasak je na atmosferi i likovima. Po meni odlična serija.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 20:37   #2540
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Preporuka i od mene za PD. Ja sam poceo da je gledam zbog Eve Green onda mi se svidela radnja i nacin na koji su je realizovali. Slazem se sa mesomebody sto je rekao takodje bi dodao da je odlicno snimljena.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com